Close
Faqja 3 prej 5 FillimFillim 12345 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 84
  1. #41
    E Lirė! Maska e KaLTerSi
    Anėtarėsuar
    27-10-2003
    Vendndodhja
    NYC.
    Postime
    850
    E nderuar Shtojzavalle,
    Parimi "Guilty until proven innocent" eshte modifikuar me ardhjen e demokracise dhe aktualisht eshte "Innocent until proven guilty". Ne nje gjyq shteteror ky eshte parimi mbi te cilin i dashuri Groshes do gjykohej.
    Ai eshte i pafajshem ne rradhe te pare pasi jo vetem qe nuk ishte prezent ne skenen e krimit po ne radhe te dyte ai as qe dyshohej per pjesemarrje prapaskenore, madje ka shume mundesi te mos kete qene i informuar mbi vdekjen e saj deri sa doli shpallja ne lajmet lokale. Ne radhe te trete si une ashtu dhe ti nuk i dime bisedimet mes viktimes dhe atij, nuk kemi prova qe ka qene pikerish ai qe i ka mbushur mendjen Groshes per tu larguar nga shtepia. Fare mire mund te kete ndodhur e kunderta ku ka qene vete Grosha komplotuesja dhe i ka kerkuar kete 'udhetim' djalit duke e qetesuar ate qe gjoja i ka rregulluar punet me familjen pasi ata pandehnin qe Grosha ka vajtur tek shtepia e ndonje mikeje te saj.
    Pa prova te forta ose pa ndonje aprovim te vete djalit qe ai ka qene stimuluesi i largimit te Groshes nuk kemi te drejten ligjore apo morale te bejme akuzime kaq definitive.

    Thelbi ceshtjes per mua nuk eshte qe babai vrau vajzen me paramendim(vrasje e shkalles se pare) por motivi i vrasjes eshte shqetesuesi ketu, me shkaterron fakti qe fanatizmi ekstrem arriti te triumfoje mbi cdo dhembshuri, dashuri e llogjike prinderore. Nuk e di se cmund te kete vajtur ne mendjen e tij ato net pa gjume...do me vije vajza ne shtepi, do i bertas, do e shaj, do i jap ca dacka te forta, do e rrah me cizme, nuk do e le te dali etj etj po te arrije te mendoje, te thoje e te vrase ne menyre qe te rrespektoje llafin e Lek Dukagjini me fal po ky eshte fatalitet. Ku e gjeti ter ate guxim xhanem te ngrihet nga krevati i tij ne mes te nates te veje ne bodrum te nxjerre armen ta pastroje ti fusi plumbat e te dali para deres duke pritur cupen e tij dhe me gjakftohtesine me te madhe ta qelloje, ta leri aty te gjakosur duke u perpelitur e renkuar per hir te moralit te kujt?o me fal moralit te zotit Leke Dukagjini qe per ta respektuar akoma me shume Leken lotet ishin te ndaluar ne varrim.
    Nejse sic e thash dhe me pare mund te rrime ketu me dite te tera duke diskutuar komplekset e thella te fanatizmit dhe te moralit te prinderve te Groshes, po problemi eshte qe ata jane ata qe jane dhe fatkeqesisht jane te pandryshueshem, vetem shpresoj qe komplekse te tilla idioteske te mos kene zene rrenje ne shume njerez te tjere.
    Toleranca, eleksiri i lirisė.

  2. #42
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    05-02-2004
    Vendndodhja
    Canada
    Postime
    11

    Kaltersise....

    Flmn per sugjerimet.
    Per njeriun me te cilin ka qene ajo, e kisha fjalen jo per me vone, pas ngjarjes por gjat treditorit qe vjaza ka qene jashte shtepise.
    Une kam ikur njehere ne nje eskursion ditor keshtu si thua ti, dmth me nje shoqe jam qe preteksti, por deri sa vajta ne shtepi une e di se choqaa ngaqe i dashuri kish merak se mos e merrnin vesh te mijte, dhe cfare nuk sajuam ate dite....
    Pershendetja te gjitheve, fatkeqesisht ne Shqiptaret keshtu jemi gatuar (nuk i tradhetojme lehte traditat se na duket se po humbasim fuqine)....
    Une vdes per Mistrecin Beratas

  3. #43
    i/e regjistruar Maska e dionisi
    Anėtarėsuar
    06-05-2003
    Vendndodhja
    thesaloniki
    Postime
    7
    enki ti e ke menduar ndonjehere ate qe thua per veten tende.mos mendo se pergjigjia tende qe i dhe anabeles justifikon mendimin tend. vertet nuk kishim buke per te ngrene por as ti nuk ikie nga shtepia per me teper se nje dite dhe ate duhet t'ia thoje prinderve te tu.tani ben c'te duash iken dhe kthehesh kur te duash dhe pse shpesh nuk ia thua prinderve.tani do t'me thuash se je djale dhe ajo vajze por nuk mendoj se ka dhe aq ndryshim per mos te te thene qe s'ka aspak .jemi te njejte dhe sic do te shijosh ti jeten duan dhe te tjeret .
    lotet jane per te gjithe , ato jane hyjnore

  4. #44
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    31-07-2003
    Postime
    726

    Re: Kaltersise....

    Postuar mė parė nga Shtojzavalle
    (nuk i tradhetojme lehte traditat se na duket se po humbasim fuqine)....
    Prandajm dhe s'kemi perparuar si popull, sepse mbajme tradita te prapambetur- jo te civilizuara.
    Be yourself and you will always be in fashion.

  5. #45
    *Forever* Maska e malli
    Anėtarėsuar
    24-09-2002
    Vendndodhja
    Antwerpen
    Postime
    668
    Nuk di si te pergjigjem por vrasja nuk eshte zgjidhja, pak meshir duhet te kesh per femijen tend dhe jo te jesh kaq katil.
    Per mua sjane prinder
    **Gezimi , lumturia, deshperimi dhe loti im varet nga ti.

  6. #46
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    05-02-2004
    Vendndodhja
    Canada
    Postime
    11

    Anabela

    Eh, kometet retorike....
    Puna eshte ne si njerez cfare nxjerrim nga kjo.
    Une nuk jetoj me me prinderit e mij, dhe kjo sepse asnje nuk bente mbrapsht, por po te isha ne shtepi keot dite, dhe jo ne anen tjeter te botes do kihsa goxha per te thene me te mijte.
    Nga e kaluara (historia) mesojme, dhe mesimet jane te hidhura nganjehere...
    Une vdes per Mistrecin Beratas

  7. #47
    i/e regjistruar Maska e dionisi
    Anėtarėsuar
    06-05-2003
    Vendndodhja
    thesaloniki
    Postime
    7
    nuk e di anisela se cfare nenkupton ti kur thua do t'i pelqente nese ma ben me te qarte do t'i pergjigjem une.
    nese nenkupton nese do t'a falte kete te them seune do t'a beja i pari. te gjithe bejme gabime ,kryesore eshte te dime se si reagojme tek 'to , se sa te zote jemi ti kuptojme dhe nese dime te falim.
    lotet jane per te gjithe , ato jane hyjnore

  8. #48
    http://www.ganoweb.com Maska e Shpirt Njeriu
    Anėtarėsuar
    30-09-2002
    Vendndodhja
    Ne toke sepse ne HENE per fat te keq nuk arrita dot
    Postime
    1,869

    Tė afėrmit: Ē'kėrkon shteti, vrasja brenda shtėpisė.

    "S'pendohem pėr vrasjen e vajzės"

    Gjin Martincanaj, autor i vrasjes sė vajzės sė tij, ėshtė shprehur dje nė Gjykatėn e Tiranės se nuk ėshtė penduar pėr veprimin qė ka bėrė. Togat e zeza vendosėn masėn "burg pa afat" ndaj 56-vjeēarit pėr akuzat "vrasje me dashje" dhe "armėmbajtje pa leje".



    Nuk jam penduar pėr vrasjen e vajzės. Nuk kisha si tė veproja ndryshe. Nuk mė kishte mbetur rrugė tjetėr. Kėto kanė qenė fjalėt e vetme qė kanė dalė nga goja e 56-vjeēarit Gjin Martincanaj, gjatė seancės pėr vlerėsimin e masės sė sigurisė, zhvilluar dje nė Gjykatėn e Tiranės. Nė kohėn kur ai nė sallėn e gjyqit pohonte se nuk ishte i penduar aspak pėr atė qė kishte bėrė pesė netė mė parė, tė afėrm tė tij tė shumtė tė mbledhur nė oborrin e gjykatės kėrkonin lirimin e tij. "Ai nuk ka pse tė dėnohet. Vajzės i ka dhėnė dėnimin e merituar ē'do shteti", shpreheshin tė afėrmit e tė akuzuarit, tė cilėt kanė shoqėruar me sy hyrjen e 56-vjeēarit nė gjykatė, ndėrsa kanė patur durimin tė presin pėr mė shumė se njė orė e gjysmė, deri nė pėrfundimin e seancės sė gjatė.
    Seanca
    Gjin Martincanaj, pasi ka shfaqur para gjykatės gjendjen e tij aspak tė penduar, ka preferuar tė mos japė asnjė sqarim. Por ndėrsa ai ka heshtur, avokatja e tij ka sqaruar ngjarjen. "Pasi vajza ka shkuar nė shtėpi, klienti im e ka pyetur se ku kishte qenė prej tre ditėsh", ka pohuar avokatja. Ajo ėshtė shprehur dje se klienti i saj ka marrė armėn vetėm pėr ta frikėsuar vajzėn qė tė mos largohej nga shtėpia dhe pėr t'i kėrkuar tė vėrtetėn mbi tre ditėt e mungesės nė shtėpi. "Por nuk ka pasur qėllimin pėr ta vrarė", ka pohuar me njė ton tė veēantė avokatja. Sipas saj, ka qenė reagimi i vajzės ajo qė e ka bėrė 56-vjeēarin tė qėllonte tre herė me radhė mbi tė, pasi i kishte drejtuar armėn. Pasi ka pėrfunduar sqarimet para gjykatės, avokatja e 56-vjeēarit ka kėrkuar njė masė sigurie mė tė butė nga masa qė kishte kėrkuar prokuroria pėr klientin e saj. Gjykata pranoi kėrkesėsn e akuzės duke vendosur masėn e sigurisė "burg pa afat" ndaj Gjin Martincanajt.

  9. #49
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-06-2003
    Postime
    2,796
    S'e kuptoj qysh nuk e mori babai mbasi e vrau ta hidhte me ndo nje gremin....i beren nderin ti benin dhe varosje asaj qe si erdhi turp pa vajtur akoma as 30 vjece dashka te ket dhe aventura...ncncncn... i beri nder qe e vrau ne ate menyre se asaj i takonte ta turturonin nje here dhe te vdiste avash avash......j/k

    Po qe keta malesoret jan budallenj (sorry lol) e kam degjuar, por qe te ishin deri ne kete faz nuk me kishte vajtur mendja!...gjyna per ate cupen se sido qe te ishte puna me mire ta kishte ndjekur nga shtepia se keshtu dhe i hoqi jeten nje njeriu, dhe tjetra eshte qe e gjithe Shqiperia mori vesh ca beri vajza e keti te ndershmit.

    Ai dhe i gjith fisi i tij qe e perkrahin jan njerez pa shpirt, animalssss dhe shume te pa formuar.

    grrrrrrr u nevrikosa tani...

  10. #50
    bitter girl Maska e marsela
    Anėtarėsuar
    11-06-2002
    Postime
    1,163
    si kam lexuar te gjitha mendimet me lart po po me bucet koka nga kjo ngjarje qe pas asaj te 16-vjecares vitin e kaluar po tregon edhe njhere natyren e karakterin e vertete per te mos thene te te gjithve te shumices se shqiptarve..u be mbremje qe ediskutoj me zjarr me prindrit kte ceshtje,sepse vertet me ka terhequr vemendjen..
    merret me mend qe un mbroj te drejten e nje njeriu per te jetuar(ate jete qe ka te drejte tia marre vetem Ai qe ja ka dhuruar)per te zgjedhur vete rrugen e jetes dhe ngulmoj ne ate qe ne te tilla ceshtje prindi ne rradhe te pare duhet ta kerkoje gabimin tek vetja,tek edukata qe ika dhene;masat qe ka marre pas perseritjes se atij veprimi etj etj..
    nga ana tjeter prindrit e mi, me ate qe eshte e pamohueshme`nuk ka prind qe se do me gjithe shpirt femijen e ti`me kundervihen..
    ato mendojne se ne nje moment gjaknxehtesie njeriu ben cfardo..mund te mos kesh arme ne dore po me nje vazo lulesh mund ti marresh jeten...
    e une mendoj mire krimi po te mos e qash me pas,ose ta masakrosh me thike,te perpiqesh ta fshehesh kufomen kur mendon se me ate vrasje ke vene ne vend nderin me duken shume te papranueshme..
    sdi cte mendoj vertet,ndoshta ajo `generation gap`ndoshta fakti qe sjemi akoma vete prinder na ben te gjykojme disi ndryshe po serisht pa qene te sigurte nese ajo qe mendojme eshte e drejte..
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga marsela : 07-02-2004 mė 08:16
    Inner beauty takes some finding, but it lasts forever..

  11. #51
    i/e regjistruar Maska e christina54
    Anėtarėsuar
    09-12-2003
    Vendndodhja
    belgjike
    Postime
    80
    Padyshim qe me vjen keq per ate qe i ndodhi asaj vajze se ne fund te fundit si ajo ndodhin qdo dite qe edhe pse nuk jan te hijshme ndodhin.NGANJEHERE THEM ME VETE SI NUK DEL NDONJE BURRE TE MARRI NJE AUTOMATIK DHE TE DALI KETU TEK XHAMAT NE BRUKSEL DHE TI ZHDUKI KETO PROSTITUTAT SHQIPTARE QE NA MOREN FYTYRENDHE JO VETEM NEVE KETU POR GJITH SHQIPTARVE.Un jam nje tip qe nuk mund te shoh te mbytet nje pul por kjo qe po shohim ketu te revolton ne kulm.Ketu ka plot vajza te mira qe studiojne dhe jane model me sjedhje por kur vjen puna ne ambiente me belget ndjehen inferiore dhe e ndjejne te veshtire te pranojne identitetin e tyre sepse do provojne reaksion.Nje dite po shikoja shtrembet ne rruge nje nga keto mostrat kur mu kthy pa piken e turpit e me tha Ej jam nga Vlora un edi ti se cfar te bej?DHe a nuk e kan hadhadh plumin keto dhoj robsh?

  12. #52
    i/e regjistruar Maska e dionisi
    Anėtarėsuar
    06-05-2003
    Vendndodhja
    thesaloniki
    Postime
    7
    Mua me teper me vjen per te qeshur me avokaten ,mori pistoleten per te frikesuar vajzen, sikur te ishte nje kafshe e eger.
    Nuk thone kot "50 avokate ne fund te detit jane nje fillim i mire".
    Une te isha ne vend te saj nuk do t'a merrja fare ate ceshtje dhe sikur te isha duke vdekur per te ngrene, aq me teper qe paska qene edhe femer. Nuk e di se si do te mendonte sikur te ishte ne vend te vajzes qe vdiq,per me teper nuk dua te flas per ate qe permend christina54.Me te vertete ndonjehere me vjen turp te them qe jam shqiptar.
    lotet jane per te gjithe , ato jane hyjnore

  13. #53
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anėtarėsuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,415
    Postimet nė Bllog
    17
    Eshte ai babai "kriminel" qe nuk ka "kulturen" e duhur, apo jeni ju qe nuk e dini kodin e nderit te shqiptarit qe eshte ende i gjalle ne malesine shqiptare?!
    "Babai i shtetit ėshtė Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkencėtari!"

  14. #54
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-06-2003
    Postime
    2,796
    Po ai malesori qe na dika kodin e nderit te Shqiptarit po te ishte aq i zoti dhe me kulture do mundej tja jepte kulturen vajzes tij qe MOS te bente ate qe beri...nje gje qe u be u be...nje njeri ska te drejt ti mari jeten nje njeriu tjeter dhe aq me shume babai vajzes tij...my goooodddd se nxe llogjika e njeriut kete gje.

  15. #55
    i/e regjistruar Maska e Shmeki
    Anėtarėsuar
    19-06-2003
    Vendndodhja
    Suedi
    Postime
    175
    Postuar mė parė nga christina54
    Padyshim qe me vjen keq per ate qe i ndodhi asaj vajze se ne fund te fundit si ajo ndodhin qdo dite qe edhe pse nuk jan te hijshme ndodhin.NGANJEHERE THEM ME VETE SI NUK DEL NDONJE BURRE TE MARRI NJE AUTOMATIK DHE TE DALI KETU TEK XHAMAT NE BRUKSEL DHE TI ZHDUKI KETO PROSTITUTAT SHQIPTARE QE NA MOREN FYTYRENDHE JO VETEM NEVE KETU POR GJITH SHQIPTARVE.Un jam nje tip qe nuk mund te shoh te mbytet nje pul por kjo qe po shohim ketu te revolton ne kulm.Ketu ka plot vajza te mira qe studiojne dhe jane model me sjedhje por kur vjen puna ne ambiente me belget ndjehen inferiore dhe e ndjejne te veshtire te pranojne identitetin e tyre sepse do provojne reaksion.Nje dite po shikoja shtrembet ne rruge nje nga keto mostrat kur mu kthy pa piken e turpit e me tha Ej jam nga Vlora un edi ti se cfar te bej?DHe a nuk e kan hadhadh plumin keto dhoj robsh?
    Pėrshendetje....
    Aiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii edhe ti po larg ke shkuarė ne Belgjikė,po me afėr e ka Kosoven,pasi qe edhe ai Gjin Martincanaj qenka nga veriu,afėr e ka Kosoven 2 ore rrugė, ka mjaftė tė tilla qe i ceke ti tė bejn te vjellėsh(emancipim,civilizim,pa kontrollė)Ati do ja puthėsha Pushken e lulen e ballit,do t'i largonte qelbsirat nga faqja e dheut qe po e rendojn token e Kosoves me emancipim dhe civilizim tė tepruarė(aiiiiiiiiiiii sa na ka kushtuarė lufta more vllazėr e motra,me gjithė ate kulturen qe dikurė e kishmi) Ka asi lloj laviresh qe i ceke ti me bexha (kartela) ne gjoks "perkthyese,apo asistente te UNMIKU-tė " dhe nderkombtarve qe punojnė ne Kosovė me ta,e ca e ca tjera qe nuk e fusin koken ne shtepi me nga 4,5 ditė,dhe justifikohen kishe ka qen te daja,tezja apo shoqja e qe ne realitet ato kan qen krejt diku tjetėr....KETO E MERITOJN PLUMBIN NE LULE TE BALLIT QELBĖSIRA-T
    po nderlidhem ne temė....
    por jo ajo vajzė qe e ka marr plumbi nga dora e prindit megjithse ėshtė shumė heret te shkruash ndonje mendim rrethė ksaj vrasje pasi mungon rrefimi i viktimes dhe njekohsishtė prindi ne burgė,rasti qe ka ndodhurė nuk i ka 1 javė dhe nuk mundemi t'a dijm thelbin t'a kuptojm tamam si ka ndodhurė,sepse edhe prindi nuk e vret fėmiun e vetė vetem ashtu me gjithė deshirė duhet t'a keni parasyshė ketė,mendoni se ai qe ka vepruarė pėr nje moment,kur mendohet nderi dhe krenaria e familjes dhe e tėr farefisit qe ka vrarė tė bijen i ka marrė jeten,nuk pendohet,pendohet ne veten e ti do vuan ne heshtje tėrė jeten duke mos mundurė t'ia qaj hallin as me te afermit e as shpirtit te vetė(jam kunder qdo vrasje te tillė)por duhet dal edhe nga ana e prindit qfarė e shtyu tė vepronte ashtu
    Duhet t'a kemi parasyshė gjithehere(dikue kam lexuarė) qe qdo gjenerat e vjetėr apo brezė pak me i vjetėr gjithėhere ka paragjykime per brezat e rinjė dhe pėr menyren se si e jetojn jeten e tyre,nga frika se ne cilat shtigje te jetės merr kahjen,sepse jan tė provuarė e te ndjekurė e te vrarė nga okupatori e luftrat e ndryshme i kan dal jetės ne skajė ne nje menyrė....gjithėhere kan friken nga dashuria....
    Pėr kėtė arsye ne duhet kemi respektė pėr prindrit dhe mos t'i gjykojm,pse sme lene te bej kėtė apo ate apo ku di une(disa qmenduri te parakoheshme) duhet t'a gjejm at balancėn mes kohes dhe deshires tone dhe prindit....nuk mundemi te bejm revulucion per nje herė,duhet gradualishtė sepse "kafshata e madhe te mbetet ne fyt" thot nje fjal popullore.....hap pas hapi

    Pėr mendimin tim edhe nena mban nje pjesė tė faji-t ne kėtė rastė !

    Shmeki
    Shkenca na e premton tė vertetėn...por ajo kurrė nuk na e premton as paqen as fatin!

  16. #56
    i/e regjistruar Maska e Anisela
    Anėtarėsuar
    20-01-2004
    Postime
    764
    Dionis!!!!!Aju pelqen???E kisha ne kte kuptimurri eshte trungu i shpise dhe i shtetit Shqiptare!!!Pra!MAKTI DHE INJORANCA MOREN JETEN E ASAJ VAJZE!!!!Gjykimet e nje mashkulli ne lidhje me largimin e saj tre dite nga shtepia!!!!Dua te di si kishe reaguar ti personalisht po te kishe pasur shoqeri me vajzen,dhe ajo te te kishte treguar qe ka qene larguar nje here tre dite nga shtepia???Me thuaj mendimin e pare qe te kalon neper mendje!!Je i sinqerte!!!Jam e sigurt qe 90%e meshkujve do mendonin qe eshte mendjehedhur dhe jo e "sinqerte,,krenare,e vendosur"....
    Dhe keshtu ne rruge te madhe eshitme zemren tone, njerzve qe vetem nje te perqeshun dhane per te e shkuen te kenaqun e tu u gezue- pse pane mfshetsinat intime te kesaj jetes tone.

  17. #57
    kill your idol Maska e Pedro
    Anėtarėsuar
    15-01-2003
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    410
    Postuar mė parė nga Albo
    Eshte ai babai "kriminel" qe nuk ka "kulturen" e duhur, apo jeni ju qe nuk e dini kodin e nderit te shqiptarit qe eshte ende i gjalle ne malesine shqiptare?!
    Albo,
    qe ai "baba" eshte kriminel kete s“e luan topi dhe nuk ka nevoje te quhet kriminel ne thonjeza, pasi vrasja me gjak te ftohte dhe paramendim eshte krim i rende.
    Qe ai "njeri" nuk ka kulture kjo eshte e qarte si drita dhe prape thonjezat e tua jane te teperta, biles parashtrimi i ceshtjes keshtu prej teje nuk tregon ndonje kulture te madhe.

    Persa i perket atij kodi nderi qe ne nuk e dime dhe qe na qenka akoma i gjalle ne malesine shqiptare, atehere le ta mesojne ata dhe ti bashke qe ne Shqiperi njihet vetem kodi civil dhe kodi penal dhe ne asnjerin prej tyre nuk parashikohet vrasja e vajzes per ceshtje nderi.
    Fjala e fundit i takon gjykates, por ky tip, i cili jo vetem qe nuk eshte penduar per ate qe ka bere, por na qenka edhe krenar, duhet patjeter te mbyllet per tere jeten brenda kater mureve, pasi paraqet rrezik publik per te gjithe. Ndoshta mesojne edhe te afermit e tij se si zgjidhen punet ne shtetin ligjor.
    Lista nr5

    6 kanatjere
    6 mbathje
    6 shami

    prej kohesh ka vene studjuesit ne mendime,per arsye te mungeses totale te corapeve

  18. #58
    _____
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Postime
    3,623

    Re: degjo Anabelaa.

    Postuar mė parė nga enki
    ''Deri dje s'kemi pase buke me ngrene, s'kemi ditur se ē'fare eshte jeta, e sot me ngrihet e me del 3 dite nga shtepia pa i thene njeriu gje fare, por te pakten nenes se saj mund ti thoshte nje fjale, ose te ikte dhe te mos vinte me
    Jam 100% dakort me kete mesiper.
    Beri c'fare beri mos ta shifte deren e shtepise me.
    Turp qe vajza ne kete moshe reagon si nje dhjete vjecare e del nga shtepia pa i thene gje prinderve.
    Denimi me i rende per te do ishte ta nxirrnin nga shtepia familja dhe gjithashtu i gjithe fisi. Te mesonte sa e veshtire eshte jeta pa bazimin e familjes.

    Babai i saj beri ate qe beri per nder te familjes. Te llaprojme sa te duam ne por ne syte e tij dhe te famijles se tij kjo vdekje ishte e gjykuar.
    Babai dhe vete vajza bene nje akt extrem, por akti i babait (qe ishte me i keq) nuk duket aq i rende per familjen.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga s0ni : 09-02-2004 mė 13:07

  19. #59
    i/e regjistruar Maska e Anisela
    Anėtarėsuar
    20-01-2004
    Postime
    764
    Eliona!!!!!Ne radhe te pare ti ke te drejte qe flet ashu,se ti me sa shoh une ja paske hedhur jetes mizerje qe behet ne Shqiperi,dhe shpresoj qe atje ku je ti,te mos jesh ne ato vende ku jetojne Shqiptare qe ka shume vite qe jane larguar nga Shqiperia,se me sa di une,ato jetojne akoma me ato zakonet e vjetra......Do kisha deshire te te pyesja:Po deshi babai yt te te martoje me nje djale qe ti se njeh,do pranoje ti kete per nder te familjes????Te lutem pergjigju sinqerisht????
    Dhe keshtu ne rruge te madhe eshitme zemren tone, njerzve qe vetem nje te perqeshun dhane per te e shkuen te kenaqun e tu u gezue- pse pane mfshetsinat intime te kesaj jetes tone.

  20. #60
    _____
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Postime
    3,623
    Kam te drejte qe fola ate qe fola jo pse jam ne Amerike por sepse ajo vajze kreu nje akt qe ajo vete e dinte qe ishte extreme. Kete gje te tille qe beri kjo vajza nuk eshte extreme vetem ne Shqiperi por ne c'do familje shqiptare nen bote.
    Iku me te dashurin per 3 nete, MOS te ktheheshe me ne shtepi. Ajo pak a shume i dinte LIMITET e veta nen familjen e saj, eshte njesoj sikur te zhytesh nga nje lartesi ne pishine kur nuk di as te notosh. Neqofse do te lahesh ne pishine dhe s'di not ne fillim hyn atje ku uji eshte i ceket dhe pastaj zhytesh. Kjo vajze u zhyt menjehere pa mesuar notin. Llogjika vete te thote qe duhet te mesosh notin perpara se me u zhyt.

    """"Po deshi babai yt te te martoje me nje djale qe ti se njeh,do pranoje ti kete per nder te familjes????Te lutem pergjigju sinqerisht????""""""
    S'kam lexuar gje qe i ati donte ta martonte kete vajze.
    Kjo pyetja jote nuk ka lidhje fare me temen. Po te pergjigjem sinqerisht qe jo nuk do te pranoja te martohesha me dike qe se doja.

    Shoh qe ke vene dhe "per nder te familjes"====Ate qe shkruajta nen shkrimin e pare ishte vetem FAKTI se pse i ati i asaj vajze keru krimin. Nuk thashe qe mire e beri apo se beri mire qe vrau gocen e tij. Shkruajta faketet, qe lexova, si familja e kesaj vajze reagou per vdekjen e saj. Mos harro qe as nuk e qajten!((((((((((Babai i saj beri ate qe beri per nder te familjes. Te llaprojme sa te duam ne por ne syte e tij dhe te famijles se tij kjo vdekje ishte e gjykuar. Babai dhe vete vajza bene nje akt extrem, por akti i babait (qe ishte me i keq) nuk duket aq i rende per familjen.))))))
    Lexoje dhe njehere c'fare shkruajta perpara se te marresh deren nen krah!

Faqja 3 prej 5 FillimFillim 12345 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Mirė se tė urdhėroni nė sofrėn e Dibrės sė madhe e tė vogėl
    Nga biligoa nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
    Pėrgjigje: 129
    Postimi i Fundit: 17-05-2010, 17:53
  2. Kush janė Dibranėt ?
    Nga biligoa nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
    Pėrgjigje: 33
    Postimi i Fundit: 23-05-2009, 17:37
  3. Raporti Zyrtar, Ja masakrat serbe tė 1913 nė Dibėr
    Nga Apollyon nė forumin Historia shqiptare
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 29-11-2008, 09:44
  4. Kreditė pėr shtėpi, interesat nė ulje, afati nė rritje
    Nga ganoid nė forumin Ekonomi & biznes
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 14-02-2005, 09:25
  5. Islamizimi I Popullit Shqiptar
    Nga altin55 nė forumin Toleranca fetare
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 16-04-2004, 04:51

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •