Close
Faqja 21 prej 21 FillimFillim ... 11192021
Duke shfaqur rezultatin 401 deri 408 prej 408
 1. #401
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  18-12-2006
  Vendndodhja
  El Paso TX
  Postime
  14
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Pershendetje.

  Me duhet pak ndihme per atje ne Florida.
  Me duhet nje njeri (Shqiptar ose jo) qe ne menyrat e veta nepermjet disa fotove, t'ia ofroj nje personi tjeter (Jo shqiptar) nje oferte qe te mos mund ta refuzoj!
  Ju lutem, oferta eshte serioze, edhe nese ju njihni dike. Nese mund te me ndihmoni ju lutem me shkruani ne famulli@gmail.com dhe pastaj dhe flasim me gjeresisht ne tel apo live.

  Ju falemnderit
  Legends may sleep, but they never die.

 2. #402
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  18-12-2006
  Vendndodhja
  El Paso TX
  Postime
  14
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Pershendetje.

  Me duhet pak ndihme per atje ne veri te Floridas .
  Me duhet nje njeri me pagese (Shqiptar ose jo) qe ne menyrat e veta, t'ia ofroj nje personi tjeter (Jo shqiptar) nje oferte qe te mos mund ta refuzoj!
  Ju lutem, oferta eshte serioze, edhe nese ju njihni dike. Nese mund te me ndihmoni ju lutem me shkruani ne famulli@gmail.com dhe pastaj dhe flasim me gjeresisht ne tel apo live.

  Ju falemnderit
  Legends may sleep, but they never die.

 3. #403
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  28-02-2009
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Me vjen mire qe shof se ka shqiptare ne Tampa.
  Une Jam Rilindi, vij nga Maqedonia, momentalisht jam ne Orlando , bej pjese ne disney college program dhe jam i vetmi shqiptar ne kete program. Do ishte mire nese mund te takoj ketu ndonje shqiptare te shoqrohemi.

 4. #404
  i/e regjistruar Maska e Dorontina
  Antarsuar
  22-09-2006
  Vendndodhja
  "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
  Postime
  3,489
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  siq shof gjithku asht njet per shqiptaret e brezit te rij , nuk jan solidar azpak dhe nuk kan deshir ta ndihmojn njeri tjetrin dhe skan faj se ndihma asht barr e madhe qe ta hum qdi drjtpeshim....se shqiptari e ka politiken e mashtruesit, "epja doren ta merr krahun"

  Ju pershendes une nga nji fshat i Europes Brukseli..
  isha ne usa dy her e ato famile qe isha une musafir kishin po ashtu famile ne Miami dhe Florida ...por nuk me tha zemra shko.....

  Kam qen ne shum shtete te europes ku ka shqiptar e gjethu kan kulturen e tyre te formuar nga vendi por solidar me nuk jan....

  As nuk jam as vet ,nuk kam forc me per askend...
  se kur te ndihmon dikend fakt lodhesh e te lodhur te sheklin me mir....
  "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

 5. #405
  Pasioni pr shkencn
  Antarsuar
  15-05-2002
  Vendndodhja
  Jacksonville Florida
  Postime
  280
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Une jetoj ne veri te Florides ne Jacksonville dhe sigurisht qe duhet juve te dergoni e-mail tek albkallmeti@msn.com qe te sqaroni me saktesi se cfare ndihme doni.

 6. #406
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-05-2009
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Rilind I Lexo Postimin
  Me vjen mire qe shof se ka shqiptare ne Tampa.
  Une Jam Rilindi, vij nga Maqedonia, momentalisht jam ne Orlando , bej pjese ne disney college program dhe jam i vetmi shqiptar ne kete program. Do ishte mire nese mund te takoj ketu ndonje shqiptare te shoqrohemi.
  O Rilind a je akoma ne Disney?

  ne te njejtin program si ti, me 31 Maj do vime 6 shqiptare aty: 5 nga Kosova dhe 1 nga Shqiperia(une). Jemi studenta te AUK (American University in Kosovo). 4 nga ne do rrime 6 muaj, kurse 2 do rrine per nje vit.

  Cfare roli ke dhe ne cilat apartamente je?

  Gjithashtu a ke ndonje keshille per ne qe ta kemi parasysh para se te nisemi?

  Shpresoj ta shohesh kete qe kam shkruar :P

 7. #407
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  15-05-2016
  Vendndodhja
  albania
  Postime
  6
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: Shqiptart n Florida, USA

  pershendetje, une quhem erea shkulaku dhe pashe qe keni hap temen per ne florida, une jam duke bere regjistrimet per nje universitet ne miami. dua te pyes , a ia vlen te lej cdo gje ketu dhe ta nis aty nga e para? a ka vlere qe t vij aty me nje vize studentore dhe te ndertoj karrieren time? ju lutem me jepni pak informacion per jeten ne florida.

 8. #408
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  15-05-2016
  Vendndodhja
  albania
  Postime
  6
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: Shqiptart n Florida, USA

  Pershendetje, a mund te me thoni a ka shume shqiptare ne miami t florides? Sepse kam zgjedh universitetin aty dhe jam alone fare. Please me jepni pershtypjet tuaja dhe n do nj sugjerim per jeten aty.

Faqja 21 prej 21 FillimFillim ... 11192021

Tema t Ngjashme

 1. Video e ushtarve grek n Internet indinjon shqiptart
  Nga Ingenuous n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 207
  Postimi i Fundit: 22-09-2011, 15:58
 2. Si lindi harmonia fetare n Shqipri?
  Nga Albo n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 127
  Postimi i Fundit: 27-10-2010, 09:41
 3. Himar, msimi nis me himnin grek
  Nga karaburuni n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 134
  Postimi i Fundit: 15-08-2009, 05:07
 4. ka i ndan dhe ka i bashkon shqiptart?
  Nga Davius n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 03-04-2006, 19:33
 5. Shqiptart Popull Solidar
  Nga [A-SHKODRANI] n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 29-01-2006, 20:16

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •