Close

Rezultati i Sondazhit: Piloti me i mire i gjitha koherave!

Votues
167. Nuk mund t votoni n kt sondazh
 • Juan Manuel Fangio

  2 1.20%
 • Graham Hill

  0 0%
 • Jackie Stewart

  0 0%
 • Niki Lauda

  1 0.60%
 • Alain Prost

  1 0.60%
 • Ayrton Senna

  40 23.95%
 • Nigel Mansell

  0 0%
 • Mika Hakkinen

  9 5.39%
 • Michael Schumaher

  112 67.07%
 • Damon Hill

  2 1.20%
Faqja 2 prej 7 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 137
 1. #21
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Antarsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  36
  Postime
  6,849
  Faleminderit
  0
  24 falenderime n 24 postime
  Shumi definitivishte sipas mendimit tim eshte me i miri.
  Pershendetje!
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 2. #22
  Love's Lover Maska e ice_storm
  Antarsuar
  24-12-2003
  Vendndodhja
  fajv 1 for
  Postime
  1,043
  Faleminderit
  0
  16 falenderime n 16 postime
  Ayrton Senna

  Ai ka pas te njejten makine me kundershtarin e tij NR: 1 Prost

  dhe prap arrinte te fitonte.

  Une do kisha shume deshire te shikoja kush do te fitonte ndermjet

  MOntoja V Schumacher V Raikonnen

  nqs do te kishin te gjithe te nejten makine

  Kjo nuk do te thote qe nuk jam tifoz i Ferrari

  FORcA F E R R A R I
  domini sumus
  sumus servi
  ubicumque
  nusquamque

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e ballack
  Antarsuar
  23-01-2004
  Vendndodhja
  Toronto
  Mosha
  40
  Postime
  267
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  O Laci,ca bon ti re??///po shumi ka humb me verte me keto pilota,por mos harro kur kto pilota ishin te renault williams e benz,shumi ka qene te benetton Ford dhe 3 here kampion bote,prandaj mbylle,pse s'thu qe i ka myt me nji makine te quajtur ford,por F1 varet edhe nga agresiviteti dhe nga mencuria e pilotit,jo vetem nga makina,pastaj nqs je nje pilot i mire duhet te vesh edhe makinen ne rregull,ashtu sic beri Shumi me Ferrarin,kudo qe shkoi fitoi,te ford dhe te Ferrari,po te tjeret???pse Villneuve nuk fitoi me Bar,sepse eshte pothuajse nje lloj kur Shumi erdhi te Ferrari,qe kishte probleme,dhe ju prishte motorri etj etj,pastaj ishte edhe efekti i gomave.Pse Hakinen e la,apo u bo me kalamo,tjetri ka 2 cope e shoko,eshte 36 vjec dhe eshte agressiv sikur me qene 23 vjec,ik o lali bo cicin se s'merr vesht nha Formula 1,se kur e kam ndjek une F1 ti i ke pas rane maces me luge!!!
  Ta tregoi edhe dje se kush eshte SHUMI,ku ishin te tjeret???Nga gjys sekondi dhe nga nji sekond mbrapa!!Ku jane rivalet???Ai s'ka rivale or miko!!!
  Pastaj makinat jane nje lloj per te gjithe dhe SHUMI po tregon supremaci si me marshe manual si me elektronike,prandaj rri urte,se te japesh me elektronike,duhet te dish ta shfrytezosh makinen gjer ne fund,te gjesh "limitin",kur thojne pilotet,gje qe SHUMI E KA BO DHE VAZHDON TA BEJE,edhe pse eshte 35-36 vjec,te shtysh nje makine te F1 ne limit e din se ca do te thote apo jo?Apo thjesht eshte me mire me fol per ty sesa me vepra,se bojme cicin kur shofim 220 km/h ne nje makine normale,jo me 316-360 km/h sa ecin ato,prandaj mos flit qiqrra ne hell!!MOs ndrro muhabet si mbreti grate!!!Tashi na doli se s'te pelqen F1!!
  Ndryshuar pr her t fundit nga ballack : 06-03-2004 m 13:56
  Ale;-"Ti piace il calcio?"
  Franz;-"Si!"
  Ale;-"Che squadra tifi?"
  Franz;-"Inter!"
  Ale;-"Ma non hai detto che ti piace il calcio?!"

 4. #24
  Brasil Pentacampen ! Maska e inter_forever
  Antarsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Postuar m par nga ballack
  Michael Schumacer djema,edhe mos filloni me bo si tifozat interist,bla bla blaaaaaaa,ndersa Schumakeri ka fakte,te tjeret tashme harrohen sepse eshte siper te gjitheve,cdo rekord ka thyer,emri i tij eshte i pari kudo qe te shkosh djemaaa!!!!
  Po me interistat cfare ke ? Apo nuk rri dot pa na kujtuar ndonjehere , aq shume na do !
  Senna ishte nje kampion i madh.Ishte krenaria e Brazilit.
  Mbi te gjitha ishte edhe nje njeri i shkelqyer. Fatkeqesisht tragjedia nuk na lejoi te shifnim duelin Senna-Schumaher , do ishte spektakel .

  Schumaher eshte JASHTETOKESOR , eshte nje force e natyres. Fitoret e panumerta dhe te jashtezakonshme edhe me skuderi te tjera tregojne vlerat e ketij piloti te paarritshem. Detyrimisht me lind pyetja : A DO FITONTE KAQ SHUME FERRARI I KETYRE VITEVE TE FUNDIT PA SCHUMAHER ?
  Ndryshuar pr her t fundit nga inter_forever : 08-03-2004 m 12:18
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 5. #25
  i/e regjistruar Maska e ballack
  Antarsuar
  23-01-2004
  Vendndodhja
  Toronto
  Mosha
  40
  Postime
  267
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Ate nuk e di o Inter!!Di te them qe Shumi do vazdonte te fitone!!!
  Ale;-"Ti piace il calcio?"
  Franz;-"Si!"
  Ale;-"Che squadra tifi?"
  Franz;-"Inter!"
  Ale;-"Ma non hai detto che ti piace il calcio?!"

 6. #26
  Love's Lover Maska e ice_storm
  Antarsuar
  24-12-2003
  Vendndodhja
  fajv 1 for
  Postime
  1,043
  Faleminderit
  0
  16 falenderime n 16 postime
  Degjo se per mendimin tim nuk eshte Schumacher qe fiton ose

  Ferrari qe fiton. per mua eshte

  Schumacher & Ferrari qe fiton pra bashkepunimi.
  domini sumus
  sumus servi
  ubicumque
  nusquamque

 7. #27
  Eks-plorator Maska e kolombi
  Antarsuar
  27-05-2003
  Vendndodhja
  Mes oqeaneve...............
  Postime
  3,722
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Ice.
  Kur flet eshte mire te dish sec thua.
  Prost dhe Senna kishin te njejten makine,por Prost ka kater here titullin e kampionit ndersa Senna vetem tre.Kur vdiq ishte ne mbyllje te karrierres .Kete e tregojne edhe fitoret qe ate vit nuk ishin te shpeshta.
  Doni ju apo jo kush vlereson nje pilot te vertete do shohi qarte se Schumacher eshte me teper se nje cmenduri,kur piloton.Vetem ato parakalimet e tij neper disa kthesa ku eshte e paimagjinueshme e bejne ate magjik.
  Nuk do harroj dhe parakalim spektakolar qe i ka bere Schumit ,Hakkinen,me ndihmen e nje makine me te avashte.Ishte sensacionale ,megjithese me deshp[eroi.

  Po me Benetton kush fitonte?Marika?
  Po Berger pse nuk fitonte kur ngiste Ferrarri.Po Alezy?
  Ndryshuar pr her t fundit nga kolombi : 30-03-2004 m 21:26
  "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

  GETE

 8. #28
  i/e larguar Maska e k_kushtrimi
  Antarsuar
  18-11-2003
  Vendndodhja
  Gjakove ---> Selanik
  Mosha
  36
  Postime
  50
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  per mendimin tim Schumaheri eshte me i miri, i ka thy te gjita rekordet boterore per F1 e do te duhen edhe disa vjet qe ti afrohet ndonje ngases i ri

  me t`mira

 9. #29
  i/e regjistruar Maska e iliri86
  Antarsuar
  19-04-2004
  Vendndodhja
  shqiperi
  Mosha
  33
  Postime
  6
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Angry

  Mendoj Se Tani Per Tani Me I Miri Eshte Shumakeri Por Jam Nje Fans I Baton
  Dhe Mendoj Se Ne Te Ardhmen Do Te Arrije Ti Thyeje Rekordet E Shumakerit

 10. #30
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  21-08-2003
  Vendndodhja
  ne Burg
  Postime
  18
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  HEY ju o tifoza te shumit a nuik me thoni kure ishte hakinen si pilot mori ndonje titull shumi apo ferrari.
  O fshatar O zemer Gure qytetar Nuk behesh kurre.................................

 11. #31
  Perjashtuar Maska e besi84
  Antarsuar
  29-12-2003
  Vendndodhja
  n'toke t'Zotit!!
  Mosha
  35
  Postime
  440
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Mika Hakinen

 12. #32

  Antarsuar
  08-02-2003
  Postime
  1,799
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Michael Schumacher

 13. #33
  Sweet .. Maska e bebushe
  Antarsuar
  05-11-2003
  Mosha
  37
  Postime
  415
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  nje eshte ajo dihet
  !!!

 14. #34
  i/e regjistruar Maska e ballack
  Antarsuar
  23-01-2004
  Vendndodhja
  Toronto
  Mosha
  40
  Postime
  267
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  O Vino,Kur Shumi ishte 23-24 vjec u hante me Sennen,sepse s'kishte rivale te tjere,ishte dhe hakinnen,po kush e njifte,si thu,a mund te ma shpjegosh pak fare te lutem???/////Kur Shumi u bo 13 vjet rrjesht qe fiton,Hakinnen,s'e dinte se ca ishte kampion shoko,more vesht??///////
  Ale;-"Ti piace il calcio?"
  Franz;-"Si!"
  Ale;-"Che squadra tifi?"
  Franz;-"Inter!"
  Ale;-"Ma non hai detto che ti piace il calcio?!"

 15. #35
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  21-08-2003
  Vendndodhja
  ne Burg
  Postime
  18
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  po mire moe djale munde te ma shpejgoshe te lutem pse shumakeri nuk mori titull per dy tre vjete reshte po e mori hakinnen
  O fshatar O zemer Gure qytetar Nuk behesh kurre.................................

 16. #36
  BluEyEsS * AnGel Maska e KoTeLja_VL
  Antarsuar
  26-08-2003
  Vendndodhja
  nel mio piccolo mondo
  Postime
  683
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Michael Schumacer eshte numer 1

 17. #37
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Antarsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  31
  Postime
  4,462
  Faleminderit
  2
  16 falenderime n 16 postime

  Kush Tjeter Pervec

  Kush Tjeter Pervec Te Madhit Shumaker Ju Do Te Thoni Pse Ai Shikoni Pak Sa Fitore Ka Dhe Si I Ka
  Jeta ime, mban emrin e saj..

 18. #38
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Manchester, UK
  Mosha
  41
  Postime
  1,079
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga Vini 1111
  po mire moe djale munde te ma shpejgoshe te lutem pse shumakeri nuk mori titull per dy tre vjete reshte po e mori hakinnen
  Hakinen dhe Shumaker kane qene ne Formula 1 qe nga 1991 deri ne 2001 kur Hakinen u largua. Ne 11 sezone Shumaker ka qene mbi Hakinen 9 here dhe ky i fundit 2 here (perfshi sezonin qe Shumaker theu kemben):
  SCH-HAK
  -------------
  91: 4 - 2 (mgjths Shumaker mori pjese vetem ne 4 garat e fundit)
  92: 53 - 11
  93: 52 - 4
  94: 92 - 26
  95: 102 - 17
  96: 59 - 31
  97: 78 - 27
  98: 86 - 100
  99: 44 - 76 (Shumaker thyen kemben)
  00: 108 - 89
  01: 123 - 37

  per titull jane ndesh dy here me njeri tjetrin 98 dhe 00. Nuk llogaris 99 qe do ishte nje fitore e lehte per Shumakerin po te mos kishte pas aksidentin ku theu kemben. Ate vit Hakinen per pak humb ndaj Irvine dhe me zor arrin te fitoje ne garen e fundit vetem me 2 pike.

  Ne '98 fiton Hakinen ne garen e fundit, Suzuka, nderkohe qe Shumakerin e la makine ne balte ne startin e gares se fundit ku ishte ne pole dhe u detyrua te nisej i fundit pasi nuk ju ndez motorri. Pastaj ne 25 xhiro Shumaker arriti te dilte i treti (i dyti praktikisht se perpare kishte Irvine) por del nga gara pasi i shpohet goma nga nje debris i nje aksidenti me pare. Ate vit, Mclaren-Bridgestone ishte kombinimi me i mire ndaj Ferrari-Goodyear. Shiko diferencen ndermjet Culthard dhe Irvine. Gjithashtu po ate vit Shumakerit i vidhet nje 10 pikesh i sigurte nga Coulthard ne garen e Spa-se. Dy xhiro prapa Shumakerit ne nje rrebesh shiu, Coulthard mbyll krahun dhe nuk e le Shumakerin te parakaloje.

  Ne '00 fiton Shumaker duke siguruar titullin ne garen e parafundit ne Suzuka. Ate vit pati 8 fitori te Shumakerit ndaj 4 te Hakinen.

  Ne pergjithesi, vetem Sena mund te sfidoje Shumakerin si piloti me i mire i te gjitha koherave. Te dy nuk jane ndeshur kurre me njeri tjetrin per titull por ne ato vite qe garuan bashke kane dale keshtu
  SCH-SEN
  ---------
  91: 4-78 (sezoni i pare per Shumakerin)
  92: 53-50
  93: 52-73
  94: 20-0 (ne dy garat e para, pasi ne garen e trete ne Imola ndodhi aksidenti fatkeq per Senen)

  Statistikat ne total
  Fitore : 83 - 41 (38% - 25% per gare)
  Pole : 63-65 (29% - 39% per gare)
  Xhiro Shp. : 66-20 (30% - 12% per gare)
  Podiume : 137-80 (63% - 48% per gare)
  Gara Gjithsej : 219 - 165


  Pra nese perjashton 91 dhe 94, Shumi i ri dhe Sena tre here kampion kane dale "barazim" me njeri tjetrin. Nderkohe po te shohesh statistikat e te dyve Shumaker eshte inferior vetem ne Pole. Por fakti qe nje pilot eshte me i shpejte per nje xhiro duke dale ne pole por nuk vazhdon dot te jete po aq i shpejt ne gare eshte nje minus per pilotin. Psh fitorja qe Shumaker mori ne 95 duke u nis nga vendi i 16 ne Spa, vlen sa per 10 pole bashke per mendimin tim.

  Se fundi, Shumaker ka pas gjithmone pilote te forte per konkurrente. Hill, Villneuve, Hakinen, Berger nuk kane pse mos i krahasosh me Mansell, Piquet apo Patrese. Dhe te rinjte e sotem po ashtu, Montoya, Raikonen, Ralf apo Alonso. Fati i tyre i keq eshte qe u ka ra per hise te luftojne me Shumaker. Eshte ai qe i ben te duken inferiore duke dal 7 here kampion, 2 here i dyte dhe 1 here i treti ne 11 vjetet e fundit.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Dr Rieux : 09-11-2004 m 21:55
  Lulet edhe mund ti shkelin por Pranveren nuk mund ta ndalin dot.

 19. #39
  Perjashtuar
  Antarsuar
  29-09-2004
  Mosha
  36
  Postime
  1,474
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime
  schumaker is to F1, like Jordan is to basketball

 20. #40
  Eks-plorator Maska e kolombi
  Antarsuar
  27-05-2003
  Vendndodhja
  Mes oqeaneve...............
  Postime
  3,722
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Citim Postuar m par nga Dr Rieux
  Hakinen dhe Shumaker kane qene ne Formula 1 qe nga 1991 deri ne 2001 kur Hakinen u largua. Ne 11 sezone Shumaker ka qene mbi Hakinen 9 here dhe ky i fundit 2 here (perfshi sezonin qe Shumaker theu kemben):
  SCH-HAK
  -------------
  91: 4 - 2 (mgjths Shumaker mori pjese vetem ne 4 garat e fundit)
  92: 53 - 11
  93: 52 - 4
  94: 92 - 26
  95: 102 - 17
  96: 59 - 31
  97: 78 - 27
  98: 86 - 100
  99: 44 - 76 (Shumaker thyen kemben)
  00: 108 - 89
  01: 123 - 37

  per titull jane ndesh dy here me njeri tjetrin 98 dhe 00. Nuk llogaris 99 qe do ishte nje fitore e lehte per Shumakerin po te mos kishte pas aksidentin ku theu kemben. Ate vit Hakinen per pak humb ndaj Irvine dhe me zor arrin te fitoje ne garen e fundit vetem me 2 pike.

  Ne '98 fiton Hakinen ne garen e fundit, Suzuka, nderkohe qe Shumakerin e la makine ne balte ne startin e gares se fundit ku ishte ne pole dhe u detyrua te nisej i fundit pasi nuk ju ndez motorri. Pastaj ne 25 xhiro Shumaker arriti te dilte i treti (i dyti praktikisht se perpare kishte Irvine) por del nga gara pasi i shpohet goma nga nje debris i nje aksidenti me pare. Ate vit, Mclaren-Bridgestone ishte kombinimi me i mire ndaj Ferrari-Goodyear. Shiko diferencen ndermjet Culthard dhe Irvine. Gjithashtu po ate vit Shumakerit i vidhet nje 10 pikesh i sigurte nga Coulthard ne garen e Spa-se. Dy xhiro prapa Shumakerit ne nje rrebesh shiu, Coulthard mbyll krahun dhe nuk e le Shumakerin te parakaloje.

  Ne '00 fiton Shumaker duke siguruar titullin ne garen e parafundit ne Suzuka. Ate vit pati 8 fitori te Shumakerit ndaj 4 te Hakinen.

  Ne pergjithesi, vetem Sena mund te sfidoje Shumakerin si piloti me i mire i te gjitha koherave. Te dy nuk jane ndeshur kurre me njeri tjetrin per titull por ne ato vite qe garuan bashke kane dale keshtu
  SCH-SEN
  ---------
  91: 4-78 (sezoni i pare per Shumakerin)
  92: 53-50
  93: 52-73
  94: 20-0 (ne dy garat e para, pasi ne garen e trete ne Imola ndodhi aksidenti fatkeq per Senen)

  Statistikat ne total
  Fitore : 83 - 41 (38% - 25% per gare)
  Pole : 63-65 (29% - 39% per gare)
  Xhiro Shp. : 66-20 (30% - 12% per gare)
  Podiume : 137-80 (63% - 48% per gare)
  Gara Gjithsej : 219 - 165


  Pra nese perjashton 91 dhe 94, Shumi i ri dhe Sena tre here kampion kane dale "barazim" me njeri tjetrin. Nderkohe po te shohesh statistikat e te dyve Shumaker eshte inferior vetem ne Pole. Por fakti qe nje pilot eshte me i shpejte per nje xhiro duke dale ne pole por nuk vazhdon dot te jete po aq i shpejt ne gare eshte nje minus per pilotin. Psh fitorja qe Shumaker mori ne 95 duke u nis nga vendi i 16 ne Spa, vlen sa per 10 pole bashke per mendimin tim.

  Se fundi, Shumaker ka pas gjithmone pilote te forte per konkurrente. Hill, Villneuve, Hakinen, Berger nuk kane pse mos i krahasosh me Mansell, Piquet apo Patrese. Dhe te rinjte e sotem po ashtu, Montoya, Raikonen, Ralf apo Alonso. Fati i tyre i keq eshte qe u ka ra per hise te luftojne me Shumaker. Eshte ai qe i ben te duken inferiore duke dal 7 here kampion, 2 here i dyte dhe 1 here i treti ne 11 vjetet e fundit.

  Pergezimet ew mia,ua mbyll gojen e deshperuar me fakte.
  Tani e kuptoj meseri sesa te pershtatet firma qe ke zgjedhur.
  "Mendoj ,prandaj jam."
  "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

  GETE

Faqja 2 prej 7 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Shenja ne Rruge!?
  Nga ORIONI n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 17-06-2009, 09:47
 2. Partite Dhe Sektet
  Nga abdurrahman_tir n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 96
  Postimi i Fundit: 17-02-2009, 13:25
 3. Debati mbi Ditn e lirimit
  Nga dardajan n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 227
  Postimi i Fundit: 23-02-2006, 04:50
 4. Prgjigje: 29
  Postimi i Fundit: 15-12-2004, 18:22
 5. Kosova-Pak info per te
  Nga StormAngel n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 17-08-2004, 23:53

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •