Close
Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 82
 1. #21
  Shejtane Maska e Greta E
  Antarsuar
  28-05-2004
  Vendndodhja
  Japoni
  Postime
  52
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Si fillim do te qendroj per 3 vjet, pastaj te shoh....ku i dihet.
  My will shall shape the future. Whether I fail or succeed shall be no man's doing but my own. I am the force; I can clear any obstacle before me or I can be lost in the maze. My choice; my responsibility; win or lose, only I hold the key to my destiny.

 2. #22
  i/e regjistruar Maska e LeNNoN
  Antarsuar
  07-06-2003
  Vendndodhja
  Bucharest
  Mosha
  32
  Postime
  360
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Ju uroj te gjithe shqiptareve ne Azi gezuar krishtlindjet dhe vitin e ri 2005 !

  LeNNoN !
  You don't lead by hitting people over the head-that's assault, not leadership.

 3. #23
  -==|ylli_forumit|==- Maska e ElMajico
  Antarsuar
  11-07-2004
  Vendndodhja
  [Milano].Me Zemer Atje...Tek e Vjetra e Bukura [Shqiperi!!!]
  Mosha
  35
  Postime
  1,043
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Citim Postuar m par nga Greta E
  Si fillim do te qendroj per 3 vjet, pastaj te shoh....ku i dihet.
  greta po na peshkruaj dicka andej nga japonia...si e kalon diten psh...se u beme kurioz...

 4. #24
  Shejtane Maska e Greta E
  Antarsuar
  28-05-2004
  Vendndodhja
  Japoni
  Postime
  52
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Pershendetje!!
  Si fillim ju falenderoj per pershendetjet.
  El Majico sa kurioz ti me lal, por meqe je edhe Ylli i forumit po ti them nja dy fjale.
  Une kam nje vit qe jetoj me familjen time ne Okinawa Japan eshte shume vend i bukur,dhe nuk e di perse po me kujton shqiperine :-)
  About Okinawa!!!
  An ancient kingdom of glittering seas, lush green islands, and fields of sugarcane, Okinawa enjoys a measured pace of life that's far removed from any hectic city routine. A sub-tropical climate keeps Okinawa pleasantly warm even when the rest of Japan is shivering, and in the scorching summer months it is a kaleidoscope of brilliant flowers, dazzling white beaches and stunning coral, making the islands perfect for diving, water-skiing, sailing and every other form of ocean recreation. Okinawa also has a proud artistic and musical tradition, and is home to many unusual and beautiful species of flora and fauna.

  Okinawa is located south of mainland Japan in the East China Sea. The capital city, Naha, is within a two hour flight to Tokyo, Taipei, Hong Kong, Seoul, Shanghai, and Manila.
  My will shall shape the future. Whether I fail or succeed shall be no man's doing but my own. I am the force; I can clear any obstacle before me or I can be lost in the maze. My choice; my responsibility; win or lose, only I hold the key to my destiny.

 5. #25
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  26-08-2003
  Postime
  1,873
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Citim Postuar m par nga Greta E
  Pershendetje!!
  Si fillim ju falenderoj per pershendetjet.
  El Majico sa kurioz ti me lal, por meqe je edhe Ylli i forumit po ti them nja dy fjale.
  Une kam nje vit qe jetoj me familjen time ne Okinawa Japan eshte shume vend i bukur,dhe nuk e di perse po me kujton shqiperine :-)
  About Okinawa!!!
  An ancient kingdom of glittering seas, lush green islands, and fields of sugarcane, Okinawa enjoys a measured pace of life that's far removed from any hectic city routine. A sub-tropical climate keeps Okinawa pleasantly warm even when the rest of Japan is shivering, and in the scorching summer months it is a kaleidoscope of brilliant flowers, dazzling white beaches and stunning coral, making the islands perfect for diving, water-skiing, sailing and every other form of ocean recreation. Okinawa also has a proud artistic and musical tradition, and is home to many unusual and beautiful species of flora and fauna.

  Okinawa is located south of mainland Japan in the East China Sea. The capital city, Naha, is within a two hour flight to Tokyo, Taipei, Hong Kong, Seoul, Shanghai, and Manila.
  Po japonisht ke mesuar te flasesh ti Greta E?
  Gezuar Vitin e Ri, pershendetje
  Te shptohesh do t thot t transformohesh prej Perendise, t ribhesh ashtu si Ai donte q ne t ishim q nga fillimi!

 6. #26
  Shejtane Maska e Greta E
  Antarsuar
  28-05-2004
  Vendndodhja
  Japoni
  Postime
  52
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Manulaki-san O Genki desu ka.
  Tani per tani sa mbarova alfabetin e pare (Hiragana)
  Javen tjeter filloj alfabetin e dyte (Katakana) kam akoma shume per te studiuar :-(

  Pershendetje
  My will shall shape the future. Whether I fail or succeed shall be no man's doing but my own. I am the force; I can clear any obstacle before me or I can be lost in the maze. My choice; my responsibility; win or lose, only I hold the key to my destiny.

 7. #27
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  26-08-2003
  Postime
  1,873
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Citim Postuar m par nga Greta E
  Manulaki-san O Genki desu ka.
  Tani per tani sa mbarova alfabetin e pare (Hiragana)
  Javen tjeter filloj alfabetin e dyte (Katakana) kam akoma shume per te studiuar :-(

  Pershendetje
  Se mos me ke share
  Pupupu dhe nuk shquhen shume per llafazane keta japonezet, c'i duan tere keto alfabete, apo per te medituar
  Te uroj mesim te lehte, pershendetje
  Te shptohesh do t thot t transformohesh prej Perendise, t ribhesh ashtu si Ai donte q ne t ishim q nga fillimi!

 8. #28
  Tralala Maska e Rajli
  Antarsuar
  23-02-2005
  Vendndodhja
  USA
  Mosha
  36
  Postime
  10
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Koniiua, Uatashino namaeua Rajli-des.
  Eeee, kaq japonisht di una. Kisha nje dashnore Joponeze ktu ne kolegj per nji vit e mesova ca fjal. Dija shume por kam harruar.
  A ka na nji shqiptar ne Osaka? E vetmja Japoneze qe flet shqipen mo mir se ca shqiptare eshte ajo timja: Me gramatik e me theks tirons.
  Ore, sa te mir e kan ate ushqimin ata. Vallaj, nuk e dija qe sushi do me beshe pik e dobet. Edhe Sake-ja nuk esht e keqe. Si rakia nuk osht po........ mjaftushem.
  Juve qe jetoni andej, i frekuentoni kto ushqime apo akoma me kto perendimoret? Una po vajt na i her ne Japoni vetem per ate Sushi-n do vej.
  Onakasita.
  Sajonara.

 9. #29
  Perjashtuar
  Antarsuar
  03-02-2005
  Postime
  73
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  A di gje kush a ka ndonje shqiptar ne Hawaii? Them te shkoj atje per ca dite pushime. Ndoshta ata mund te duan nje flamur...ose thjesht c'mallje.

 10. #30
  i/e regjistruar Maska e abnk
  Antarsuar
  27-07-2004
  Vendndodhja
  Vendi i fundit i lire n'bote, USA
  Postime
  242
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Anyong aniseyo, homies! Nqs ka shqiptare n'Kore t'Jugut, holla at yo boy.
  Defend the second amendment

 11. #31
  Shejtane Maska e Greta E
  Antarsuar
  28-05-2004
  Vendndodhja
  Japoni
  Postime
  52
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Dick Johnson!!

  Une sa u ktheva nga Honolulu Hawaii ( isha me pushime) dhe perseri te kam zili qe po iken. Mendoj se ishte shume kendshem por ne te njejten kohe kishte shume turiste :-(
  E them me siguri qe mund te gjesh Shqipetare ne Hawaii sepse ne jemi kudo.
  My will shall shape the future. Whether I fail or succeed shall be no man's doing but my own. I am the force; I can clear any obstacle before me or I can be lost in the maze. My choice; my responsibility; win or lose, only I hold the key to my destiny.

 12. #32
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  23-04-2005
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Pershendetje dhe nga nje shqiptare tjeter ne Azi. momentalisht jetoj ne Tajvan per studime bashke me nje shqiptare tjeter. Ky eshte viti im i dyte ketu. mendoja se nuk kishte shqiptare te tjere po me behet qefi qe ne kete forum gjeta dhe shqiptare te tjere qe jetojn ne Azine e larget.
  Greta E te pershendes. Kam degjuar per okinawa , e cila nuk eshte shume larg nga taipei. Deri tani ne azi kam udhetuar vetem ne Tajlande, Korene e jugut dhe Laos. Shpresoj qe pushimet e ardhshme ti bej ne Japoni per te cilen kam degjuar qe eshte nje vend qe ja vlen per te vizituar, vecanerisht Kyoto( ish kryeqyteti i Japonise).

  P.s abnk- anyong aniseyo ( I loved South Korea)

 13. #33
  i/e regjistruar Maska e abnk
  Antarsuar
  27-07-2004
  Vendndodhja
  Vendi i fundit i lire n'bote, USA
  Postime
  242
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  ( I loved South Korea)
  I didn't!

  Pershndetje e tane t'mirat!
  Defend the second amendment

 14. #34
  FarewellToNavy Maska e FTN_2004
  Antarsuar
  09-11-2004
  Vendndodhja
  West by God Virginia
  Mosha
  40
  Postime
  327
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  GretaE,
  Si perfundove ne Okinawa ti ? ke ndonje lidhje me ushtrine, se arsye tjeter nuk qe pse t shkosh ne Oki me familje un nuk di. Edhe nje pyetje tjeter, po munde me me gjet nje numer telefoni te j-phone, me nis sepse akoma s kam paguar faturen e fundit te telefonit, ka 2 vjet tashi. Un kam qene dhe ne Hong Kong, Singapore, Pusan ne Kore te Jugut dhe ca vende te tjera per ju qe jeni ne Azi. Kurse ne Hawaii gjeta nje flag store ku bleva ca flamure shqiptare haha

 15. #35
  -==|ylli_forumit|==- Maska e ElMajico
  Antarsuar
  11-07-2004
  Vendndodhja
  [Milano].Me Zemer Atje...Tek e Vjetra e Bukura [Shqiperi!!!]
  Mosha
  35
  Postime
  1,043
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Citim Postuar m par nga Greta E
  Pershendetje!!
  Si fillim ju falenderoj per pershendetjet.
  El Majico sa kurioz ti me lal, por meqe je edhe Ylli i forumit po ti them nja dy fjale.
  Une kam nje vit qe jetoj me familjen time ne Okinawa Japan eshte shume vend i bukur,dhe nuk e di perse po me kujton Shqiperine :-)
  Shpresoj qe te dal dhe une ndonjehere nga ju vitin tjeter...

  Ne shtator shpresoj te nis mesimet e para ne japonisht.Eshte pak veshtire se ka pak studente qe frekuentojne dhe leksionet nderpriten here pas here.

  Po nuk mendoj se do te mund te jetoja ne Japoni per vizite po...

 16. #36
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  26-11-2004
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Shume varfer Azia, keni qe ne 2004 qe s"po ndiheni......

 17. #37
  i/e larguar Maska e Lumnjani
  Antarsuar
  15-08-2005
  Vendndodhja
  N'prag t'ardhmes
  Postime
  118
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Ka ndonje Shqiptar nga lindja e mesme ketu?

 18. #38
  i/e regjistruar Maska e henrik_gasi
  Antarsuar
  05-10-2005
  Vendndodhja
  Dubai.UAE
  Mosha
  40
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Pershendetje te gjithe shqiptareve ne Azi!

  Do te kisha shume deshire te njifesha me shqiptaret qe jetojne ne Dubai . UAE ?

  henrik_gasi@yahoo.com

  Ja kalofshi mire

 19. #39
  Proud To Be Albanian Maska e LandOfEagles
  Antarsuar
  30-10-2005
  Vendndodhja
  Al Anbar, Irak
  Postime
  8
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pershendetje nga Afganistani

  Te gjithe shqiptaret qe punojne ne Irak, Kuvajt, Dubai dhe Afganistan i uroj me te mirat ne jete dhe i uroj fat dhe shendet ne jete.
  [COLOR="black"]Me te mirat e se kaluares le te jene me te keqijat e se ardhmes.[/COLOR]
  Le te rroj kombi shqiptare dhe i uroj me te mirat nga zemra.
  Iliri

 20. #40
  revolucionar Maska e bOndi_oo7
  Antarsuar
  18-10-2005
  Vendndodhja
  Shkup
  Mosha
  37
  Postime
  705
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Tung Greta, shpresoj te mos jesh e vetme atje ne Japoni, se paku e di se ka shume tregetar shqipetar qe vijne atje per shkurt-kohe.
  PO ju sa kohe qe jeni atje?

Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Video e ushtarve grek n Internet indinjon shqiptart
  Nga Ingenuous n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 207
  Postimi i Fundit: 22-09-2011, 14:58
 2. Himar, msimi nis me himnin grek
  Nga karaburuni n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 134
  Postimi i Fundit: 15-08-2009, 04:07
 3. Greqia u jep shtetsin minoritarve
  Nga DYDRINAS n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 411
  Postimi i Fundit: 12-03-2008, 06:59
 4. Rrymat politike katolike shqiptare
  Nga ~Geri~ n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 74
  Postimi i Fundit: 30-04-2006, 04:33
 5. Gjergj Kastrioti sipas pikpamjeve antishqiptare
  Nga Davius n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 77
  Postimi i Fundit: 28-04-2006, 12:45

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •