Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 10
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e xheni4i
  Anėtarėsuar
  29-01-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  43
  Postime
  7

  Kush ishte Muslimani i pare ??

  Kush ishe muslimani i parė ose i pari ti bindet Allahut ?

  Sure 6:14
  Thuaj: "A pos All-llahut, krijues i qiejve dhe i tokės, qė ushqen tė tjerėt, ndėrsa vetė nuk ushqehet, tė pranoj Zot tjetėr?" Thuaj: "Unė jam urdhėruar ( i.e Muhamed ) tė jem i pari qė bindem dhe (urdhėrohem): tė mos bėhem kurrsesi nga idhujtarėt.

  Sure 6:164
  Ai nuk ka shok (nuk adhuroj tjetėr). Me kėtė (thjeshtėsi tė adhurimit vetėm pėr Zotin) jam i urdhėruar dhe jam i pari i muslimanėve (i pari qė pranoj dhe bindem)!

  Sure 39:12
  Dhe jam i urdhėruar tė jem i pari i myslimanėve!

  Nė vargjet e mėsipėrme ne shikojmė se ishte Muhamedi ai qe kishte nderin tė ishte muslimani i parė , por nė vargjet e mėposhtme kjo gjė nuk ėshtė kėshtu dhe zbulojme se Abrahami dhe Jakobi ishin muslimanė..

  Sure 2:132
  E Ibrahimi i porositi bijtė e tij me kėtė (fe), e edhe Jakubi, (u thanė) "O bijtė e mi, All-llahu ua zgjodhi fenė (islame) juve, pra mos vdisni ndryshe, por vetėm duke qenė muslimanė!"

  Pra ajo qe desha te thoja cila eshte qendrimi i nje muslimani ne nje situate te tille kur lexon keto vargje kondritatore . dhe sipas jush ( Muslimaneve ) kujt do tia jepni nderin per te qene Muslimani i pare .
  Tė dua, o Zot, forca ime. Zoti ėshtė kėshtjella ime, fortesa ime dhe ēliruesi im, Perėndia im, shkėmbi im ku gjej strehė, mburoja ime, fuqia e shpėtimit tim, streha ime e i lartė. Ps 18:2

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e vetem_TI
  Anėtarėsuar
  06-06-2003
  Vendndodhja
  ITALI
  Mosha
  39
  Postime
  90
  dhe cfare kerkon te dish ti?
  thuaj,ZOTI eshte nje.

 3. #3
  ________
  Anėtarėsuar
  08-11-2003
  Postime
  1,516
  Postuar mė parė nga jim_morrison3
  dhe cfare kerkon te dish ti?

  pa u nxehur
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga FLORIRI : 29-01-2004 mė 12:23

 4. #4
  ________
  Anėtarėsuar
  08-11-2003
  Postime
  1,516

  Re: Kush ishte Muslimani i pare ??

  Postuar mė parė nga xheni4i
  Kush ishe muslimani i parė ose i pari ti bindet Allahut ?

  Sure 6:14
  Thuaj: "A pos All-llahut, krijues i qiejve dhe i tokės, qė ushqen tė tjerėt, ndėrsa vetė nuk ushqehet, tė pranoj Zot tjetėr?" Thuaj: "Unė jam urdhėruar ( i.e Muhamed ) tė jem i pari qė bindem dhe (urdhėrohem): tė mos bėhem kurrsesi nga idhujtarėt.

  Sure 6:164
  Ai nuk ka shok (nuk adhuroj tjetėr). Me kėtė (thjeshtėsi tė adhurimit vetėm pėr Zotin) jam i urdhėruar dhe jam i pari i muslimanėve (i pari qė pranoj dhe bindem)!

  Sure 39:12
  Dhe jam i urdhėruar tė jem i pari i myslimanėve!

  Nė vargjet e mėsipėrme ne shikojmė se ishte Muhamedi ai qe kishte nderin tė ishte muslimani i parė , por nė vargjet e mėposhtme kjo gjė nuk ėshtė kėshtu dhe zbulojme se Abrahami dhe Jakobi ishin muslimanė..

  Sure 2:132
  E Ibrahimi i porositi bijtė e tij me kėtė (fe), e edhe Jakubi, (u thanė) "O bijtė e mi, All-llahu ua zgjodhi fenė (islame) juve, pra mos vdisni ndryshe, por vetėm duke qenė muslimanė!"

  Pra ajo qe desha te thoja cila eshte qendrimi i nje muslimani ne nje situate te tille kur lexon keto vargje kondritatore . dhe sipas jush ( Muslimaneve ) kujt do tia jepni nderin per te qene Muslimani i pare .

  shiko ,Muhamedi(sas) urdherohet ne kuran qe te jete i pari qe te pranoje me sinqeritet fene e zotit ne kohen kur po i zbrisnin suret pra ne kohen kur po ua shpallte njerezve ne gadishullin arabik dhe nuk eshte dhene me ate kendveshtrim qe e ke marre ti.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga FLORIRI : 29-01-2004 mė 12:20

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e vetem_TI
  Anėtarėsuar
  06-06-2003
  Vendndodhja
  ITALI
  Mosha
  39
  Postime
  90
  shume dakort,nuk jam nxehur por nuk kam kuptur ende ckerkon te dish,prej zot ka ardhur vetem nje fe se ska si ndodh ndryshe pavaresisht se si ja kane vene emrin njerezit dhe myslimani i pare ka qene njeriu i pare ADEMI a.s pasi ka qene edhe profeti i pare.
  thuaj,ZOTI eshte nje.

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e xheni4i
  Anėtarėsuar
  29-01-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  43
  Postime
  7
  Florir dhe Jim ju falimnderit per pergjigjjet e juaja por a mund ti vertetoni ato qe thoni .Gjithashtu do i lutesha cdo antari qe mendon te postoj dicka .... ju jetum nese keni sillni fakte dhe jo brrockulla

  Ju faleminderint
  Xheni4i
  Tė dua, o Zot, forca ime. Zoti ėshtė kėshtjella ime, fortesa ime dhe ēliruesi im, Perėndia im, shkėmbi im ku gjej strehė, mburoja ime, fuqia e shpėtimit tim, streha ime e i lartė. Ps 18:2

 7. #7
  ________
  Anėtarėsuar
  08-11-2003
  Postime
  1,516

  Re: Re: Kush ishte Muslimani i pare ??

  Postuar mė parė nga FLORIRI
  shiko ,Muhamedi(sas) urdherohet ne kuran qe te jete i pari qe te pranoje me sinqeritet fene e zotit ne kohen kur po i zbrisnin suret pra ne kohen kur po ua shpallte njerezve ne gadishullin arabik dhe nuk eshte dhene me ate kendveshtrim qe e ke marre ti.
  ku eshte brockulla e kesaj qe po te them.

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e vetem_TI
  Anėtarėsuar
  06-06-2003
  Vendndodhja
  ITALI
  Mosha
  39
  Postime
  90
  Postuar mė parė nga xheni4i
  Florir dhe Jim ju falimnderit per pergjigjjet e juaja por a mund ti vertetoni ato qe thoni .Gjithashtu do i lutesha cdo antari qe mendon te postoj dicka .... ju jetum nese keni sillni fakte dhe jo brrockulla

  Ju faleminderint
  Xheni4i
  si ke deshire te ta vertetoj,ne cmenyre e do pasi mundem.
  thuaj,ZOTI eshte nje.

 9. #9
  فقيـــر إلـى الله Maska e rapsod
  Anėtarėsuar
  04-08-2002
  Vendndodhja
  Mbi libra
  Mosha
  46
  Postime
  796
  Per te te shpjeguar sado pak!!
  Islami nuk eshte fe e cila lidh vetem njeriun me Allahun Ajo eshte edhe legjislacion per muslimanet. Duke marre shkas nga kjo dua te te tregoj se Islami eshte fe e cila ka ekzistuar kohe perpara Muhamedit, le te themi se Islami ka qene fe edhe e Ibrahimit, mire po ti ke harruar dicka qe eshte thelbesore qe eshte KOHA. Islami nder kohe nuk ka pesuar ndryshime ne aspektin teologjik pra ne besim , por ndryshimet nder kohe kane qene te aspektit legjislativ, ndryshe kane qene ligjet ne kohen e Ibrahimit e ndryshe kane qene ne kohen e Muhamedit e deri me sot.
  Duhet te dish edhe dicka se, ne kohen para muhamedane dmth para se Muhamedi te shpallej profet eshte quajtur "Koha e Injorances" dhe pas ardhjes se Muhamedit ai vertet ka qene muslimani i pare i asaj kohe, ndersa Ibrahimi eshte cilesuaar muslimani i pare nga ana legjislative sepse nga ana teologjike pra nga besimi, dua te them, ai ka qene Ademi si njeriu i pare i krijuar dhe per kete i pari njeri qe ka besuar ne Allahun Nje e Vetem.
  Besoj se me pak fjale e kam shpjeguar sado pak shqetesimin se kush ishte muslimani i pare.

  ps// Komentet dhe shpjegimet per Kur'anin kane kushtet e tyre, psh: nevoitet te dihet koha, vendi, dhe shkaku i zbritjes se nje ajeti kur'anor, etj si keto. Eshte njesoj sikur te pyesesh se kush eshte i pari i ketij vendi dhe fjala e duhur do te ishte Alfred Moisiu. Ketu pyetja eshte drejtuar ne kohen ku jetojme, vendi mund te jete "nje rruge" "nje kafene" etj, dhe shkaku eshte ose injoranca e pyetesit ose pyetesi e di pergjigjen dhe kerkon aprovimin e asaj qe di, ose , ose , ose...
  me respekt Rapsodi
  "Allahu ka ekzistuar dhe s'kish vėnd, Ai ėshtė ashtu siē ka qėnė" Hzr. Aliu r.a.

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-04-2002
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  44
  Postime
  174
  Pėrshėndetje tė gjithėve!
  O Xheni nuk ėshtė e vėshtirė tė kuptosh dėshirėn tuaj tė flaktė pėr tė gjetur kontradikta nė Kur’an, por si pasojė e kėsaj dėshire tė verbėr ju pėrbuzni edhe normat mė elementare tė etikės sė diskutimit.
  Pėrsėri nuk ėshtė vėshtirė qė tė kuptosh se kėto kontradikta qė ju mendoni se gjenden nė Kur’an thjesht sa i keni kopjuar apo pėrkthyer nga ndonjė person tjetėr, dhe nuk keni tentuar as qė t’i vėrtetoni nėse gjenden apo jo vargjet nė Kur’an (fakt pėr kėtė se vargu 6:164 nuk gjendet ashtu sikur ju e keni cituar).
  E mos tė flasim pastaj qė tė kesh parė kontekstin nga ku janė shkėputur kėto vargje.
  Apo akoma mė tej mos tė flasim pastaj qė kesh pyetur se cfarė do tė thotė tė jesh muslimanė.
  Dhe kupa jote mbushet o Xheni kur pa pikė pėrgjegjshmėrie injoron pėrgjigjet qė tė jepen dhe i konsideron ata si brockulla??!!
  E pse qenkan brockulla??
  Apo sepse ti je i/e paaftė t’i kuptosh ato??
  Dėgjo njė barsaletė:
  Ishte njė njė mbret qė nuk dinte gjuhė tė huaja.
  I ra rasti kėtij mbreti pėr tė shkuar nė vendet arabe. Shkoi pėrkthyesi i tij qė t’i mėsonte dy-tre fjalė thjesht pėr pėrshėndetje.Dhe i tha:
  Kur mbreti arab tė tė thotė: Esselamu Alejkum! Ti duhet t’ia kthesh: Alejkum Selam!
  Mbreti injorant mendoi nė vete: “Sa e lehte qenka gjuha e huaj, njėri tė thotė thotė njė fjali, ti ia kthen mbrapsht fjalėt”.
  Pas vizitės nė vendet arabe, kėtij mbreti i doli njė vizitė pėr nė Angli.
  Pėrsėri pėrkthyesi shkoi t’i mėsonte disa fjalė pėr pėrshėndetje dhe i tha:
  “Kur mbretėresha e Anglisė tė tė thotė “Hi”, ti pėrgjigju: “Hi!”, pastaj shto:” How are you?”
  Shkon ky atje dhe takon mbretėreshėnn e Anglisė.
  Ajo I thotė: Hi!
  Ky ia kthen:
  Hi! How are you?
  Ajo ia kthen:
  Fine, Thanks, and you?
  Mbreti I thotė pėrkthyesit:
  Ore po kjo nuk dika anglisht!!!
  Pse thotė pėrkthyesi i habitur?
  Po sepse kur unė i thashė “How are you?”, ajo nuk ma kthehu “You are how!”
  Kėtij tė gjori i ishte fiksuar nė mendje se gjuha e huaj ėshtė thjesht kthimi mbrapsht i fjalėve tė fjalisė si nė rastin e pėrshėndetjes arabe, prandaj priste qė edhe mbretėresha ti thoshte “You are how”!
  Kėshto o Xheni edhe halli yt.
  Ty ėshtė fiksuar se Kur’ani ka kundėrthėnie dhe cdo pėrgjigje pėr tė hedhė poshtė fiksimin tėnd tė verbėr tė duket si brockull.
  Nėse do tė diskutonim bashkė me mesazhe private as qė do tė merrja mundimin tė tė ktheja pėrgjigje, por duke qenė se kėtu futen ndoshta edhe njerėz tė tjerė qė nuk kanė fiksime tė sėmura marr mundimin tė kthej njė pėrgjigje nė lidhje me kėtė pluhur qė ju mundoni tė ngrini.
  Atėherė Fjala Islam, vjen nga arabishtja qė nė shqip do tė thotė Bindje dhe nėnshtrim me vullnet tė lirė ndaj Zotit, ndėrsa muslimanė konsiderohet ai person qė ka pranuar tė pranojė kėtė bindje dhe nėnshtrim me vullnet dhe dėshirė ndaj Zotit.
  Meqė Islami qenka Bindje dhe Nėnshtrim ndaj Zotit atėherė lind pyetja:
  Konkretisht ndaj cfarė gjėje duhet tė bindemi?
  Dhe pėrgjigja ėshtė:
  Ndaj rregullave dhe ligjeve qė vinė prej Zotit.
  Nė vija tė trasha tėrėsia e kėtyre rregullave dhe ligjeve formojnė atė qė quhet Fe.
  Kėshtu Feja Islame ėshtė tėrėsia e rregullave dhe e ligjeve qė janė tė shpallura nga Zoti.
  Kėto rregulla dhe ligje qė gjenden nė Fenė Islame shėrbejnė pėr tė rregulluar 4 mardhėnie kryesore:
  1. Mardhėnia e njeriut me Zotin (besim).
  2. Mardhėniet midis vetė njerėzve (legjislacion).
  3. Mardhėniet midis njeriut dhe krijesave tė tjera qė e rrethojnė.
  4. Mardhėniet e njeriut me vetveten.
  Por kėto rregulla dhe ligje qė janė shpallė pėr njerėzit (Fe) nuk ėshtė se u shpallėn pėr herė tė parė me Muhammedin, por Zoti kėto rregulla dhe ligje u shpalli tė gjithė njerėzve para kohės sė Muhammedit.
  Por dihet qė gjatė historisė njerėzore njerėzit nuk kanė jetuar nė kushte tė njėjta shoqėrore, prandaj pėr tė rregulluar mardhėniet midis njerėzve qė kanė jetuar nė kohė dhe kushte tė ndryshme Zoti ka shpallė ligje dhe rregulla tė ndryshme qė u janė pėrshtatur kohės dhe kushteve nė tė cilat janė ndodhė njerėzit. Deri sa u krijuan kushtet qė kėto rregulla dhe ligje pėr tė rregulluar mardhėniet midis njerėzve tė jenė tė njėjtat pėr tė gjithė njerėzit dhe kohėt qė do tė vinin mė pas.
  Kjo gjė ndodhi pikėrisht me Muhammedin, i cili u caktua qė tė jetė profeti i fundit i ardhė nė tokė dhe pėr tė gjithė njerėzit deri nė ditėn e Fundit.
  Pėr tė folur mė qartė Feja Islame (tėrėsia e rregullave dhe ligjeve qė rregullojnė ato 4 mardhėnie qė pėrmendėm pak mė sipėr), ėshtė Fe e cila nuk ėshtė themeluar nga Muhammedi, bile nga asnjė njeri tjetėr, ajo ėshtė pėrcaktuar nga vetė Zoti dhe ka ardhė nė kėtė botė qė me shfaqen e njeriut tė parė, dhe ka vazhduar deri nė kohėn e Muhammedit ku aty u plotėsua, e qė do tė ngelet deri nė Ditėn e Kijametit.
  Sic vetėkuptohet pjestar i parė (i binduri i parė i rregullave dhe ligjeve) i kėsaj feje (musliman) ka qenė vetė Ademi, pastaj tė tjerė pas tij qė pranuan tė zbatojnė rregullat dhe ligjet e kėsaj feje, u qujtėn muslimanė.
  Por vinin periudha kohore qė njeriu pėr qėllime tė ndryshme i ndryshonte rregullat dhe ligjet qė Zoti kishte shpallė dhe i zėvendėsonte ato me rregulla dhe ligje tė tjera. Por kush nuk vepronte me rregullat dhe ligjet qė Zoti shpallte dhe vepronte me rregullat dhe ligjet e tjera tė shpikura nga njerėzit, nuk mund tė konsiderohej si musliman (i binduri i rregullave dhe ligjeve tė Zotit), prandaj Zoti sillte njerėz tė tjerė (qė konsiderohen profetė) qė ua rishpallte rregullat dhe ligjet duke bėrė zėvendėsimet e duhura tek kėto rregulla dhe ligje (duke marrė parasysh kushtet e jetesės qė jetonte gjenerata sė cilės i ishin shpallė kėto rregulla dhe ligje).
  Njeriut tė cilit i rishpalleshin kėto rregulla, dhe i cili ua komunikonte tė tjerėve (gjeneratės ku jetonte) normalisht nė atė kohė ka qenė edhe i pari (i asaj gjenerate qė i fliste) qė u bindej kėtyre rregullave, prandaj edhe me tė drejtė theksohet “Unė jam i pari qė bindem (i pari prej muslimanėve)” .
  Prandaj kur thuhet nė Kur’an se Ibrahimi ėshtė i pari i muslimanėve, apo Muhammedi ėshtė i pari i muslimanėve, me gjithė dėshirėn e flaktė tė dikujt nuk mund tė dalėsh direkt nė pėrfundimin se kėtu kemi tė bėjmė me kontradiktė (??!!), por ajo qė bėhet ėshtė se duhet tė shihet konteksti ku janė cituar kėto pohime, gjithashtu tė shihet edhe kriteri sipas tė cilit Ibrahimi konsiderohet Muslimani i parė, po ashtu duhet tė shihet edhe kriteri sipas tė cilit Muhammedi del se ėshtė muslimani i parė.
  Kėto vargje nė asnjė mėnyrė nuk merren tė shkėputura prej kontekstit dhe tė injorohen kriteret sipas tė cilave edhe Ibrahimi edhe Muhammedi emėrohen si muslimanė tė parė, sic e ka bėrė ai nga ku ka kopjuar Xheni.
  Mendoni se sikur tė shkėputnim pohime tė tilla:
  Ismail Qemali ėshtė kryeministri i parė shqiptar.
  Aleksandėr Meksi ėshtė kryeminsitri i parė shqiptar
  Fatos Nano ėshtė kryeministri i parė shqiptar.
  A janė kėto pohime kontradiktore???
  Pohime tė tilla nuk mund tė konsiderohen si kontradiktore, sepse ėshtė e vėrtetė se Ismail Qemali, Aleksandėr Meksi dhe Fatos Nano kanė qėnė kryeministra, nga ana tjetėr ai qė i pohon kėto pohime ka parasysh njė kriter qė duke u bazuar tek ky kriter del qė Ismail Qemali ėshtė kryeministri i parė shqiptar, po ashtu ka parasysh njė tjetėr kriter, qė duke u bazuar tek ky kriter del se Aleksandėr Meksi ėshtė Kryeminsitir i parė shqiptar, po ashtu edhe pėr rastin e tretė, ai ka parasysh njė kriter qė duke u bazuar tek ky kriter Fatos Nano del kryeministri i parė shqiptar.
  Ajo qė mund tė thuhet pėr kėto pohime ėshtė se ato nė formėn qė janė cituar nuk rezultojnė tė jenė tė plota, por kurrėsesi nuk kemi tė drejtė tė flasim pėr kontradiktė, pasi ne nuk dimė se cfarė kriteresh janė zbatuar, nė bazė tė tė cilave rezultojnė qė edhe Ismail Qemali, edhe Aleksandėr Meksi edhe Fatos Nano tė jenė njėkohėsisht kryeministra tė parė.
  Nėse kėto pohime do tė merreshin nė kontekstin e tyre atėherė do tė kuptonim se:
  Ismail Qemali ėshtė kryeministri i parė shqiptar i Shqipėrisė sė pavarur.
  Aleksandėr Meksi ėshtė kryeminsitri i parė shqiptar i Partisė Demokratike.
  Fatos Nano ėshtė kryeminsitri i parė shqiptar qė tregon papėrgjegjshmėri totale.
  Kėshtu duke i parė kėto pohime pa i shkėputur nga konteksti i vet, ato dalin se nuk janė aspak kontradiktore por janė pohime mėse tė vėrteta.
  Duke u kthyer tek vargjet kur’anore, edhe Ademi, Ibrahimi, Jakubi apo Muhammedi tė gjithė kėta janė muslimanė, por nėse ato vargje shihen nė kontekstin e vet, del shumė lehtė nė pėrfundimin se Ademi ėshtė i pari musliman nė sipėrfaqen e tokės qė kur u krijua njerėzimi, Ibrahimi ėshtė i pari musliman i kohės sė vet, Muhammedi ėshtė i pari musliman i kohės sė vet, bile edhe Jezusi ka qenė i pari musliman i kohės sė vet, dhe sipas Kur’anit edhe apostujt dėshironin tė numėrroheshin nė radhėt e muslimanėve, duke i thėnė Jezusit:
  “Ne do tė pasojmė ty, por ti dėshmo pėr ne se ne jemi prej muslimanėve”
  Prandaj kurrėfarė kontradikte nuk ka kur pohohet qė Muhammedi ėshtė muslimani (i binduri) i parė, kontradikta do tė ekzistonte vetėm atėherė kur do tė pohohej qė Muhammedi ėshtė i pari i muslimanėve qė nga koha kur ėshtė krijuar njerėzimi.
  Njė pohim i tillė as qė ka ekzistuar ndonjėherė nė Kur’an.
  Prandaj pėr t’iu pėrgjigjur pyetjes suaj se kujt t’ia japim nderin e tė qėnit musliman i parė, i pėrgjigjemi duke tė pyetur se cilės kohė i rreferohesh, nėse i rreferohesh kohės kur ka jetuar Muhammedi ky nder i takon atij, nėse i rreferohesh kohės kur ka jetuar Jezusi ai nder i takon Jezusit e kėshtu me rradhė…
  Sa mirė do tė ishte tė mos kisha lindur,
  por meqė kam lindur sa mirė do tė ishte tė mos vdisja,
  por meqė do tė vdesė sa mirė do tė ishte tė mos ringjallesha.
  por meqė do tė ringjallem sa mirė do tė ishte tė mos dėnohesha, e nėse dėnohem tė mos dėnohem pėrgjithmonė...

Tema tė Ngjashme

 1. Kundra Ateizmit !
  Nga _Mersin_ nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 12-05-2011, 06:26
 2. Muslimani dhe Mesuesi i filozofise-!
  Nga Arrnubi nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 11-08-2009, 03:00
 3. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-05-2009, 15:15
 4. Nga Satanisti deri te Muslimani
  Nga ILyrium nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 15-04-2007, 13:05
 5. Analize e nje muslimani
  Nga Klevis2000 nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 16-12-2004, 18:48

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •