Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 17
 1. #1

  Zgjedhja e seksit , e drejte apo...?

  Nga zhvillimet e fundit te shkences , behet e mundur qe me ane te nderhyrjeve teknologjike , cifti te vendose per seksin e deshiruar per femijen e vet pa u zhvilluar akoma mire gjate procesit te shtazanise !
  Ju si mendoni , eshte dicka e drejte qe ska asgje te keqe apo e padrejte sepse po nderhyhet ne punen e Zotit ?
  ...

 2. #2
  In God I Trust! Maska e MisCongeniality
  Antarsuar
  02-05-2003
  Vendndodhja
  QHC
  Postime
  417
  Bukuria e jetes eshte tek surprizat e saj. Jeten duhet ta jetojme sic na vjen, me te mirat e te keqijat e saj; e jo ta shkruajme vete skenarin "by playing God."

  Po mire mo, nje pyetje kam une....mire qe e ndryshojne seksin e fetusit, po implikimet qe mund te kete tek femija "in the long run" e kane menduar ndonjehere? Po sikur femija te mos deshiroje ate gjini? Po sikur hormonet t'i kete ndryshe? Po sikur karakteristikat t'i kete te gjinise se kundert?

  nejse, teme e lezeteshme...
  dhe nice avatar gjithashtu
  What bond is there between me and the world? I am like a rider on a summer day who takes shelter to rest under the shade of a tree, then goes on his way. ~ Profeti Muhamed Salallahu Alayhi Wa Salam

 3. #3
  Edhe une ashtu mendoj misscongeniality qe njerezit nuk duhet te nderhyjne ne ato qe i perkasin vetem Zotit pasi "pjella e shkences" nuk do mundi kurre ti afrohet perfeksionizmit te punes se Zotit dhe gjithashtu mund te jete e rrezikshme per sa i perket rezultatit qe mund te dali nga ky eksperiment !
  p.s u must really love Sandra Bullock , by the way , edhe avatari jot eshte nice fare , uroj qe te marresh nje te tille neser per Valentino si dhurate
  ...

 4. #4
  _____
  Antarsuar
  29-04-2002
  Postime
  3,623
  Ka njerez qe sia pret mire kaptina dhe merren me budalliqe te tilla. Shkenctaret e bejne kete gje qe te fitojne sa me shume para, prinderit kane pare me shumice dhe s'dine ku ti cojne te shkretet.
  S'kemi c'te bejme ne te tjeret ato me $$ e bejne ligjin gjithandej.

 5. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2003
  Postime
  2,796
  Nga momenti qe shkenca e beri kete dhe ti po na i shkruan ketu, domethen qe te drejten e ka...tani a ka deshire apo jo ta bej kete gje, kjo eshte puna e ciftit.

  Per mendimin tim nuk ehste gje e sakt as e domosdoshme...(well ndoshta per Shqipetaret qe jan akoma me mendalitetin qe femia i par duhet te jet djal.)


  Alda.

 6. #6
  In God I Trust! Maska e MisCongeniality
  Antarsuar
  02-05-2003
  Vendndodhja
  QHC
  Postime
  417
  Jashte teme.
  Ju lutem shkruani shqip.
  Ndryshuar pr her t fundit nga kolombi : 14-02-2004 m 02:49
  What bond is there between me and the world? I am like a rider on a summer day who takes shelter to rest under the shade of a tree, then goes on his way. ~ Profeti Muhamed Salallahu Alayhi Wa Salam

 7. #7
  Nuk kam kundra kesaj gjeje dhe pse me duket si budallek, sepse gjinia e femijeve s'ka rendesi, perderisa ato jane tuajt, i do njesoj, besoj. Pastaj do jete nje zgjidhje, per ca qe jane obsessed te kene djale apo vajze te parin apo te dytin.
  Une me ty pata fillu
  vec ta bej tjetrin xheloz,
  e tash me ty jam dashuru,
  ...kjo pune me ben nervoz....

 8. #8
  jeto i lire ose vdis Maska e shahisti
  Antarsuar
  28-09-2003
  Vendndodhja
  usa
  Mosha
  46
  Postime
  122
  une per mendimin tim do te thoja qe do te ishte gabim i madhe qe te nderhyje ne percaktimin e gjinise se femijes.Ku i dihet ndoshta me vone kjo nderhyrje tek percaktimi i gjinise e femijes, mund te jete fatale per shume gjera.Prandaj gezohu kur zoti te jep nje femije,c'far do qofte djal apo vajze, te jete me kembe e duare dhe te kete jete e shendete.Une per mendimin tim edhe sikure te kisha7 femije dhe te ishin vajza perseri nuk do doja qe te nderhynin ne percaktimin e femijes se 8 per te qen djale,mora nje shembull pak te ekzagjiruar,por gjithesesi nuk do isha pro nderhyrjes se percaktimit te gjinise se femijes.
  Nuk ka me qorre nga ai qe nuk do te shohi me syte e tija[/FONT][/COLOR]

 9. #9
  Perjashtuar Maska e shkodrane82
  Antarsuar
  01-05-2002
  Vendndodhja
  Sunshine State
  Postime
  1,750
  Ku behet kjo more se kisha degjuar ndonje here..
  Po te kisha gje ne dore vec djem do beja...lol

 10. #10
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-02-2004
  Vendndodhja
  elabasan
  Mosha
  39
  Postime
  3

  per mua nuk eshte problem

  per sa iperket dikujt qe mendon se nderhyet ne punet e zotit e ka gabim sepse dicka e plotfuqishme(ashtu si thuhet)te jep mundesine per te ber dicka te tille ose te jep aftesite dhe paststaj te thot se eshte e gabuar.kjo eshte nje budallalluk. problemi i vetem qe mund te shfaqi dicka e tille eshte problemi moral e vete njeriut qe nuk e ndjen veten akoma aq te fuqishem per gjera te tilla.

 11. #11
  E Lir! Maska e KaLTerSi
  Antarsuar
  27-10-2003
  Vendndodhja
  NYC.
  Postime
  850
  A e ka te drejten cifti te zgjedhe seksin e femise se tij? Meqe i jepet mundesia sigurisht qe e ka. A do e preferoja personalisht nje gje te tille? Sigurisht qe jo, pike se pari me pelqejne surprizat, sic u tha dhe me siper dhe pike se dyti nje gje e tille shkon kundra etiketave te moralit tim fetar.

  Doja te shtoja dhe dicka qe perderisa shkenca arrin te beje ndryshime kaq drastike tek embrioni njerezor sa te kete katharsis biologjik ne bark te nenes atehere jam e bindur qe kjo(shkenca) do kete mare parasysh problemet hormonale.

  Ne nje artikull qe lexova para disa kohesh thuhej qe persa i perket kesaj te fundit, ekzistojne pilula te cilat i kontrollojne keto hormone, si tek meshkujt ashtu dhe tek femrat, per shembull meshkuj te cilet duan te jene femra marrin keto pilula te cilat u hollojne zerin, ngadalesojne rritjen e leshit te fytyres, nderpresin procesin e shumimit te spermatozoideve, zmadhim gjoksi etj etj.
  Perderisa ketyre te fundit, vetem me ane te pilulave shkenca ka arritur tu ndryshoje trajten natyrore tek keta njerez dhe ne nje moshe relativisht te madhe atehere ky ndryshim do jete me me pak pasoja biologjike kur modifikimet behen qe ne embrion.

  Megjithate kjo eshte anormale per mua, do isha shume mirenjohese ndaj Perendise qe te me bekoje me femije te shendetshem pa nese eshte vajze a djale keto mbeten thjeshte kapricot e preferanceve te mia e te kujtdo tjeter.
  Ndryshuar pr her t fundit nga KaLTerSi : 02-03-2004 m 19:21
  Toleranca, eleksiri i liris.

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e R2T
  Antarsuar
  18-04-2003
  Postime
  1,061
  Une jam plotesisht dakort te drejtes per te zgjedhur seksin e femijes. Ne rradhe te pare prindrit qe kan 2-3 femije te te njejtit seks, sigurisht do ishin me te lumtur sikur femija tjeter te ishte i seksit te kundert. Pastaj cili prind e do femijen e e vete te vuaj. Duke pare se femrat vuajne si dreqi, cili prind do ja uronte ate fat femijes se vet.
  Postimi i mesiperm nuk shpreh detyrimisht opinionin e autorit mbi temen e ngritur.

 13. #13
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  26-02-2004
  Vendndodhja
  zvicer
  Postime
  8
  sa mire do ishte te zgjidhej dhe fati i femijes ku i dihet noshta mund te zgjidhje te behej president,ose kryeminister
  salut

 14. #14
  my prince arrived Maska e joanna
  Antarsuar
  26-09-2003
  Vendndodhja
  athine
  Mosha
  38
  Postime
  300
  une jmendoj se eshte nje budallallek se ne femija gjeja me e mire eshte surpriza kur shikon c'eshte dhe gezimi qe ndjen kur behesh prind!!!

  lere te ta jape femija kete gezim dhe jo ta vendosesh ti ate qe do!!!
  _Mos thuaj <<te dua>> pa e ndjere se kur ta ndjesh cfare do thuash?
  -jeta eshte nje rrote qe gjithmone rrotullohet e i sjell gjerat sic duhen per te mbajtur ekuiliber.prandaj kujdes!!!
  E JETO C'DO CAST TE JETES SE NUK KTHEHEN PRAPA. ;) :P

 15. #15
  E Lir! Maska e KaLTerSi
  Antarsuar
  27-10-2003
  Vendndodhja
  NYC.
  Postime
  850
  e mbase femia sdo te jet president po pusetaxhi....
  salut dhe ty
  Toleranca, eleksiri i liris.

 16. #16
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-10-2003
  Mosha
  53
  Postime
  153
  po ka te drejte

 17. #17
  BiShEzE Maska e Bisha_Bukuroshe
  Antarsuar
  15-06-2002
  Vendndodhja
  U.S.A.
  Mosha
  40
  Postime
  39
  Me te parin zdo doja te beja prove te tille teknike, ama me te dytin me shume deshire, vetem per te arritur ate qe dua te kem dy femi me sekse te kunderta (djale/vajze)
  He came and took me by the hand
  Up to a red rose tree
  He kept His meaning to Himself
  But gave a rose to me
  I did not pray Him to lay bare
  The mystery to me
  Enough the rose was Heaven to smell
  And His own face to see

Tema t Ngjashme

 1. Kushtetuta e Kaanikut, themelet e shtetit shqiptar n Kosov
  Nga SkyThinks n forumin Kultur demokratike
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 27-05-2016, 15:32
 2. Kushtetuta e Republiks s Shqipris
  Nga drini_n_TR n forumin Kultur demokratike
  Prgjigje: 106
  Postimi i Fundit: 08-02-2013, 09:44
 3. Vargjet e hequra nga Kurani
  Nga Seminarist n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 67
  Postimi i Fundit: 04-02-2004, 11:40
 4. Pershkrimi i parajses ne Kuran
  Nga deshmuesi n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 33
  Postimi i Fundit: 07-07-2003, 15:18

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •