Close
Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 97
 1. #21
  Moderatore
  Antarsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  Me emocionojne shume "Storia d'amore" dhe "Una rosa pericolossa". Ju keshilloj t'i degjoni!
  Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

 2. #22
  Konservatore Maska e Dita
  Antarsuar
  17-04-2002
  Postime
  2,925
  nga Bokerrima


  Dita,

  Nga fillimi i viteve 90-te plasi si mode krijimi i ketyre Fan Clubs. Ne qe ishim tifoza te Adrianos, Interit etj., donim te merrnim pjese. Por keto Clube shume shpejt degjeneruan, si cdo gje tjeter, per nje mundesi me shume per te marre nje vize per ne Itali. Ata qe moren inisiativen, dhe krijuan keto Clubs vetem nga pasioni, dalngadale u menjanuan. Te tjere e zune vendin. Persona qe as qe e dinin se perse behej fjale.
  Para disa muajsh, pashe ne lajmet e Telenorbes, qe Fan Club te Adriano Celentanos (mbase nuk quhet keshtu) hapi nje ekspozite me fotografi te tij. Me beri pershtypje, me sa pashe, se ishin fotografi te Adrianos vetem te viteve '50 dhe mendova se ky Club (shoqate) ka 10 vjet qe ekziston, nuk kane gjetur dicka me interesante per te shfaqur?
  Une po bej 7 vjet qe kam ikur nga Shqiperia (nuk kam qene asnjehere gjate kesaj kohe) dhe te te them te drejten nuk e kam idene se c'behet tani atje, jo vetem per Fan Clubs por edhe per gjera me te rendesishme.

  U kujtova per kete teme, sepse ne nje bisede para disa ditesh ra fjala qe c'do te beja nese nje klub fansash ekzistonte ne Shqiperi, pergjigja ishte se jo vetem do te merrja pjese, por do te perpiqesha ta sillja deri per koncert ne Shqiperi. (Sipas ketij lajmi te nje viti me pare, ky klub i bie qe ekziston).
  A mendoni se nje koncert i tij do te ish i mundur ne Shqiperi? Apo me mire cfare do te duhej per ta organizuar nje koncert te tille?

 3. #23
  Dita,

  Cdo gje mund te beje vaki, por me duket shume e veshtire qe Celentano te vije ne Shqiperi.
  Arsyeja kryesore eshte qe Adriano ka vite qe nuk del ne koncerte, jo vetem ne ture, por edhe si i ftuar. Dalengadale eshte bere pak a shume si Lucio Battisti dhe Mina.

  E dyta mendoj une, eshte dhe faktori Shqiperi. Mgjse kane ardhur dhe ikur shume kengetare italiane, nuk me harrohet Toto Cutugno, te cilit i vodhen plackat ne hotel "Tirana".

  Dhe e treta, nuk dua qe te shkoje tani qe nuk jam une atje .

 4. #24
  Konservatore Maska e Dita
  Antarsuar
  17-04-2002
  Postime
  2,925
  Faktor i vertete pengese ndoshta mbetet vetem i pari, i largimit te tij te ngadalte nga skena. Nuk e dija.
  Kurse per te fundit, c'thua keshtu, bileten ne vend dhe ne koncert po erdhi puna deri aty.

 5. #25
  Adriano si i ftuar special ne festivalin e Sanremos qe sapo mbaroi. Nuk munguan edhe kesaj radhe polemikat.


 6. #26
  Disa thnie t Adriano elentanos ( m t bukurit italian ).

  " Kur luhet me letra , t gjith jan t barabart. Un krkoj t dallohem."

  "Sipas rradhs, m plqejn grat, natyra , kafsht.

  " Para se t martohen , njerzit , me detyrimin e ligjit , do t duhej t shkonin tre vjet n shkolln e martess. "

  " Jam me fat, sepse nuk m prek as kalimthi hija e asnj dyshimi. "
  nga Aldo Fittante "Questa e la storia"  P.S...meqnse sht br e mods lately edhe un po shkruaj.

  vazhdon...
  Where does a thought go when it's forgotten?

 7. #27
  Konservatore Maska e Dita
  Antarsuar
  17-04-2002
  Postime
  2,925
  nga Korasoni

  " Kur luhet me letra , t gjith jan t barabart. Un krkoj t dallohem."

  Me se miri kjo deshire e Adrianos per t'u shquar ne lojen me letra mund te vihet re ne filmin (qe nuk ia mbaj mend titullin) ku ai luante rolin e Asso-s dhe kishte perkrah Edwige Fenech.

 8. #28
  "Prbuz paran, m plqen dashuria, nuk njoh urrejtjen, m plqen rreziku".

  "Nuk duhet t kesh frik nga utopit kur gjerat jan t arsyeshme".

  "Esht nj fe e re q zotron mbi gjithshka: prfitimi".

  "Knga pr mua sht nj hymn i gzimit, i hares, dfrimit e ngazllimit".

  "Nj jet pa muzik sht e trishtuar,nj muzik pa jet sht e tmerrshme".  P.S. ...Ju kujtohet knga "Uh...Uh..." si sigla e programit "Discoring"
  ?
  Where does a thought go when it's forgotten?

 9. #29
  Citim Postuar m par nga Dita
  Me se miri kjo deshire e Adrianos per t'u shquar ne lojen me letra mund te vihet re ne filmin (qe nuk ia mbaj mend titullin) ku ai luante rolin e Asso-s dhe kishte perkrah Edwige Fenech.
  E ke thene vete titullin!
  Asi

  Paj Zotin a ju kujtohet tek filmi "Lui e` peggio di me" kur fillon e ha token ( dheun ) ?!
  -------------------------------
  Eehmm , delicioza questa terra.
  Posso mangiare un' po di piu ?
  -------------------------------

 10. #30
  Konservatore Maska e Dita
  Antarsuar
  17-04-2002
  Postime
  2,925
  A di te me tregoje ndonjeri prej jush, se pse Adrianos i ka mbetur nofka "Il molleggiato"?
  Ne tetor 2003 ka dale albumi i tij me i fundit me nje permbledhje kengesh qe prej fillimeve te karrieres se tij kengetare. 17 kenget e albumit jane zgjedhur prej me shume se 100 kengesh te Adrianos qe ne kohen e tyre kane qendruar ne krye te klasifikimeve.
  Ne permbajtje:


  1) 24.000 BACI (2'18'')
  1961. Adriano Celentano - Lucio Fulci - Piero Vivarelli
  E.A.R.EDIZIONI MUSICALI - REFLECTIE LICENTIE MUSIC


  2) NATA PER ME (2'44'')
  1961. Adricel. - Mogol - M.del Prete
  BMG RICORDI S.P.A.


  3) SI E' SPENTO IL SOLE (2'57'')
  1962. Adricel. - Ezio Leoni - Luciano Beretta - M.del Prete
  LEONARDI EDIZIONI S.R.L. - SDJ BEHEER B.V.


  4) CIAO RAGAZZI (2'33'')
  1964. Adriano Celentano - Mogol - M.del Prete
  STAR S.R.L. - BMG RICORDI S.P.A.


  5) SONO UN SIMPATICO (4'43'')
  1965. Gianfranco Reverberi - Luciano Beretta - Don Backy - Saro Leva
  BMG RICORDI S.P.A. - FCP S.R.L. - NUOVO CLAN EDIZIONI MUSICALI S.R.L.


  6) MONDO IN MI 7A (6'07'')
  1966. Adriano Celentano - Mogol - Luciano Beretta - M.del Prete
  FCP S.R.L. - NUOVO CLAN EDIZIONI MUSICALI S.R.L. - CURCI EDIZIONI S.R.L.


  7) IL RAGAZZO DELLA VIA GLUCK (4'12'')
  1966. Adriano Celentano - Luciano Beretta - M.del Prete
  FCP S.R.L. - NUOVO CLAN EDIZIONI MUSICALI S.R.L. - CURCI EDIZIONI S.R.L.


  8) AZZURRO (3'41'')
  1968. Paolo Conte - Vito Pallavicini
  FCP S.R.L. - NUOVO CLAN EDIZIONI MUSICALI S.R.L.

  9) UNA CAREZZA IN UN PUGNO (2'56'')
  1968. Gino Santercole - Luciano Beretta - M-del Prete
  FCP S.R.L. - NUOVO CLAN EDIZIONI MUSICALI S.R.L.


  10) STORIA D'AMORE (4'53'')
  1969. Adriano Celentano - Luciano Beretta - M.del Prete
  FCP S.R.L. - NUOVO CLAN EDIZIONI MUSICALI S.R.L.


  11) UNA FESTA SUI PRATI (3'20'')
  1969. Adriano Celentano - Luciano Beretta - M.del Prete - Mogol
  FCP S.R.L. - NUOVO CLAN EDIZIONI MUSICALI S.R.L. - BMG RICORDI S.P.A.


  12) UN ALBERO DI 30 PIANI (3'59'')
  1972. Adriano Celentano
  MARGHERITA EDIZIONI S.R.L. - NUOVO CLAN EDIZIONI MUSICALI S.R.L. - BMG RICORDI S.P.A.


  13) SOLI (4'42'')
  1979. Salvatore Cutugno - Cristiano Minellono - M.del Prete
  NUMBER TWO EDIZIONI MUSICALI S.R.L. - SUGARMUSIC S.P.A.


  14) SUSANNA (4'49'')
  1984. C.Bogman - F. Lancee
  EMI SONGS EDIZIONI MUSICALI S.R.L.


  15) ACQUA E SALE (4'38'')
  1998. Vincenzo Lemporro - Giovanni Donzelli
  LUNAPARK ED. MUSICALI E DISCOGRAFICHE SRL - RTI SPA - GSU SA ED. MUSICALI


  16) L'EMOZIONE NON HA VOCE (4'07'')
  1999. Mogol - Gianni Bella
  LUNAPARK ED. MUSICALI E DISCOGRAFICHE SRL - L'ALTRA META' ED. MUSICALI SRL
  ED. PERSONGS ITALY SRL - NUOVA GENTE RB ED. MUS. SNC


  17) TIR (4'29'')
  2000. Mogol - Gianni Bella - R. Bella
  LUNAPARK ED. MUSICALI E DISCOGRAFICHE SRL - L'ALTRA META' ED. MUSICALI SRL
  ED. PERSONGS ITALY SRL - NUOVA GENTE RB ED. MUS. SNC
  Ndryshuar pr her t fundit nga Dita : 28-04-2004 m 09:35

 11. #31
  [QUOTE=Dita]A di te me tregoje ndonjeri prej jush, se pse Adrianos i ka mbetur nofka "Il molleggiato"?

  Dita, as une nuk e dija se pse quhej "il molleggiato", por gjeta nje web site te fansave te Adrianos dhe i bera pyetjen qe ke bere ti me siper. Ja dhe pergjigja qe me erdhi:

  "Ciao ...

  Adriano fu soprannominato "Il molleggiato" fin da giovanissimo, ai tempi
  degli esordi, per il suo straordinario modo di ballare. E pensa che questo
  appellativo ad Adriano non mai piaciuto.

  Saluti, "

 12. #32
  Konservatore Maska e Dita
  Antarsuar
  17-04-2002
  Postime
  2,925
  Bokerrima,

  falemnderit. Ne fakt kercimet e tij te sjelle me raste dhe ne filmat qe kane luajtur jane te paharrueshme, levizjet shume origjinale, ka krijuar me to stilin alla Celentano. Edhe ne kthimin e tij ne Sanremo kete vit shkruanin per "il ritorno del molleggiato", pavaresisht se atij vete sipas fjaleve te pergjigjes nuk i ka pelqyer si nofke.

  Cilen faqe vizitove per te bere pyetjen,

  http://www.celentanofans.it?

  Kjo eshte faqja e njohur e fansave e njohur zyrtarisht nga Celentano.

  Nga kjo faqe mund te shkepus nje citat te zgjedhur per diten e sotshme:


  "Vorrei, l'ho sempre detto, riuscire a lavorare con lui, in un film come quello che lui ha realizzato, si pu dire quasi completamente da solo. Yuppi Du mi pare che si chiamasse... dove c'erano delle invenzioni poetiche altissime!"

  (Dario Fo)

  Dal Reportage televisivo: Il profeta della via Gluck (novembre 1988, Canale 5, Mediaset)
  Celentano eshte pozicionuar ne kohe kundra luftes dhe kundra padrejtesive shoqerore. Ne faqen e vet zyrtare http://www.celentano.it, ne te cilen po behen punime ne keto kohe, gjen keto vargje nga kenga e tij "I passi che facciamo":

  E non sar un bastone
  n il fumo di un fucile
  a fare forte un uomo
  a farlo meno vile  e nje lirike te nenshkruar "Pacifico", per te cilen nuk di, nese eshte e ndonje poeti me kete nofke (Pacifico), apo eshte e ndonje teksti kenge te Celentano-s (a e ka shkruar Celentano vete). A di gje lidhur me kete Bokerrima?

  Teksti nga "Pacifico" eshte:


  Connessi.
  Intrecciati.
  Egualmente generati, spesi, consumati, mescolati,
  come l'acqua affondata nel vino
  e che dal vino non pu pi separarsi,
  eppure da sempre e per sempre divisi e strappati tra spregio e grandezza,
  capaci di un gesto d'offesa come del pi tenero amore.
  Cos pure in questi giorni che non sono tempo
  ma frattempo e corda tesa,
  fiamma accesa arresa controvento.
  Giorni da guaire dissanguati, da storcersi disidratati, da smagrire, sparire,
  dentro stanze disadorne bianche di calce appena rinnovata.
  Sangue a seccare come un'orma nel fango,
  insetti sul precipizio inciso della ferita, fonda e nera.
  Spogersi sul varco nella carne e finalmente guardare dentro:
  lo stesso intrigo contorto, gli stessi allegamenti,
  lo stesso diesgno uguale per tutti.
  E allora l, nel ventre cavo di un ragazzo ucciso
  che rimbomba la pi oscena bestemmia.
  Fatto. Finito.
  Giorni di cura, di rammendo:
  dalla polvere sollevare una casa, come un castello sulla spiaggia.
  Scroscio di pioggia rossa, minuta e prodigiosa grazia,
  spegni questo immenso braciere.
  Connessi.
  Intrecciati.
  E condanatti: da sempre e per sempre all strazio o al pi ingenuo amore.

  Pacifico

 13. #33
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-04-2002
  Postime
  876
  Citim Postuar m par nga Dita
  ...e nje lirike te nenshkruar "Pacifico", per te cilen nuk di, nese eshte e ndonje poeti me kete nofke (Pacifico), apo eshte e ndonje teksti kenge te Celentano-s (a e ka shkruar Celentano vete)...
  [/i]
  Pacifico asht nji muzikant 40 vjecar milanez me origjine prej zones se Napolit. Emni i vertete asht Gino De Crescenzo. I njoftun (prej kritikes ma perpara ne saje te bashkepunimeve te randsishme) per publikun e gjane prej Sanremos se fundit.

 14. #34
  Konservatore Maska e Dita
  Antarsuar
  17-04-2002
  Postime
  2,925
  Shkodra,

  falemnderit per informacionin. Me kete rast pashe ne internet se nga Pacifico eshte publikuar nje disk me titullin "Pacifico" dhe se teksti i kenges "I passi che facciamo" kenduar nga Celentano (qe e kam sjelle edhe me lart ne kete teme), eshte shkruar nga milanezi 40-vjecari me origjine nga Bacoli (Napoli) dhe Salerno.
  Pashe dhe per tekste te tjera nga Pacifico, me te vertete te fuqishme per te qene tekste kenge. Po ne te degjuar si eshte Shkodra?


  Tekste nga Pacifico gjeni KETU


  Biografine e Pacifico e gjeni KETU

 15. #35
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-04-2002
  Postime
  876
  Citim Postuar m par nga Dita
  Pashe dhe per tekste te tjera nga Pacifico, me te vertete te fuqishme per te qene tekste kenge. Po ne te degjuar si eshte Shkodra?
  jo i eger ))

 16. #36
  Konservatore Maska e Dita
  Antarsuar
  17-04-2002
  Postime
  2,925
  shpirt i fshehur (dhe te tjeret),

  a e mban(i) mend, se cila eshte kenga e Adrianos ne videon e se ciles (qe eshte bere ne nje koncert te tij) ai kercen tango me nje vajze te re. Une mbaj mend vetem qe koreografia ne vallezim ishte shume e bukur, por kengen jo.

  Mos eshte gje "Per sempre", megjithese per kete e ka videon ne nje lagje ciganesh dhe vajza ne qender eshte cigane?

 17. #37
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-04-2002
  Postime
  876
  Te kerkoj ndjese Dita se nuk e kisha hy ne kte teme dhe nuk e kam pa pyetjen.

  Por po i pergjigjem nji pyetjes se mapareshme. "Molleggiato" vjen prej fjales "molla" qi don me thane suste dhe i asht pershtate prej levizjeve ne skene.

 18. #38
  Konservatore Maska e Dita
  Antarsuar
  17-04-2002
  Postime
  2,925
  Falemnderit Shkodra. Me ne fund u sqarova. Besoj se po keshtu edhe Bokerrima. Pergjigja nga faqja e fansave ne internet jepte informacion mbi ate qe ky emer i kishte mbetur nga menyra e tij e te vallezuarit ne skene...sic duket kane pretenduar qe ne duhet ta dijme se fjala "molleggiato" rrjedh nga "molla" e qe njekohesisht duhet te dijme se c'do te thote "molla". Une per vete kisha menduar se rridhte nga ndonje folje e mundshme "molleggiare", c'e do se ne fjaloret ne internet molleggiare nuk e kisha gjetur si fjale.

  molla = spring (ne anglisht), apo suste sic e ke dhene ti Shkodra ne shqip.

  Falemnderit dhe njehere.


  Pyetje tjeter: si mund te kontaktohet direkt Celentano (apo e shoqja) me poste ajrore?

 19. #39
  Adriano Celentano (monolog) tek "Innamorato pazzo" :

  "Ju jeni edhe nj specialist i politiks ndrkombtare?
  Jo, por arsyetimi shum her m ngatrron edhe me gjra q nuk do t duhej t'i dija dhe keshtu, duke arsyetuar , zbuloj q nganjher kuptoj m pak se ata q din m shum pr t. Q megjithat , n kt rast do t dija m pak , se sa un q di dyfishin..."

  Where does a thought go when it's forgotten?

 20. #40
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,380

  Jan dy elentano Nj q kndon e nj q na bn pr t qeshur

  Jan dy elentano Nj q kndon e nj q na bn pr t qeshur

  Enzo BIAGI
  "L'Espresso"


  Adriano elentano sht pa dyshim nj personazh i madh i bots s spektaklit. Mua m plqen m shum kur kndon, por ai ka shum dshir edhe t flas. T shpjegoj e ndoshta edhe t thot gjra t pazakonta pr t'i ln pa mend t tjert. Tani ai do t'i kthehet televizionit e me siguri nuk do t'i mungojn temat dhe shtjet pr t diskutuar. Disa vjet m par ai realizoi deri edhe nj emision pr t paraqitur pr diskutim ligjin pr transplantin; mungonte vetm dhuruesi. Nj problem i vjetr ai i transplantimit t organeve dhe nj histori e lasht q vjen deri n koht tona. Gjasht shekuj para lindjes s Krishtit, indiant korrigjonin deformimet e hunds me lkurn e pjess s ballit dhe shenjtt Cosma dhe Damiano, mbrojts t kirurgve, paraqiteshin nga Beato Angelico t aft pr t ngjitur kmbn e nj dhuruesi n trupin e nj njeriu t gjymtuar. "Polemik e nxeht", kshtu u cilsua ather nga gazetat dhe emisionet shfaqja e "provokuesit", i cili pati dor t lir n kt emision i inkurajuar edhe nga disa intelektual, t cilve u dukeshin gjeniale si heshtjet e tij t gjata ashtu edhe ligjrimet e pafundme. Adriano elentano sht nj kngtar i jashtzakonshm dhe nj personazh kryesor, ai arrin t mbush skenn i vetm dhe t krijoj nj spektakl. Dhe ka edhe nj tendenc t pazakont e t paparashikueshme provokimi, q nuk i shpton dot komenteve t hidhura. Kemi dy elentano, nj q kndon e nj q na bn pr t qeshur. N vitin 1987 shkrova pr programin "Fantastico" dhe divorcin e tij me RAI-n: "Me siguri nuk do t jet fundi i nj dashurie. Esht nj lidhje, e m duket normale, e lindur nga interesi, dhe madje q n paktin 'paramartesor' ishte shkruar q nga "Mollegiato" do t lejohej edhe nga ndonj arratisje". Nse n at prvoj ka patur dika revolucionare, kjo nuk ishte aspak gjuha e pazakont e protagonistit, q kombinonte pauzat dhe dialogjet pa fund, por nj sr gjetjesh dhe gjrash t uditshme q nuk nxorn n pah nj shakaxhi, por nj moralist. Nj sken si ato t revistave u transformua menjher me an t faktit se "misionari nuk dinte 't thoshte, por sidoqoft e thoshte at me shum pasion". "Gjuetia sht n kundrshtim me dashurin", thoshte duke ftuar njerzit t votonin pr ndalimin e saj. E madje ka patur edhe nga ata q e talln. "Kur nj budalla shpik dika do gjendet nj tjetr budalla q ta perfeksionoj at", kmbngulte Petrolini. "Nuk kam ndonj t dhn prej profeti por jam i sigurt se tani Adriano (shfaqja e re e t cilit do t quhet "RockPolitic"), nuk do t lr pas dore botn e t nderuarve q nuk duhet t ndrhyjn n transmetime (ather do t na duhet t reduktojm shum programacionin edhe pse personalisht i konsideroj shum trheqs ata prfaqsues t popullit q para telekamerave paraqesin t gjitha karakteristikat e tyre). elentano ka patur paralajmrime pr katr emisionet n t cilat do t shfaqet n muajin prill: asnj shtje referendare si pjesmarrja n fekondim, si tha edhe Claudio Petruccioli, presidenti i komisionit mbikqyrs t RAI-t, "pasi s'mund t ngatrrohet nj shfaqje me informacionin". Por Adriano ka siguruar liri t plot editoriale. Kjo do t thot se ai q i jep elentanos nj mundsi t till e di q Adriano s'do t heq dor nga asgj dhe merr prsipr edhe prgjegjsin e pavarsis s tij. Nuk sht nj prezantues dhe as nj aktor n sensin klasik: ai krijon. I njeh mir aftsit dhe mundsit e tij ndwrsa ekstravagancat jan t pranueshme pr personalitetin e tij. Them se elentano e ka kuptuar se mund t bj gjithka, sht edhe dinak si Bertoldo, dhe prfiton, ndaj do ta shihni se hert a vona n pauzat e tij karakteristike do t dal n pah historia e palaos s famshm: do t rikthehet nderimi i mbretrve sovran dhe oborreve t tyre njhersh. Edhe n oborret m t rrepta palaove u lejohej nj hapsir e madhe; ndonjher ata mund t thoshin t vrtetn. Lexoj se Adriano ka mirkuptimin e gazets "L'Unit" si ambientalist, antisindakalist, katolik, por sht "i jashtm n fushn e ortodoksis". Dhe duke parashikuar diskutime t mundshme e prditshmja interesante merr prsipr merita pa kufi. "Ne mbrojm t drejtn e tij pr t thn budallallqe", shkruan ajo. Sa zemrmir!  Prktheu: Elira ANGA

Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. FC Inter
  Nga MICHI n forumin Sporti npr bot
  Prgjigje: 502
  Postimi i Fundit: 30-07-2009, 18:27
 2. Tifozt e Manchester United!
  Nga mancha n forumin Sporti npr bot
  Prgjigje: 300
  Postimi i Fundit: 03-03-2007, 19:46
 3. INTERI me i forte i dirigjences Morati !
  Nga inter_forever n forumin Sporti npr bot
  Prgjigje: 59
  Postimi i Fundit: 07-10-2006, 10:03
 4. I pritet krahu Julio Gonzales !
  Nga inter_forever n forumin Sporti npr bot
  Prgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 22-01-2006, 20:02
 5. Milan vs Inter
  Nga StormAngel n forumin Sporti npr bot
  Prgjigje: 175
  Postimi i Fundit: 28-10-2004, 06:42

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •