Close

Rezultati i Sondazhit: Cili nga keta Basketbolliste te NBA eshte me i miri?

Votues
80. Nuk mund të votoni në këtë sondazh
  • Allen Iverson

    9 11.25%
  • Kobe Bryant

    31 38.75%
  • LeBron James

    12 15.00%
  • Tracy McGrady

    2 2.50%
  • Kevin Garnett

    8 10.00%
  • Tim Duncan

    6 7.50%
  • Shaquille Oneil

    8 10.00%
  • Dirk Nowzinski

    7 8.75%
  • Jason Kidd

    4 5.00%
  • ben Wallace

    6 7.50%
Sondazh me disa zgjedhje
Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 65 prej 65
  1. #61
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anëtarësuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464
    Allen Iverson dhe Kobe Bryant nuk i krahasoj me asnjë lojtarë tjetër janë nr 1.
    Sui generis

  2. #62
    Larguar Maska e Gerrard
    Anëtarësuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    Anfield Road
    Postime
    1,603
    Citim Postuar më parë nga RaPSouL Lexo Postimin
    Allen Iverson dhe Kobe Bryant nuk i krahasoj me asnjë lojtarë tjetër janë nr 1.
    Ka ndonjë argument pse janë më të mirët ?!

    Se si emra i njohim të gjithë, po ta dimë pse janë më të mirët dhe nuk krahasohen me të tjerët?

    Po të them unë disa emra që janë më të mirë.

    1. Jason Kidd
    2. Kevin Garnett
    3. LeBron James
    4. Dwight Howard
    5. Dwyane Wade


    Tani pres përgjigje për këtë që thash, nëse nuk ke argumenta do ta quajë postim të pa vlefshëm. Pasi si emra i dim të gjithë po që të bëjmë një diskutim më dinjitoz dhe premtues duhet të shtojmë argumenta.

    Kalofsh mirë,

    Endri
    Liverpool is now where it belongs
    The cry was no surrender,
    We'll fight for the boys in red,
    We'll fight, we'll fight for Liverpool,
    The team that Shankly bred.
    We'll fight for Alun Evans,
    We'll fight for Ian St.John,
    We'll fight, we'll fight for Liverpool,
    The pride of division one - two- three - four
    Listen to the Kopites roar

    LIVERPOOL - LIVERPOOL - LIVERPOOL

  3. #63
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anëtarësuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464
    Citim Postuar më parë nga Gerrard Lexo Postimin
    Ka ndonjë argument pse janë më të mirët ?!

    Se si emra i njohim të gjithë, po ta dimë pse janë më të mirët dhe nuk krahasohen me të tjerët?

    Po të them unë disa emra që janë më të mirë.

    1. Jason Kidd
    2. Kevin Garnett
    3. LeBron James
    4. Dwight Howard
    5. Dwyane Wade


    Tani pres përgjigje për këtë që thash, nëse nuk ke argumenta do ta quajë postim të pa vlefshëm. Pasi si emra i dim të gjithë po që të bëjmë një diskutim më dinjitoz dhe premtues duhet të shtojmë argumenta.

    Kalofsh mirë,

    Endri

    Përshëndetje Endri.

    Une nuk shkova në bazë të kriterit që ti i dallove ata lojtarë por në bazë të parapëlqimit tim personal, i pelqej ose më saktësisht më pëlqen loja e tyre e bukur dhe spektakli që japin, secili ka të drejtën që të shpreh mendimin e vet reth dickaje, kështu që ky i fundi ishte mendimi im dhe se luan as topi


    Cdoher do të jenë për mua në vend të parë, jo se kanë arritur merita të mëdha ose dicka, por thjesht i adhuroj dhe kjo do të qëndroj kështu.


    Gjithë të mirat.
    Sui generis

  4. #64
    Per mendimin tim Allen Iverson eshte i papare per assist dhe per passime eshte shume i sakte.
    Kobe eshte nje oportunist poshte koshit qe kur i vjen topi ben spektakel.Nuk e di mendimin e RaPSouL...
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  5. #65
    Larguar Maska e Gerrard
    Anëtarësuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    Anfield Road
    Postime
    1,603
    Citim Postuar më parë nga MorDor Lexo Postimin
    Per mendimin tim Allen Iverson eshte i papare per assist dhe per passime eshte shume i sakte.
    Kobe eshte nje oportunist poshte koshit qe kur i vjen topi ben spektakel.Nuk e di mendimin e RaPSouL...
    MorDor: Argumentët e tu e nxjer në pah, se sa e shikon NBA, po Rapsoul e thotë si mendim personal, dhe nuk shton karakteristikat e lojtarëve siç kanë bërë dhe të tjerët. Vërtet dhe mua më pëlqejnë të dy lojtarët e lartë përmendur, janë dy nga 10 lojtarët më të mirë në dekadën e fundit.

    P.s Allen Iverson tek Denver Nuggets i ka dhënë një emër kësaj skuadre, pavarësisht se nuk ka në përbërje lojtarë të nivelit të tijë, këtë lojtarë e ka marrë më qaf dhe sjellja e tij, që ka qëndruar i burgosur dhe e ka lënë larg fushave. Mua më ka pëlqyer si lojtarë që në kohën kur doli nga Collage, dhe fillojë të luajë me Philadelphia 76ers, ka bërë paraqitje të mëdha, ka shkruar një emër në histori dhe njihet si një nga organizatorët më të mirë të të gjitha kohërave.

    Sa për Kobe Bryant nuk kam ç'farë të them, sa vjen dhe bëhet më i rëndësishëm, një lojtarë që i jep bukuri dhe triumf skuadrës së tij. Historia e këtij lojtari vijon që nga Charlotte Hornets në vitin 1996 dhe mbante numrin 13-të, ishte fantastik në triblim dhe poshtë koshit nuk njihte kundërshtar, mendohej se do të thyente dhe rekordin e Kareem Abdul-Jabbar kur erdhi tek Los Angeles Lakers. Është akoma dhe më i fortë dhe në ç'do paraqitje të tijë shënon 35 pikë për ndeshje (mesatarisht).

    Këto argumenta kërkoja nga një fans i Basketbollit ose më sakt të NBA.

    Kalofshi mirë,

    Endri
    Liverpool is now where it belongs
    The cry was no surrender,
    We'll fight for the boys in red,
    We'll fight, we'll fight for Liverpool,
    The team that Shankly bred.
    We'll fight for Alun Evans,
    We'll fight for Ian St.John,
    We'll fight, we'll fight for Liverpool,
    The pride of division one - two- three - four
    Listen to the Kopites roar

    LIVERPOOL - LIVERPOOL - LIVERPOOL

Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •