Close
Faqja 1 prej 21 12311 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 408
 1. #1
  Peja o qytet i bekuar
  Antarsuar
  28-03-2002
  Postime
  310
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime

  Shqiptart n Florida, USA

  Ju pershendes te gjithve juve shqiptareve ne Floride.

  Neqofse jetoni ne Flroide, lejeni nje mesazhe ketu ne kete teme, Ku jeni ne Floride, me cka merreni, cka studioni, ku studioni etj etj.

  Une jetoj dhe studioj ne Tampa
  Ndryshuar pr her t fundit nga ILovePejaa : 06-08-2002 m 18:28
  no respect whatsoever for authority - Richard Feynman.

 2. #2
  Pasioni pr shkencn
  Antarsuar
  15-05-2002
  Vendndodhja
  Jacksonville Florida
  Postime
  280
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  pershendetje te perzemerta !
  Edhe un si ti jetoj n Florida por jo n Tempo por n Jacksonville.
  edhe njeher pershendetje dhe t uroj gjithe te mirat. Lek gjoka- Kallmeti

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e albacutegirl
  Antarsuar
  07-07-2002
  Vendndodhja
  Florida
  Mosha
  32
  Postime
  37
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  hey hey hey

  sup yo? desha te thesha qe dhe un jetoj ne florida...por jo ne tampa as ne jackson vill por ne nje vend tjeter anyways...hope all of ya are ok bye bye now peace
  Kufirin te thana...sinorin ke thana dhe pik! ;)

 4. #4
  Pasioni pr shkencn
  Antarsuar
  15-05-2002
  Vendndodhja
  Jacksonville Florida
  Postime
  280
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  KU JETON BRE ZOJE APO KE TURP ME TREGUE.NUK PO TE KERKON KUSH ADRES AS NUMER TELEFONI.MOS MA MARR PER TE KEQ SE PO BEJ SHAKA.TE UROJ TE GJITHE TE MIRAT NGA JACKSONVILLE FLORIDA LEK GJOKA-KALLMETI

 5. #5
  Pasioni pr shkencn
  Antarsuar
  15-05-2002
  Vendndodhja
  Jacksonville Florida
  Postime
  280
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  KU JETON BRE ZOJE APO KE TURP ME TREGUE.NUK PO TE KERKON KUSH ADRES AS NUMER TELEFONI.MOS MA MARR PER TE KEQ SE PO BEJ SHAKA.TE UROJ TE GJITHE TE MIRAT NGA JACKSONVILLE FLORIDA LEK GJOKA-KALLMETI

 6. #6
  Peja o qytet i bekuar
  Antarsuar
  28-03-2002
  Postime
  310
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  Kjo cupe shqiptare duhet te jete ose ne Tampa dikund apo ne clearwater, Kallmet. Mesiguri e dini qe ne clearwater ka shume shqiptare dhe ne qender te clearwater (downtown) eshte xhamia me minare e shqiptareve (Center of Albanian-american islami culture apo diqka ngjajshem). Gjithashtu ne Clearwater shqiptaret e kane edhe kishen e tyre dhe shoqata.

  Zakonishte ne Floride jetojne familje te pasura shqiptaro-amerikane qe pasi kane krijuar pasur neper metropolet e US-es si: New York, Detroit, Chicago etj jane vendosur ne Floride. Por tani pas luftes ne Kosove dhe 1997 ne Shqiperi ka ardhur edhe shume familje tjera shqiptare si ne JAX, Orlando, Clearwater, St. Pit..., Maimi etj.

  Neqofse keni mundesi shkruani edhe pak fjale mbi shqiptaret ne Jacksonwille, organizimin apo ndonje shoqate te tyre pasi tani po afrohen festa jone kombetare, 28 Nentori.

  Ne kete menyer z. Kallmet kemi mundesi te risim diskutimin ne kete teme dhe ne te njejten kohe te njoftojme bashkeatdhetaret perreth komunitetit shqiptare ne Floride dhe Floriden ne pergjithesi.

  Pershendetje!
  no respect whatsoever for authority - Richard Feynman.

 7. #7
  Pasioni pr shkencn
  Antarsuar
  15-05-2002
  Vendndodhja
  Jacksonville Florida
  Postime
  280
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  i nderuar ILOVE PEJAA n Jacksonville ka mjaft shqiptare(besoj qe edhe vajza qe nuk do te indetifikohet jeton ketu dhe ka frike se e njoh nuk e kuptoj perse?) por shumica kane ardhur vitet e fundit dhe akoma jane te varfer.Me sa di un nuk jane te organizuar.Do te deshiroje qe te gjithe shqiptaret e Florides te bashkohen sebashku si jan bashkuar Boshnjaket or nese do te arrihet dhe si mund te kontribojne eshte e veshtire te thuhet.Mbes me shprese se n nj te ardhme jo te larget te bashkon te gjithe shqiptaret e Florides sebashku...Shpresoj

 8. #8
  Pasioni pr shkencn
  Antarsuar
  15-05-2002
  Vendndodhja
  Jacksonville Florida
  Postime
  280
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime

  ja harta e Shqiperise

  ja kjo eshte Shqiperia e Bashkuar...
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 9. #9
  WIND_OF_CHANGE Maska e matilda
  Antarsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Midis atyre qe pelqej e admiroj nuk mund te gjej asgje te perbashket...............-
  Postime
  89
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Pershendetje dhe nga une jam dhe une nga FLorida,studioj dhe punoj si te gjithe ketu.
  Jetoj ne Palm Harbor,diku ne Clearwater.
  Pershendetje L.......
  Kur linde ti,qave te tjeret qeshen per ty.Perpiqu te jetosh ne nje menyre te tille qe kur te vdesesh ti,te qeshesh,e te tjeret te qajne per ty.............

 10. #10
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  09-11-2002
  Vendndodhja
  fl
  Postime
  93
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  hi.EDHE UNE JETOJ NE FLORIDA.ESHTE VENDI ME I BUKUR DHE ME TE VERTETE QE IA VLEN TE JETOSH KETU.UNE JETOJ NE ORLANDO DHE JAM STUDENTE.I PRSH TE GJITHE SHQIPETARET JO VETEM KETU NE FL POR NEPER GJITHE BOTEN.JU PUTH ARUSHA84
  glob

 11. #11
  Peja o qytet i bekuar
  Antarsuar
  28-03-2002
  Postime
  310
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  Pershendetje Arusha84!

  Kam jetuar ne Orlando per nje kohe jo te gjate, me ka lene pershtypje ai qytete i ndertuar pikerishte per turista por qe ka marre nje zhvillimn te madhe. Rruget si Church St, Orange Ave, Magnolia Ave, Eola Prk, Dr. Phillps Center, Winter Park, Lake Underhill RD, Semoran BLD, WahterHouse, Florida Mall, I-4 mbi qytete, The Adventure of Island, MGN Disney-me ato rroller coaster me kane lene kujtime te pa harushme ne kujtesen time.


  Vendi me i qete, me i bukur per te jetuar ne USA sipas mendimit tim eshte Florida dhe Black Hills Area (SD-USA).

  Ku studioni ne Orlando? Valencia, UCF, Dervery, Rollins, FL Metropolian ?
  no respect whatsoever for authority - Richard Feynman.

 12. #12
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  09-11-2002
  Vendndodhja
  fl
  Postime
  93
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  jo 1lovepejaaa une jam maturante po vitin tjeter do shkoj ne valencia.Kam ardhur ketu 4 muaj me pare si exchange student dhe kam qene ne miami,panama city,tallehassi...do me pelqente te vizitoja edhe tampan..kismet
  bye bye shpresoj te takohemi nje dite
  glob

 13. #13
  Pasioni pr shkencn
  Antarsuar
  15-05-2002
  Vendndodhja
  Jacksonville Florida
  Postime
  280
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  pershendetje arusha 84
  e kalofsh sa me mire ne Orlando
  nga kallmeti

 14. #14
  Pasioni pr shkencn
  Antarsuar
  15-05-2002
  Vendndodhja
  Jacksonville Florida
  Postime
  280
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  pershendetje Matilda

 15. #15
  **Patriote Shkodre** Maska e `XhiXhiLuShe`
  Antarsuar
  30-12-2002
  Vendndodhja
  USA, FL
  Mosha
  33
  Postime
  78
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Halio Halio Ju pershendes te gjitheve..
  kam nderin te prezantohem edhe une ketu mbase jetoj edhe une ne Florida, gjithashtu.
  me gjate skam c'te flas...
  Leke Gjoka, zoteri, me pelqejne shum poezite tuaja.
  Me respekt
  -XhiXhi
  **MoS Me TrEgO Se Cfar DuA Te DeGjOj, Me TrEgO CfaR Ke PeR Te ThEnE**

 16. #16
  ..DeXterOusS.. Maska e Abstract`Beauty
  Antarsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  U.S
  Postime
  29
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Ja ku e keni edhe nji Albaneze nga Fl.
  Besoj se e kuptoni se ku jetoj se e kam ven aty..River City
  Anyhow, its nice to know qe ka albanez kteja se un nuk njof shum shqiptar, me te shumten e shoqeris e kam amerikone.
  Megjithate nice to meet you all!!

  AbsTraCtja
  I'm tired of all this nonsense about beauty being only skin`deep. That's deep enough!! What do you want...an adorable pancreas???

 17. #17
  i regjistruar Maska e rezi_Mynihut
  Antarsuar
  13-10-2002
  Vendndodhja
  Munich, Germany
  Mosha
  46
  Postime
  367
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Xhixhilushe

  Une nuk e dija se Kallmeti shkruan poezi! Bere mire qe e permende kete fakt.

  Dhe per mendimin tim, shkruajte dhe the me ate fjali me shume se sa te kishe bere 100 pershendetje te pergjithshme.

  Pse?

  Sepse rralle ndodh qe te vleresojme dhe te themi fjale te mira per punen e dikujt.

  (Qofte ne jeten reale, qofte edhe ketu ne Forum, por shpresoj te thyhet ky akull.)  Edhe dicka tjeter:

  Une vete nuk kam patur fatin ta vizitoj Floridan!  Jam kurioz te di dicka me shume se sa mund te shkruhet ne libra apo ne katallogjet turistike mbi Floridan.  Ky eshte privilegj i juaj si banore te atij shteti, te tregoni mbi pershtypjet tuaja per ate vend (qe eshte enderr per vete amerikanet).  Deri tani, perjashtuar dy postuesit me larte, te tjeret mjaftohen me nje pershendetje dhe me berje apeli.

  Yes! I am present here! Pershendes te gjithe!

  Kjo ben qe forumi i Diaspores te kthehet ne regjister shkollor!  A nuk do qe me interesante te shkruanit dicka me teper mbi qytetet ku ju jetoni dhe banoni?  Per shembull:

  Mbi jeten e re!

  Mbi pershtypjet tuaja personale.

  Mbi shoqerit qe keni krijuar.

  Per gjerat e reja qe keni mesuar, per historine dhe kulturen e re

  (ndoshta krejt ndryshe nga ajo shqiptaro-ballkanase)!  Ju keni shume per te na treguar edhe ne te tjereve, qe nuk kemi fatin tuaj!  Apo jo, Abstract` Beauty / albacutegirl/ matilda/ arusha84..???!  Shkruajta ketu, po mos me keqkuptoni, sepse nuk e kam vetem me kete teme, por verehet edhe ne temat e tjera te ngjashme.

  Eshte thjesht nje mendim i sinqerte dhe nje shtyse ne kuptimin e mire te fjales!  Per cdo pyetje apo mendim me keni vetem nje e-mail larg.

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e LePuLuShe
  Antarsuar
  21-03-2003
  Mosha
  37
  Postime
  38
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Ja ku u shtova dhe une
  Une jetoj ne Orlnado , Florida kam atje rreth 8 vjet jam 26 vjec dhe studjoj per Avokate
  Ju pershendes te gjtiheve kudo qe te ndodheni dhe ju uroj fat dhe lumturi ne jete .
  Lepulushja
  Zombie !

 19. #19
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  28-03-2003
  Vendndodhja
  SH.B.A
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  PERSHNDES te gjithe shqiptaret ne FL vecanerisht ata qe jetojn
  ne south te FL (ne fund te bishtit te FL)

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e Vajz_Mistrece
  Antarsuar
  28-11-2002
  Vendndodhja
  Florida, USA
  Mosha
  35
  Postime
  47
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Pershendetje!

  Jetoj ne veri te Florides, ne ate qytet ku ka me shume shqipo nga Pogradeci, pe Korce, dhe prej Shkudre. Suksese te gjitheve ne jete.

  te fala,
  vajze_mistrece
  Mbahu, Nno, mos ki frik,
  se ke djemt n'Amerik!

Faqja 1 prej 21 12311 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Video e ushtarve grek n Internet indinjon shqiptart
  Nga Ingenuous n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 207
  Postimi i Fundit: 22-09-2011, 15:58
 2. Si lindi harmonia fetare n Shqipri?
  Nga Albo n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 127
  Postimi i Fundit: 27-10-2010, 09:41
 3. Himar, msimi nis me himnin grek
  Nga karaburuni n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 134
  Postimi i Fundit: 15-08-2009, 05:07
 4. ka i ndan dhe ka i bashkon shqiptart?
  Nga Davius n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 03-04-2006, 19:33
 5. Shqiptart Popull Solidar
  Nga [A-SHKODRANI] n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 29-01-2006, 20:16

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •