Close
Faqja 7 prej 7 FillimFillim ... 567
Duke shfaqur rezultatin 121 deri 129 prej 129
 1. #121
  i/e regjistruar Maska e ballack
  Anėtarėsuar
  23-01-2004
  Vendndodhja
  Toronto
  Mosha
  40
  Postime
  267
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  O "non vincete mai",rri urte se skemen e ndrroi prej Tottit,po na bon blla blla blla,ca kujto ti se ndrroi prej deklaratave??///Pse nuk mori Gilardinon atehere po mori Vierin,qe asnji top nuk futi ne kuadrat?//RRi urte o bebush,se s'merr vesht nga futbolli ti,shko luj me lagje anej ate bo!!!!
  Ale;-"Ti piace il calcio?"
  Franz;-"Si!"
  Ale;-"Che squadra tifi?"
  Franz;-"Inter!"
  Ale;-"Ma non hai detto che ti piace il calcio?!"

 2. #122
  R[love]ution Maska e Hyllien
  Anėtarėsuar
  28-11-2003
  Vendndodhja
  Mobil Ave.
  Postime
  7,732
  Faleminderit
  0
  19 falenderime nė 19 postime
  Sipas teje duhet te merrte gjith ekipin e Stellareve. Hec mer ene ti se po ja fut kot. Thane te gjithe, ska cin lojtar te marri sepse vetem Vieri ka eksperiencen e duhur. Italia lujti per ibret e sja kan fajin 2 Interista ne cdo ndeshje qe ishin ne fushe. Ja kan fajin tipa qe bejn si shefa, dhe si trajnera, apo tipa qe beshtyn ne vend te lujn ene shtrojn menderen.
  "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

 3. #123
  R[love]ution Maska e Hyllien
  Anėtarėsuar
  28-11-2003
  Vendndodhja
  Mobil Ave.
  Postime
  7,732
  Faleminderit
  0
  19 falenderime nė 19 postime
  Citim Postuar mė parė nga kacaku basket
  cyclo e di qe po ja fut kot ti plako?
  nje here thua qe ato nuk luanin se sdonin te lodheshin me hollanden apo cekine
  po nuk luajte sdo besh 4 gola por duket qarte dhe paster qe ishte nje ndeshje e vendosur.

  Ne tribune kur dy ekipet nordike jane futur te bejne nxemjen varur qendronte nje pankarte e shkruajtur ne anglisht "2-2 dhe spagetit jane jashte"jo rastesi kjo gje nga tifozet e danimarkes dhe suedise.

  mgjth e kane thene specialist si erikson scolari etj etj
  qe te dalesh nga europiani me 5 pike dhe asnje humbje eshte dicka e pa drejte pasi edhe ato denuan ate ndeshje te goditur.

  ps: no coment qe sot e tutje se ty ste mushet menja me kashte jo me fjale po qe per futboll
  Un te dhashe nje analize timen. Po deshe pranohe po deshe mos e prano. Kur italia te can koken para 2 ditesh se jo ndeshja kshu jo ashtu, apo i akuzon ato, dihet qe tifozeria do ta tallet me Italianet, se ska mundesi tjeter.

  Sa per padrejtesira, sa jane bere ne futboll, sjeni ju te paret qe po i pesoni. Ti Kacak do qe te fitojn te gjitha ekipet e zemres, po nuk ka Berlusconi dhe governo gjith andej, kihe parasysh ket gje, esht Johansoni aty, qe Italianet car nuk i kane lene pa e share gjith keto vjet. Po ai burr eshte, nuk eshte gru qe te rri e bej sehir. Sidoqetejete e lene apo e mos lene Italia nuk meritonte te dilte dhe pik. Le ta rrifte Bullgarin 3-0 ta thash i her, pastaj kishte goj me fol. Nese zbulohen haptas letrat, me perpara do dali shitja e Bullgarit, se sa pajtimi nordik.

  PS: E pe pritjen qe ju be ekipit ne Itali nga ITALIANET ? Apo ti si Shqiptar tifoz per Italine je me realist ?
  "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

 4. #124
  Brasil Pentacampeņn ! Maska e inter_forever
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga ballack
  O "non vincete mai",rri urte se skemen e ndrroi prej Tottit,po na bon blla blla blla,ca kujto ti se ndrroi prej deklaratave??///Pse nuk mori Gilardinon atehere po mori Vierin,qe asnji top nuk futi ne kuadrat?//RRi urte o bebush,se s'merr vesht nga futbolli ti,shko luj me lagje anej ate bo!!!!
  O balesh bilanist ! Akoma ketu je ti , ik futi ndonje loje ane detit me ata gjermanet e tu .
  Ti smerr vesh nga futbolli , je pem pa kokrra . Edhe po ta sqaroj une , ti prap nje muhabet di .
  Ju jeni bere me keq se media italiane , qe ta mban ngrit gjithe diten derrin me ate muhabetin e Gilardinos .
  GILARDINO , SA PER DIJENI PER ATA QE NUK MARRIN VESH NGA FUTBOLLI , DERI NE DHJETOR KA QENE REZERVEEEEE ME PARMEN !! KUR BENTE SHUR.REN ADRIANO , FUTEJ AI NDONJE 10 MINUTSH...
  Trapatoni e tha qarte , qe une do respektoj ata qe me cuan ne europian , sepse tek ata kam besim...I eci apo jo , ky eshte muhabet tjeter ...Nuk hodhi fall Trapi , se Vieri do ishte jashte forme dhe nuk do bente gol..
  ITALIANET gjithe jeten qaramane kane qene ...Nje here me MORENON , tani e kapen me GILARDINON..
  Edhe po ta merrte gilardinon , ASGJE nuk kish per te bere me ate ekip llafazanesh qe e kish mendjen per deklarata dhe jo per te lozur...
  PERUZZI...GATUSSO ...PIRLO....FIORE....CORRADI...DEL PIERO... Te gjashte keta na cane koken perdite me deklarata nga mengjesi ne darke... E si do ecte ky ekip leshi...
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Hyllien : 24-06-2004 mė 13:27
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 5. #125
  i/e regjistruar Maska e ballack
  Anėtarėsuar
  23-01-2004
  Vendndodhja
  Toronto
  Mosha
  40
  Postime
  267
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga bayern
  Bla bla bla.
  Nji shoqja ime nga Porto Riko thote.


  Tani dridhe bishtin si te duash e ndrroi shkrimet si te duash se je supermurator. lol Ama te pakten ule icik hunden e prano car the. Burri qe osht burre dallohet kur mban ato qe tha qe ne fillim jo ta dredhi si lavire.
  Leqe ca them une Interist je ti
  O bayern,mos u nxef lal,se muhabet bohet,mos shaj se s'eshte korrekte,e di qe je me nerva nga dalja e gjermanit,por une e kam thone me siper,nqs nuk lujne mire me cekine,me mire mos te futen!!Ata lujten sh. mire,vetem fati i mungoi,leje ca thojne disa qe po te luanin me formacionin baze e blla blla blla( se ka disa qe s'din se ca eshte futbolli i luajtur),se po te ishin me formacionin baze do ishte akoma me e veshtire per ceket,edhe pse Nedved ishte i vrare,sot beri stervitje te plote sepse kishte probleme te gjuri,por do te shihja nje tjeter ceki dhe mbase nje tjeter rezultat,doja te shihja se kush do te mbronte me formacion baze,sepse ato pothuajse gjithe pjesen e dyte luajten ne mbrojtje dhe vetem me kundersulm!!!
  Gjithsesi gjermania s'e meritonte per ate qe tregoi me Lituanine dhe pike,sepse duhet ta hanin me dhembe,pavarsisht me ceket fati ktheu shpinen komplet!!!
  Tomka mos repliko,dhe mos e zgjat mo!!!!!!
  Ale;-"Ti piace il calcio?"
  Franz;-"Si!"
  Ale;-"Che squadra tifi?"
  Franz;-"Inter!"
  Ale;-"Ma non hai detto che ti piace il calcio?!"

 6. #126
  i/e regjistruar Maska e ballack
  Anėtarėsuar
  23-01-2004
  Vendndodhja
  Toronto
  Mosha
  40
  Postime
  267
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga inter_forever
  O balesh bilanist ! Akoma ketu je ti , ik futi ndonje loje ane detit me ata gjermanet e tu .
  Ti smerr vesh nga futbolli , je pem pa kokrra . Edhe po ta sqaroj une , ti prap nje muhabet di .
  Ju jeni bere me keq se media italiane , qe ta mban ngrit gjithe diten derrin me ate muhabetin e Gilardinos .
  GILARDINO , SA PER DIJENI PER ATA QE NUK MARRIN VESH NGA FUTBOLLI , DERI NE DHJETOR KA QENE REZERVEEEEE ME PARMEN !! KUR BENTE SHUR.REN ADRIANO , FUTEJ AI NDONJE 10 MINUTSH...
  Trapatoni e tha qarte , qe une do respektoj ata qe me cuan ne europian , sepse tek ata kam besim...I eci apo jo , ky eshte muhabet tjeter ...Nuk hodhi fall Trapi , se Vieri do ishte jashte forme dhe nuk do bente gol..
  ITALIANET gjithe jeten qaramane kane qene ...Nje here me MORENON , tani e kapen me GILARDINON..
  Edhe po ta merrte gilardinon , ASGJE nuk kish per te bere me ate ekip llafazanesh qe e kish mendjen per deklarata dhe jo per te lozur...
  PERUZZI...GATUSSO ...PIRLO....FIORE....CORRADI...DEL PIERO... Te gjashte keta na cane koken perdite me deklarata nga mengjesi ne darke... E si do ecte ky ekip leshi...
  O Bebush,jo vetem italia i ka ato akuza qe po thu,po ne te gjithe boten ekzistojne,se ti s'merr vesht,qeke trung,po kur u eleminu anglia nga boterori qe donin me heq Ericcson?/PO ne gjermani,mbas Lituanise,akuzonin hamman etj etj!!Ik o "non vincete mai" bo cicin me na nji peme,se s'merr vesht nga futbolli i luajtur,na edhe nji gjo tjeter per interistat e tuj;

  L’ORA DELLE SCELTE REPARTO PER REPARTO

  Difesa: In porta nessun dubbio, Buffon (26) č titolare inamovibile. Le novitą potrebbero riguardare il ruolo di secondo: Toldo (33) č ormai in fase calante. Lippi potrebbe puntare su uno tra Pelizzoli (23) e Abbiati (25). La difesa č il reparto su cui intervenire con pił decisione: addio ai colonnelli ex mostri sacri Panucci (31) e Cannavaro (31) e al mediocre Materazzi (31). Auspicabile una ventata di aria fresca con l’innesto in pianta stabile di Bonera (23), Ferrari (25) e Barzagli (23). Da seguire con interesse anche il romanista Bovo (21) e il neo palermitano Zaccardo (23).

  Centrocampo: Basta con dubbi ed equivoci di ogni tipo. Di uno come "Ringhio" Gattuso (26) la nuova Nazionale non puņ proprio fare a meno. Intorno al mediano del Milan possono alternarsi giocatori di grande affidamento come Perrotta (27), Pirlo e Fiore (29). Dall’inesauribile Under 21 dovrebbero essere promossi in prima squadra il gioiello della Roma De Rossi (21) e al talento dell’Udinese Pinzi (23). Fuori, si spera, il superfluo Camoranesi (27) e il sempre acciaccato Cristiano Zanetti (27). Da tenere d’occhio giovani interessanti in orbita Juve come Maresca (24) e Blasi (23).

  Attacco: Questo č il settore in cui il bel Marcello dovrą operare le scelte pił coraggiose e nette. Sarebbe opportuno che i mostri sacri Del Piero (30) e Vieri (31) venissero accantonati una volta per tutte. L’Italia che a settembre inizierą la corsa verso i Mondiali in Germania nel 2006 deve ruotare intorno alle prodezze di Cassano (22) e ai goal di Gilardino (22), con Totti (28) alle loro spalle. Fuori anche Corradi (28), da rivedere Di Vaio (28).

  Al nuovo ct bastano buon senso e saggezza per dare un segnale forte di discontinuitą con l’ultima gestione, una sferzata di gioventł ed entusiasmo. La domanda, a questo punto, sorge spontanea: Marcello Lippi č il tecnico giusto per un’operazione di maquillage di questo spessore? Le prime risposte a fine agosto: il 4 settembre ci attende l’esordio contro la Norvegia nel girone di qualificazione ai Mondiali. Sempre questa Scandinavia di mezzo!!
  Se ti merr vesht edhe italisht!!hajt
  Ale;-"Ti piace il calcio?"
  Franz;-"Si!"
  Ale;-"Che squadra tifi?"
  Franz;-"Inter!"
  Ale;-"Ma non hai detto che ti piace il calcio?!"

 7. #127
  Konservatore Maska e Dita
  Anėtarėsuar
  17-04-2002
  Postime
  2,925
  Faleminderit
  0
  50 falenderime nė 46 postime
  Pyetje per Bayern: Eshte e ndaluar per vajzat keshtu qe te shohin sport e te lene komente aty ku flitet per sportin?

  Te pakten, kur shkruajne vajzat (duhet pranuar se ka raste jashte te zakonshmes, ku nuk vlen kjo qe po them) dialogu eshte me i qete...me se shumti mund te kete ndonje ironi, por fjalet qe me vone redaktohen nga moderatoret mungojne. Nejse, se pak rendesi ka, kjo eshte tema e tifozeve te Italise. Une jam e tille, ndaj dhe ndala te shkruaj.

  Kalofshi mire....gjeni skuadra te reja per te bere tifozllek deri ne fund te ketij kampionati. Per mua finalja duhet te jete: France - Hollande.

  Edhe pa sherr, e pa fjale te pista. Se nuk jeni as te pire, kur shkruani ketu, qe ta perdorni si justifikim. Moderatori me kete rast le te ndalet pak e te beje redaktim.

 8. #128
  i/e regjistruar Maska e ballack
  Anėtarėsuar
  23-01-2004
  Vendndodhja
  Toronto
  Mosha
  40
  Postime
  267
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Dita
  Pyetje per Bayern: Eshte e ndaluar per vajzat keshtu qe te shohin sport e te lene komente aty ku flitet per sportin?

  Te pakten, kur shkruajne vajzat (duhet pranuar se ka raste jashte te zakonshmes, ku nuk vlen kjo qe po them) dialogu eshte me i qete...me se shumti mund te kete ndonje ironi, por fjalet qe me vone redaktohen nga moderatoret mungojne. Nejse, se pak rendesi ka, kjo eshte tema e tifozeve te Italise. Une jam e tille, ndaj dhe ndala te shkruaj.

  Kalofshi mire....gjeni skuadra te reja per te bere tifozllek deri ne fund te ketij kampionati. Per mua finalja duhet te jete: France - Hollande.

  Edhe pa sherr, e pa fjale te pista. Se nuk jeni as te pire, kur shkruani ketu, qe ta perdorni si justifikim. Moderatori me kete rast le te ndalet pak e te beje redaktim.
  Dita,hallall lal!!!Mo u merzit se kohe me te mira doo te vijne!!!
  Ale;-"Ti piace il calcio?"
  Franz;-"Si!"
  Ale;-"Che squadra tifi?"
  Franz;-"Inter!"
  Ale;-"Ma non hai detto che ti piace il calcio?!"

 9. #129
  R[love]ution Maska e Hyllien
  Anėtarėsuar
  28-11-2003
  Vendndodhja
  Mobil Ave.
  Postime
  7,732
  Faleminderit
  0
  19 falenderime nė 19 postime
  i nderuar Ballack,
  Tomka te rri e te flasi eshte e kote, pasi ketu e keni mendjen per sherre ju trimat e selfo qorrit. Aman kujt do ja shkerdhjeshit nonen e motren ? E per cin i her ? Per gattuson e ? Mosss po pati met plaka me ju ven nderi prej Gattusos apo Materazzit apo ndonje Hollandezi e Gjermani, paska marre ferra uraten. Nuk e di kush e ka mbyllur temen dhe sme intereson fare. Le te rri e mbyllur. Kjo vlen per shkrimet e meparshme, por edhe per disa qe kan qef te grricen ose vetgricen me mua.

  Postimet e fshira i pashe, dhe me vjen keq per disa tipa qe akoma jane ne nivele femijnore te te folurit ose me sakte te adresuarit dhe nuk arrijne dot te bejne dallime midis fjaleve, dhe sidomos te pranojn faktin e humbjes, dhe per me teper te REALIZOJN ne vetvete se fundia fundit po flitet per futboll, dhe fundia fundit nuk eshte as futboll Shqiptar qe po kacafytemi por ekipe qe shtetet perkatese na kane fshire nga faqja e dheut disa here. Nuk dua te bej politike, por te pakten te kihen parasysh disa gjera.

  Ceshtja tjeter,
  Nese dikush ka problem me statusin tim do bente mire te hapte ndonje teme aty tek verejtjet dhe te fillonte pak te listonte car halli ka.

  Edhe pse u ulkam me kollare ne forum, ketu ska pasur asnje lloj kufizimi persa i perket fjalorit, deri ne nje fare pike, dhe asnje lloj kufizimi persa i perket replikave. Pra nese ne formet e tjera standartet jane ne nivele shume me te ashpra, ketu po ti krahasojm gjerat, nuk ka standarte hic. Gje normale eshte qe grindemi, dhe ne fakt nuk kane ndodhur shpesh here gjera te tilla, edhe pse niveli i moderimit ka qene me i lirshem se ne vende te tjera. Kjo qe si synim i imi dhe moderatoreve te tjere qe edhe te krijohet nje fare miqesie ndermjet antareve, dhe jo shkrime pa adrese, apo analiza qe lexojm kudo. Gjithashtu dhe vet kam qene pjesmarres aktiv dhe kam mbrojtur cfar me ka dashur pa fyer dike(edhe pse ka pas raste qe njerez kan marr fjale ters prej meje) , ose me sakte nuk duron dot shaka apo cfardolloj problemi tjeter.
  Ju boni si tju doj qefi, un ne ket forum nuk moderoj me pervec rasteve ekstreme. Keni 3 Moderator te tjere tani, edhe shajini dhe ato si antar te stafit qe jane, plasjini ndonje nofke duke treguar inteligjencen tuaj superiore, apo beni ndonje koment donkishotesk, si tju doj qefi.
  Kur te merrni paralajmerime ama mos u ankoni pa te drejte.

  Rrespekt qe te rrespektoheni.
  Kjo vlen per te gjithe dhe jo vetem per mua me te tjeret.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Hyllien : 25-06-2004 mė 01:47
  "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

Faqja 7 prej 7 FillimFillim ... 567

Tema tė Ngjashme

 1. Arrestohet Chris Brown, rrahu tė dashurėn, Rihanna
  Nga ^_BIM_BUM_BAM_^ nė forumin Muzika botėrore
  Pėrgjigje: 27
  Postimi i Fundit: 07-03-2009, 17:51
 2. Per fansat e Top-Show ne Top-Channel
  Nga Shijaksi-London nė forumin Kinematografia dhe televizioni
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 20-01-2004, 19:26

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •