Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  WhAtEvEr Maska e SR4Life
  Anėtarėsuar
  18-02-2003
  Vendndodhja
  Myrtle Beach S. Carolina
  Mosha
  40
  Postime
  33

  Recete E Nje Bari Te Lashte

  RECETE E NJE BARI TE LASHTE

  Indikacionet:
  - Liron organizmin prej shtresave yndyrore e gelqerore, permison kembimin e materialeve ne trup dhe elasticitetin e eneve te gjakut
  - Pengon infarktin, sklerozen, stenokardin, formimin e tumoreve
  - Pushon ushetimen ne koke dhe permison te pamurit.

  Ne qofte se perfiton sakte dhe me vetedije udhezimet e mjekimit, perterin organizim.

  Pergatitja:
  Marrim 350 gram udhra te qeruara mire. Mbasi i kemi shtypur mire, i futim ne 300 gram alkool 96 grade fortesi.
  Kete perzjerrje e mbyllim mire ne nje shishe dhe e ruajme ne vend te ftohte dhe te erret per nja 10 dite. Pastaj e kullojme me nje pelhure te forte e te paster.
  Mbas 2 deri 3 ditesh fillon mjekimi, duke e marre kete medikament 3 here ne dite. me pika te caktuara, ne 50 gram qumesht te vaket sa eshte temperatura e dhomes, si me poshte:

  Dita Mengjes Dreke Dark
  1 1 pike 2 pika 3 pika
  2 4 pika 5 pika 6 pika
  3 7 pika 8 pika 9 pika
  4 10 pika 11 pika 12 pika
  5 13 pika 14 pika 15 pika
  6 15 pika 14 pika 13 pika
  7 12 pika 11 pika 10 pika
  8 9 pika 8 pika 7 pika
  9 6 pika 5 pika 4 pika
  10 3 pika 2 pika 1 pike
  11 25 pika 25 pika 25 pika

  Nga dita e 11 e ne vazhdim, marrja e barit 3 here ne dite ( mengjes, dreke, darke), do vazhdoje me nga 25 pika deri sa te shpenzohet e gjithe sasia qe kemi ne shishe.

  Perdorimi i ketij bari rekomandohet te perdooret gjate ngrenies se bukes.
  Smiling Faces, Beautiful Places

 2. #2
  Dr. Maska e Zani
  Anėtarėsuar
  02-10-2002
  Mosha
  44
  Postime
  209
  Mire more mire,po me gjithe keto llogari pikash do na vdesi ndonjeri nga mbingarkesa prej llogarive aritmetike

  pastaj nuk na the para zgjimit te qenve apo prapa?!

Tema tė Ngjashme

 1. "Thoti fliste shqip"
  Nga ALBA nė forumin Arkeologji/antropologji
  Pėrgjigje: 295
  Postimi i Fundit: 26-11-2015, 16:49
 2. Atlantis nė Shqipėri
  Nga SyntheticZero nė forumin Arkeologji/antropologji
  Pėrgjigje: 636
  Postimi i Fundit: 01-09-2015, 14:36

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •