Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 27
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,090
  Postimet n Bllog
  3

  Lexoni rregulloren para se t prezantoheni

  Ky forum e ka emrin "Prezantoni Veten ne Forum" dhe eshte hapur me qellim qe te gjithe anetaret e ketij forumi te kene mundesi te shkruajne dy gjera mbi veten e tyre dhe te postojne edhe nje foto personale. Pra te gjithe anetaret e ketij forumi jane te lutur qe te prezantojne veten e tyre me pak apo shume fjale, sic ta shihni ju te arsyeshme.

  Forumi eshte i hapur per publikun dhe vizitohet nga te gjitha grupmoshat, keshtu qe duam nuk duam ne, lindin probleme nga me te ndryshmet. Prandaj po perpiqemi te qartesojme disa gjera me poshte:

  Cfare te shkruaj ne prezantimin tim?

  Pak a shume te gjithe vizitoret tane do te kishin keto pyetje per ju:

  - Si e keni emrin?
  - Sa vjec jeni?
  - Ku banoni?
  - Ku keni lindur?
  - Gjendja juaj shoqerore, beqar, i martuar, i divorcuar, me femije?
  - Cfare shkolle po beni apo keni mbaruar?
  - Cfare profesioni kini?
  - Cfare hobe dhe interesa kini?
  - Deshirat dhe enderrat tuaja?
  - Cfare ju pelqen te vizitoni ne kete forum?
  - Cilin do te kishit deshire te pershendetnit?
  ....

  Prezantimi juaj duhet te jete i sinqerte, i thjeshte dhe tu pershkruaje ju sa me mire. Ne kete menyre, ata qe do te lexojne prezantimin tuaj do te krijojne nje pershtypje te sakte per personin tuaj jo me vetem si identitet virtual, por si njeri normal.


  Po foton si ta postoj ne temen time?

  Gjithmone, nese keni deshire te prezantoheni, duhet te hapni nje teme te re me nje titull sa me origjinal dhe pershkrues qe permban emrin tuaj brenda. Pasi ta keni bere prezantimin, mund te postoni ne vazhdim edhe foton tuaj personale. Kjo foto nuk postohet me qellim per tu treguar anetareve te ketij forumi sa e bukur jeni, pasi ky forum nuk eshte konkurs bukurie. Vetem adoleshentet e shohin si te tille. Nese keni nevoje nga ana teknike per te mesuar se si te postoni nje foto, klikoni ketu .


  Cfare NUK duhet te postoni ne kete forum?

  - Fotot e dikujt qe nuk e viziton kete forum. Ne duam te njihemi vetem me ata qe jane pjesetare te ketij komuniteti virtual.

  - Fotot e dikujt qe ju i shisni si tuajat, personale. Kush ben nje gje te tille ka ofenduar dhe mashtruar te gjithe anetaret e ketij forumi, dhe eshte kandidat i mundshem per tiu hequr e drejta per te mare pjese ne te. Tregoni pak me shume seriozitet.

  - Albumet tuaja personale, nje ose 2 foto personale jane mese te mjaftueshme per tu bere te qarte vizitoreve se kush jeni ju ne jeten e perditshme.

  - Komente mbi fotografite e anetareve. E thashe edhe me pare, ky forum nuk eshte konkurs bukurie. Komentet tuaja duhet te jene mbi personin dhe prezantimin e tij/saj dhe jo mbi paraqitjen e tij.

  - Komente dhe replika me njeri-tjetrin ne temen e dikujt tjeter. Keto nuk duhet ti beni ne forum, duhet ti beni ne menyra private komunikimi si me MP (mesazhe private) ose email. Te tilla mesazhe fshihen nga administratoret dhe moderatoret.

  - Komente qe ofendojne apo shajne hapur anetarin e prezantuar. Toleranca ne tilla raste per ata persona qe bejne te tilla komente eshte 0 ! Nuk eshte nevoja te them me shume.


  Informacion qe ju vjen ne ndihme

  Nese deshironi njiheni me anetaret e ketij forumi ne menyre intime, vizitoni keto forume:

  Ne kerkim te Romances

  Nese deshironi te flisni me bashkemoshataret tuaj per problemet dhe kenaqesite e moshes, vizitoni keto forume:

  Grupmoshat e Anetareve

  Nese deshironi te njiheni me shqiptare aty ku ju banoni, vizitoni keto forume:

  Bashkepatriotet e mi ne bote

  Nese deshironi te pershendetni shoqerine shoqerine apo persona te vecante:

  Pershendetje dhe Urime

  Per foto nga vendlindja dhe per albumet personale:

  Albumi Fotografik

  Diskutim te kendshem !
  "Babai i shtetit sht Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkenctari!"

 2. 13 antart m posht falenderuan Albo pr mendimin e shprehur n kt postim:

  double b (21-10-2014),Eljon0 (12-03-2015),Gabi (11-09-2014),Izabela m (29-10-2013),jakob (21-02-2018),lulec (15-01-2016),mirvet (14-02-2014),musakavaja (11-11-2013)

 3. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,090
  Postimet n Bllog
  3
  Te nderuar anetare.

  Eshte paksa e veshtire te kuptohemi kur ne forum ka perfaqesues te te gjitha moshave, qe 12 vjec e deri ne 55 vjec, prandaj mendoj se kemi dale me nje zgjidhje optimale per te gjithe ju. Sic mund ta keni vene re, ka shume persona ne forum qe shkruajne shume dhe pa kurrfare lidhjeve, dhe kjo ben qe nje zinxhir i madh replikash ta ktheje forumin ne nje dhome virtuale sic eshte ajo #shqiperia. Te tille anetareve une u them qe te vizitojne dhomen #shqiperia dhe te flasin ne kohe reale sa te duan me anetaret e dhomes qe vine e shkruajne edhe ne forum.

  Forumi ka per qellim vetem PREZANTIMIN tuaj, ne menyre qe te gjithe ne te krijojme nje pershtypje se me ke kemi nderin te diskutojme ne kete forum. Pervec pershendetjeve dhe urimeve per njeri-tjetrin, nuk e kuptoj se perse temat e secilit duhet te mbushen me replika te pafund. Kjo na detyroi qe te dalim me nje rregull te tille per kete forum:

  Duke filluar qe sot e tutje, te gjithe anetaret qe do te prezantohen ne forum do te kene 1 jave 10 dite per te marre pershendetjet dhe urimet e anetareve te tjere. Pas kesaj kohe tema e tyre do te mbyllet per tu lene vend anetareve te rinj qe te prezantojne vetveten. Fotoja juaj do te postohet ne listen e fotove te gjithe anetareve te prezantuar te shoqeruar edhe me nje lidhje per tek tema juaj. Kushdo qe eshte i interesuar te njihet me ju apo te mesoje dicka me shume per ju mund te kontaktoje nga profili juaj me email ose me mesazh privat.

  Mendoj se ne kete menyre u presim udhe abuzimeve me forumin, dhe u hapim hapesire ne forum edhe anetareve te rinj qe kane deshire te prezantohen.

  Shpresoj te na mirekuptoni
  Stafi i Forumit
  "Babai i shtetit sht Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkenctari!"

 4. 3 antart m posht falenderuan Albo pr mendimin e shprehur n kt postim:

  Izabela m (29-10-2013),Murar M (06-06-2014)

 5. #3
  Administratore Maska e Fiori
  Antarsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,011
  Ata te cilet duan te shtojne foto ne temat e mbyllura, mund te komunikojne me nje nga moderatoret ose administratoret e faqes.

 6. 3 antart m posht falenderuan Fiori pr mendimin e shprehur n kt postim:

  Izabela m (29-10-2013),{A_N_G_E_L_69} (22-06-2015)

 7. #4
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,090
  Postimet n Bllog
  3
  Nje problem i ri qe ka dale me kohen ne kete forum eshte edhe ai kerkeses per te hequr nje foto pasi eshte postuar e komentuar.

  Ju bej te qarte qe forumi shqiptar nuk fshin asnje foto qe eshte postuar nga ju me deshire ne forum. Ju mund te keni arsye nga me te ndryshmet qe te kerkoni heqjen e fotos tuaj, por rregullat e ketij forumi nuk e lejojne nje gje te tille.

  Jeni te gjithe te lutur sa here qe postoni nje foto ne forum qe ti merrni parasysh te gjitha gjerat. Nuk duam qe pas 1 jave ose 2 ditesh te marrim mesazhe nga anetare te vecante "hiqe pak foton sepse ...". Justifikimi dhe arsyeja qe ju do te jepni nuk vlen dhe ne nuk e marrim fare parasysh. Ju jeni ai/ajo qe e postoni foton me deshire dhe qe nga ai moment ne nuk kemi te drejte ta fshijme ate sipas rregullores.

  Gjithashtu, sa here qe doni te postoni nje foto te re tuajen mund te kontaktoni moderatoret ose SMO e ketij forumi per ta realizuar nje gje te tille. Meqenese tema e cdo anetari te prezantuar mbyllet pas 10 ditesh qe eshte hapur, vetem stafi ka te drejte ta hapi dhe postoje foton tuaj me te fundit. Kjo eshte mese e realizueshme dhe mund te na kontaktoni per me shume.

  Stafi i forumit
  "Babai i shtetit sht Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkenctari!"

 8. Anetart m posht kan falenderuar Albo pr postimin:


 9. #5
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,090
  Postimet n Bllog
  3
  Te gjitha temat e prezantimit qe hapen qe permbajne vetem 1 foto ose vetem 1 rresht prezantim ne formen e pershendetjeve, do te kalohen pa shume shpjegime ne kosh.

  Ky eshte Forumi i Prezantimeve, per te gjithe ata qe duan te prezantojne vetveten ne forum duke shkruajtur dicka rreth jetes se tyre. Ky nuk eshte forum pershendetjesh.

  Albo
  "Babai i shtetit sht Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkenctari!"

 10. Anetart m posht kan falenderuar Albo pr postimin:


 11. #6
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  17,465
  Citim Postuar m par nga Albo Lexo Postimin
  Te gjitha temat e prezantimit qe hapen qe permbajne vetem 1 foto ose vetem 1 rresht prezantim ne formen e pershendetjeve, do te kalohen pa shume shpjegime ne kosh.

  Ky eshte Forumi i Prezantimeve, per te gjithe ata qe duan te prezantojne vetveten ne forum duke shkruajtur dicka rreth jetes se tyre. Ky nuk eshte forum pershendetjesh.

  Albo
  Regulli i lartprmendur duhet respektuar, sepse shihen shkelje t shumta t ktij regulli!
  Sui generis

 12. Anetart m posht kan falenderuar RaPSouL pr postimin:


 13. #7
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  12-11-2013
  Postime
  4

  Pr: Lexoni rregulloren para se t prezantoheni

  Pershendetje quhem Valeria,jam 35-vjec, jetoj ne Greqi, ne Selanik.Me pelqen shume letersia, jam shume e apasionuar mbas saj.Ne Shqiperi kam lene pergjysem shkollen e larte per gjuhe-letersi ne Elbasan.Sapo mesova per forumin shqipetare me pelqeu mendimi te behesha pjese ose anetare e saj.Kjo do me jap nje mundesi me shume shpresoj qe te shpreh edhe une mendimet e mia per tema te ndryshme.Jam ne perfundim te librit te tim te pare ku se shpejti do jete ne duar te lexuesve.Sapo ta kem ne dore kete liber do t'ju shkruaj me shume per te.Uroj qe ky forum te jete nje mbeshtetje e forte per ne emigrantet qe duam te bejma gjera por ne vend te huaj eshte pak e veshtire.Gjithashtu pershendes te gjithe anetaret e ketij forumi, cfardolloj moshe qofshin dashuri dhe paqe ne zemrat e tyre.Me shume respekt.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Valeria : 17-11-2013 m 06:26

 14. #8

  Pr: Lexoni rregulloren para se t prezantoheni

  ,,,,,,pershendetje dhe pergezime per forumin ,,,,,

 15. #9
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-05-2014
  Postime
  3

  Pr: Lexoni rregulloren para se t prezantoheni

  Pershendetje!
  Quhem Ermira Jusufi, jetoj ne Vushtrri -Kosove, mirrem me shkrime, perkatsisht me poezine, jam ne pergadijte te librit te pare, me poezi. Uroj nje dite te bukur, dhe te palodheshme. Gjithe te mirat , kaloni bukur!

 16. #10
  i/e regjistruar Maska e RagNar
  Antarsuar
  19-06-2014
  Vendndodhja
  Durres
  Postime
  6

  Pr: Lexoni rregulloren para se t prezantoheni

  Rregullorja e prezantimit qeka e perngjashme me rregulloren qe ka pasur kampi Auschwitz.

  Shpresoj pa keqkuptime dhe shpresoj te kete liri te plote fjale me shpreh opinionin personal.

  Njerzit ne komunitete virtuale online futen per qef, jo per t'ju nenshtru rregullave te pafundme. Besoj se prezantimin cdokush e ben si ta ndjej, me 2 apo 200 fjale. Une nuk mund te publikoj CV'n e jetes time ne nje faqe interneti pa u ndjer mire/rehat ne ate faqe.

  Kjo puna e fotografise nuk shkon fare. Fotografia esht dhe mbetet prone e imja. S'ka sens nese une postoj nje foto timen dhe me pas ndryshoj mendje dua ta heq por nuk e hiqkam dot sepse u beka prone e forumit. Njerzit po martohen me vetdije e me dashni, po nderrojn mendje duan te ndahen. Ktu postoke nje foto me vetdije dhe nuk e merke dot mbrapsh?! WTF!

  Mendimi im personal esht: Jini pak me flexible me rregulloren. Fundja rregullat jan bere per t'u thyer. :

  Tung.
  BISH KANALI ~ Humour is The Essence of life

 17. #11

  Pr: Lexoni rregulloren para se t prezantoheni

  rregullat nuk jan edhe aq sa nuk mund te perballohen jan shum stabile

 18. #12

  Pr: Lexoni rregulloren para se t prezantoheni

  mendoj se po

 19. #13
  i/e regjistruar Maska e Elian70
  Antarsuar
  30-07-2006
  Vendndodhja
  Vlor
  Postime
  1,938

  Pr: Lexoni rregulloren para se t prezantoheni

  po llogaria bankare a duhet te thuhet???

  si ka mundesi qe te jepen te dhenat, ku anonimiteti eshte dicka e bukur? nuk eshte facebook dhe tjetri vleresohet per ate qe mendon dhe shpreh e jo per pamjen fizike qe ndikon jashtezakonisht. nese do te shihej ana fizike jam i bindur qe do te lindnin parti te reja. pikerisht ne PM mund te njihen me mire e te japin te dhenat anetaret si dhe fotografine personale. Pastaj thone une jam ai qe punoj aty e ti te me kesh friken e mos shkruaj se te ashtu e keshtu...le te respektohet mendimi, pikerisht ajo qe ka vertet rendesi, kurse imazhin hollivudian lerjani facebook-ut.
  Te Dish, te Besh, te Dish te Besh, Bej te Ditur!

 20. #14

  Pr: Lexoni rregulloren para se t prezantoheni

  Jo nuk kam besim

 21. #15
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  07-01-2016
  Postime
  1

  Pr: Lexoni rregulloren para se t prezantoheni

  Me duhen nje list e plot me emra djem te shkurter mundesisht . Faleminderit per mirekuptim.

 22. #16

  Pr: Lexoni rregulloren para se t prezantoheni

  Mir se u gjeta,shum t'neruoshimit antar edhe moderatora.Vet jm kn antar i forumit por kam trnua adresn ater u regjistrova rishto.Pseudonimi a kn Dodgjeka

 23. #17

  Pr: Lexoni rregulloren para se t prezantoheni

  Miresejugjeta!!!!
  Jam nje anetere e re e forumit,me rastin e festave te fundvitit.
  Pseudonimi im eshte "jessi mau mau' Do thoni ju pse? Dedikuar maces time qe nderoi jete nje vit me pare me 29 Nov ,ne moshen 18 vjec,I miss her soooo much.
  Kam arsim te larte (qytetar). Me pelqen cdo tem po specifikisht ajo e kafsheve ,,,,mmmmm,,,tingellon keq.Do thoja ajo e pets,,,macka e qenusha po edhe cdo lloj kafshe shtepiake.
  Paralel me pelqen te postoj te matematika dhe te tema per femije.
  thnx Jessi89 per referencen.

 24. #18
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,767
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Lexoni rregulloren para se t prezantoheni

  Miresjevjen ne forum po do ishte mire te hapje nje teme e cila referohej per ty.

 25. #19

  Pr: Lexoni rregulloren para se t prezantoheni

  Pershendetje quhem Florian jetoj ne France aktualisht, jam martuar kam 2 femije. Me pelqen te mesoj rreth ligjeve rreth emigranteve kryesisht .gjithashtu te shkmbej edhe ide te ndryshme me bashke detaret tane Shqipetar

 26. #20

  Pr: Lexoni rregulloren para se t prezantoheni

  Pershendetje quhem Florian jam martuar kam 2 femije jetojm ne france prej nje 1 viti . me pelqen te shkmbej mendime ne forum kryesisht jam interesuar te mesoj rreth kushteve per femijet se lindin ne Franc a kan te drejt te marrin leje qendrimi.

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Lexoni Bibln on-line n gjuhn shqipe.
  Nga Albo n forumin Komuniteti protestant
  Prgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 30-11-2012, 05:42
 2. Lexoni > Sekretet e Ahmet Zogut
  Nga Humdinger n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 25-10-2006, 12:12
 3. Po nuk patet veshur rrip mos e lexoni.
  Nga INDRITI n forumin Humor shqiptar
  Prgjigje: 24
  Postimi i Fundit: 22-02-2004, 14:08

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •