Close
Faqja 7 prej 7 FillimFillim ... 567
Duke shfaqur rezultatin 121 deri 129 prej 129
  1. #121
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Vetem ne forume shqiptare diskutohen 'fenomene' te tilla. Bah,

  2. #122
    Citim Postuar mė parė nga Endri_ Lexo Postimin
    Meqense eshte mendimi yt une po i le menjeane paragjykimet ndaj teje, ndryshe nga ti.

    Ti po e nxjerr kte punen e partnerve sikur te jete krim? lol
    Njeriu dashuron or mik ,dhe nqf se nje femer humb virgjerine 18 vjec dhe ndahet mbas 2-3 vitesh per arsyje te ndryshme ,ksaj femre nuk mund t'i vendosim epitete. Dhe nqf se dashuron serish dhe serish ndahet serish nuk ka vend per epitete. Ndarjet jane pjese e jetes ,nje lidhje sic mund t'kete nje fillim te lumtur mund te ndryshoje dhe te kthehet ne nje ndarje te hidhur per 1000 arsyje, njerzit ndryshojne. Por nuk do t'thote qe nje 30 vjecare e virgjer qe ska dashuruar kurre eshte me e mire se kjo qe ka kaluar 2-3 partnere (shembull). Ne fund te fundit nga cdo eksperience e jetes si mashkulli ashu dhe femra jam i sigurte qe mesojne nga gabimet ,dhe kjo vetem te ndihmon qe ne nje lidhje te re te kerkosh nje tip qe te pershtatet me shume, si nga inteligjenca ,ne karakter e kshu me rradhe.

    Por te vendosesh si primare virgjerine e nje femre para inteligjences ,karaterit ,pershtatja ne tip .etc etc ..kjo me duket pa lidhje.
    S'jam i interesuar per nje cipe virgjerie qe zgjat 5 sec dhe me pas t'kem per grua nje femer komplet te kundert nga vetja. Nese do ishte 18-20-22-24 e virgjer, dakort, nje bonus per mashkullin ,por kurrsesi ajo me e rendesishmja ne nje lidhje. Ndersa per mua nje 30 vjecare e virgjer pervec cipes virgjerise qe mban, ka dhe nje maske qe do te duhet kohe t'ja cjerresh. Njerzit me komplekse jane gjithmone problematik.
    E more per paragjykim pse te thashe adoleshent??? Une thjesht komentova pikeveshtrimin tjeter te asaj qe kishe shkruar ti, nuk kisha qellim te te gjykoja.

    Nuk e kuptuar mire shkrimin tim mesa shoh (ose nuk jam shpjeguar mire une). Jam dakord me ty kur thua qe virgjeria nuk eshte primare, qe rendesi i jepet perputhjes se karaktereve, inteligjences etj etj... edhe per mua jane kryesoret ne nje lidhje! Ajo qe nuk pranoj ne shkrimin tend eshte paragjykimi qe ti ben per ato 30 vjecare te virgjera.... qe i quan persona me komplekse, me maske qe duhet t'ja cjerresh etj.... keto po qe jane paragjykime! Ka plot femra qe jane rritur ne familje ku virgjeria cilesohet me "shume rendesi" - gje qe edhe eshte - edhe jane rritur me ate idene qe duhet t'ja japin personit ideal.
    Ndryshe puna e hapses se temes, ajo thote qe e ka nga mentaliteti...une jam kunder, njeriu ben ate qe ndjen per te bere, e jo ate qe thote njerezia.

    Nese nga i dashuri i pare ndahesh per mosperputhje karakteresh... eshte me e veshtire qe te ndahesh edhe nga i dyte sepse edhe me kete nuk te perputhen Une jam femer vete, edhe nuk i gjykoj aspak keq femrat qe kane patur lidhje qe kane perfunduar.... por si femer te them qe femrat e kane me te veshtire perballimin e nje ndarje, e kane me te veshtire te harrojne ishin dhe shpesh ndarja nga i dashuri i dyte ndodh sepse ndjen akoma per te parin.

    Besoj se e kupton tani c'dua te them...

    La vita non si spiega, si VIVE!

  3. #123
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar mė parė nga kleadoni Lexo Postimin
    Nejse, mendimi im ky, do vleresoja me shume nje femer 30 vjecare e te virgjer sesa njeren qe ka kaluar disa.
    Po sikur ajo te kete ngel e virgjer se nuk ja ka vare njeri dhe jo se ka dashur?

    Citim Postuar mė parė nga Elonaa Lexo Postimin
    Per Mia@ shif si shkruajn femrat qe jan ndare...


    ♥♥♥ doja te te thoja dicka...Qe akoma te kam shum xhan..Dho do te kem gjithmon....dhe qe ste kam harruar akoma.....,,,Me vjen shum keq qe gjitheshka mbaroj...pa filluar mire...Doja te te thoja qe me dhemb ne shpirt kur te shoh,,,rruges....PSE???? as vet se di !!! ndoshta se te ndjej akoma.....Me vjen inat dhe qe besove ...njerezit dhe jo mua....Doja te te thoja dhe qe fiksimi qenka gje e keqe...dhe te shkaterroka..jeten....Sic ishe ti x mua!!!...Ato pak caste qe kalova me ty do te mebetn thjesht nje kujtim i bukur i adoleshences.......Por qe ne kujtesen time do ruhen sa t' kem jetn...Doja te te thoja qe edhe pas shum kohesh...do te kesh nje vend te vecant gjithmon ne ♥♥ time....ndoshta do te jem perkrah dikujt tjeter..mbase mund te jem dhe shum larg qe ketu.....por...nese ti kujtohesh nej her..x mua...une do te bej te bej te pamunduren per te takuar te pakten vetm 5 min..edhe sikur te jem ne fund te botes.....♥♥♥ ...kam shum gjera x te then dhe po ti degjosh...atehere do te kuptosh...se sa shum TE DUA edhe pse sta kam shprehur...kurr....Gjithashtu doja te te uroja dhe nje jet te lumtur...me dike qe do gjesh edhe pse ne ♥ me dhemb qe nk jam un...Gjithashtu t uroj dhe 2 gjera: gjitheshka qe te ben te lumtur dhe asgje qe te ben te vuash....edhe pse imi su bere kurr ste uroj dot...vuajtje se te kam dashur dikur....Ehh tashme po e kuptoj se sa i keq qenka thjesht nje fiksim..te mbetet ne kujtes..mbase dhe gjith jeten... ♥♥♥ tdsh...Per dike qe e kam vertet xhan...Inna
    E c'lidhje ka kjo me virgjerine?
    Fiksim mund te kesh dhe nje person me te cilin nuk ke shkuar fare. Ky eshte akoma me i keq.
    Kam pat nje shoqe qe u lidh me njerin, por nuk arriti gjer te maredheniet. E la kjo se ai ja beri te qarte qe e donte per te kaluar kohen. Kesaj i ngeli peng ai cuni dhe se harroi dot qe se harroi. Kam pershtypjen qe dhe tani qe eshte martuar e kujton me mall.
    Fiksimi s'ka te bej fare me humbjen e virgjerise.
    E di ti qe eshte me mire te vuash, te lendohesh nga dashuria, se te mos kesh provuar asnje lloj ndjenje, te jesh bosh?
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga mia@ : 07-03-2011 mė 20:21
    Feelings change - memories don't.

  4. #124
    i/e regjistruar Maska e Elonaa
    Anėtarėsuar
    17-09-2005
    Postime
    1,661
    Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
    Po sikur ajo te kete ngel e virgjer se nuk ja ka vare njeri dhe jo se ka dashur?

    E c'lidhje ka kjo me virgjerine?
    Fiksim mund te kesh dhe nje person me te cilin nuk ke shkuar fare. Ky eshte akoma me i keq.
    Kam pat nje shoqe qe u lidh me njerin, por nuk arriti gjer te maredheniet. E la kjo se ai ja beri te qarte qe e donte per te kaluar kohen. Kesaj i ngeli peng ai cuni dhe se harroi dot qe se harroi. Kam pershtypjen qe dhe tani qe eshte martuar e kujton me mall.
    Fiksimi s'ka te bej fare me humbjen e virgjerise.
    E di ti qe eshte me mire te vuash, te lendohesh nga dashuria, se te mos kesh provuar asnje lloj ndjenje, te jesh bosh?



    Tek pergjigjia e par e ke shkrir talentin.Eshte shume veshtire te gjesh i mashkull ne fakt, per te ber ate qe ty te duket se duhet zotsi ta humbesh hahaha

    JO per te gjithe funksionon kjo ide.Se ka qe e shofin shokun e jetes dhe jeten ndryshe nga ty.Ti i pafsh hajrin ketyre ideve,po te pakten mos eduko femijet me ket fryme se i more me qafe.....
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Elonaa : 07-03-2011 mė 21:04
    Njerzit nuk i japin asgjeje rendesi me te madhe se asaj qe eshte qesharake.(Gete)

  5. #125
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar mė parė nga Elonaa Lexo Postimin
    [/B]


    Tek pergjigjia e par e ke shkrir talentin.Eshte shume veshtire te gjesh i mashkull ne fakt, per te ber ate qe ty te duket se duhet zotsi ta humbesh hahaha
    Po flitet te shkosh me nje njeri qe te te doje e ta duash, dhe jo te vuash te prishesh virgjerine me ke te dale perpara. Mos u habit se ka plot te tilla ne Shqiperi. por ti si ne Amerike qe jeton te rrine varg te dera. Sa keq qe do na ngelesh e virgjer tere jeten, se ke thene qe s'martohesh.

    Citim Postuar mė parė nga Elonaa Lexo Postimin
    [/B]

    JO per te gjithe funksionon kjo ide.Se ka qe e shofin shokun e jetes dhe jeten ndryshe nga ty.Ti i pafsh hajrin ketyre ideve,po te pakten mos eduko femijet me ket fryme se i more me qafe.....
    O debile e i lexon postimet ti apo cfare? Ajo ideja qe eshte me mire te vuash se te mos ndjesh fare ti e ke te veshtire ta kuptosh se se ke idene cdo te thote. S'te ve faj, dhe duhet ta dish se nuk eshte fjale e imja. Se kam krijuar une. Une thjesht bie dakort me te.
    Se si i edukoje une femijet nuk te hyn shume ne pune, por ti je aq injorante sa i ze ne goje femijet nje nene, kur se ke idene kush jam une, dhe se ke idene cfare do te thote te jesh nene..Nuk zihet familja ne goje se s'te kam permend as une nenen tende qe ka sjell ne jete nje injorante si ty, oj truthare. Turp te kesh!

    P.s Po te fus ne listen e injorimit se nuk kam me nerva te merrem me nje trulesh si ty.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga mia@ : 08-03-2011 mė 09:02
    Feelings change - memories don't.

  6. #126
    Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
    Po sikur ajo te kete ngel e virgjer se nuk ja ka vare njeri dhe jo se ka dashur?
    C'ekstrem qe ke marre.... gjithsesi e dyshoj nje gje te tille, per vete faktin qe ne shqiperi, edhe shume e shemtuar te jesh, diku te 20 te gjejne burre me shkuesi Kshuqe, do s'do dikush qe t'a marri e gjen.
    Per mua, ato vajza qe jane ne nje moshe te madhe beqare dhe te virgjera, kane ca si shume pretendime ose thjesht sepse akoma nuk kane gjetur dike qe t'i pelqej aq shume sa te kalojne ne mardhenie intime.

    La vita non si spiega, si VIVE!

  7. #127
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    10-05-2006
    Postime
    3,344
    Postuar mė parė nga mia@
    Po sikur ajo te kete ngel e virgjer se nuk ja ka vare njeri dhe jo se ka dashur?
    HA-HA mia@ Nuk ngel laraske pa bisht ,varet se cfare mendimesh mund te kete ajo vajze per jeten e saj ,per kete gje shume mire mund te flasin djemte .
    Por mund te jete edhe tjetra qe vajza mund te ngeli e virgjer se te gjithe i duken te peshtire dhe pret ate idealin ,te bukrin ,te zgjuarin qe i pershtatet dhe e dashuron ashtu te virgjer
    Megjithse kohet kane ndryshuar shume Elona ka ne nje fare menyre te drejte .
    Por virgjeria nuk e ben nje vajze as me pak dhe as me shume te ndershme ketu jam dakort me ty .Kujdesni cupa se ketu te gjithe cunat tolerant jane se kur vjen puna tek virgjerija pastaj eheheheh (te flasin ata me mire se sa problem e kane nqs jane te sinqerte )...

  8. #128
    i/e regjistruar Maska e Elonaa
    Anėtarėsuar
    17-09-2005
    Postime
    1,661
    Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
    Po flitet te shkosh me nje njeri qe te te doje e ta duash, dhe jo te vuash te prishesh virgjerine me ke te dale perpara. Mos u habit se ka plot te tilla ne Shqiperi. por ti si ne Amerike qe jeton te rrine varg te dera. Sa keq qe do na ngelesh e virgjer tere jeten, se ke thene qe s'martohesh.


    O debile e i lexon postimet ti apo cfare? Ajo ideja qe eshte me mire te vuash se te mos ndjesh fare ti e ke te veshtire ta kuptosh se se ke idene cdo te thote. S'te ve faj, dhe duhet ta dish se nuk eshte fjale e imja. Se kam krijuar une. Une thjesht bie dakort me te.
    Se si i edukoje une femijet nuk te hyn shume ne pune, por ti je aq injorante sa i ze ne goje femijet nje nene, kur se ke idene kush jam une, dhe se ke idene cfare do te thote te jesh nene..Nuk zihet familja ne goje se s'te kam permend as une nenen tende qe ka sjell ne jete nje injorante si ty, oj truthare. Turp te kesh!

    P.s Po te fus ne listen e injorimit se nuk kam me nerva te merrem me nje trulesh si ty.
    Bohhh ca fjalori.Dukesh se ca niveli ke dhe kujt kategorie i takon!!Ah!!!Kur vdes qajne te gjithe, s'eshte dhe aq keq.Po kur te vdes mendja dhe plasin se qeshuri mileti c'fare te besh??. Qenke shume injorante....s'ja vlen ti pergjigjesh postimeve te tua, ky i fundit.
    Njerzit nuk i japin asgjeje rendesi me te madhe se asaj qe eshte qesharake.(Gete)

  9. #129
    The World Is Yours Maska e J@mes
    Anėtarėsuar
    27-05-2002
    Vendndodhja
    Tiranė
    Postime
    1,966
    I lexuam mendimet tuaja lidhur me fenomenin. Siē e keni zakon ne te tilla tema, arrihet ne nje pike ku nuk ka me mendime por vetem ofendime.

    Tema mbyllet.
    »« ¤ »«Ź£ŠŲ®ĀŠŲ»« ¤ »«

Faqja 7 prej 7 FillimFillim ... 567

Tema tė Ngjashme

  1. Medh'hebet ne Islam.
    Nga ERIKSON nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 10-03-2009, 17:07
  2. Pėrse na duhet Mendimi?
    Nga AuGuSt_ nė forumin Filozofi-psikologji-sociologji
    Pėrgjigje: 19
    Postimi i Fundit: 27-11-2007, 14:09
  3. Mendimi juaj pėr veten dhe mendimi i tė tjerėve pėr ju
    Nga hope31 nė forumin Tema shoqėrore
    Pėrgjigje: 15
    Postimi i Fundit: 04-10-2006, 17:59
  4. Mendimi Ekstrem
    Nga green nė forumin Tema shoqėrore
    Pėrgjigje: 7
    Postimi i Fundit: 18-11-2004, 11:28
  5. Mendimi demokratik nė vitet '30
    Nga erzeni nė forumin Kulturė demokratike
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 07-10-2002, 02:40

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •