Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,799
  Postimet nė Bllog
  3

  "Nisma per Lindjen e Mesme" - plan amerikan per te nxitur demokracine

  "Nisma pėr Lindjen e Mesme"- plani i i ri amerikan pėr nxitjen e demokracisė nė rajon

  9 shkurt 2004 (15:00 UTC)


  Sipas njoftimeve tė shtypit, administrata e presidentit Bush po harton njė plan pėr nxitjen e demokracisė nė Lindjen e Mesme.
  Zyrtarėt amerikanė thanė nė njė intervistė pėr gazetėn "Washington Post" se kanė filluar me aleatėt evropianė bisedimet lidhur me kėtė ēėshtje. Plani, i njohur me emrin "Nisma pėr Lindjen e Mesme", do tė bėhet i njohur zyrtarisht muajt e ardhshėm.

  Zyrtarėt amerikanė dhe ata evropianė thonė se plani u bėn thirrje qeverive tė vendeve arabe dhe atyre tė Azisė Jugore tė zbatojnė reforma politike dhe ekonomike, si dhe tė respektojnė tė drejtat e njeriut. Si shkėmbim, vendet perėndimore do tė angazhohen mė tepėr politikisht ndaj kėtyre vendeve dhe do tė shtojnė ndihmėn qė ato tė anėtarėsohen plotėsisht nė Organizatėn Botėrore tė Tregėtisė.// lk //
  "Babai i shtetit ėshtė Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkencėtari!"

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  03-02-2004
  Vendndodhja
  afer jush
  Mosha
  38
  Postime
  81
  nga cilate drejtate e njeriute flet nga cila demokraci nga ajo demokraci e amerikane e cila drejta ata te cilete ua japine palestinezve po na te gjithe e kemi pare ate se sa para derdhete per izraelin veteme e vetem te mos te le rahate njerezite e pafajshem e masaneje shohime se po lypshine demokraci
  djema mos u ngutni se do te vie fundi i cdo privitvizmi dhe agresiviteti......

 3. #3
  <-----
  Anėtarėsuar
  13-05-2002
  Postime
  985
  Nuk e kam parasysh pse ndjehen amerikanet kaq te predispozuar per te ndihmuar ne zgjidhjen e problemeve mes palestinezeve dhe izraeliteve ? Nuk e besoj se e bejne kete gje nga ndjenja e fajit qe e gatuan kete corbe pasi ishin ato vet qe para 50 vjetve themeluan shtetin e Izraelit duke pushtuar tokat e palestinezve !
  Problemi eshte fare i thjesht , mes tyre nuk do kete kurre paqe perderisa cifutet te jene ne tokat palestineze dhe nuk besoj se do funksionoje nje plan paqeje sado i sofistikuar te jete kur per mbarevajtjen e tij duhet te angazhohen njerez qe i perkasin dy ekstremeve !
  ...

Tema tė Ngjashme

 1. A ėshtė kėrcėnim Amerika pėr paqen botėrore?
  Nga ORIONI nė forumin Problemet ndėrkombėtare
  Pėrgjigje: 212
  Postimi i Fundit: 09-05-2011, 09:49
 2. Misioni Amerikan Nė Shqipėri (1946)
  Nga DriniM nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 30-07-2010, 21:39
 3. Ēėshtja Ēame
  Nga Eni nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 154
  Postimi i Fundit: 25-03-2005, 19:56
 4. Projekti amerikan pėr Lindjen e Mesme tė Madhe
  Nga ORIONI nė forumin Problemet ndėrkombėtare
  Pėrgjigje: 54
  Postimi i Fundit: 26-01-2005, 11:20
 5. Mbi politikėn e jashtme tė SH.B.A.-sė
  Nga Eni nė forumin Problemet ndėrkombėtare
  Pėrgjigje: 175
  Postimi i Fundit: 13-02-2004, 11:06

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •