Close
Faqja 3 prej 21 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 408
 1. #41
  ^ Peek-a-boo ^ Maska e Sirena_E_Vogel
  Antarsuar
  07-06-2003
  Vendndodhja
  Sunshine State
  Postime
  566
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Hey, Edhe une nga Florida...
  (me duket se eshte nje teme e tille
  tek Shqipetaret ne Diaspore) Nejse,
  Pershendetje... Ka shume shqipetare
  ketu ne Florida, po shumica kam qejf
  te rrine anonim.
  Cuteness !

 2. #42
  i/e regjistruar Maska e R2T
  Antarsuar
  18-04-2003
  Postime
  1,062
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Pershendetje Florida!

  Sa u zhvendosa me pune ne Miami Beach dhe do jem ketu per 1-2 vjet. Kuptohet si i ri nuk njof njeri dhe aq me pak zonen. Nese ndonjeri prej forumisteve eshte afer Miami-t dhe ka pak kohe te lire te me tregoje verdalle do i jem mirenjohes. Mund te me kontaktoni ose ne mesazh ose me e-mail ne akotoni@yahoo.com.

  gjithe te mirat
  r2t
  Postimi i mesiperm nuk shpreh detyrimisht opinionin e autorit mbi temen e ngritur.

 3. #43
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-02-2003
  Vendndodhja
  London (england)
  Mosha
  37
  Postime
  11
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  I wish i was in Florida for holiday

 4. #44
  Naughty Girl Maska e Lolita Bonita
  Antarsuar
  11-03-2004
  Vendndodhja
  USA
  Mosha
  35
  Postime
  69
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  EDHE UNE NE FLORIDA JETEOJ POR DERI TANI KAM TAKUAR

  VETEM DY SHQIPTARE.
  Dont wantcha for the weekend - dont wantcha for a night
  Im only interested if I can have you for life - yeah
  Uh, I know I sound serious - and baby I am
  Youre a fine piece of real estate, and Im gonna get me some land

  Oh, yeah
  So, dont try to run - honey, love can be fun
  Theres no need to be alone - when you find that someone

 5. #45
  VOGUE Maska e degnis
  Antarsuar
  11-02-2004
  Vendndodhja
  Tek Vendi I Qenit
  Postime
  106
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Unhappy

  Un kisha qef te shkoja ne Florida, biles do hargjoja ckisha vetem te shkoja,

  Do buzqeshni ju qe jetoni ne Florida shi shi ca sbo burri i huj vec me ardh ne Florida sa sakrifiko, Len anglin djeg dokumentat e tije, ku ka punen cdo gje lekun, shoqerin, cdo gje te mire , pu pu sa pall do thone, se ka plazh kohen e bukur e te tjera prandja don te vije ne florida, Jo or jo se se kam per ate, por doja te vija se aty kisha zemren time dhe aty jeton akom!!

  deni
  The Queen's Head Is Kissing my Ar$$!

 6. #46
  Perjashtuar Maska e diikush
  Antarsuar
  12-07-2003
  Vendndodhja
  konaku i ri
  Postime
  2,073
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime

  Talking

  Citim Postuar m par nga degnis
  Un kisha qef te shkoja ne Florida, biles do hargjoja ckisha vetem te shkoja,

  Do buzqeshni ju qe jetoni ne Florida shi shi ca sbo burri i huj vec me ardh ne Florida sa sakrifiko, Len anglin djeg dokumentat e tije, ku ka punen cdo gje lekun, shoqerin, cdo gje te mire , pu pu sa pall do thone, se ka plazh kohen e bukur e te tjera prandja don te vije ne florida, Jo or jo se se kam per ate, por doja te vija se aty kisha zemren time dhe aty jeton akom!!

  deni
  Mire se te vish. Vetem siguroju qe zemra jote iz still jurs

  Good luck

 7. #47
  chillin -n- chillin Maska e SiMpLeNcUtE
  Antarsuar
  08-05-2004
  Vendndodhja
  Florida
  Mosha
  32
  Postime
  48
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  hahah ore pse sthoni ju qe paskerka shqiptare ketu ne florida ore...po edhe un ne florida jetoj Po ketu tek vendi ku jam un spara ka shqiptare...pervec se familjes time...dhe familja e xhaxhait dhe e tetkes pastaj eshte edhe nje familje tjeter nga kosova...kaq tjeter skam pare....Nuk gjendet nje shqiptar ore..cbehet keshtu xhanem...juve te shkretet qe jetoni ne florida nga jeni futur? huh? nejse pershendetje edhe hope i c u guys around one of this dayz
  U tAlK iT, i LiVe It, U jEloUs, ADMIT IT!

 8. #48
  pogradecare Maska e BarBie_GirL
  Antarsuar
  21-09-2003
  Postime
  257
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  im gonna live there
  this month
  hows the life there?
  --------------------------

 9. #49
  chillin -n- chillin Maska e SiMpLeNcUtE
  Antarsuar
  08-05-2004
  Vendndodhja
  Florida
  Mosha
  32
  Postime
  48
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  mir se te na vish yllke hahah life here is great!!! lol keshtu qe ajde ketu afer meje se spara ka edhe shqiptare...ajde te na shtosh numrin :-D
  U tAlK iT, i LiVe It, U jEloUs, ADMIT IT!

 10. #50
  ^ Peek-a-boo ^ Maska e Sirena_E_Vogel
  Antarsuar
  07-06-2003
  Vendndodhja
  Sunshine State
  Postime
  566
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Ola, po ku jeton ne Florida ti qe thua spaska
  shume shqipetare? Ketu ku jetoj une, ne cdo
  cep degjon icik shqip.
  Cuteness !

 11. #51
  bashkekohor Maska e ~Geri~
  Antarsuar
  21-06-2004
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  924
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Pershendetje dhe nga une .

 12. #52
  bashkekohor Maska e ~Geri~
  Antarsuar
  21-06-2004
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  924
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Citim Postuar m par nga SiMpLeNcUtE
  hahah ore pse sthoni ju qe paskerka shqiptare ketu ne florida ore...po edhe un ne florida jetoj :) Po ketu tek vendi ku jam un spara ka shqiptare...pervec se familjes time...dhe familja e xhaxhait dhe e tetkes ;) pastaj eshte edhe nje familje tjeter nga kosova...kaq tjeter skam pare....Nuk gjendet nje shqiptar ore..cbehet keshtu xhanem...juve te shkretet qe jetoni ne florida nga jeni futur? huh? nejse pershendetje edhe hope i c u guys around one of this dayz ;)
  SiMpleNcutE ku je ti ?-Se na ka marre malli me pa fytyre shqiptari ! ;-)
  "Ta duam "Shqiperine", si shqiptaret "Ameriken"

 13. #53
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,305
  Faleminderit
  107
  122 falenderime n 78 postime
  Citim Postuar m par nga Sirena_E_Vogel
  Ola, po ku jeton ne Florida ti qe thua spaska
  shume shqipetare? Ketu ku jetoj une, ne cdo
  cep degjon icik shqip.
  jam dakort me olen, ska shume shqiptare ketu, well varet ku jeton
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 14. #54
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  02-02-2004
  Vendndodhja
  usa
  Mosha
  41
  Postime
  8
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Talking

  hej po te doni shqipetare ne fl shkoni ne jaxksonville dhe keni me kuintale ne c do 10 veta 8 i ke shqipo dhe ia filloni e ziheni per qef tuj se dihet mo po u bashkuan shqiptaret vetem me u zi e kan menjen ska fise qe mos jene bere lesh e li sidomos ne jax

 15. #55
  i/e regjistruar Maska e R2T
  Antarsuar
  18-04-2003
  Postime
  1,062
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Miami- Zone e spastruar nga Shqiptaret. Muaji i shtate ne Florida, s'kam pare kemb Shqiptari.

  Per te gjithe ju qe keni nder mend te levizni ne Florida, kam vec nje keshille: HARROJENI FLORIDEN . Ndryshe nga c'shifni ne televizor, Florida eshte Vlora (pra vrima e bythas e Amerikes). Papunesia eshte ne nivel alarmant, nuk kam pare asnjehere njerez kaq te varfer sa shof ketu. Paga minimale eshte $5.5 dhe ka shume veta qe marrin ate page. Miami eshte i mbytur nga Amerikano Jugoret dhe Kubanezet qe e kane kthyer Miamin ne nje hale te vertete.

  Ngaqe shumica e ketyre mbeturinave qe kane ardhur punojne per 2 leke, pagesa eshte shume e ulet, ngaqe asnje nuk ka dokumenta te gjithe levizin me makina te shpartalluara qe nuk kane siguracion, detyrimisht cmimi i siguracioneve per ata qe e kane eshte dyfishuar. Sic thashe nuk kane dokumenta, dhe nuk kane idene se si ngitet makina, plus shoi faktin qe Miami ka vetem 3 autostrada, trafiku eshte si te ishe ne Manhatan ne oren 5:30, gjate gjithe dites. Kudo qe te shkosh do te te flasin Spanjisht, dhe ne shume vende nuk dine Anglisht, qe pas nje fare kohe eshte vertet irrituese. Amerikano Jugoret jane si arixhinjte e Shqiperise, njerez pa asnjefare kulture, pishane i hedhin mbeturinat kudo ne rruge (perfshi pelenat e foshnjeve), bertasin kudo qe shkojne dhe nuk kane as respektin minimal per njeri tjeter pervec vetes se tyre. Krahasuar me Bostonin apo New Yorkun (ku kuptohet asnjeri nuk ka asnje sekonde te te dedikoje) Miami eshte ferr i vertete.

  Miami-Beach eshte ideal per nje pushim 7-10 ditor, me pas behet boze. Miami-beach eshte ndryshim si dita me naten me Miamin. Miami beach eshte me Europian, me pak klas aty ketu, njerezit flasin Anglisht, dhe respektohesh kudo qe shkon.

  Nese jetoni ne ndonje vend te humbur te Amerikes p.sh Missouri apo Dakota, edhe mund tua sygjeroja levizjen, por nese jeni diku ne Veri-Lindje te Amerikes, do beni nje nga gabimet me te medha te levizni ne Florida.
  Postimi i mesiperm nuk shpreh detyrimisht opinionin e autorit mbi temen e ngritur.

 16. #56
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,305
  Faleminderit
  107
  122 falenderime n 78 postime
  Citim Postuar m par nga R2T

  Per te gjithe ju qe keni nder mend te levizni ne Florida, kam vec nje keshille: HARROJENI FLORIDEN . Ndryshe nga c'shifni ne televizor, Florida eshte Vlora (pra vrima e bythas e Amerikes). .
  dhe c'fare te keqe ka qe eshte si vlora?

  Florida eshte paradise :-)
  Neqoftese nuk duroni dote te ftohtin, than this will be the best place to come....nejse varet nga personi, ca i pelqen, ca si pelqen.
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 17. #57
  i/e regjistruar Maska e R2T
  Antarsuar
  18-04-2003
  Postime
  1,062
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Rexhina po flas per Miamin, ti ne Miami rri?
  Postimi i mesiperm nuk shpreh detyrimisht opinionin e autorit mbi temen e ngritur.

 18. #58
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,305
  Faleminderit
  107
  122 falenderime n 78 postime
  neqoftese po flet vetem per miamin atehere pse thua "harroje Floriden" florida nuk ka vetem miamin....
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 19. #59
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  31-07-2003
  Postime
  730
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Nuk fole vetem per Miamin R2T po per gjithe Floriden.
  Nejse, nuk eshte shtete i zhvilluar si "Up North" te cilat kan qene dhe 13 kolonite e para te Amerikes. Por jeta eshte me e lehte, dhe duhet ta pranoj klima ta prish mendjen shume shpejt.

  Dhe si Vlonjate qe jam, po e pranoj Florida ka disi klimen te perbashket me Vloren. Sa per evgjiterit spanjoll nuk kam pare ndonje ngjashmeri.
  Be yourself and you will always be in fashion.

 20. #60
  i/e regjistruar Maska e R2T
  Antarsuar
  18-04-2003
  Postime
  1,062
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Ok atehere, duke mare ne konsiderate verejtjet e drejta, po e rishqyrtoj postimin.

  U fol per Miami-n, duke presupozuar se kur dikush mendon te levize ne Florida nuk konsideron Tallahasee apo Aventura. Florida ka vende qe jane me te civilizuara si FT Lauderdale, Boca Raton apo Tampa, megjithate dhe ne keto zona pagesa eshte shume me e ulet se ne veri te Amerikes, trafiku eshte i dendur, se gjithesej ka 3 autostrada, kosto e jeteses eshte shume me e larte ne krahasim me te ardhurat. E vetmja gje qe nuk eshte e vertete per pjesen tjeter te Florides eshte problemi i emigranteve.

  Qellimi nuk ishte te ulte Floriden. Por ne krahasim me veriun e Amerikes (pa diskutuar pastaj Kalifornine), Florida eshte shume poshte, keshtu qe nuk do ishte logjike per dike te levizte ne Florida.
  Postimi i mesiperm nuk shpreh detyrimisht opinionin e autorit mbi temen e ngritur.

Faqja 3 prej 21 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Video e ushtarve grek n Internet indinjon shqiptart
  Nga Ingenuous n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 207
  Postimi i Fundit: 22-09-2011, 15:58
 2. Si lindi harmonia fetare n Shqipri?
  Nga Albo n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 127
  Postimi i Fundit: 27-10-2010, 09:41
 3. Himar, msimi nis me himnin grek
  Nga karaburuni n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 134
  Postimi i Fundit: 15-08-2009, 05:07
 4. ka i ndan dhe ka i bashkon shqiptart?
  Nga Davius n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 03-04-2006, 19:33
 5. Shqiptart Popull Solidar
  Nga [A-SHKODRANI] n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 29-01-2006, 20:16

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •