Close
Faqja 12 prej 21 FillimFillim ... 21011121314 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 221 deri 240 prej 408
  1. #221
    Ku ne Florida? Se Florida eshte shume e madhe e varet se ne c'qytet do shkosh.
    Une lam deputete e zones se Naples(ne JugPerendim paralel me Miamin) varet ku do shkosh ti e pastaj dikush mund te pergjigjet.
    Ju faleminderit per mirekuptimin
    Pasi te kesh lexuar firmen time, do te mendosh qe harxhove 10 sek te kohes tende ne forum, qe eshte gjithashtu kohe e humbur kot.

  2. #222
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    Citim Postuar më parë nga AgainstAllOdds
    Grupo , ndryshimi 360 gradesh nuk quhet ndryshim por rrotullim rreth vehtes ..lol
    Ve bast qe e ke pase fjalen per 180 grade...

    Per te mos dale nga tema...A ka njeri gjalle ne Florida ?
    looll dude you should see my campus

    eshte sikur pleqt frekuentojn konviktin, dhe universitetin...zhurmat degjohen vec kur ka ndonje event apo club organization te shkolles, otherwise the only voices you here is the birds plus disa hispanics apo ca jane constructors duke fishkelluar "heyy borriqua...hey honey..fsssh" and the rest is dead quiet.
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  3. #223
    Shamikuqja!!! Maska e BRADYKININ
    Anëtarësuar
    07-01-2004
    Vendndodhja
    In Constant Motion!
    Postime
    498
    How's Clearwater? Mire plazhi dje?
    If I Only Could....

  4. #224
    i/e regjistruar Maska e princessluli77
    Anëtarësuar
    03-10-2002
    Vendndodhja
    Rimini - Italia
    Postime
    4
    ---Ku ne Florida? Se Florida eshte shume e madhe e varet se ne c'qytet do shkosh.
    Une lam deputete e zones se Naples(ne JugPerendim paralel me Miamin) varet ku do shkosh ti e pastaj dikush mund te pergjigjet.---


    Mirembrema Julie. Flm per pergjigjen. Une do te shkoj ne Tampa sepse aty njoh nje njeri. Me than te drejten nuk e di ku eshte me mire ne florida. Ke te drejte qe Florida eshte e madhe prandaj deshiroja tju beja nje pyetje: ne cfare vendi te florides eshte me e lehte te gjesh pune dhe sipas juve qe jetoni atje kuah eshte vendi me i mire?
    Di qe shume shume shqiptar jetojne ne Clearwater.
    Faleminderit te gjitheve qe do te marrin besdine me mu pergjigj.
    Ha detto una volta qualcuno :
    '' l'amore porta a due cose,
    alla felicità completa o alla lenta e triste agonia.''

  5. #225
    Se di si eshte per pune ne te gjithe Floriden apo ne Tampa ...por ne Naples, pervec real state dhe ...pune banke ...apo designer, zor se te gjesh pune te tjera qe te ecesh.

    Aty ku ka dhe shume shqiptare duhet te kete dhe shume pune, se zakonisht kshu levizim ne. Pastaj eshte dhe i cik ajo...shqiptari ndjek shqiptarin...e kshu kam degjuar dhe une qe ne clearwater ka me shume shqiptare se amerikane :d

    Pac fat kudo qe te shkosh
    Pasi te kesh lexuar firmen time, do te mendosh qe harxhove 10 sek te kohes tende ne forum, qe eshte gjithashtu kohe e humbur kot.

  6. #226
    i/e regjistruar Maska e princessluli77
    Anëtarësuar
    03-10-2002
    Vendndodhja
    Rimini - Italia
    Postime
    4
    Julie faleminderit shume per pergjigjen tende.
    Nqse ka njeri aty qe jeton ne tampa bay kam nje pyetje:
    jam duke kerkuar per nje hotel dhe e kam gjetur nje ne Treasure island. Pyetja eshte kjo: treasure island eshte e lidhur mire me autobusze me tampen, clearwater, s.petersburg?
    Thank u.
    Ha detto una volta qualcuno :
    '' l'amore porta a due cose,
    alla felicità completa o alla lenta e triste agonia.''

  7. #227
    i/e regjistruar Maska e princessluli77
    Anëtarësuar
    03-10-2002
    Vendndodhja
    Rimini - Italia
    Postime
    4
    P.s. hoteli kushton $450 ne jave. Si eshte ky cmimi, mire apo keq? Kam mundesi me gjet je me te paket? Nqse njihni ndonje hotel qe kushton me pak ju lutem ma thuani.
    GRAZIE MILLE
    Ha detto una volta qualcuno :
    '' l'amore porta a due cose,
    alla felicità completa o alla lenta e triste agonia.''

  8. #228
    Perjashtuar Maska e diikush
    Anëtarësuar
    12-07-2003
    Vendndodhja
    konaku i ri
    Postime
    2,069
    www.google.com

    http://www.orbitz.com/


    se keni harruar fare qe ka faqe te tjera interneti pervec forumit me duket

  9. #229
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    13-05-2002
    Postime
    204
    Citim Postuar më parë nga R2T
    Me 23 Mars ne Miami do mbahet i pervjetshmi Ultra Music festival. Per ata qe s'kane mare ndonjehere pjese, UMF eshte koncert 12-oresh qe mbahet ne nje nga parqet me te medhenj te Miamit buze detit, ku luajne DJ me te medhenj nga gjithe bota ne 12 skena te ndryshme. Si cdo vit kete here do luajne Tiesto, Paul van Dyke, Chemical Brothers, Ferry corsten dhe mbi 100 DJ te tjere te mirenjohur. Paraqitje e vecante kete vit do behet nga The Prodigy. Per me teper informacion mund te shihni: www.ultramusicfestival.com
    Bileten mund ta bleni online, por nese doni te jeni ne grup me te tjere mund te me nisni nje mesazh ne privat. Ne do jemi grup rreth 10-15 vetash. Nese do vini nga qytete te tjera flasim ne privat per vendin ku mund te rini dhe aktivitet qe do behen ata jave, ku mund te merni pjese nese doni.
    Shendet
    kujdes me kto techno party ne miami se jane magnet per popullaten e fushes

  10. #230
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    Hello floridians, si ju duket koha keto dite :-)? po ju pervelon djelli mu ne cac te kokes? If so, yes I enjoy it too.

    ah sa inat qe sjam ne plazh
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  11. #231
    <-----
    Anëtarësuar
    13-05-2002
    Postime
    985
    Enjoy the ..? lol
    92 degres , thnx God qe rregullova AC e kamionit se isha ba gati me move ne Maine...lol
    Qe thua ti Rexho , ky vend asht weird !
    Me pickunen nja dy milingona sa nji grimce dhe mu infektua vendi ku me pickun ! I mean , what the hell man..?!
    Sot po kthehesha prej Miami dhe po me shoqeronte anash autostrades per nja 1 ore nji si tip fortune me rrufe qe thosha ishalla s'po me bie ndonjera permbi truck
    Puuuu , i really miss New Jersey ! Kishim 3 klube (kafe) 20 m njeri-tjetrit dhe 200 m larg shtepise ! Ktu duhet me udhetu 25 minuta per me pi nji kafe ( te hollume nja 2-3 here ) per 2.5 minuta lol
    Anyway , ishalla ambjentohem para se te me shkoje menja me ik lol.
    ...

  12. #232
    in bocca al lupo Maska e Leila
    Anëtarësuar
    25-04-2003
    Postime
    2,556
    Jersey is as if all the worst drivers te Amerikes vendosen te mblidheshin ne nje shtet bashke (mgjs ne secilin shtet te banosh, zakonisht jane ata qe te rrethojne qe ta bejne jeten me te bukur). Jersey people nuk shohin kur hyjne ne highway, e pastaj kane fytyre qe te fillojne e te kercenojne se do te te masakrojne makinen nqs u "vjedh" vendin e parkimit (public parking, it belongs to no one, you freaks!) I'm only staying edhe ca dite se kane nje koncert neser ku dua te vete.
    Kurse ne Florida, jam une e vetmja qe me ndodh kjo apo does everyone tailgate there? Gjithsesi, jane shofere me te mire, by far.

    On the more positive side of things... shtepia ime ne Florida eshte 7 minuta larg plazhit He se mu kujtua dicka per AAO-ne... downtown Clearwater me duket mblidhen ca Shqiptare neteve neper kafene e klube. Nqs je aty afer, interesohu... ishin aty-aty te moshes tende Ne ishim nja 5-6 vajza bashke e na degjuan qe flisnim Shqip; that's how we found out. Oh, but I should warn you... do i njohesh nga vareset e floririt qe shkelqejne edhe pse te mbuluara from the massive chest hair peeking out of their kemishat e zeza te ngushta

    Princessluli, ai cmim per hotel me duket krejt i arsyeshem per gjithe javen. I bie nja $65 dita. Une kam paguar ku e ku me shume.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Leila : 27-04-2006 më 21:25
    trendafila manushaqe
    ne dyshek te zoterise tate
    me dhe besen e me ke
    dhe shega me s'me nxe

  13. #233
    <-----
    Anëtarësuar
    13-05-2002
    Postime
    985
    Un ankohem per kafen qe e kam 25 minuta larg kurse ti Leila thua 4 Hrs and 25 minuta...
    Varese kam por se ve ( e kam dhurate ) dhe gjoksin me lesh e kam por nuk e nxjerr...(leshin ) , ndersa per ate punen e moshes ishalla s'ja ke fut me top...lol , megjithse nga karakteristikat duket qe jane +- 5 vjet lol.
    Shoferat ne FL nuk ti bien borise si ne NJ por rrugen s'ta hapin gjalle , megjithse jua kam marr doren , i bej te ndalem me zor kur i afrohem me 18 wheel-er truck afer makines se tyre...
    ...

  14. #234
    in bocca al lupo Maska e Leila
    Anëtarësuar
    25-04-2003
    Postime
    2,556
    Leshit s'ke c'i ben, por jane ca tipa that display it a little too proudly... lol
    S'na the gje per kemishen e ngushte...
    Vone u kujtova une qe je ne Jackson. My bad.
    trendafila manushaqe
    ne dyshek te zoterise tate
    me dhe besen e me ke
    dhe shega me s'me nxe

  15. #235
    ................
    Anëtarësuar
    19-11-2004
    Postime
    1,110
    Citim Postuar më parë nga Leila
    Vone u kujtova une qe je ne Jackson. My bad.
    S'ka gjë, Kina dhe mina afër janë, një gërmë i ndan.

  16. #236
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    Citim Postuar më parë nga AgainstAllOdds
    Enjoy the ..? lol
    92 degres , thnx God qe rregullova AC e kamionit se isha ba gati me move ne Maine...lol
    Qe thua ti Rexho , ky vend asht weird !
    Me pickunen nja dy milingona sa nji grimce dhe mu infektua vendi ku me pickun ! I mean , what the hell man..?!
    Sot po kthehesha prej Miami dhe po me shoqeronte anash autostrades per nja 1 ore nji si tip fortune me rrufe qe thosha ishalla s'po me bie ndonjera permbi truck
    Puuuu , i really miss New Jersey ! Kishim 3 klube (kafe) 20 m njeri-tjetrit dhe 200 m larg shtepise ! Ktu duhet me udhetu 25 minuta per me pi nji kafe ( te hollume nja 2-3 here ) per 2.5 minuta lol
    Anyway , ishalla ambjentohem para se te me shkoje menja me ik lol.
    loool
    me kujtove motren pasi tani ka shkuar tek prinderit ne Orlando dhe ankohet ore minute duke then se do 30 minuta te shkoj ne ndonje dyqan ...
    agaisty mire ti qe na friksohesh duke nisur "truck-un" what about us, whenever i see a truck e le te me parakaloj or stay as away as possible, they scare the be-jeezus out of me

    mos u shqeteso do ambietohesh, enjoy the weather damn it
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  17. #237
    Mbahuni Floridiane se kemi akoma kohe xham ehhhhh sa vend i bukur paska qene ky...por sikur te kishte pak me shume "Jete Evrope" do te ishte akoma me mire se shume njerez pa jete qenkan Amerikanet
    Pasi te kesh lexuar firmen time, do te mendosh qe harxhove 10 sek te kohes tende ne forum, qe eshte gjithashtu kohe e humbur kot.

  18. #238
    <-----
    Anëtarësuar
    13-05-2002
    Postime
    985
    Ky eshte ndryshimi mes life-style ne Veri dhe ktu ne Jug ! Mungesa e Europianeve te ardhur mbas redneckeve..!
    Ndryshimin e sheh duke fillu prej rrobave dhe stilit te tyre neper Malle dhe duke mbaru tek dancing floor !
    Meqe ra fjala , a ka ndonji buzuk grek knej ka north-florida...? lol
    ...

  19. #239
    sheeettt .... Maska e Kloe
    Anëtarësuar
    09-02-2006
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    5
    Bukur ne Florida ??


    Ja ta shohim me 30 maj se do vij ne Miami. Ishalla na mban koha
    Ndryshuar për herë të fundit nga Kloe : 08-05-2006 më 16:45

  20. #240
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    se di per north-florida por nese vin nga south florida Hollywood duhet te ket "opa loca taverna" check it out, you will have fun ^_^

    ka qen njeri ne Key Largo apo Key Duct, ju sugjeroj te shkoni snorkling...i had the best time yesterday...so go snorkling ppl
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

Faqja 12 prej 21 FillimFillim ... 21011121314 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Video e ushtarëve grekë në Internet indinjon shqiptarët
    Nga Ingenuous në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 207
    Postimi i Fundit: 22-09-2011, 14:58
  2. Si lindi harmonia fetare në Shqipëri?
    Nga Albo në forumin Toleranca fetare
    Përgjigje: 127
    Postimi i Fundit: 27-10-2010, 08:41
  3. Himarë, mësimi nis me himnin grek
    Nga karaburuni në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 134
    Postimi i Fundit: 15-08-2009, 04:07
  4. Çka i ndanë dhe çka i bashkon shqiptarët?
    Nga Davius në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 03-04-2006, 18:33
  5. Shqiptarët Popull Solidar
    Nga [A-SHKODRANI] në forumin Aktualitete shoqërore
    Përgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 29-01-2006, 20:16

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •