Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 20
 1. #1
  R[love]ution Maska e Hyllien
  Antarsuar
  28-11-2003
  Vendndodhja
  Mobil Ave.
  Postime
  7,708

  fare doni te ndryshoj ne kete forum?

  Pershendetje,
  duke marre shkas nga keto sondazhe te fundit dhe disa replika miqsore qe pata se fundi me nje antar, them se ka ardhur koha qe ketu te flasin te gjithe se cfar doni te ndryshoj ne kete forum qe te behet nje vater serioze ku te flitet me alternim te pasionit dhe seriozitetit dhe jo te punohet ne ekstrem ne nje nga drejtimet vetem.

  Shfryhuni ketu, apo thoni se cfar duhet te ndryshoj ne kete forum.

  Me poshte do postoj dhe pergjigjen time ndaj nje antari tjeter, qe jane dhe ca nga mendimet e mija. Disa gjera qe jan thene aty mund te acarojn nje antar ose disa antar varet sa emra jane cituar. Jeni te lutur qe replikat hidh e prit ti beni me MP - Private.

  Pres pergjigje te shendosha se cfar duhet te bejm me kete forum qe te kthehet ne nje vater me serioze.
  "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

 2. #2
  R[love]ution Maska e Hyllien
  Antarsuar
  28-11-2003
  Vendndodhja
  Mobil Ave.
  Postime
  7,708
  kjo eshte dhe pergjigja ime ndaj nje antari (gjithashtu dhe ndaj temes se hapur prej meje) qe me motivoi me teper per hapjen e nje teme te tille.
  =============================================
  quote:
  --------------------------------------------------------------------------------
  Postuar m par nga Alesio
  Cyclotomic
  E kuptoj qe ti nuk je ''ektremist'' i nivelit te ketij tjetrit por edhe ti ke ato gjerat e teperta te cilat e ndihmojne kete djlalin qe te fitoje kurajon e duhur per te sfiduar kohen sportive me copa gazetash apo shkrime sharese ne Italisht prandaj shfrytezoj rastin (meqe Inter Forever me ftoj ne kete teme) te te them ne menyre njerezore se eshte koha per ndryshim se ju interistet jeni bere objekt me te vertete qesharak.
  Nese jam kunder dickaje une perdori materialet e mia dhe nuk kam nevoje per shkeputur copra letrash higjenike neper site te degjeneruara.
  E keqja e Inter4ever eshte se nuk poston nje shkrim pa bere propagande te tepruar , jo Moggi , Galiani , Silvio , Colina e tjere... dhe nga kjo vjen koha e semure qe qe mberthen kete cep te forumit i cili duhet te ishte model sepse futbolli eshte edhe kulture , aq me shume se ne jemi thjesht tifoza dhe mundesisht te nje kombesie tjeter.
  Mos ia lejoni vetvetes qe ne nje teme qe eshte per te gjithe te flisni vetem ju te dy sepse eshte me vlere cdo mendim , qofte edhe nga ndonje qe nuk ka shume idera mbi futbollin dhe forumi po ta shikosh me vemendje eshte me vlere shume te madhe sepse ke nderin te diskutosh me shume njerez nga mbare bota dhe c'do njeri mund ta shikoje realitetin nga kendveshtrime te ndryshme por pa e tepruar.

  Gjithsesi uroj qe kjo ''nisma'' jote te perfundoje me sukses por me mire do ishte te mos ta kishe permendur ate ''shenimin'' sepse ai shenimi eshte lenda e pare e .....!
  --------------------------------------------------------------------------------  Me duket se un te njoh, kemi bere nje replike goxha te madhe bashke ne te dy tek forumi tjeter dhe perfundoi nga nxjerrja e shpatave deri tek ulja dhe qetesimi disi i situates. Nesje

  Ka disa gjera. ti si juventin, madje juventinat ne pergjithesi ne forume nuk kane shkruajtur kalamanlliqe, mirepo fakti eshte qe kush tifoz qe vjen ketu ka fjalen INTER PLERA ne goje dhe jo argumentimin SPORTIV apo NJE KOMENT TE DENJE, ne vend te shkojn te brohorasin per ngjyrat e nje ekipi qe duan shkojn e "dhj'esin" ne ngjyrat e nje ekipi kundershtar duke mos patur te drejte ne rradhe te pare. Te kujtoj se ti nuk je i vetmi i "llogjikshem" ne forumin shqiptare po ka lloj lloj njerezish qe futen dhe ne cdo moment mund te acarojn disa njerez. Inter_forver ka hapur nje teme per arbitrazhet pasi jo vetem ne gazetat italiane flitet per kete problem por edhe gazetat franceze e kritikojn kete kampionat, lajmet e BBC etj. Para 1 muaji Blatter foli dhe tha qe kampionatet Europiane do kene short te shartuar, pra nje arbiter anglez mund ti qelloj te arbitroj Derbin e Italise, apo nje spanjoll Derbin e Torinos etj etj. Pra ai thjesht po poston disa fakte aty. Problemi esht qe ai i poston me pasion ato fakte, ajo esht tjeter gje, po te sugjeroj te shohesh mire postimet se car behet, Shko pak mbrapa dhe shif tema qesharake te hapura ndaj interit duke treguar figura te ndryshme, vetem shfleto pak mbrapa.
  Kur une erdha ne forum kryesisht rrija tek pjesa e filozofise dhe jo e futbollit pasi isha me mendimin se nuk do kishte shume tifoza Interiste, duke pare dhe rezultatet e pakenaqshme. Po cte shoh, shoh qe vetem Milanistat e kishin mbushur ate faqe me lloj lloj komentesh qe nuk i perkasin fare FUTBOLLIT TE LUAJTUR APO TE FOLUR, por i perkasin atyre thashemeve qe ti po na tregon dhe qe po akuzon.

  Une i bera thirrje te dyve se mu lodhen syte nga keto gjera. I ftoj te gjithe te vine tek klubi i interit apo kush do tjeter, po te kete nje fije dinjiteti ne komente, apo pak komente sportive e ti permbahemi temes... e jo Inter Plera po ke "kemi qene gjithmone para jush"... keto lloj gjerash sjellin acarim.

  Inter_Forever ka hapur tema mjaft me vlere ketu, ka kontribuar ne tema te ndryshme deri ne fijen e perit te nervave.
  Un si person nqs ke pare shkrimet e mija i cilesoj si miq te gjithe tifozat milanist, si Vjosa, ABIONTOP, Asteroid, Bledari etj , madje dhe komentet e mia jane komente pa te keq dhe ma dine te gjithe kete gje.

  Sic te thashe dhe tek forumi tjeter, esht nje problem se sa serioz ti si Alesio e do kete forum dhe asgje tjeter. Un per vete jam per nje seriozitet por mbase jo aq te madh sac e ke ti, ma ka qefi qe ai Vjosa te vi e te me ngacmoj tek tema e Interit, apo dhe Asteroid me komentet e tija qe ben, kushdo , por ama me karar dhe jo direkt INTER PLERA INTER PLERA.

  Un te pakten kshu e shoh forumin.
  Nqs keni ankesa mbase duhet te hapim nje teme me me vlere se sa keto te dyja dhe te bisedojm haptas se cfar ndryshimi kerkohet.

  Edhe dicka tjeter, nuk jam "ekstremist" i asnje niveli, jam njeri qe ndjek me pasion ekipin tim, si cdo tifoz tjeter. dhe kaq

  Pra dhe nje here un i ftoj te gjithe te vijne, por vallaj o Alesio nuk besoj te jene vlera te gjitha ato qe shkruhen, aq me teper kur fillojn dhe merren me te kaluaren te gjithe kot me kot.

  Dhe nje here un po tregohem shume realist, po flas haptas me ju, mbase do hap dhe nje teme tani dhe te flisni aty se cfar deshironi te ndryshohet ne forum. Un jam i pari qe deshiroj futbollin ne rradhe te pare, aq me teper qe mu ben kaq vite qe duhet te bej sakrifica te medha per te pare qofte nje ndeshje te ekipit tim te zemres.

  Kalofshit mire
  ----------------------------------------------------------------------------
  "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

 3. #3
  Freedom Maska e Bianconero
  Antarsuar
  07-11-2003
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  263
  Cyclotomic
  Sa per ate ''nxjerrjen e shpatave'' nuk kam ide dhe nuk besoj se do jem une njeri nga ''Gladiatoret'' , por s'ka rendesi shume kjo.

  Une ndoshta e kam kritikuar Interin por jo ''share'' , por ndoshta ka pase ndonje moment te vecante qe kam humbur ''ekuilibrin'' , dhe nese ka ndodhur , duhet te kete qene vetem ndonje kthim pergjigje dhe kaq.

  Me kete temen bere mire qe e hape sepse ndoshta ndikon sadopak ne ndergjegjesimin e ndonje tifozi ''rebel'' , sepse shikon qe njerezit e dine se c'bejne dhe se ku duan te dalin.

  Une nuk vij tek futbolli qe te ''lehe'' sepse po te ishte per kete ka vend sa te duash ne nenforume tjera , por vij per nje diskutim miqesor dhe kurre nuk behem objekt negativ.

  Blater ka punen e tij , ndersa ne duhet t'i rrime larg profesionit te tij sepse ne si tifoze i shikojme gjerat ''private'' ndersa Blater eshte me shume se kaq apo jo.

  Une e kam thene dhe me pare me duket , se une nuk hyj te shfletoj sitet qe jane mbushur me llum dhe qe pjese te atij llumi te sjell ne forum sic ben ndonjeri ketu.

  Une ne fakt ''anoj'' pak nga Milani ne shkrimet e mia dhe kjo ne radhe te pare ndodh se Milani eshte ekip qe ka nderuar Italine ne Europe me shume se cdo ekip tjeter , dhe une jam tifoz Italian.
  Ne radhe te dyte ndodh si pasoje ''e pahijshmerise'' qe shikoj ne postimet e tifozeve te Interit , ku vlen te permendet qe nuk pranoni kritika edhe nese tranieri juaj ne nje ndeshje kunder Lazios ne Rome kur rezultati ishte 1-1 (me sa mbaj mend) dhe kur duheshin edhe 15-20 minuta qe te perfundonte ndeshja , njeri nga lojtaret e Interit del me karton te kuq dhe Interi po luante me 2 sulmues dhe me nje mesfushe sulmuese , tranieri fut edhe sulmuesin e trete dhe si rezultat humb ndeshjen.
  Mbas kesaj une e kritikova Zakeronin dhe nje Interist mu pergjigj se ishte e ke gabim sepse ne e pelqejme lojen sulmuese dhe jo si Kuper , dhe une i thashe se kur je me 10 lojtare , ne 15-20 e fundit , kur je 1-1 ne fushe te huaj , perballe nje skuadre te forte , duhet te mendosh per piken dhe luaj pak edhe kundersulmin nese te jepet mundesia , por jo , ishte e kote te flisja sepse vetem mendimi i tij i pelqente por harronte se Kuper me lojen e tij teper te kritikuar e beri Interin nje nder ekipet me te forta ne Europe dhe gati sa nuk u kthyen ato castet magjike te viteteve 60.
  Harron se Interi ishte me 6 pike ne kompeticionin me te rendesishem europian pas 2 ndeshjesh me Kuper dhe pas largimit te tij Interi i madh u shnderrua ne ''turp''
  Pra si kjo ka ndodhur shume here me Interin dhe kete shume mire e di ti dhe nuk duhen akuzuar cdo here te tjeret se ai mori penallti , ky tjetri ka korroptuar federaten e tjere e tjere.
  Duhet fajesur vetja kur je gabim edhe nese e do me shume veten se te tjeret , gje qe eshte normale , por nuk duhet qe Interi te humb ne ''San Siro'' dhe dhe tifozat interiste te qahen ne ''Delle Alpi'' !

  Kjo e kaluara qe permend ti , kjo me shkaterron nga nervat me shume , dhe theksi bie pikerisht mbi ju interistat perseri , sepse shkruani vend e pa vend gjerat qe kane ndodhur qe me krijimin e futbollit.

  Edhe une mbetet te them se eshte ne te mire te kohes qe humbim ne forum , nese me te vertete vejme si start dhe finish futbollin.

  Shendet.

 4. #4
  DuRrEsAk&MoDeRaToR Maska e Bledari
  Antarsuar
  22-04-2002
  Vendndodhja
  Durres - Shqiperi
  Mosha
  36
  Postime
  2,071
  Pershendetje Cyclotomic e lexova me vemendie temen qe ti ke hapur edhe ke shkruar.

  Por nuk e kuptova thelbin e temes mund te sqarohesh te lutem.

  Edhe sa per ofendime INTER PLERA besoj se ajo nuk eshte ofendim por jane futbolli i ka keto tifozllekun, bastet, etj. i ka te gjitha.

  Gjithsesi sqarohu pak me qarte flm.

 5. #5
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Antarsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  38
  Postime
  6,849
  E vetmja gje qe duhet te ndryshoje eshte menyra e sjelljes se pjesetareve te forumit.Shume akuzojne dhe ndrrojne fjale per kote.Tek e fundit nuk mundet qe secili te jemi tifoze te nje ekipe,mendoj qe duhet te kembejme mendime e jo te kembejm fjal te pahijshme ose te zihemi.Nuk do te thote qe je tifoz i madh nese nuk pranon madhesine e njeres apo tjeter skuadre.
  Paramendoni,ka edhe tifoze edhe te Ancones,po edhe te Lecces,po edhe te shume ekipeve te tjera neper bote.
  A jane ata me pak te vlefshem? A jemi ne aq shume te fuqishem qe jemi tifoze te Milanit,Romes,Interit,Realit,Barselones,Juves, etm etj...Mendoni pak.Me mire eshte te shkembejme mendime rreth futbollit se sa te shkembejme fjale njeri me tjetrin.
  Pershendetje!
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 6. #6
  R[love]ution Maska e Hyllien
  Antarsuar
  28-11-2003
  Vendndodhja
  Mobil Ave.
  Postime
  7,708
  Bledar,
  Tema eshte hapur pasi shume njerez ndihen te pakenaqeur per mbarevajtjen e forumit, dhe tifozat e interit akuzohen per kete gje ose mbase te gjithe ne pergjithesi akuzohemi qe forumi nuk esht me serioz. Nqs tifozlliku i ka keto gjera atehere dhe Alesio eshte i lutur te rri me keto gjera ne forum, mirepo ai eshte i merzitur bil dhe une disi qe shoh te njejtat sharje te njejtet persona qe nuk shfeltojn historine e klubeve te tyre po rrine e shkrujn kot e me kot etj etj...

  Alesio, nuk mendoj se website sportive si www.europsport.com apo www.tgcom.it qe eshte dhe website me i pare ne itali per lajme sepse eshte website i gjithe rrjetit mediaset te Berlusconit eshte nje website llum. Puna eshte historikun e interit e filluan te nderuarit duke qene te pangopur qe jemi gjithmone para te pakten deri para 2 dekadave te meparshme. Mire do ishte qe disa tifoze te shihnin pak historine dhe pastaj te flisnin. Une plot fakte kam dhene me shifra dhe perseri keta njerez sjellin figura te ndryshme nga ato sitet llum, prandaj sume tifoze qe preken fillojn de sulmojn mbrapsht.
  Sipas rregullores se forumit te gjithe jane te inkurajuar te marrin lajme nga site te besueshme , madje dhe ti perkthejn ato. Nqs ti shkon ne stadium dhe njehkohesisht ndjek dhe ndeshjen qe ben interi dhe ate qe ben juventusi apo kush do tjeter je i lutur te hapesh tema mbi te verteten.

  Futbolli i ka komentet aq me teper kur keto merren nga site prestigjoze boterore qe kane me qindra mijera vizitore cdo dite , prandaj nuk po marr vesh qarte se cilit llum po i referohesh.

  Bledar, sic e thashe un kam qef kur ata te gjithe me vine e me ngacmojn por me karar, duhet te jepen dhe ca argumenta konstruktive e jo destruktive gjithmone, se kthehet forumi ne hidh e prit, gje qe nuk esht e lejuar me rregullore dhe se fundi perfundn me sharjet qe disa antar kane patur se fundi.

  Kjo teme eshte me shume per njerezit te flasin e te premtojn mbase se cfar do shkruajn ne te ardhmen, te pakten antaret qe marrin pjese rregullisht ne kete forum.

  Ne fillim kur erdha sic e thashe tema e Interit ishte bo si koshi i plerave nderkohe qe kur une me ate tjerin erdhem e mbushem plot me informata lajme te ndryshme, figura te ndryshme dhe arritem qe dhe Milanistat mos ti fusnim me sepse nuk po flisnin sic duhej dhe pa argumenta konkret.

  Futemi per tu argetuar por edhe per te biseduar , e jo per me shkaterru nervat.
  "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

 7. #7
  Brasil Pentacampen ! Maska e inter_forever
  Antarsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Mendimi im eshte qe ne ky forum debatet do te ekzistojne dhe jane normale , sepse jemi tifoz me skuadra te ndryshme.
  Ku eshte problemi i konflikteve qe lindin?
  Nese nje anetar i ri futet ne kete forum , shef p.sh nje postim te inter_forever tek tema e milanit qe akuzon milanin per penalltite !!!Ou thote ky ,,,po ky qenka tifoz i semure , pse nuk shef temen e vet po vjen ketu?? e fillon po ju interistet jeni plera e me rradhe...
  PROBLEMI ESHTE SE UNE PO SHIFJA HALLIN TIM , POR VJEN
  ASTEROID (nuk kam asnje lloj problemi me te) TEK TEMA E INTERIT DHE I FUT NJA 10 POSTIME ME KARIKATURA TE INTERIT!!! Dhe une ja kthej viziten tek tema e milanit !
  Me kete dua te them qe shpesh ka nje rrumuje mendimesh dhe hidh njeri e prit tjetri e nuk merret vesh nga lindi debati...
  Pse une duhet te perdor nje gjuhe me kunja kur flas ? A nuk eshte me e ndershme te them qe ti flet mire o vlla jo si , Cyclotomic , pershembull, qe ja fut kot ? Une me Vjosen vertet bej debat , por asnjehere nuk shkruaj '' jo si ''rebeli '' qe eshte tifoz me plerat e milanit''...Pse ky ''rebeli'' nuk e kupton qe atij po i drejtohesh? Une po provokoj me qellim, dhe e di shume mire qe ai ''rebeli'' do pergjigjet!Sepse une dua konflikt , se nuk ka shpjegim tjeter..se fare mire mund te shkruaja ''Vjosa''(p.sh)..
  Kjo eshte shume e rendesishme ne komunikim , per mendimin tim,,
  Pse tema qe kam hap per arbitrat ngjall pakenaqesi ? Une kam mendimin tim per korrupsionin e Juves dhe te Milanit .
  Ju keni mendim tjeter ,? Urdhero o mik shkruaj favorizimet e Interit , kush po te ndalon !?

  Tema per Gallianin eshte qesharake ? Edhe ajo qe hapi Asteroid eshte qesharake ! Une pashe ate teme qe na ofendonte ne interistave dhe hapa kete tjetren,,,Por une isha vet qe thashe mbyllini qe te dyja po deshet!
  Ne te mire te forumit une them te debatojme brenda rregullave te miresjelljes...
  pershendetje Cyclomotic per temen...
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 8. #8
  DuRrEsAk&MoDeRaToR Maska e Bledari
  Antarsuar
  22-04-2002
  Vendndodhja
  Durres - Shqiperi
  Mosha
  36
  Postime
  2,071
  Pershendetje!

  Atehere ju me leni te kuptoj qe nje person tjeter qe nuk eshte tifoz i Interi edhe fut hundet tek Tema e Interit duke ofenduar etj. juve kjo gje nuk ju pelqen?

  Me nje fjal juve nuk ju pelqejne qe te tjeret qe sjane tifoz te asaj skuadre te fusin hundet ke temat e skuadrave qe ju keni hapur kete doni te thoni?

 9. #9
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Antarsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  38
  Postime
  6,849
  Mirepo,ka edhe disa pjesetare te forumit te cilet asnjehere nuk kane hyre te tema e Interit per te fyer dikend ose per te fyer ekipe.Tek e fundit kemi moderatore tek te cilet duhet paraqitur postet te cilat jane banale dhe fyese,e jo te kete hakmarrje.
  Kjo eshte mendimi im,me falni nese gaboj.
  Pershendetje!
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 10. #10
  Brasil Pentacampen ! Maska e inter_forever
  Antarsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Postuar m par nga StormAngel
  Mirepo,ka edhe disa pjesetare te forumit te cilet asnjehere nuk kane hyre te tema e Interit per te fyer dikend ose per te fyer ekipe.Tek e fundit kemi moderatore tek te cilet duhet paraqitur postet te cilat jane banale dhe fyese,e jo te kete hakmarrje.
  Kjo eshte mendimi im,me falni nese gaboj.
  Pershendetje!
  Ketu eshte edhe kontradita StormAngel !Sepse temat jane per te gjithe dhe pa dashje fyhen edhe anetaret e tjere...
  Sikur te silleshin te gjithe si ty do ishte kenaqesi te debatoje.
  Nejse ... Te paken mos te kalojme ne fyerje personale, qe eshte edhe minimumi qe kerkohet ne nje forum..Ne kete rast duhet te nderhyjne moderatoret...
  pershendetje...
  Ndryshuar pr her t fundit nga inter_forever : 29-01-2004 m 12:17
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 11. #11
  R[love]ution Maska e Hyllien
  Antarsuar
  28-11-2003
  Vendndodhja
  Mobil Ave.
  Postime
  7,708
  Postuar m par nga Bledari
  Pershendetje!

  Atehere ju me leni te kuptoj qe nje person tjeter qe nuk eshte tifoz i Interi edhe fut hundet tek Tema e Interit duke ofenduar etj. juve kjo gje nuk ju pelqen?

  Me nje fjal juve nuk ju pelqejne qe te tjeret qe sjane tifoz te asaj skuadre te fusin hundet ke temat e skuadrave qe ju keni hapur kete doni te thoni?
  Bledar,

  uk e di nqs shkrimin tim dhe repliken time ndaj Alesios e ke lexuar.

  Alesio me sa cmarr vesh une esht per dicka teper serioze....
  ndersa une jam per nje seriozitet te moderuar pra ska rendesi se kush vjen e poston karikatura, por jo kot e me kot, duhen dhe ca komente futbolli , e jo kushdo qe vjen te na KUJTOJ HISTORINE apo gjera te tjera.... ne vend qe te fokusohen tek e tashmja.

  Them qe Inter_Forever dhe StormAngel jane ne nje vije mendimi me mua.

  Pra nuk thote njri mos hajde, po edhe hajde dhe fillo karikatura kot e me kot esht budallik dhe acaron tifozin tjeter, ne vend te flasesh per futboll perfndon muhabeti se kush me gjet karikatura me shume... nesje
  kaq kisha tani per tani
  "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

 12. #12
  Brasil Pentacampen ! Maska e inter_forever
  Antarsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Postuar m par nga Bledari
  Pershendetje!

  Atehere ju me leni te kuptoj qe nje person tjeter qe nuk eshte tifoz i Interi edhe fut hundet tek Tema e Interit duke ofenduar etj. juve kjo gje nuk ju pelqen?

  Me nje fjal juve nuk ju pelqejne qe te tjeret qe sjane tifoz te asaj skuadre te fusin hundet ke temat e skuadrave qe ju keni hapur kete doni te thoni?
  BLEDARO !
  Mendimi im eshte qe cdo anetar p.sh qe eshte tifoz i Lazios , te kete nje teme ku te bisedoje vetem me tifozat e Lazios per problemet e skuadres etj..pastaj te kete tema te ndermjetme si psh..inter-milan apo juve - milan etj..ku te debatohet per cdo gje lidhur me keto skuadra...
  Kurse per temat qe kane n provokacion brenda ne qofte se shihet qe ngjallin debate e pakenaqesira te hiqen,,
  Do i lutesha tifozave qe postimet te kene sadopak nje mendim apo edhe nje proteste .., te perpiqemi te eleminojme postime vetem me fyerje te paargumentuara ndaj skuadrave...
  Ky ishte mendimi im personal...
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 13. #13
  Freedom Maska e Bianconero
  Antarsuar
  07-11-2003
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  263
  Postuar m par nga Cyclotomic
  Bledar,

  uk e di nqs shkrimin tim dhe repliken time ndaj Alesios e ke lexuar.

  Alesio me sa cmarr vesh une esht per dicka teper serioze....
  ndersa une jam per nje seriozitet te moderuar pra ska rendesi se kush vjen e poston karikatura, por jo kot e me kot, duhen dhe ca komente futbolli , e jo kushdo qe vjen te na KUJTOJ HISTORINE apo gjera te tjera.... ne vend qe te fokusohen tek e tashmja.

  Them qe Inter_Forever dhe StormAngel jane ne nje vije mendimi me mua.

  Pra nuk thote njri mos hajde, po edhe hajde dhe fillo karikatura kot e me kot esht budallik dhe acaron tifozin tjeter, ne vend te flasesh per futboll perfndon muhabeti se kush me gjet karikatura me shume... nesje
  kaq kisha tani per tani
  Cyclotomic
  Si shume serioze e shikon pjesemarrjen time ketu por nuk mendoj se eshte vertete ashtu sepse serioziteti im eshte larg nga forumi , pra dua te them se nuk eshte gjithcka por sidoqofte mua dhe asnjeriu nuk i pelqen qe te lexoje bruckulla gjithe kohen.
  Nuk eshte e drejte qe te kerkosh gjithe internetin per te gjetur dicka kunder Juves apo edhe Milanit.
  Forumi nuk duhet te funksionoje si WEB i Interit , Juves apo Milanit.
  Dua te them se vetem ne web-et jo zyrtare te klubeve perdorin karikaturat apo shkrimet e ndryshme qe sjellni ne forum , ne menyre te vecante ju interistat.
  Kjo me acaron mua sepse une nuk e bej nje gje te tille.
  Nese flas per dicka , nuk flas gjithmone me djall ne zemer por si nje tifoz normal edhe nese jam i cmendur.
  Njeriu vjen ketu te thote mendimit e tij ose te lexoje ndonje koment por jo per te degjuar te flitet per Berluskonin , Moxhin , Galianin , apo per te pare qe disa kane filluar ta quajne MILANIN , BILAN , dhe me kete fenomen te cuditshem eshte hera e pare qe ndeshem , prandaj lindin ''mosmarrveshjet'' ketu.
  Duhet te jemi realist per nje gje , Juventus eshte ekipi me i suksesshem ne Itali , Milan eshte 1-sh ne Europe dhe kuptohet qe keto 2 ekipe jane elita e futbollit Italian , ndersa Inter eshte 3-sh dhe kjo nuk do te thote se po ja fus kot por eshte realitet qe nuk duhet mohuar.
  Nese lexoni shkrimet tuaja si interiste , do ta kuptoni se jeni gabim sepse nuk gjen nje postim tuajin qe nuk flitet per korrupsionin e mbi te gjitha per personalitet e mesiperme.
  Pas mbarimit te nje ndeshje eshte e drejte te flitet per ate ndeshje dhe jo te futesh korrupsionin direkt si menyre e vetme e te shprehurit.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Bianconero : 29-01-2004 m 13:32

 14. #14
  R[love]ution Maska e Hyllien
  Antarsuar
  28-11-2003
  Vendndodhja
  Mobil Ave.
  Postime
  7,708
  Postuar m par nga Alesio
  Cyclotomic
  Si shume serioze e shikon pjesemarrjen time ketu por nuk mendoj se eshte vertete ashtu sepse serioziteti im eshte larg nga forumi , pra dua te them se nuk eshte gjithcka por sidoqofte mua dhe asnjeriu nuk i pelqen qe te lexoje bruckulla gjithe kohe.
  Nuk eshte e drejte qe te kerkosh gjithe internetin per te gjetur dicka kunder Juves apo edhe Milanit.
  Forumi nuk duhet te funksionoje si WEB i Interit , Juves apo Milanit.
  Dua te them se vetem ne web-et jo zyrtare te klubeve perdorin karikaturat apo shkrimet e ndryshme qe sjellni ne forum , ne menyre te vecante ju interistat.
  Kjo me acaron mua sepse une nuk e bej nje gje te tille.
  Nese flas per dicka , nuk flas gjithmone me djall ne zemer por si nje tifoz normal edhe nese jam i cmendur.
  Njeriu vjen ketu te thote mendimit e tij ose te lexoje ndonje koment por jo per te degjuar te flitet per Berluskonin , Moxhin , Galianin , apo per te pare qe disa kane filluar ta quajne MILANIN , BILAN , dhe me kete fenomen te cuditshem eshte hera e pare qe ndeshem , prandaj lindin ''mosmarrveshjet'' ketu.
  Duhet te jemi realist per nje gje , Juventus eshte ekipi me i suksesshem ne Itali , Milan eshte 1-sh ne Europe dhe kuptohet qe keto 2 ekipe jane elita e futbollit Italian , ndersa Inter eshte 3-sh dhe kjo nuk do te thote se po ja fus kot por eshte realitet qe nuk duhet mohuar.
  Nese lexoni shkrimet tuaja si interiste , do ta kuptoni se jeni gabim sepse nuk gjen nje postim tuajin qe nuk flitet per korrupsionin e mbi te gjitha per personalitet e mesiperme.
  Pas mbarimit te nje ndeshje eshte e drejte te flitet per ate ndeshje dhe jo te futesh korrupsionin direkt si menyre e vetme e te shprehurit.
  Alesio,
  Nuk e di se si me sheh ti mua, por sic thashe un e dhashe mendmin tim, nderkohe ti nuk me jep mua dicka "fikse", por fllon e i jep numra ekipeve, nr 1 ky nr 2 ai.... je jashte teme dhe kaq.
  Po te garantoj un se inter_foever kur postin lajme merren nga keto dy site.
  www.tgcom.it qe jane dhe sitet e Berlusconit dhe kanaleve Mediaset... dhe qe behen UPDATE me shpesh nga te gjitha sitet ne itali, nuk kane vetem perfutboll por edhe per finance(tgfin.it) dhe per shkence per gjithcka. Siti tjeter eshte www.eurosport.com

  Tani te gjithe jane te INKURAJUAR te sjellin artikuj pasi as un as ndonje tjeter ketu nuk esht se shkon ne stadium dit per dit apo rrezik nuk shkon fare qe te na japi nje koment te detajuar se car ndodhi. Nuk beson se dikush ketu interviston lojtaret etj etj.

  Pra nqs un tani postoj lajmin nga www.europosrt.com per gjyqin e Juventusit qe akuzohet per marrje substancash, dhe qe Vialli dhe Zidane pranuan qe merrshin dhe nuk marrin me atehere car do thuash? Ai esht site oficial i futbollit europian qe e shohin me mijera mijera ne dite.

  Un nuk e kam postuar nje gje te tille qe mos acaroja gjendjen ne forum.
  Sic shkruajta dhe per vdekjen e nje lojtari, mund ta kisha bashkangjitur fare mire dhe kete artikull, te paperkthyer dhe me perkthim poshte.
  Car do thoje pastaj qe jane brrockulla? kur une sapo pashe tek France 1 , BBC , Rai International, madje dhe POLSAT qe esht kanli polak, per kete muhabet.

  prandaj mos supozo kot... sepse kete muhabetin e supozimeve e kemi bere bashke nje here dhe nuk perfundoi ashtu sic mendoje... sepse dole qe e kishe shume gabim qe me cilesove si nje tifoz te semure.
  Te keshilloj te shohesh postimet e mia qe behen kudo ne forum.... nga Problematika Shqiptare e deri tek Verejtje dhe Keshilla... jam person qe nuk shpenzoj kohen time vetem ne kete forum futbolli. Kam nje pasion qe quhet INTER dhe kaq, ajo esht pune ime, dhe DERISA argumentat e mia JANE TE JUSTIFIKUARA ME SHIFRA ME FAKTE, DHE ME ARTIKUJ TE MARRE NGA KETO DY SITE, BESOJ SE NUK KA GOJE NJERI TE THOTE GJE, PERVEC TE TUNDI KOKEN DHE TE THOTE KE TE DREJTE.... gje qe ne shqiptaret nuk e pranojm kurre, qofte per futboll, qofte per politike qofte per fe
  shendet
  "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

 15. #15
  R[love]ution Maska e Hyllien
  Antarsuar
  28-11-2003
  Vendndodhja
  Mobil Ave.
  Postime
  7,708
  Pra kush ka fakte le te flasi, ti CITOJ keto fakte, dhe mundesisht ti perkthej, madje do te shtoja qe DUHET ti PERKTHEJ.
  JO ME ITALISHT ANGLISHT APO CFAR DO LLOJ GJUHE TJETER, ARTIKUJT DUHET TE PERKTHEHEN OSE TE BASHKANGJITET PERKTHIMI NE TO.. KA SHUME QE NUK KUPTOJN GJUHE TJETER DHE LINDIN KONTRADIKTA>

  Prandaj Alesio, pervec diskutimit se car doni te ndryshoj, mbase duhet te bisedojm dhe cfar quhen site te pranueshme dhe te besueshme...urdhero fjalen ...
  pres pergjigje


  PS: Interneti apo lajmet jane te domosdoshem te marrm informacion kshu qe nuk kemi pse e ndalojm nje gje te tille.
  Figurat merren nga ato site, por faktet merren nga ato te siperpermendurat.... tjeter gje qe SHKRUHEN me pasion.

  prandaj thashe, Shkruani Artikullin e plote dhe perkthimin, Jo Hamendje se ngaterrohena kot pastaj.

  pres pergjigje
  "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

 16. #16
  My-SeLf Maska e Erban
  Antarsuar
  22-09-2002
  Vendndodhja
  Iher Per Iher ITA
  Mosha
  36
  Postime
  68
  Hiq kto klubet e milanistave
  Absurditet.....JeTa

 17. #17
  Brasil Pentacampen ! Maska e inter_forever
  Antarsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  HAHAHAHAHAHAHA
  Jam dakort...
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 18. #18
  R[love]ution Maska e Hyllien
  Antarsuar
  28-11-2003
  Vendndodhja
  Mobil Ave.
  Postime
  7,708
  jo vallaj se do na mbetet Vjosa homeless(pa shpi) vetem ate ka shpine e vet qe mund te rri aty te flasi pastaj vjen tek cdo klub tjeter edhe ngacmon... ti heqim dhe keto ngelet pa shtepi
  bej shaka...


  I kam kontaktuar dy hapesit ... Kur te bien dakort qe te dy(mbase dicka e tille nuk esht e nevojshme) njeri nga moderatoret do bashkoj temat.

  shendet
  PS: more vjosa ku je qe ste pashe ne kete teme fare,apo te pelqen forumi ashtu sic eshte... me behet qefi
  "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

 19. #19
  Freedom Maska e Bianconero
  Antarsuar
  07-11-2003
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  263
  Postuar m par nga Cyclotomic
  Pra kush ka fakte le te flasi, ti CITOJ keto fakte, dhe mundesisht ti perkthej, madje do te shtoja qe DUHET ti PERKTHEJ.
  JO ME ITALISHT ANGLISHT APO CFAR DO LLOJ GJUHE TJETER, ARTIKUJT DUHET TE PERKTHEHEN OSE TE BASHKANGJITET PERKTHIMI NE TO.. KA SHUME QE NUK KUPTOJN GJUHE TJETER DHE LINDIN KONTRADIKTA>

  Prandaj Alesio, pervec diskutimit se car doni te ndryshoj, mbase duhet te bisedojm dhe cfar quhen site te pranueshme dhe te besueshme...urdhero fjalen ...
  pres pergjigje


  PS: Interneti apo lajmet jane te domosdoshem te marrm informacion kshu qe nuk kemi pse e ndalojm nje gje te tille.
  Figurat merren nga ato site, por faktet merren nga ato te siperpermendurat.... tjeter gje qe SHKRUHEN me pasion.

  prandaj thashe, Shkruani Artikullin e plote dhe perkthimin, Jo Hamendje se ngaterrohena kot pastaj.

  pres pergjigje
  Cyclotomic
  Une thjesht mendoj se nuk eshte ide e mire sjellja e materialeve te kota ne forum , por e di qe ''tifozet'' nuk rrine pa sjelle dhe vij me ide te re.
  Pra sipas mendimit tim c'do njeri te sjelle c'te mund ne temat respektive , ne temat Inter vs Milan , Juve e tjere por jo ne temat ''Zona JUVE'' , ''Zona MILAN'' e tjere , sepse keto mendoj se do jene te teperta dhe kuptohet se c'do vije me pas.
  Sa per ''materialet'' qe do sjellin do te ishte mire qe te shkruhej ''burimi'' (autori , web-i) ku merren keto gjera te ''domosdoshme'' per diskutimin tone.
  Une do mundohem te jem me tolerant , nese nuk do arrij te jem i tille , do te detyroj ''stafin'' e forumit qe te me bejne BAN ose do te largohem me deshire perfundimisht nga ky forum.
  S'di c'te them tjeter sepse ky diskutim mori dhene dhe eshte koha te qetesohemi pak.
  Gjithsesi ju uroj te gjitheve diskutim te mbare dhe suksese ne c'do fushe , por ne menyre te vecante uroj qe te keni sukses me skuadrat tuaja ne fushen e blerte ku luhet magjia e sportit , futbolli.

  Shendet.

 20. #20
  DuRrEsAk&MoDeRaToR Maska e Bledari
  Antarsuar
  22-04-2002
  Vendndodhja
  Durres - Shqiperi
  Mosha
  36
  Postime
  2,071
  Pershendetje te gjitheve.

  Cyclomitce eshte tani moderator ketu edhe une tani personalisht do flas me cyclotomic per te bere forumin me te bukur edhe me te pasur mbi futbollin.

  P.S. Tema mbyllet ketu qe mos te ket me debate te ashpra.

Tema t Ngjashme

 1. Kam mundsi t ndryshoj emrin tim t regjistrimit?
  Nga ClaY_MorE n forumin Pyetje - prgjigje
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 27-12-2008, 22:28
 2. Si t ndryshoj adresn MAC?
  Nga all4u n forumin Rrjeti kompjuterik
  Prgjigje: 40
  Postimi i Fundit: 03-07-2008, 06:29
 3. Si te ndryshoj llojin desktopit ne SuSe?
  Nga Miremengjes n forumin Prdoruesit e Unix
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 27-01-2005, 16:39
 4. VB - Si te ndryshoj ngjyren e shkrimit te butonave
  Nga tigri2001 n forumin Arti i programimit
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 01-03-2004, 13:47

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •