Close
Faqja 3 prej 21 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 408
  1. #41
    ^ Peek-a-boo ^ Maska e Sirena_E_Vogel
    Anëtarësuar
    07-06-2003
    Vendndodhja
    Sunshine State
    Postime
    565
    Hey, Edhe une nga Florida...
    (me duket se eshte nje teme e tille
    tek Shqipetaret ne Diaspore) Nejse,
    Pershendetje... Ka shume shqipetare
    ketu ne Florida, po shumica kam qejf
    te rrine anonim.
    Cuteness !

  2. #42
    i/e regjistruar Maska e R2T
    Anëtarësuar
    18-04-2003
    Postime
    1,061
    Pershendetje Florida!

    Sa u zhvendosa me pune ne Miami Beach dhe do jem ketu per 1-2 vjet. Kuptohet si i ri nuk njof njeri dhe aq me pak zonen. Nese ndonjeri prej forumisteve eshte afer Miami-t dhe ka pak kohe te lire te me tregoje verdalle do i jem mirenjohes. Mund te me kontaktoni ose ne mesazh ose me e-mail ne akotoni@yahoo.com.

    gjithe te mirat
    r2t
    Postimi i mesiperm nuk shpreh detyrimisht opinionin e autorit mbi temen e ngritur.

  3. #43
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    22-02-2003
    Vendndodhja
    London (england)
    Postime
    11
    I wish i was in Florida for holiday

  4. #44
    Naughty Girl Maska e Lolita Bonita
    Anëtarësuar
    11-03-2004
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    67
    EDHE UNE NE FLORIDA JETEOJ POR DERI TANI KAM TAKUAR

    VETEM DY SHQIPTARE.
    Don’t wantcha for the weekend - don’t wantcha for a night
    I’m only interested if I can have you for life - yeah
    Uh, I know I sound serious - and baby I am
    You’re a fine piece of real estate, and I’m gonna get me some land

    Oh, yeah
    So, don’t try to run - honey, love can be fun
    There’s no need to be alone - when you find that someone

  5. #45
    VOGUE Maska e degnis
    Anëtarësuar
    11-02-2004
    Vendndodhja
    Tek Vendi I Qenit
    Postime
    100

    Unhappy

    Un kisha qef te shkoja ne Florida, biles do hargjoja ckisha vetem te shkoja,

    Do buzqeshni ju qe jetoni ne Florida shi shi ca sbo burri i huj vec me ardh ne Florida sa sakrifiko, Len anglin djeg dokumentat e tije, ku ka punen cdo gje lekun, shoqerin, cdo gje te mire , pu pu sa pall do thone, se ka plazh kohen e bukur e te tjera prandja don te vije ne florida, Jo or jo se se kam per ate, por doja te vija se aty kisha zemren time dhe aty jeton akom!!

    deni
    The Queen's Head Is Kissing my Ar$$!

  6. #46
    Perjashtuar Maska e diikush
    Anëtarësuar
    12-07-2003
    Vendndodhja
    konaku i ri
    Postime
    2,069

    Talking

    Citim Postuar më parë nga degnis
    Un kisha qef te shkoja ne Florida, biles do hargjoja ckisha vetem te shkoja,

    Do buzqeshni ju qe jetoni ne Florida shi shi ca sbo burri i huj vec me ardh ne Florida sa sakrifiko, Len anglin djeg dokumentat e tije, ku ka punen cdo gje lekun, shoqerin, cdo gje te mire , pu pu sa pall do thone, se ka plazh kohen e bukur e te tjera prandja don te vije ne florida, Jo or jo se se kam per ate, por doja te vija se aty kisha zemren time dhe aty jeton akom!!

    deni
    Mire se te vish. Vetem siguroju qe zemra jote iz still jurs

    Good luck

  7. #47
    chillin -n- chillin Maska e SiMpLeNcUtE
    Anëtarësuar
    08-05-2004
    Vendndodhja
    Florida
    Postime
    48
    hahah ore pse sthoni ju qe paskerka shqiptare ketu ne florida ore...po edhe un ne florida jetoj Po ketu tek vendi ku jam un spara ka shqiptare...pervec se familjes time...dhe familja e xhaxhait dhe e tetkes pastaj eshte edhe nje familje tjeter nga kosova...kaq tjeter skam pare....Nuk gjendet nje shqiptar ore..cbehet keshtu xhanem...juve te shkretet qe jetoni ne florida nga jeni futur? huh? nejse pershendetje edhe hope i c u guys around one of this dayz
    U tAlK iT, i LiVe It, U jEloUs, ADMIT IT!

  8. #48
    im gonna live there
    this month
    hows the life there?
    --------------------------

  9. #49
    chillin -n- chillin Maska e SiMpLeNcUtE
    Anëtarësuar
    08-05-2004
    Vendndodhja
    Florida
    Postime
    48
    mir se te na vish yllke hahah life here is great!!! lol keshtu qe ajde ketu afer meje se spara ka edhe shqiptare...ajde te na shtosh numrin :-D
    U tAlK iT, i LiVe It, U jEloUs, ADMIT IT!

  10. #50
    ^ Peek-a-boo ^ Maska e Sirena_E_Vogel
    Anëtarësuar
    07-06-2003
    Vendndodhja
    Sunshine State
    Postime
    565
    Ola, po ku jeton ne Florida ti qe thua spaska
    shume shqipetare? Ketu ku jetoj une, ne cdo
    cep degjon icik shqip.
    Cuteness !

  11. #51
    bashkekohor Maska e ~Geri~
    Anëtarësuar
    21-06-2004
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    914
    Pershendetje dhe nga une .

  12. #52
    bashkekohor Maska e ~Geri~
    Anëtarësuar
    21-06-2004
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    914
    Citim Postuar më parë nga SiMpLeNcUtE
    hahah ore pse sthoni ju qe paskerka shqiptare ketu ne florida ore...po edhe un ne florida jetoj :) Po ketu tek vendi ku jam un spara ka shqiptare...pervec se familjes time...dhe familja e xhaxhait dhe e tetkes ;) pastaj eshte edhe nje familje tjeter nga kosova...kaq tjeter skam pare....Nuk gjendet nje shqiptar ore..cbehet keshtu xhanem...juve te shkretet qe jetoni ne florida nga jeni futur? huh? nejse pershendetje edhe hope i c u guys around one of this dayz ;)
    SiMpleNcutE ku je ti ?-Se na ka marre malli me pa fytyre shqiptari ! ;-)
    "Ta duam "Shqiperine", si shqiptaret "Ameriken"

  13. #53
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    Citim Postuar më parë nga Sirena_E_Vogel
    Ola, po ku jeton ne Florida ti qe thua spaska
    shume shqipetare? Ketu ku jetoj une, ne cdo
    cep degjon icik shqip.
    jam dakort me olen, ska shume shqiptare ketu, well varet ku jeton
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  14. #54
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    02-02-2004
    Vendndodhja
    usa
    Postime
    8

    Talking

    hej po te doni shqipetare ne fl shkoni ne jaxksonville dhe keni me kuintale ne c do 10 veta 8 i ke shqipo dhe ia filloni e ziheni per qef tuj se dihet mo po u bashkuan shqiptaret vetem me u zi e kan menjen ska fise qe mos jene bere lesh e li sidomos ne jax

  15. #55
    i/e regjistruar Maska e R2T
    Anëtarësuar
    18-04-2003
    Postime
    1,061
    Miami- Zone e spastruar nga Shqiptaret. Muaji i shtate ne Florida, s'kam pare kemb Shqiptari.

    Per te gjithe ju qe keni nder mend te levizni ne Florida, kam vec nje keshille: HARROJENI FLORIDEN . Ndryshe nga c'shifni ne televizor, Florida eshte Vlora (pra vrima e bythas e Amerikes). Papunesia eshte ne nivel alarmant, nuk kam pare asnjehere njerez kaq te varfer sa shof ketu. Paga minimale eshte $5.5 dhe ka shume veta qe marrin ate page. Miami eshte i mbytur nga Amerikano Jugoret dhe Kubanezet qe e kane kthyer Miamin ne nje hale te vertete.

    Ngaqe shumica e ketyre mbeturinave qe kane ardhur punojne per 2 leke, pagesa eshte shume e ulet, ngaqe asnje nuk ka dokumenta te gjithe levizin me makina te shpartalluara qe nuk kane siguracion, detyrimisht cmimi i siguracioneve per ata qe e kane eshte dyfishuar. Sic thashe nuk kane dokumenta, dhe nuk kane idene se si ngitet makina, plus shoi faktin qe Miami ka vetem 3 autostrada, trafiku eshte si te ishe ne Manhatan ne oren 5:30, gjate gjithe dites. Kudo qe te shkosh do te te flasin Spanjisht, dhe ne shume vende nuk dine Anglisht, qe pas nje fare kohe eshte vertet irrituese. Amerikano Jugoret jane si arixhinjte e Shqiperise, njerez pa asnjefare kulture, pishane i hedhin mbeturinat kudo ne rruge (perfshi pelenat e foshnjeve), bertasin kudo qe shkojne dhe nuk kane as respektin minimal per njeri tjeter pervec vetes se tyre. Krahasuar me Bostonin apo New Yorkun (ku kuptohet asnjeri nuk ka asnje sekonde te te dedikoje) Miami eshte ferr i vertete.

    Miami-Beach eshte ideal per nje pushim 7-10 ditor, me pas behet boze. Miami-beach eshte ndryshim si dita me naten me Miamin. Miami beach eshte me Europian, me pak klas aty ketu, njerezit flasin Anglisht, dhe respektohesh kudo qe shkon.

    Nese jetoni ne ndonje vend te humbur te Amerikes p.sh Missouri apo Dakota, edhe mund tua sygjeroja levizjen, por nese jeni diku ne Veri-Lindje te Amerikes, do beni nje nga gabimet me te medha te levizni ne Florida.
    Postimi i mesiperm nuk shpreh detyrimisht opinionin e autorit mbi temen e ngritur.

  16. #56
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    Citim Postuar më parë nga R2T

    Per te gjithe ju qe keni nder mend te levizni ne Florida, kam vec nje keshille: HARROJENI FLORIDEN . Ndryshe nga c'shifni ne televizor, Florida eshte Vlora (pra vrima e bythas e Amerikes). .
    dhe c'fare te keqe ka qe eshte si vlora?

    Florida eshte paradise :-)
    Neqoftese nuk duroni dote te ftohtin, than this will be the best place to come....nejse varet nga personi, ca i pelqen, ca si pelqen.
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  17. #57
    i/e regjistruar Maska e R2T
    Anëtarësuar
    18-04-2003
    Postime
    1,061
    Rexhina po flas per Miamin, ti ne Miami rri?
    Postimi i mesiperm nuk shpreh detyrimisht opinionin e autorit mbi temen e ngritur.

  18. #58
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    neqoftese po flet vetem per miamin atehere pse thua "harroje Floriden" florida nuk ka vetem miamin....
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  19. #59
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    31-07-2003
    Postime
    726
    Nuk fole vetem per Miamin R2T po per gjithe Floriden.
    Nejse, nuk eshte shtete i zhvilluar si "Up North" te cilat kan qene dhe 13 kolonite e para te Amerikes. Por jeta eshte me e lehte, dhe duhet ta pranoj klima ta prish mendjen shume shpejt.

    Dhe si Vlonjate qe jam, po e pranoj Florida ka disi klimen te perbashket me Vloren. Sa per evgjiterit spanjoll nuk kam pare ndonje ngjashmeri.
    Be yourself and you will always be in fashion.

  20. #60
    i/e regjistruar Maska e R2T
    Anëtarësuar
    18-04-2003
    Postime
    1,061
    Ok atehere, duke mare ne konsiderate verejtjet e drejta, po e rishqyrtoj postimin.

    U fol per Miami-n, duke presupozuar se kur dikush mendon te levize ne Florida nuk konsideron Tallahasee apo Aventura. Florida ka vende qe jane me te civilizuara si FT Lauderdale, Boca Raton apo Tampa, megjithate dhe ne keto zona pagesa eshte shume me e ulet se ne veri te Amerikes, trafiku eshte i dendur, se gjithesej ka 3 autostrada, kosto e jeteses eshte shume me e larte ne krahasim me te ardhurat. E vetmja gje qe nuk eshte e vertete per pjesen tjeter te Florides eshte problemi i emigranteve.

    Qellimi nuk ishte te ulte Floriden. Por ne krahasim me veriun e Amerikes (pa diskutuar pastaj Kalifornine), Florida eshte shume poshte, keshtu qe nuk do ishte logjike per dike te levizte ne Florida.
    Postimi i mesiperm nuk shpreh detyrimisht opinionin e autorit mbi temen e ngritur.

Faqja 3 prej 21 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Video e ushtarëve grekë në Internet indinjon shqiptarët
    Nga Ingenuous në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 207
    Postimi i Fundit: 22-09-2011, 14:58
  2. Si lindi harmonia fetare në Shqipëri?
    Nga Albo në forumin Toleranca fetare
    Përgjigje: 127
    Postimi i Fundit: 27-10-2010, 08:41
  3. Himarë, mësimi nis me himnin grek
    Nga karaburuni në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 134
    Postimi i Fundit: 15-08-2009, 04:07
  4. Çka i ndanë dhe çka i bashkon shqiptarët?
    Nga Davius në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 03-04-2006, 18:33
  5. Shqiptarët Popull Solidar
    Nga [A-SHKODRANI] në forumin Aktualitete shoqërore
    Përgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 29-01-2006, 20:16

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •