Close
Faqja 3 prej 9 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 161
  1. #41
    Dash...me kembore Maska e Toro
    Anëtarësuar
    26-04-2002
    Vendndodhja
    CALIFORNIA
    Postime
    1,404
    une bileten time po ja jap Zucheros.....nuk mund te thiej rekordin....Me ka skadu pashaporta!!!!! lol
    "Who is John Galt?"

  2. #42
    i/e regjistruar Maska e Zuchero
    Anëtarësuar
    09-02-2004
    Vendndodhja
    Delray Beach, Florida
    Postime
    29
    Faleminderit Toro per zemergjeresine por po qe se do kisha ndermend te shkoja ne Shqiperi, do kisha vajtur tashme njehere .... lol. Prandaj po ia kaloj Arjanitit bileten, meqe duket me i interesuar! lol
    Be careful about reading health books. You may die of a misprint.
    --Mark Twain--

  3. #43
    rezistenca nuk vdes Maska e ju flet Tirana
    Anëtarësuar
    03-10-2003
    Vendndodhja
    ne kafenene e preferuar
    Postime
    99
    Postuar më parë nga Toro
    une bileten time po ja jap Zucheros.....nuk mund te thiej rekordin....Me ka skadu pashaporta!!!!! lol
    Konkursi ende s'ka mbaruar . lojtare te rinj pranohen deri ne Gusht, se Greqine do e rrafim ne Shtator.
    Bushspeak: War is Peace

  4. #44
    Anetar i Rrezikshem Maska e kacaku basket
    Anëtarësuar
    16-10-2002
    Vendndodhja
    Torino (Itali)
    Postime
    1,700
    Citim Postuar më parë nga ju flet Tirana
    Rekordi per te cilin e kam fjalen eshte pakez i cuditshem po behet fjale per rekordin "kush ka me shume kohe pa vajtur ne Shqiperi?"

    Une vete u bera 8 1/2 pa vajtur per arsye te shumta (dokumenta, shkolla, familjen e kam ketu, shoqeria ka ikur, xhepi bosh, indiferenca etj).
    .
    ket vi njofa i goc qe ka 14 vjet pa vajt ne shqiperi qe me eksodin ka ardh ne itali dhe akoma nuk ka vajt.ca beni mer yaoo une po nuk u ktheva cdo 6 muaj me iken petlla

    suksese dhe fat kudo qe te jesh vella

  5. #45
    rezistenca nuk vdes Maska e ju flet Tirana
    Anëtarësuar
    03-10-2003
    Vendndodhja
    ne kafenene e preferuar
    Postime
    99

    Liri Popullit

    Citim Postuar më parë nga CINDY
    sa per ato 8 vjete 1/2 qe ke ti nuk eshte asgje po te them se une jetoj ne gjermani dhe kam nje komshi reth te 70 ne moshe ai kaqen ushtar gjerman ne shqiperi me nje fjal pushtues dhe ka 59 e 1/2 vjet pa shkelur ne shqiperi qe nga 1944 dhe ti me numeron muajt te mbash rekord
    Cindy do e pyesesh pak ate mikun kur ka ikur nga Shqiperia ai me date 28 apo 29 Nentor se Nano me Berishen ende po gricen per ate pune.
    Bushspeak: War is Peace

  6. #46
    El-Letërsia Maska e macia_blu
    Anëtarësuar
    04-05-2002
    Vendndodhja
    michigan usa
    Postime
    2,492
    Ndersa une mendoj se po te shkoji edhe nje here, e te rri vetem edhe nje muaj tjeter, nuk kthehem me kurre. ...
    Secili ka arsyen e tij te forte qe nuk kthehet. Ndersa une e kam me te forte arsyen e kthimit vecse nuki kam premtuar ende vetes se kur.Por qe do kthehem, po.
    ...Me vjen keqe se nuk kam edhe nje tjeter jete, vec qe ta shpenzoj ne shqiperi , ne kushte te tjera me ato qe na imponuan disi ikjen.

    (atje edhe trishtimi ka nje kuptim te bukur, edhe dhimbja eshte e ngarkuar me bukuri (ndoshta ndaj dhe eshte kaq e rende ajo (dhimbja). Mos me akuzoni pse kam ikur meqe qenka sic po phoj per mua. Ja qe u josha edhe une , pas mekatit me emrin "IK"

    I love u all!

  7. #47
    your incubus
    Anëtarësuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    Londer
    Postime
    456
    po qe hap tema te bukra ti kont. une i ziu jam ne rradhe per te kap 6 vjet, e ketu ku jam une, nuk ka ndonje komunitet te hajrit sic e keni ju anej nga nju jorku. po te takohemi ne shqiperi ju kam borxh te gjitheve nga nje kafe. pastaj do vi te pushtoj nju jorkun.
    gjuha jote eshte blu blu blu blu blu ne portokalli

  8. #48
    rezistenca nuk vdes Maska e ju flet Tirana
    Anëtarësuar
    03-10-2003
    Vendndodhja
    ne kafenene e preferuar
    Postime
    99
    Citim Postuar më parë nga kulla
    po qe hap tema te bukra ti kont. une i ziu jam ne rradhe per te kap 6 vjet, e ketu ku jam une, nuk ka ndonje komunitet te hajrit sic e keni ju anej nga nju jorku. po te takohemi ne shqiperi ju kam borxh te gjitheve nga nje kafe. pastaj do vi te pushtoj nju jorkun.
    Hala ne Londer ti o plak? Ec knej ka New York-u se te garantoj une qe s'do te marre me malli me ik ne Shqiperi.
    Jo per gjo po me 4 korrik kena super party me studenta. Bohen nja 200-300 veta pa frike, biles do kete edhe sherr jashte klubit sepse sa here qe organizohet ka sherre. Per sherrin nuk ka nevoje per bileta
    Nuk e di kush do jene protgoniste kesaj rradhe po flitet qe do jene Tironsa me Kosovare. Heret e fundit kemi pare disa dyluftime shume te lezetshme ku pjesemarrja ka qene shume e larmishme. p.sh pame Tirane-Shkoder, Shkoder-Kosove, Tirane-Kosove, etj etj.
    Biles takimi i fundit do jete ndeshja e kthimit nga takimi i fundit me duket.

    Nje gje te keqe ka: shume pak ekipe, vetem Tirona Shkodra dhe Kosova deri tani. Po perpiqen te terheqin edhe ekipe te reja qe te rritet konkurenca si p.sh Vlora, Berati, Fieri, dhe Dibra. Shpresojme qe rrahjet e ardhshme te jene sa me te bukura pasi na nxjerrin mallin e atdheut.

    Forca Tirona!
    Ndryshuar për herë të fundit nga ju flet Tirana : 02-07-2004 më 15:29
    Bushspeak: War is Peace

  9. #49
    lysien Maska e EDVIR
    Anëtarësuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    TORONTO CANADA
    Postime
    99
    ej shume pozitive me duken ato rrahjet po kush fiton nuk na e the , nase kan nevoje shkodrant , une jam gati me ardhe , vetem sa te dal ne hearing te hanen edhe vec nase smi japin letrat, se fill ne amerike qe kam me shku si fillim edhe manej shqiperi se u bame derr ktej ....
    Shqiperi o mema ime ndonse jam i merguar
    dashurine tende kurre zemra se ka harruar

  10. #50
    rezistenca nuk vdes Maska e ju flet Tirana
    Anëtarësuar
    03-10-2003
    Vendndodhja
    ne kafenene e preferuar
    Postime
    99
    Citim Postuar më parë nga EDVIR
    ej shume pozitive me duken ato rrahjet po kush fiton nuk na e the
    Si thu ti plako kush fito kurr bohet sherr?
    Edhe ata qe rrihen nuk kane nevoje per ndihmen tate plako po kane nevoje per nje psikiater qofshin Shkodran, Tironsa apo Kosovare.
    Bushspeak: War is Peace

  11. #51
    your incubus
    Anëtarësuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    Londer
    Postime
    456
    ej, po tani qe do jete edhe me embel 5 me 0. do iu tregoj nje thashethem, qe nuk dua t'a marrin vesh futbollistat shqiptare (gjasme kjo, se kur thuhet mos t'a marrin vesh, ata e marrin vesh te paret). thuhet, se bashke me diellin, edhe topi i futbollit, leviz per nga perendimi. ne 2002, turqia del e treta ne boteror, ne 2004, greqia del e para ne europian, ne 2006, nje gjysem zot gjysem njeri, i ardhur nga brazili, bir i orishave dhe i nje futbollisti te dale ne pension, ka parashikuar qe shqiperia do dali te pakten ne tetshe.
    e c'rendesi ka, e ka parashikuar njeri apo jo. c'rendesi ka ne besoj une apo jo, une shpresoj, por sikur futbollistat tane, te gjenin besimin ne vete, fundja edhe apollon sikur t'a gjenin brenda ne gjak, e te besonin te pakten nje here, se jane te zote te luajne futboll, mbase me verte edhe topi do ndiqte diellin, perendimin, e bashke me te, edhe lavdia sportive. ah sikur te isha guru i skuadres kombetere. do iua nxirrja lepurin per barku. ec aty shqiperia. ec aty albania. do e fitojme 2006-en apo jo? kur mund t'a fitojne greket, qe s'dinin a kishin a jo skuader futbolli ne europian kete vit, kur e fituan greket per inat te turqve, nuk e fitojme dot neve per inat te turqve, grekeve, kroateve e serbeve. nuk e fitojme dot ne me trimat e brrakes? ec aty shqiperia.

    kot eeeeeee? po ia vlen te besosh.

    sorry qe e hodha ketu, lum ai qe ka me shume vjet jashte shqiperie, qe do shkoje te shohe se si do i rrafim greket. perdhunim.
    gjuha jote eshte blu blu blu blu blu ne portokalli

  12. #52
    rezistenca nuk vdes Maska e ju flet Tirana
    Anëtarësuar
    03-10-2003
    Vendndodhja
    ne kafenene e preferuar
    Postime
    99
    Citim Postuar më parë nga kulla
    sorry qe e hodha ketu, lum ai qe ka me shume vjet jashte shqiperie, qe do shkoje te shohe se si do i rrafim greket. perdhunim.
    Une perlqej te perdor fjalen shqyerje per ate qe kemi per tu bere Grekeve me 4 Shtator po tani po me pelqeka me shume kjo qe perdorke ti Kulle, Perdhunim
    Dhe ne duhet ti justifikojme emertimet qe na ka vene Greket me 4 Shtator, dhe do me pelqente qe lojtaret Greke ti kthenin ne prostituta keta "trafikantet" tane.

    Kuqezi deri ne Vdekje!
    Bushspeak: War is Peace

  13. #53
    i/e regjistruar Maska e friendlyboy1
    Anëtarësuar
    25-06-2002
    Postime
    769
    Jo lal nuk mban rekord, njof njerin qe ka 10 vjet pa vajtur se ska letra.

  14. #54
    your incubus
    Anëtarësuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    Londer
    Postime
    456
    kush e fitoi ate bileten mor aman, qe hallall ia befte zoti! tani nuk mbahemi me! une kot them, se s'e pashe ndeshjen, e mund te kemi lozur plere, po ama kampionet e europes i perdhunuam. shqiperi! bam bam bam! shqiperi! bam bam bam!
    gjuha jote eshte blu blu blu blu blu ne portokalli

  15. #55
    Desert Fox Maska e bayern
    Anëtarësuar
    12-06-2002
    Postime
    3,030
    Ata kanibalet kishin therur nje tifoz Shqiptar.
    But again, truth be told, if you're looking for the guilty you need only look into a mirror. ...

  16. #56
    Trusti i Lulelakres Maska e Tulipani Zi
    Anëtarësuar
    02-09-2004
    Vendndodhja
    Aty ku mos qofsha
    Postime
    412

    Fituesi eshte

    Citim Postuar më parë nga kulla
    kush e fitoi ate bileten mor aman, qe hallall ia befte zoti! tani nuk mbahemi me! une kot them, se s'e pashe ndeshjen, e mund te kemi lozur plere, po ama kampionet e europes i perdhunuam. shqiperi! bam bam bam! shqiperi! bam bam bam!

    Mos u merzit Kulle se e pashe une per ty . Jo perdhunim po degjenerim i klasit te pare ka qene. Tirana u cmend.
    C'e do qe na vrane nje djale te ri zagaret.
    C'pret nga Greket, Jazek Milet.

  17. #57
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    lol dhe une njoh njerin qe ka 13-14 vjet pa shkuar fareeeee ( se ska letra )

    kurse vete sma merr mendja se kam thy ndonje rekord .. hera e fundit qe kam qene ka qene para 3 vjetesh .. ( so ne nje periudhe 8 vjet e ca .. kam qene 1 here ) :P
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  18. #58
    <UrAlBaNiAnQt@Nj> Maska e Simply_the_Best
    Anëtarësuar
    13-10-2004
    Vendndodhja
    Brenda zemres tende
    Postime
    35
    une per veten time bej 5vjet qe nuk kam qene ne "token meme"lol dhe me mungon shume. shpresoj se kte vere do te kthehem andeja te bejme pak qef .(cross ur fingers 4me) hollarr
    [B][B]I ain’t cocky
    I’m just confident
    So when you tell me that I’m the best
    I’ll take that as a compliment.

  19. #59
    -==|ylli_forumit|==- Maska e ElMajico
    Anëtarësuar
    11-07-2004
    Vendndodhja
    [Milano].Me Zemer Atje...Tek e Vjetra e Bukura [Shqiperi!!!]
    Postime
    1,042
    une kam 3 muaj po paskam nyre teme gabim...

    po c'beni kshu ore kaq shpejt e harruat Shqiperine...

    shkoni atje shpejt se keni familjen te afermit njerez shoke shoqe...

    se kur te shkoni pas 20 vjetesh pastaj atak ne zemer...

  20. #60
    Dora Vjeter Maska e Ngadhnjyesi
    Anëtarësuar
    06-04-2004
    Vendndodhja
    Jashtetit
    Postime
    48
    Citim Postuar më parë nga ElMajico

    shkoni atje shpejt se keni familjen te afermit njerez shoke shoqe
    Ktu qendron e keqja. Une familjen e kam ketu bashke me shume te aferm dhe asnje shok nga rrethi i ngushte i imi s'ka ngelur ne Shqiperi. Me thene te drejten s'me merr malli te shkoj e te shoh pallatet e reja.
    Fatkeqesisht i kemi hedhur rrenjet ne Amerike dashje pa dashje dhe nuk ka kthim mbrapa.
    Ketu s'do t'jem, do jem larguar
    Nga kafeneja e preferuar.

Faqja 3 prej 9 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Adem Jashari - Hero i Kosovës
    Nga JONI 1 në forumin Elita kombëtare
    Përgjigje: 296
    Postimi i Fundit: 05-03-2023, 21:58
  2. E vrava burrin tim pasi më keqtrajtonte..!!
    Nga Zemrushja në forumin Aktualitete shoqërore
    Përgjigje: 24
    Postimi i Fundit: 23-04-2007, 09:13
  3. Parakushtet për tu kthyer në vendlindje
    Nga Agron Jozef Mje në forumin Bashkëpatriotët e mi në botë
    Përgjigje: 13
    Postimi i Fundit: 17-09-2005, 00:35
  4. A Mund Ta Falni Nje Shok Kur Ai Ka Shkuar Me Te Dashuren Tuaj
    Nga ben-shkodrani në forumin Toleranca fetare
    Përgjigje: 14
    Postimi i Fundit: 15-01-2003, 15:10
  5. Vëndlindje
    Nga edspace në forumin Letërsia shqiptare
    Përgjigje: 17
    Postimi i Fundit: 02-08-2002, 13:07

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •