Close
Faqja 4 prej 6 FillimFillim ... 23456 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 80 prej 102
 1. #61
  R[love]ution Maska e Hyllien
  Antarsuar
  28-11-2003
  Vendndodhja
  Mobil Ave.
  Postime
  7,708
  Faleminderit
  0
  19 falenderime n 19 postime
  Vallaj un sdi cte them, pervec se humbja jon 1-0 me Belgun beri qe nje Gjermani e tere Shqiptare te ngrihej ne kembe, a thua valle sherbente per te fshire 5-0 apo rezultate te tjera ping pongu
  "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

 2. #62
  i/e regjistruar Maska e ballack
  Antarsuar
  23-01-2004
  Vendndodhja
  Toronto
  Mosha
  41
  Postime
  267
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  SWITZERLAND - GERMANY 0 - 1 0 - 0 2nd Half 62' Kouranyi
  Ale;-"Ti piace il calcio?"
  Franz;-"Si!"
  Ale;-"Che squadra tifi?"
  Franz;-"Inter!"
  Ale;-"Ma non hai detto che ti piace il calcio?!"

 3. #63
  i/e regjistruar Maska e ballack
  Antarsuar
  23-01-2004
  Vendndodhja
  Toronto
  Mosha
  41
  Postime
  267
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  SWITZERLAND - GERMANY 0-2
  FT Switzerland [0 - 2] Germany

  61' [0 - 1] Kevin Kuranyi

  84' [0 - 2] Kevin Kuranyi
  Ale;-"Ti piace il calcio?"
  Franz;-"Si!"
  Ale;-"Che squadra tifi?"
  Franz;-"Inter!"
  Ale;-"Ma non hai detto che ti piace il calcio?!"

 4. #64
  i/e regjistruar Maska e ballack
  Antarsuar
  23-01-2004
  Vendndodhja
  Toronto
  Mosha
  41
  Postime
  267
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  03 giu 00:16
  GERMANIA - Voeller convoca 23 giocatori  BASILEA - A poche ore dal termine dell'amichevole vinta dalla Germania contro la Svizzera, il ct tedesco Rudi Voeller ha diramato la lista ufficiale dei convocati per l'Europeo. Figurano anche i nomi di Podolski e Schweinsteiger, i due giocatori dell'Under 21 che domani raggiungeranno la nazionale maggiore (l'Under stata eliminata dall'Europeo di categoria).

  Ecco la lista dei convocati della Germania.

  PORTIERI
  Oliver Kahn (Bayern)
  Jens Lehmann (Arsenal) Timo Hildebrand (Stoccarda)

  DIFENSORI
  Frank Baumann (Werder Brema)
  Arne Friedrich (Hertha)
  Andreas Hinkel (Stoccarda)
  Philipp Lahm (Stoccarda)
  Jens Nowotny (Bayer
  ) Christian Rahn (Amburgo)
  Christian Wrns (Borussia Dortmund)


  CENTROCAMPISTI
  Michael Ballack (Bayern)
  Fabian Ernst (Werder Brema)
  Torsten Frings (Borussia Dortmund)
  Dietmar Hamann (Liverpool)
  Jens Jeremies (Bayern)
  Sebastian Kehl (Borussia Dortmund)
  Bernd Schneider (Bayer)
  Bastian Schweinsteiger (Bayern)


  ATTACCANTI
  Fredi Bobic (Hertha)
  Thomas Brdaric (Hannover)
  Miroslav Klose (Kaiserslautern)
  Kevin Kuranyi (Stoccarda)
  Lukas Podolski (Colonia).

  MPWeb - (P.P.)

  Dite la vostra nel forum
  Ale;-"Ti piace il calcio?"
  Franz;-"Si!"
  Ale;-"Che squadra tifi?"
  Franz;-"Inter!"
  Ale;-"Ma non hai detto che ti piace il calcio?!"

 5. #65
  Eks-plorator Maska e kolombi
  Antarsuar
  27-05-2003
  Vendndodhja
  Mes oqeaneve...............
  Postime
  3,722
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Shpresa e madhe e Gjermanise qyhet Kevin Kuranyi
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

  GETE

 6. #66
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Antarsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  38
  Postime
  6,849
  Faleminderit
  0
  25 falenderime n 25 postime
  Rende e kane Panciret.Nuk e kane ate futboll qe e posedonin 5 apo 10 vite me pare.Mirepo,gjithcka eshte e mundshme.Ndoshta trajneri ka ndonje fare formule per sukses te ketij reprezentacioni.
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 7. #67
  i/e regjistruar Maska e ballack
  Antarsuar
  23-01-2004
  Vendndodhja
  Toronto
  Mosha
  41
  Postime
  267
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  O tifozat gjerman,hajde mer mblidhuni ketu,se HOllanda me "superstaret" e saj do rrafi Gjermont,ashtu si rrafi belgjiken dhe irlanden sot.uuuuuuuuuuuuaaaaaaaaahahahahahahahahaaaaaaaaa
  Ale;-"Ti piace il calcio?"
  Franz;-"Si!"
  Ale;-"Che squadra tifi?"
  Franz;-"Inter!"
  Ale;-"Ma non hai detto che ti piace il calcio?!"

 8. #68
  Eks-plorator Maska e kolombi
  Antarsuar
  27-05-2003
  Vendndodhja
  Mes oqeaneve...............
  Postime
  3,722
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Gjermani-Hungari 0-2
  Konkluzionet nxirrini vete se une me kohe i kam futur shpresat e mia per nje sukses ne fushat e Portugalise ne sirtaret i iluzioneve te humbura.
  Thjesht duhet te pranojme se tashme nuk jemi me te medhenjte e Evropes ,kohe qe talente te rinj nuk dalin ,Rudi eshte i paket per te nxjerre Gjermanine ne rruget e sukseseve.
  E vetmja gje qe na ka ngelur dy tre lojtare cilesore dhe fanella e rende qe mbajne mbi supe.
  Kush ka mendim tjeter ,le ti hedhe nje sy lojtareve,qe do mbrojne ngjyrat dhe emrin e kombetares me te madhe dhe legjendare te botes se bashku me Brazilin.
  Perendia e futbollit dhe egoja gjermane ne turnete e medha na ndihmofshin.
  "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

  GETE

 9. #69
  Desert Fox Maska e bayern
  Antarsuar
  12-06-2002
  Postime
  3,027
  Faleminderit
  1
  9 falenderime n 9 postime
  BoomBoomBoom

  Baby Germany faces Holland.
  Ne faqen e fifas ishte ky titull diku. Te pakten Ciklo-atomatiku sdo na quaje me gjyshat. Ndeshja e pare ne 15 Gjermani-Hollande. Derbi Europes sic eshte cilesuar. Hollandezet te uritur per trofe por pa gjakun e novojshem. Anemiket kronike te futbollit. Nderkohe ne krahun tjeter Gjermania e felerit. Jo pretendente per te paren here. Hej edhe ne 2002 per te paren here nuk ishte pretendente ama ne finale arritem. Sic thone..."O loni te rre' gjermani ore derebardh. lol"
  Hajdeni tifozat e djceve te bejme icik Boom Boom.
  Ti leme keta lopet hollandeze te rrine urte ene te qendrojne lark nga Luftaffe. Ballack eshte ylli i ekipit ..te tjere si Klose ne 2002 presin te afirmohen.
  Deutchland Uber Ulles.
  DFB
  Ndryshuar pr her t fundit nga bayern : 10-06-2004 m 13:01
  But again, truth be told, if you're looking for the guilty you need only look into a mirror. ...

 10. #70
  MILANIST I KEQ Maska e Luani Kuqezi
  Antarsuar
  28-06-2002
  Vendndodhja
  Toronto, Kanada
  Postime
  238
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Forza Gjermania

  CKEMI TIFOZE GJERMANE?
  ERDHA DHE UN MIDIS JUSH TE SHPREH ZJARRIN TIM SI SUPER-TIFOZ GHERMANI!
  GO GERMANY GO
  SHYQYR QE GJETA PER HERE TE PARE NE KETE FORUM DHE TIFOZ GJERMANIE DHE ME MILANIN NE TE NJEJTEN KOHE ME KLUBET.
  E PASHE ATE LISTEN ZYRTARE TE LOJTARVE, DHE E DI QE MEGJITHESE NUK KA SHUME EMRA SUPERSTARESH OSE SHUME LOJTARE ME EKSPERIENCE NDERKOMBETARE SI KUNDERSHTARET, PRAPESEPRAPE KEMI KAHNIN, BALLACKUN, SHNIDERIN, KLOSE, BOBIC, SHUME SHPRESA NDER TE RINJTE DHE SIDOMOS FELERIN DHE SHPIRTIN LUFTETAR TE GJERMANVE, DISIPLINEN DHE FORCEN KRYESORE NE MBROJTJE. PLUS KSAJ GJITHMONE SHFRYTZOJME AFTESITE AJRORE PER TE SHENUAR, CILESITE E MESFUSHOREVE PER TE BERE GOL, NDER TYRE BALLACKU, SHNAIDER DHE FRINGSI I SHPEJTE.

  PO MBI TE GJITHA PO HABITEM PER MUNGESAT E DY MBROJTSVE ME TE FORTE QE KEMI PASUR VITET E FUNDIT - METZELDER DHE RAMELOW
  DINI GJ NESE JANE VRARE APO...?
  PER TE DY THUHEJ SE DO BLEHESHIN NGA EKIPET E MEDHA QE KUR MBAROI BOTERORI, SIDOMOS METZELDERI ME REALIN, POR NUK U BE GHE.
  NEJSE, PO E THEM SA PER TE VENE NE DUKJE CKA NUK PERMENDET PER GJERMANINE ZZAKONISHT POR FAKTI ESHTE QE KANE PASUR SHUME LOJTARE TE VRARE VAZHDIMISHT, DHE SIDOMOS NE MBROJTJE KU U NISEN PER NE KORE ME 4-5 MUNGESA DHE PRAPESEPRAPE ME ORGANIZIMIN DHE SHPIRTIN E SKUADRES DHE EKSPERIENCEN E FELERIT ARRITEN SHUME ME LARG SE C;PRETENDOHEJ.

  HAJDE ISHALLA ME NJE FINALE DHE SIVJET!

  GO GERMANY GO
  GO GERMANY GO
  Khan is my idle,
  Germany is my team,
  Victory is my religion!!!

 11. #71
  i/e regjistruar Maska e ballack
  Antarsuar
  23-01-2004
  Vendndodhja
  Toronto
  Mosha
  41
  Postime
  267
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  O luan,mireserdhe njehere!!Metzelder eshte i vrare,u bo 3-4 muaj dhe ramelow la kombetaren!!
  Ale;-"Ti piace il calcio?"
  Franz;-"Si!"
  Ale;-"Che squadra tifi?"
  Franz;-"Inter!"
  Ale;-"Ma non hai detto che ti piace il calcio?!"

 12. #72
  Eks-plorator Maska e kolombi
  Antarsuar
  27-05-2003
  Vendndodhja
  Mes oqeaneve...............
  Postime
  3,722
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Kam ngelur mese i cuditur,por nje cudi e kenaqshme,nga deklarata e sotme e Rudi Feler "Shume veshtire te mundet Gjermania jo vetem nga Hollanda,por nga cdo ekip pjesmarres."
  Pyetjes se cmendonte per lojrat e dobeta me Rumanine dhe Hungarine Rudi ju pergjigj "Vertet ndeshjet e fundit nuk kemi luajtur mire ,por jemi pergatitur te jemi te gatshem ne kohen e duhur,duke mbrojtur traditen dhe forcen e Gjermanise ne turnete e medha."
  Ndryshuar pr her t fundit nga kolombi : 12-06-2004 m 00:21
  "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

  GETE

 13. #73
  Eks-plorator Maska e kolombi
  Antarsuar
  27-05-2003
  Vendndodhja
  Mes oqeaneve...............
  Postime
  3,722
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Vendin e mbrojtesit Christian Rahn,tashme i demtuar e mori nje nga emrat e vjeter tashme i perenduar Christian Ziege.
  "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

  GETE

 14. #74
  Desert Fox Maska e bayern
  Antarsuar
  12-06-2002
  Postime
  3,027
  Faleminderit
  1
  9 falenderime n 9 postime
  ne nje interviste dhene gazetes sportive "Corrierre dello sport" ish trajneri i Juventusit Marcelo lippi pyetjes se cilet jane pretendentet i eshte pergjigjur:
  Citim Postuar m par nga Lippi
  Shof ne barazpeshe Italine edhe Francen qe duan te fshijne zhgenjimet e boterorit te Korese. Gjithashtu edhe Anglia sepse kane kohe qe luajne bashke. Me pelqjne shancet e spanjes gjithashtu. Do te theksoja edhe Gjermania mbetet pretendente..Ata nuk dorezohen kurre.
  Kolomb nga e marta pjekim lopen a do nji kofshe? Osht lope rrace vje direkt nga Amsterdami.
  But again, truth be told, if you're looking for the guilty you need only look into a mirror. ...

 15. #75
  Eks-plorator Maska e kolombi
  Antarsuar
  27-05-2003
  Vendndodhja
  Mes oqeaneve...............
  Postime
  3,722
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Citim Postuar m par nga bayern
  ne nje interviste dhene gazetes sportive "Corrierre dello sport" ish trajneri i Juventusit Marcelo lippi pyetjes se cilet jane pretendentet i eshte pergjigjur:


  Kolomb nga e marta pjekim lopen a do nji kofshe? Osht lope rrace vje direkt nga Amsterdami.
  Bayern,do besh mire te harrosh ti Yankess dhe une Bosoxat,per aq kohe sa do vazhdoi evropiani.
  Te dua ketu cdo nate,te parin ty shpirtin e ekipit,Dordin ky ka humb fare,cdo gjerman i thjeshte .
  Deklarata nuk po bej se jam djegur ca here,me mire po mbaj dhembjen e kafshimit te gjuhes,ne dashte perendia nga e marta po e marr me ulerima,shpresoj te jene fitoreje.
  Ti bej mishin gati,une lengun e portokalleve,shpresoj ti shtrydhim me gjithe lekure.
  "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

  GETE

 16. #76
  Desert Fox Maska e bayern
  Antarsuar
  12-06-2002
  Postime
  3,027
  Faleminderit
  1
  9 falenderime n 9 postime
  Cosht mer ai llaf...Shif avatarin edhe lexo firmen.
  Sic tha kevin Garrnet: Im loading my guns...Im ready for war.
  Ta fillojm fushaten me portokalle.
  Fanta se keshtu me pelqen looool
  But again, truth be told, if you're looking for the guilty you need only look into a mirror. ...

 17. #77
  Authentic Maska e DeuS
  Antarsuar
  08-06-2003
  Postime
  2,320
  Faleminderit
  0
  17 falenderime n 15 postime
  Silleni nga silleni ..... por pa permendur pak tulipanet , portokallet apo lopet e rraces , nuk ju ze gjumi

  Une nuk di ti jap shpjegimin e duhur , por them se po ti pyesnim ato tek forumi psikologjise , do ju diktonin menjehere simptomat e frikes qe ju kane mberthyer rrylken lol

  Ai Gary Lineker , ka pas noi gestapo te koka kur e ka thon ate shprehje ma merr mendja.
  Vallai , nuk kam njigju noiher anglez qe te kete ftyr e ta thote ate gjo...

  Sidoqofte , dis tajm ui uill pruv ju ( & him ) rong

 18. #78
  Texas Ranger Maska e Clauss
  Antarsuar
  19-06-2003
  Vendndodhja
  Athens
  Postime
  1,484
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  ah...tani e zbulova kete teme.
  me gjithe zhgenjimet e shumta mbase jemi prape ne finale. keshtu thoshin dhe ne kore por vajtem atje ku vajtem. ah, po ku jane emrat, ku jane treshet e famshme.. ah. sidoqofte gjermanet kurre sngrejne duart, me loje te mire apo jo. atje atje ole ole ole!!
  Feler eshte si dhelper e mbaj mend qe atehere kur vinte golat .. jo tani qe eshte tranier. ah ku eshte ai ekip??? te tilla ska nxjerre me. Go Deutchland Go !!!!!! we will bury them
  You were meant for me. Perhaps as a punishment.

 19. #79
  i/e regjistruar Maska e ballack
  Antarsuar
  23-01-2004
  Vendndodhja
  Toronto
  Mosha
  41
  Postime
  267
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Hej djema,nqs na nji "rob" i forumit bon blla blla blla per DEUTSCHLAND shpjegojani kshu;
  EURO STATISTIKA
  Mqs sot fillon edicioni i 12-t i Kampionatit Evropian n futboll, Portugali 2004, sa m posht paraqesim shnuesit m t mir t edicioneve paraardhse. Ajo q bie n sy sht mungesa e sulmuesve italian.
  1960- 2 gola, Galic e Jerkov (Jug), Heutte (Fra), Ivanov e Ponedelnik (URSS)
  1964- 2 gola, Pereda (Spa) e Novak (Hun)
  1968- 2 gola, Dzajic (Jug)
  1972- 4 gola, G.Moeller (Gjer)
  1976- 4 gola, D.Moeller (Gjer)
  1980- 3 gola, Allofs (Gjer)
  1984- 8 gola, Platini (Fra)
  1988- 5 gola, Van Basten (Hol)
  1992- 3 gola, Bergkamp (Hol), Brolin (Sue), Larsen (Dan) e Riedle (Gjer)
  1996- 5 gola, Shearer (Ang)
  2000- 5 gola, Milosevic (Jug) e Kluivert (Hol)

  FINALET EVROPIANE
  1960 Urss-Jugosllavi 2-1 ksh
  1964 Spanj-Urss 2-1
  1968 Itali-Jugosllavi 1-1 ksh, 2-0
  1972 Gjermani-Urss 3-0
  1976 ekosllovaki-Gjermani 2-2 (7-5 11m)
  1980 Gjermani-Belgjik 2-1
  1984 Franc-Spanj 2-0
  1988 Holand-Urss 2-0
  1992 Danimark-Gjermani 2-0
  1996 Gjermani-Republika eke 2-1 ksh
  2000 Franc-Itali 2-1 ksh

  11 KAMPIONET
  1960 Urss
  1964 Spanj
  1968 Itali
  1972 Gjermania
  1976 ekosllovakia
  1980 Gjermania
  1984 Franca
  1988 Holanda
  1992 Danimarka
  1996 Gjermania
  2000 Franca


  Hajt pra se neser kismet eshte ndeshja dhe do kemi fakte!!!Dhe vetem nje gje per tifozat qe jane kunder gjermanise,edhe JUGOSLLAVIA KA DALE ME SHUME HERE NE FINALEEE
  Ndryshuar pr her t fundit nga ballack : 14-06-2004 m 19:13
  Ale;-"Ti piace il calcio?"
  Franz;-"Si!"
  Ale;-"Che squadra tifi?"
  Franz;-"Inter!"
  Ale;-"Ma non hai detto che ti piace il calcio?!"

 20. #80
  Eks-plorator Maska e kolombi
  Antarsuar
  27-05-2003
  Vendndodhja
  Mes oqeaneve...............
  Postime
  3,722
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Shpesh ne prag te ndeshjeve te medha,jam i zhytur plotesisht 24 ore para saj ne atmosferen tunduese.Ndeshjet me tulipanet ,per ne gjermanet kane rendesi te vecante,nuk krahasohen as me ato kur ndeshemi me Brazilin,Argjentinen,Italine,Angline,Francen.Holla ndezet per ne jane kundeshtaret me te urryer.
  Cdo gje eshte gati per derbin e madh.Vete trajneri hollandes Advockat,me deklaraten e djeshme i hodhi zjarrit vaj ,"Nuk pres supriza nga gjermanet,per mua suprize do jete nese lozin mire"
  Pergjigjen e mori nga ylli gjerman mesfushori M.Ballack "Ne fjalet e trajnerit te Hollandes shikoj nje fare frike"

  Rudi Feler ka mbyllur veshet nga kritikat e ashpra te gazetareve gjermane .Neser ai do te hedhe ne loje nje ekip te kujdeshem,dhe me sulmues te mirfillte K.Kuranyi.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

  GETE

Faqja 4 prej 6 FillimFillim ... 23456 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •