Close
Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 82
  1. #21
    Shejtane Maska e Greta E
    Anëtarësuar
    28-05-2004
    Vendndodhja
    Japoni
    Postime
    52
    Si fillim do te qendroj per 3 vjet, pastaj te shoh....ku i dihet.
    My will shall shape the future. Whether I fail or succeed shall be no man's doing but my own. I am the force; I can clear any obstacle before me or I can be lost in the maze. My choice; my responsibility; win or lose, only I hold the key to my destiny.

  2. #22
    i/e regjistruar Maska e LeNNoN
    Anëtarësuar
    07-06-2003
    Vendndodhja
    Bucharest
    Postime
    359
    Ju uroj te gjithe shqiptareve ne Azi gezuar krishtlindjet dhe vitin e ri 2005 !





    LeNNoN !
    You don't lead by hitting people over the head-that's assault, not leadership.

  3. #23
    -==|ylli_forumit|==- Maska e ElMajico
    Anëtarësuar
    11-07-2004
    Vendndodhja
    [Milano].Me Zemer Atje...Tek e Vjetra e Bukura [Shqiperi!!!]
    Postime
    1,042
    Citim Postuar më parë nga Greta E
    Si fillim do te qendroj per 3 vjet, pastaj te shoh....ku i dihet.
    greta po na peshkruaj dicka andej nga japonia...si e kalon diten psh...se u beme kurioz...

  4. #24
    Shejtane Maska e Greta E
    Anëtarësuar
    28-05-2004
    Vendndodhja
    Japoni
    Postime
    52
    Pershendetje!!
    Si fillim ju falenderoj per pershendetjet.
    El Majico sa kurioz ti me lal, por meqe je edhe Ylli i forumit po ti them nja dy fjale.
    Une kam nje vit qe jetoj me familjen time ne Okinawa Japan eshte shume vend i bukur,dhe nuk e di perse po me kujton shqiperine :-)
    About Okinawa!!!
    An ancient kingdom of glittering seas, lush green islands, and fields of sugarcane, Okinawa enjoys a measured pace of life that's far removed from any hectic city routine. A sub-tropical climate keeps Okinawa pleasantly warm even when the rest of Japan is shivering, and in the scorching summer months it is a kaleidoscope of brilliant flowers, dazzling white beaches and stunning coral, making the islands perfect for diving, water-skiing, sailing and every other form of ocean recreation. Okinawa also has a proud artistic and musical tradition, and is home to many unusual and beautiful species of flora and fauna.

    Okinawa is located south of mainland Japan in the East China Sea. The capital city, Naha, is within a two hour flight to Tokyo, Taipei, Hong Kong, Seoul, Shanghai, and Manila.
    My will shall shape the future. Whether I fail or succeed shall be no man's doing but my own. I am the force; I can clear any obstacle before me or I can be lost in the maze. My choice; my responsibility; win or lose, only I hold the key to my destiny.

  5. #25
    Citim Postuar më parë nga Greta E
    Pershendetje!!
    Si fillim ju falenderoj per pershendetjet.
    El Majico sa kurioz ti me lal, por meqe je edhe Ylli i forumit po ti them nja dy fjale.
    Une kam nje vit qe jetoj me familjen time ne Okinawa Japan eshte shume vend i bukur,dhe nuk e di perse po me kujton shqiperine :-)
    About Okinawa!!!
    An ancient kingdom of glittering seas, lush green islands, and fields of sugarcane, Okinawa enjoys a measured pace of life that's far removed from any hectic city routine. A sub-tropical climate keeps Okinawa pleasantly warm even when the rest of Japan is shivering, and in the scorching summer months it is a kaleidoscope of brilliant flowers, dazzling white beaches and stunning coral, making the islands perfect for diving, water-skiing, sailing and every other form of ocean recreation. Okinawa also has a proud artistic and musical tradition, and is home to many unusual and beautiful species of flora and fauna.

    Okinawa is located south of mainland Japan in the East China Sea. The capital city, Naha, is within a two hour flight to Tokyo, Taipei, Hong Kong, Seoul, Shanghai, and Manila.
    Po japonisht ke mesuar te flasesh ti Greta E?
    Gezuar Vitin e Ri, pershendetje
    Te shpëtohesh do të thotë të transformohesh prej Perendise, të ribëhesh ashtu siç Ai donte që ne të ishim që nga fillimi!

  6. #26
    Shejtane Maska e Greta E
    Anëtarësuar
    28-05-2004
    Vendndodhja
    Japoni
    Postime
    52
    Manulaki-san O Genki desu ka.
    Tani per tani sa mbarova alfabetin e pare (Hiragana)
    Javen tjeter filloj alfabetin e dyte (Katakana) kam akoma shume per te studiuar :-(

    Pershendetje
    My will shall shape the future. Whether I fail or succeed shall be no man's doing but my own. I am the force; I can clear any obstacle before me or I can be lost in the maze. My choice; my responsibility; win or lose, only I hold the key to my destiny.

  7. #27
    Citim Postuar më parë nga Greta E
    Manulaki-san O Genki desu ka.
    Tani per tani sa mbarova alfabetin e pare (Hiragana)
    Javen tjeter filloj alfabetin e dyte (Katakana) kam akoma shume per te studiuar :-(

    Pershendetje
    Se mos me ke share
    Pupupu dhe nuk shquhen shume per llafazane keta japonezet, c'i duan tere keto alfabete, apo per te medituar
    Te uroj mesim te lehte, pershendetje
    Te shpëtohesh do të thotë të transformohesh prej Perendise, të ribëhesh ashtu siç Ai donte që ne të ishim që nga fillimi!

  8. #28
    Tralala Maska e Rajli
    Anëtarësuar
    23-02-2005
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    10
    Koniçiua, Uatashino namaeua Rajli-des.
    Eeee, kaq japonisht di una. Kisha nje dashnore Joponeze ktu ne kolegj per nji vit e mesova ca fjal. Dija shume por kam harruar.
    A ka na nji shqiptar ne Osaka? E vetmja Japoneze qe flet shqipen mo mir se ca shqiptare eshte ajo timja: Me gramatik e me theks tirons.
    Ore, sa te mir e kan ate ushqimin ata. Vallaj, nuk e dija qe sushi do me beshe pik e dobet. Edhe Sake-ja nuk esht e keqe. Si rakia nuk osht po........ mjaftushem.
    Juve qe jetoni andej, i frekuentoni kto ushqime apo akoma me kto perendimoret? Una po vajt na i her ne Japoni vetem per ate Sushi-n do vej.
    Onakasita.
    Sajonara.

  9. #29
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    03-02-2005
    Postime
    73
    A di gje kush a ka ndonje shqiptar ne Hawaii? Them te shkoj atje per ca dite pushime. Ndoshta ata mund te duan nje flamur...ose thjesht c'mallje.

  10. #30
    i/e regjistruar Maska e abnk
    Anëtarësuar
    27-07-2004
    Vendndodhja
    Vendi i fundit i lire n'bote, USA
    Postime
    242
    Anyong aniseyo, homies! Nqs ka shqiptare n'Kore t'Jugut, holla at yo boy.
    Defend the second amendment

  11. #31
    Shejtane Maska e Greta E
    Anëtarësuar
    28-05-2004
    Vendndodhja
    Japoni
    Postime
    52
    Dick Johnson!!

    Une sa u ktheva nga Honolulu Hawaii ( isha me pushime) dhe perseri te kam zili qe po iken. Mendoj se ishte shume kendshem por ne te njejten kohe kishte shume turiste :-(
    E them me siguri qe mund te gjesh Shqipetare ne Hawaii sepse ne jemi kudo.
    My will shall shape the future. Whether I fail or succeed shall be no man's doing but my own. I am the force; I can clear any obstacle before me or I can be lost in the maze. My choice; my responsibility; win or lose, only I hold the key to my destiny.

  12. #32
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    23-04-2005
    Postime
    2
    Pershendetje dhe nga nje shqiptare tjeter ne Azi. momentalisht jetoj ne Tajvan per studime bashke me nje shqiptare tjeter. Ky eshte viti im i dyte ketu. mendoja se nuk kishte shqiptare te tjere po me behet qefi qe ne kete forum gjeta dhe shqiptare te tjere qe jetojn ne Azine e larget.
    Greta E te pershendes. Kam degjuar per okinawa , e cila nuk eshte shume larg nga taipei. Deri tani ne azi kam udhetuar vetem ne Tajlande, Korene e jugut dhe Laos. Shpresoj qe pushimet e ardhshme ti bej ne Japoni per te cilen kam degjuar qe eshte nje vend qe ja vlen per te vizituar, vecanerisht Kyoto( ish kryeqyteti i Japonise).

    P.s abnk- anyong aniseyo ( I loved South Korea)

  13. #33
    i/e regjistruar Maska e abnk
    Anëtarësuar
    27-07-2004
    Vendndodhja
    Vendi i fundit i lire n'bote, USA
    Postime
    242
    ( I loved South Korea)
    I didn't!

    Pershndetje e tane t'mirat!
    Defend the second amendment

  14. #34
    FarewellToNavy Maska e FTN_2004
    Anëtarësuar
    09-11-2004
    Vendndodhja
    West by God Virginia
    Postime
    326
    GretaE,
    Si perfundove ne Okinawa ti ? ke ndonje lidhje me ushtrine, se arsye tjeter nuk qe pse t shkosh ne Oki me familje un nuk di. Edhe nje pyetje tjeter, po munde me me gjet nje numer telefoni te j-phone, me nis sepse akoma s kam paguar faturen e fundit te telefonit, ka 2 vjet tashi. Un kam qene dhe ne Hong Kong, Singapore, Pusan ne Kore te Jugut dhe ca vende te tjera per ju qe jeni ne Azi. Kurse ne Hawaii gjeta nje flag store ku bleva ca flamure shqiptare haha

  15. #35
    -==|ylli_forumit|==- Maska e ElMajico
    Anëtarësuar
    11-07-2004
    Vendndodhja
    [Milano].Me Zemer Atje...Tek e Vjetra e Bukura [Shqiperi!!!]
    Postime
    1,042
    Citim Postuar më parë nga Greta E
    Pershendetje!!
    Si fillim ju falenderoj per pershendetjet.
    El Majico sa kurioz ti me lal, por meqe je edhe Ylli i forumit po ti them nja dy fjale.
    Une kam nje vit qe jetoj me familjen time ne Okinawa Japan eshte shume vend i bukur,dhe nuk e di perse po me kujton Shqiperine :-)
    Shpresoj qe te dal dhe une ndonjehere nga ju vitin tjeter...

    Ne shtator shpresoj te nis mesimet e para ne japonisht.Eshte pak veshtire se ka pak studente qe frekuentojne dhe leksionet nderpriten here pas here.

    Po nuk mendoj se do te mund te jetoja ne Japoni per vizite po...

  16. #36
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-11-2004
    Postime
    2
    Shume varfer Azia, keni qe ne 2004 qe s"po ndiheni......

  17. #37
    i/e larguar Maska e Lumnjani
    Anëtarësuar
    15-08-2005
    Vendndodhja
    N'prag t'ardhmes
    Postime
    118
    Ka ndonje Shqiptar nga lindja e mesme ketu?

  18. #38
    i/e regjistruar Maska e henrik_gasi
    Anëtarësuar
    05-10-2005
    Vendndodhja
    Dubai.UAE
    Postime
    1
    Pershendetje te gjithe shqiptareve ne Azi!

    Do te kisha shume deshire te njifesha me shqiptaret qe jetojne ne Dubai . UAE ?

    henrik_gasi@yahoo.com

    Ja kalofshi mire

  19. #39
    Proud To Be Albanian Maska e LandOfEagles
    Anëtarësuar
    30-10-2005
    Vendndodhja
    Al Anbar, Irak
    Postime
    8

    Pershendetje nga Afganistani

    Te gjithe shqiptaret qe punojne ne Irak, Kuvajt, Dubai dhe Afganistan i uroj me te mirat ne jete dhe i uroj fat dhe shendet ne jete.
    [COLOR="black"]Me te mirat e se kaluares le te jene me te keqijat e se ardhmes.[/COLOR]
    Le te rroj kombi shqiptare dhe i uroj me te mirat nga zemra.
    Iliri

  20. #40
    revolucionar Maska e bOndi_oo7
    Anëtarësuar
    18-10-2005
    Vendndodhja
    Shkup
    Postime
    704
    Tung Greta, shpresoj te mos jesh e vetme atje ne Japoni, se paku e di se ka shume tregetar shqipetar qe vijne atje per shkurt-kohe.
    PO ju sa kohe qe jeni atje?

Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Video e ushtarëve grekë në Internet indinjon shqiptarët
    Nga Ingenuous në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 207
    Postimi i Fundit: 22-09-2011, 14:58
  2. Himarë, mësimi nis me himnin grek
    Nga karaburuni në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 134
    Postimi i Fundit: 15-08-2009, 04:07
  3. Greqia u jep shtetësinë minoritarëve
    Nga DYDRINAS në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 411
    Postimi i Fundit: 12-03-2008, 06:59
  4. Rrymat politike katolike shqiptare
    Nga ~Geri~ në forumin Toleranca fetare
    Përgjigje: 74
    Postimi i Fundit: 30-04-2006, 04:33
  5. Gjergj Kastrioti sipas pikëpamjeve antishqiptare
    Nga Davius në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 77
    Postimi i Fundit: 28-04-2006, 12:45

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •