Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 27
 1. #1
  jeto i lire ose vdis Maska e shahisti
  Antarsuar
  28-09-2003
  Vendndodhja
  usa
  Mosha
  45
  Postime
  124

  Question kerkoj nje avokat te mire per emigracionin

  me duhet adresa e ndonje avokati qe ka eksperience te mire per problemet e emigracionit dhe po qe se eshte me origjine shqiptare akoma me mire.Ju lutem ne qoftese keni ndonje iformacion me jepni nje pergjigje,me respekt shahisti
  Nuk ka me qorre nga ai qe nuk do te shohi me syte e tija[/FONT][/COLOR]

 2. #2
  ShPiRt Maska e tonushi
  Antarsuar
  25-12-2003
  Vendndodhja
  kine
  Mosha
  42
  Postime
  16

  ca shteti je?

  hello po ti na thuaj njehere ne ca shteti te duhet avokati nqs e do ne angli di une nje shume te mire qe me ka ndihmuar mua dhe sot une jam me pashaporte angleze
  out of some the worst mistkes came the best outcomes

 3. #3
  jeto i lire ose vdis Maska e shahisti
  Antarsuar
  28-09-2003
  Vendndodhja
  usa
  Mosha
  45
  Postime
  124

  Re: ca shteti je?

  Postuar m par nga tonushi
  hello po ti na thuaj njehere ne ca shteti te duhet avokati nqs e do ne angli di une nje shume te mire qe me ka ndihmuar mua dhe sot une jam me pashaporte angleze

  faleminderit tonushi, por po ti veshe re tek emri im poshte tije eshte shenuar vendodhja usa, keshtu qe do te me interesonte nje avokat emigracioni per ketu ne usa megjithate te falenderoj per pergjigjen.
  Nuk ka me qorre nga ai qe nuk do te shohi me syte e tija[/FONT][/COLOR]

 4. #4
  Fatos Koleci avokat qe miret me ceshtje emigracjoni. Per me shume kliko ketu.

  ketu nje liste me e plote avokatesh shqiptare ne SHBA.

 5. #5
  rezistenca nuk vdes Maska e ju flet Tirana
  Antarsuar
  03-10-2003
  Vendndodhja
  ne kafenene e preferuar
  Postime
  99
  nuk eshte i keq ky Koleci, po kryesisht e ushtron zanatin ne Tri-State area, mgjthse e di qe per dike vajti deri ne Texas me duket per ta nxjerre nga burgu
  Bushspeak: War is Peace

 6. #6
  jeto i lire ose vdis Maska e shahisti
  Antarsuar
  28-09-2003
  Vendndodhja
  usa
  Mosha
  45
  Postime
  124
  faleminderit per pergjigjen dhe informacionin qe me afrove stterolla.
  Nuk ka me qorre nga ai qe nuk do te shohi me syte e tija[/FONT][/COLOR]

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Devil-girl-uk
  Antarsuar
  11-03-2004
  Vendndodhja
  London
  Postime
  70

  Question Re: ca shteti je?

  Postuar m par nga tonushi
  hello po ti na thuaj njehere ne ca shteti te duhet avokati nqs e do ne angli di une nje shume te mire qe me ka ndihmuar mua dhe sot une jam me pashaporte angleze
  Tonushi
  do te lutesha te me tregoje per ate avokatin se aktualisht vllai im po kerkon nje avokat dhe i duhet nje i MIRE se ashtu e ka punen. do ta dija per nder nese do me ndihmoje.
  The higher you soar, the harder you fall. Make sure you have a working parachute

 8. #8
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  03-10-2003
  Vendndodhja
  Big Apple
  Postime
  1,256
  koleci (Tosi, jo ai tjetri) ja ka mor doren azilit...ne NY, Lombardi gezon reputacion shume te mire mes shqiptareve....

 9. #9
  meqe po flitet edhe per avokatet ne UK, e ka idene ndonjeri si i behet apelimit pas kthimit?!

 10. #10
  Jam avokat ne shqiperimenje eksperience 5vjecare ne fushen e pergatitjes se dokumentacionit shqiptar perperdorim ne shtetet e huaja dhe anasjelltas(dokumentacioni i huaj qe perdoret ne shqiperi).
  Eksperience ne fushen e bashkimeve familjare .
  Kerkoj te bashkepunoj me koleget e mi dhe kliente per egzekutimin e vendimeve civile ne Shqiperi dhe jashte shtetit.
  Eksperience ne fushen e legjislacionit tregtar.
  Ju uroj suksese te gjitheve nga adresa yllikameri@yahoo.com

 11. #11
  http://www.ganoweb.com Maska e Shpirt Njeriu
  Antarsuar
  30-09-2002
  Vendndodhja
  Ne toke sepse ne HENE per fat te keq nuk arrita dot
  Postime
  1,869
  Citim Postuar m par nga Living in Vain
  meqe po flitet edhe per avokatet ne UK, e ka idene ndonjeri si i behet apelimit pas kthimit?!
  Sqarou pak me qarte?

 12. #12
  mes jetes e vdekjes Maska e kristal
  Antarsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  uk
  Mosha
  45
  Postime
  179
  Me vjen keq vella por ketu nuk ka avokat per ne,se e ka emrin avokat i shtetit,
  te gjithe jane te njejte vetem se ndryshojne nga veshja.

  Ketu shkruhet e thuhet e asnjehere nuk zbatohet,pikturohet qenja si e barabarte dhe trajtohet ne baze te emrit.

  Ligji eshte leter e shkruar qe zbatohet,dhe ka efektin vetem per sertarin ne te cilin vendoset.


  Zoti te ndihmofte se duhet te kerkojme per avokate zoti e jo reputacioni.

  kristal
  Edhe pak gjak aortal.

 13. #13
  Shqiptar Maska e EdiR
  Antarsuar
  24-05-2002
  Vendndodhja
  Madison, WI, U.S
  Postime
  962
  Te uroj fat se keto problemet e emigracionit sa vjen e ngaterohen me shume.
  Nje vajze shqiptare punon per disa avokate ne Boston dhe ajo mund te te ndihmoje. Edlira e ka emrin eshte shume korekte dhe jam i sigurt se nese mundet do te te ndihmoje.
  Nese je i interesuar me shkruaj tek: eduardrusi@hotmail.com, dhe te tregoj me shume.
  Gjithe te mirat.

 14. #14
  Kerkoj nje studio avokatie, mundesisht te jete e specializuar ne te drejten tregtare, si mbeshtetje per qeshtjet dhe konsulenzat ne fushen juridike per firmat e huaja qe ushtrojne aktivitetin e tyre ne shqiperi, pasi, ne jemi nje SH.A.I. me qender ne Bologna (IT) qe sapo ka filluar te ndermarri veprimtari ne lidhje me promovimin e firmave qe duan te konkurojne ne tenderat, dhe ne te njejten kohe te tutelojme te drejtat e atyre firmave qe jane eksistuese ne territorin shqiptar.

  Per me shume mund te me shkruani ne email .

  timi0708@hotmail.it

 15. #15
  echo Maska e Dara
  Antarsuar
  30-11-2005
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  694
  Citim Postuar m par nga shahisti
  me duhet adresa e ndonje avokati qe ka eksperience te mire per problemet e emigracionit dhe po qe se eshte me origjine shqiptare akoma me mire.Ju lutem ne qoftese keni ndonje iformacion me jepni nje pergjigje,me respekt shahisti
  Nqs ndodheni ne NY une do tju rekomandoja avokatin tim:

  Iskender (Alex) Cemaletin

  401 Broadway
  12th floor
  New York NY
  Tel: (212) 941-1717

 16. #16
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,241
  Pritni edhe 2 vute te mbaroj une Juridikun edhe do bohem avokati i fort i juve :P Hhahahahahahahhah Pilivesa muaqq yvi tregovu se une jom avokati yt
  #VamosArgentina

 17. #17
  Jeto I Lire Ose Vdise Maska e KUCOVARI*
  Antarsuar
  21-07-2005
  Vendndodhja
  Ku Ka Tyme E Ku Del Zjare Atje Ku Daullja Ben Bam
  Mosha
  45
  Postime
  17
  Kush me ndihmone dote te gjeje numrin e JAMES CHRISTO ose Christo&Associates di nje numer qe ka pasur para disa kohesh por ky numer nuk punone me me duket 212-227-7973.Do tu isha shume mirenjohes per ndihmen tuaj.

 18. #18
  pershendetje kush mund te me ndimoje per nje avokat qe me duhet per ne kanada per dokumente me azil

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e zenusi
  Antarsuar
  10-08-2006
  Vendndodhja
  Prizren
  Mosha
  70
  Postime
  30
  Kerkoj njavokat n gjermani.
  Mundsisht ndonje adres elektronike nese ndokush e din.
  KLM.

 20. #20
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-01-2011
  Postime
  2,425
  vetem me avokat shqiptar mos u merni. jane te pa afte dhe nuk kane reputacion.
  avokati duhet te kete te pakten 2 breza ne amerike

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Permbledhje dua te zgjedhura
  Nga Nur_11 n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 16-03-2009, 08:09
 2. Lutje pr Muslimant
  Nga Acid_Burn n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 25
  Postimi i Fundit: 03-03-2006, 10:59
 3. te kerkoj (se me mungon)
  Nga ^VJOSA^ n forumin Letrsia shqiptare
  Prgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 09-01-2003, 10:25
 4. Krkoj!
  Nga zemri n forumin Letrsia shqiptare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 07-08-2002, 08:23

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •