Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 6
  1. #1
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657

    dollari ne tirane ?

    hey everybody ..

    nje pyetje kam ..

    kam marre vesh se keto kohet e fundit ka rene shume dollari $$$ dhe eshte ngritur Euro ..
    mund te na thote ndonje se sa ka shkuar dollari ekzakt .. dhe si mendoni do te ngrihet se shpejti ..apo ska ndonje shprese ...

    me shume e vras mendjen se kam ca leke shqiptare ne tirane per ti marre .. dhe me vjen inat ti thyej tani ne dollare duke ditur se dikur i kam marre per nje vlere akoma me shume .. so me nje fjale dal me humbje ..

    si thoni ju ka ndonje shprese ne te ardhmen ?

    pink
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  2. #2
    Emotionally Untouchable Maska e Taulant _NYC
    Anëtarësuar
    25-06-2002
    Vendndodhja
    11105
    Postime
    443
    Njer per njer dollari nuk leviz , bile ka shume mundesi qe te shvleftesohet me shume ne lidhjen me Euron . Ka shume arsye qe mund te ti shpjegoj me radhe po ke deshire , por kryesorja eshte arsyje politke , Bushit i intereson nje dollar i ulet dhe mos prit te ket ndonje ngritje renjesore te pakten kete vit . Me tej nuk e di c te te them .

  3. #3
    Shtegtare
    Anëtarësuar
    30-10-2003
    Vendndodhja
    Virginia, USA
    Postime
    24

    Re: dollari ne tirane ?

    Postuar më parë nga Pink_Girl
    me shume e vras mendjen se kam ca leke shqiptare ne tirane per ti marre .. dhe me vjen inat ti thyej tani ne dollare duke ditur se dikur i kam marre per nje vlere akoma me shume .. so me nje fjale dal me humbje ..

    si thoni ju ka ndonje shprese ne te ardhmen ?

    pink
    Sipas pyetjes qe shtron ti, kjo eshte periudha me e mire per t'i kthyer leket ne dollare. Meqenese dollari eshte dobet, leket e tua kane per t'u konvertuar ne me shume dollare. Por nqs ti do te besh te kunderten (t'i kthesh dollaret ne leke), kjo eshte nje periudhe e papershtatshme. Pritet qe dollari te filloje te rritet andej nga korriku. Megjithate spekullohet se Amerikes i intereson ky dobesim i dollarit per te rritur eksportet (sa me i dobet dollari aq me e larte fuqia blerese e monedhave te huaja dhe anasjelltas).
    Honesty: the best policy, but insanity is a better defense.

  4. #4
    madmoiselle Maska e angeldust
    Anëtarësuar
    08-06-2002
    Vendndodhja
    Michigan
    Postime
    1,368
    Kur isha une ne Shqiperi, pothuaj deri nga mesi i Janarit, dollari kembehej me 105 leke te reja.

    C'behet keshtu mer, ka shkuar dollari si ne kohen e Sales!
    In the sweetness of friendship let there be laughter, for that's how heart finds its morning and is refreshed.

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-05-2002
    Postime
    7
    PINK GIRL PO TA JAP UNE PERGJGJEN E SAKTE SE SA ESHTE DOLLARI PER DITEN E SOTME 4 SHKURT 2004 $ BLIHET ME 105.7 DHE SHITET E CILA TY TE INTERESON ME TEPER ME 106.5 JAM DAKORT ME MENDIMIN E LEMON DROP TANI ESHTE RASTI ME I MIRE PER TE KTHYER LEKET NE DOLLAR PO TE JAP NJE SHEMBULL ;IF TI KE 5 MILIONE LEKE TE VJETRA PO TI KTHESH TANI NE DOLLAR DO MERRJE 4694.8356 $POR IF TI DO TE PRISJE QE TE RRITEJ DOLLARI SIC PO PRET PER SHEMBULL $ TE SHKOJE 1500 LEKE TE VJETRA (GJE E CILA ME INTERESON)JU DO TE MERRNI VETEM 3333.3333$ BESOJ ME KUPTUAT BENI SI TE DONI IS YOUR CHOICE

  6. #6
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    thx u guys ...

    arsyja qe une pyeta eshte se ne fakt mua nuk me intereson ti kthej dollaret tani ne leke shqiptare per arsye ... se kur e i mora ato $$$ para gati 1 viti .. dollari ishte me 1.450. leke .. so keto pare qe i mora qe atje .. duhet ti kthej prape .. so let te themi mora $ 5000.00 ne ate kohe qe kushtuan 7 milion leke ...tani qe une ti kthej atyre qe ja mora keto 7 milion leke duhet te thyej 7 mije dollare ...so dal me humbje gati 2 mije dollare .kur une mora vetem 5000.00 ate kohe ... besoj me kuptoni se cfare them ..

    anyway do pres dhe ca se mos ngrihet ..

    faleminderit per pergjigjet ..

    pink
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

Tema të Ngjashme

  1. Polifonia Popullore
    Nga Eni në forumin Folklori shqiptar
    Përgjigje: 27
    Postimi i Fundit: 23-05-2023, 16:43
  2. Lista e 813 personave në kërkim nga Interpoli
    Nga Albo në forumin Portali i forumit
    Përgjigje: 54
    Postimi i Fundit: 29-12-2014, 10:16
  3. Libra te rinj
    Nga dodoni në forumin Enciklopedia letrare
    Përgjigje: 89
    Postimi i Fundit: 11-01-2012, 21:14
  4. Kishat, Famullite dhe Misionet... ne Shqiperi, Kosove etj.
    Nga NoName në forumin Komuniteti katolik
    Përgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 11-04-2006, 18:11
  5. Kishat dhe Misionet e Veprimit Katolik ne Shqiperi
    Nga NoName në forumin Komuniteti katolik
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 04-04-2006, 16:50

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •