Close
Faqja 0 prej 10 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 199
 1. #1
  Ulerime Maska e Jola
  Anėtarėsuar
  28-09-2002
  Vendndodhja
  aty
  Mosha
  42
  Postime
  261

  Talking Per ata qe i kan qef barcaletat

  1-)Ne provimin e edukates seksuale, presori i ndau nxensit cifte cifte

  Hyn ne provim cifti i pare
  Fillun tu u puth- ikni i tha presori, 7

  Hyn cifti i dyte
  Kta tu i ndru te gjitha pozicionet - 10 ikni

  Hyn dhe cifti i tret
  Vec kur i shef presori tek bangat e funit, cuni po i bite me dore vete
  - Ca boni ju mre?
  - Hec o presor se per nji cop 5 jena ne..!  2-) Njoni kishte shtru grun ne maternitet per here te peste, kater heret e para gruja kishte lind vetem vajza. Ky donte patjeter djale.
  I vjen lajmi se gruaja lind dhe shkon posht dritares:
  - Ho mi i thot ai
  .........nuk fliste ajo
  - Ho mi dreq c'bone?
  ...............hic prap
  - Ca bone mi t'mart mortja?( i nxef)

  Vajze prap thot gruja me gjysem zoni
  Atehere ky i tregon "mikun" duke i thon:
  - Hec se ke per ta pa mo me sy ti ket!!!


  3-) Nje dite Pierino(aktor komik italian) po ecte rruges me kembe te hapme dhe i kerrusur. Gjate rruges ndeshet me dy doktore te cilet e shohin dhe njeri nga ata pyt kolegun e vet:
  -Une mendoj se ka spoliatroze ne shtylle kurrizore
  Jo ja pret tjetri ska ate semundje. Jo e ka jo se ka dhe me ne fund vendosen ta pyesin
  -Mos je gje me spoliatroze?
  -Jo ja kthen Pierino
  -E shef i thot ky doktori i dyte, qe kisha te drejte, dhe njekohesisht e pyet:
  -Mos je gje me ostomelit?
  -Jo ja kthen prap Pierino
  Gaboheni qe te dy , sepse dhe une mendova se ishte nje pordhe, por ishte m_ut dhe kam dhjerre ne breke...!  4-)Dy perfaqsues te nje fondacioni krishter shkonin shtepi ne shtepi per te folur rreth Zotit
  Me ne fund arrijn dhe ne shtepin e Qerremit. Troket dera, dhe e hap e shoqja
  -Jemi perfaqsues se ''Drites se Shenjt'', - prezantohen ata
  - Dhe gruaja therret te shoqin nga dera:
  Qerremo, hec se ka ardh ''KESH-i''  5-) Martohet nje cift i ri , dhe naten e pare te marteses si gjithmon do ishte hera e pare qe cifti do bente dashuri
  Nje nate me pare nusja ishte keshilluar me nenes e saj, dhe ajo e kishte mesuar qe te hidhte uthull ne krevat qe te dukej e virgjer.
  Vjen momenti kur shtrihen, dhe nusja cohet nga krevati per te marre uthullen, mgaqe drita ishte e fikur ajo ngaterron uthullen , dhe ne vend te saj merr nje shishe me nje leng jeshil
  Te nesermen , djali shikon ca ishte derdhur dhe fillon dhe uleret me te madhe :
  -O bobo me ka vdekur nusja obobob...
  Vjen i jati me vrap dhe kur shef tek krevati i thot:
  Mossss po ti i paske ca temthin mor bir !!!!


  6-) Nje familje Gjirokastrite shkuan per te dal fotografi.
  - Shoku fotograf do ma qic nje cik gocen fotografi njehere ne kembe ene njihere ne bithe. E pastaj do na qic dhe mua me gruan ne kembe dhe bithe.
  Fotografi i pergjigjet:
  -Sa per gocen ta q_ij une., ndersa ju te tjeret shkoni tek ai burri ne fund me mustaqe se ai i bi bithes.....


  7-) Nje familje blen nje papagall.
  Mbas 3 muajsh vjen fatura e telefonit shume e larte.
  I zoti shpis i nevrikosur fillon te pyesi me rradhe pjestaret e familjes se kush kishte folur kaq shume.
  por asnji pranonte. Keshtu qe i ngeli faji papagallit, dhe e kryqezon afer Jezu Krishtit
  Mbasi bojn icik muhabet papagalli me Jezu Krishin e pyet:
  -Po ti sa ke i kryqezuar ktu?
  Jezu Krishti i pergjigjer- Po ja nja 2000 vjet
  Papagalli i pergjigjet:
  Po ti i paske q_i robt telefonit!


  8-) Duke ecur rruges nje goc me gjoks te madh kishte vesh nje bluz me nje figure perpara. E shef nje xhaje dhe e pyt:
  - Sa te bukur e paske ate shtepine aty perpara, o tu boft xhaja!
  Kjo goca i pergjigjet:
  Nuk o shpi mer xhaje, o lokal
  - Sheh sheh .. pergjigjet xhaja, gjith ky lokal i bukur, pse si ke nxjerr karriget jasht ti mi, te morrsha t'ligat ishalla


  9-) Ne nje lokal nje goc ngre krahun lart qe te therriste kamarierin por kur kujtohet se s'kishte rrujt sqetllat e ul posht menjiher.
  Nji pijanec ne nje tavolin tjeter e shef dhe therret kamarierin:
  Kamarier coji asaj balerines nje dopjo prej meje
  Nga e di ti robo qe eshte balerine ?-ia kthen kamarieri
  Pijaneci: - po eshte, sepse vetem balerinat i ngrejn komet aq lart!


  10-)
  Njerzit e djalit do shkonin te merrnin nusen ne nje fshat afer Tiranes.
  Mbas disa minutave babai i vajzes i drejtohet djalit:
  -Ne nga anet tona e kemi zakon qe dhendri duhet te kendoje nje kenge
  Dhendri skuqet dhe i drejtohet halles se vet qe kishte aty prane
  -Po une nuk di asnje kenge popullore vetem te lehta!
  -S'ka gje ja kthen halla , jepi ti se ta mban halla ty
  Dhendri fillon:
  -Topa bore hedhin shoket tane
  Halla ja mban:
  Topat eeeee moj topat eeee
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Jola : 09-06-2004 mė 17:41
  L'amore e' come la febbre, si guarisce a letto.

 2. #2
  Ulerime Maska e Jola
  Anėtarėsuar
  28-09-2002
  Vendndodhja
  aty
  Mosha
  42
  Postime
  261
  11-) Shkon njoni ne farmaci dhe i thot farmacistit qe donte nje aspirine dhe nje prezervativ.
  Sipas kerkeses farmacisti i jep ktij cunit ato qe donte., vecse kur e shef pas pak: Cuni hapi prezervativin e hodhi aspirinen brenda ne te dhe i hodhi dhe pak uje dhe filloi ta tunde
  -Ca po ben ashtu ? - e pyet farmacisti kureshtar
  Ky cuni :
  Po i q_i robt gripit...!!!  12-) Nje cift e kishin zakon qe bonin dashni ne ballkon, meqe ekishin ne katin e peste, por tek pallati perball ishte nji papagall qe gjithmon i bezdiste.Sa fillonin e u puthshin , papagalli nga ana tjeter i theriste q..., q_ie...
  S'duron me ky djali dhe shkon e i ankohet padronit te papagallit duke i thene si ishte puna
  Ne rregull i thote ky burri, kam per tja lidh gojen papagallit.
  Te nesermen del ky cifti prap ne ballkon, e fillojn e puthen perseri ,vecse ky djali shef papagallin nga ana tjeter qe ja bente me gishtin e mesit q. q_ie..  13-) Si gjithmon nje gjerman, nje italian dhe nje shqiptar.
  Kta po tregonin zhvillimet evendeve te tyre.
  Gjermani:
  Ne kemi hapur nje grope te thelle 20 m dhe kemi gjetur kabllo telefoni. Kjo do te thote qe te paret tane kan pas tel qe me kohe

  Hidhet italiani ne kemi hapur gropen 30m te thelle dhe kemi gjetur tel. Kjo do te thote qe ne kemi patur tel para jush

  I vjen rradha shqiptarit
  Ne thot shqipoja kemi hapur nje grop 50m te thelle dhe s'kemi gjetur asgje
  - E cfare atehere? - ia kthejne kta
  - Epo kjo do te thote qe ne qe atehere kena pas celular!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Jola : 08-01-2004 mė 00:05
  L'amore e' come la febbre, si guarisce a letto.

 3. #3
  Ulerime Maska e Jola
  Anėtarėsuar
  28-09-2002
  Vendndodhja
  aty
  Mosha
  42
  Postime
  261
  14-) Shkon nje vlonjat ne zoo, shetit sa shetit, dhe mbeshtetet duke vene doren tek nje kafaz aty prane.
  Nje puntor qe e shef fillon te vrapoj duke theritur:
  - Kujdes , eshte kafazi i luanit
  Vlonjati:
  - Na vash ti ore se s'te hengra luanin une ty....  15-)Dy fshatar Kasemi dhe Arifi punonin ne nje aeroport ne nje qytet te Amerikes.
  Nje dite ishin shume te merzitur dhe Arifi i propozon Kasemit :
  - Hajde pime ca fuel (vaj avionesh) se kom degjuar qe te sjell ne qef, joo spranonte Kasemi
  Me ne fund Kasemit i mbushet mendja dhe kshu ja fusin ca gota
  Te nesermen ne mengjes Arifi i bie celularit te Kasemit
  -He si ndihesh ?
  Mire, ja kthen ky
  -A ke pjerrdh akoma?
  Jo, ja pret Kasemi
  - Mos pirdh i thote Arifi, se une i shkreti pordha dhe e gjeta veten ne Teksas
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Jola : 09-06-2004 mė 17:43
  L'amore e' come la febbre, si guarisce a letto.

 4. #4
  Ulerime Maska e Jola
  Anėtarėsuar
  28-09-2002
  Vendndodhja
  aty
  Mosha
  42
  Postime
  261
  Thnx kalamoja

  16-) Kur u shperndan ndihmat (lines) nje xhaje pyet djalin qe po i shperndante
  C'fare shperndahet ketu?
  Peta byreku ia kthen ky
  Vihet ne rradhe dhe para tij kishte nje grua qe po i lutej ti jepte dy pako.
  ai s'pranonte se ishte 1 pako per femer
  Plaku duke i degjuar thote:
  Po jepja more djale se kushedi sa e ka tepsine kjo!!!!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Jola : 21-01-2004 mė 13:58
  L'amore e' come la febbre, si guarisce a letto.

 5. #5
  Ulerime Maska e Jola
  Anėtarėsuar
  28-09-2002
  Vendndodhja
  aty
  Mosha
  42
  Postime
  261
  Reina , u tha u bo !


  Perfytyro icik kte skenen tjeter

  17-)Nje grup cunash vlonjat ishin duke pire ne nje lokal, pasi i kishin futur nja 5 shishe uwiski therrasin kamarierit per nje tjeter, kur ja sjell porosin kamarieri i thot:
  - Na falni por ne e mbyllim lokalin ne 12 te nates, do na falni por skemi cte bejme
  - Ue ca thua ti ore - i pergjigjet njeri nga ata
  - Po sa eshte ora tani?
  12 e gjysem - ia kthen kamarieri

  Po pse nuk thua ore o te q_ifsha robte qe ke gjys ore qe na ke mbyllyr brenda!!!.....
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Jola : 09-06-2004 mė 17:33
  L'amore e' come la febbre, si guarisce a letto.

 6. #6
  Ulerime Maska e Jola
  Anėtarėsuar
  28-09-2002
  Vendndodhja
  aty
  Mosha
  42
  Postime
  261
  Shih kush fol qe ke humb kta te dy qe 1 here n'vit hyjn ne msn.
  Jo per gje po thash te bejm nji treshe t'fort.....

  18-) Marrin nje vlonjat ne interviste kta te Home office, ky na ishte regjistru si kosovar.

  E pyet per emrin, ja thote vlonjati
  E pyet per mbiemrin , ja thot vlonjati
  Nga cili qytet vjen i thot ai vlonjatit?
  - Nga Prishtina
  Ca profesioni ke?
  - Peshkatar o te q_ifsha udhet i thote vlonjati !!!!
  L'amore e' come la febbre, si guarisce a letto.

 7. #7
  Ulerime Maska e Jola
  Anėtarėsuar
  28-09-2002
  Vendndodhja
  aty
  Mosha
  42
  Postime
  261
  19-)Ishte njehere shqiptari dhe amerikani dhe kta i kishin bere zotit nje te mire dhe ai si shperblim do ti plotsonte nga tre deshira secilit por me kusht qe amerikanit dopjo
  I pari shqiptari:
  - une dua nje vile lluksoze
  Po i thot zoti
  Nje shqiptarit , 2 vila amerikanit
  I erdhi icik inat shqiptarit po hec mo tha.

  Prap shqiptari:
  Dua nje femer yll te bukur
  ok, zoti, nje shqiptarit, 2 amerikanit
  Ksaj rradhe i iku truni shqiptarit , hec se ta rregulloj une tha me vete.

  O zot deshiren e tret dua te me heqesh nje b-ole
  ok, nje shqiptarit, 2 amerikanit

  Naaaa i thot tani shqiptari: - U bone ti sh_kerdhat te pallosh dy femra!!!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Jola : 08-02-2004 mė 11:31
  L'amore e' come la febbre, si guarisce a letto.

 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  31-07-2003
  Postime
  730
  Shume te bukura te gjitha Jola!

  Po kontriboj dhe une! lol

  shkon njeri ne farmaci dhe i thote farmacisten :
  -Keni antiviagra?
  -Jo i thote farmacistja.
  Pas 10 minutash shkon nje tjeter dhe pyet farmacisten:
  _Keni antiviagra?
  -Jo i thote farmacistja,por po me cudit se para teje kerkoi dhe nje tjeter.
  -Ka qene vellai im i thote djali dhe largohet.
  Pas 5 minutash vjen nje tjeter dhe e pyet farmacisten:
  -Keni antiviagra?
  -JO i thote farmacistja,por po me cudit se ti je i treti qe po kerkon se para teje erdhen edhe dy te tjere qe kerkuan antiviagra.
  -Kane qene vellezerit e mi i thote djali.
  -te lutem me thuaj se per se i doni se me bete shume kurioze i thote farmacistja.
  -Po na ka vdekur babai dhe nuk na mbyllet arkivoli i thote djali.


  **************************************************  Ishin njehere tre shoqe nje italiane nje gjermane dhe nje franceze dhe jetonin ne nje kolegj. Vendosen qe kur te ktheheshin ne kolegj... qe mos ta merrte vesh kujdestarja qe keto kishin bere sex gjate kohes se pushimit, i thoshin njera-tjetres :"Hengre gjelle me patate sot".

  Kjo histori vazhdoi deri sa mbaroi shkolla. Secila nga keto shkoi ne vendin e vet. Pas disa kohesh i shkruajne letra njera-tjetres.
  Francezja i shkruan gjermanes dhe italianes :
  -Jam martuar me Pierin nje avokat shume i zoti,nga gjendja ekonomike jemi mire fare. Gjelle me patate hame 3 here ne jave.

  Gjermanja i shkruan francezes dhe italianes :
  -Jam martuar me Hansin nje ekonomist shume i zoti,nga gjendja ekonomike jemi mire fare. Gjelle me patate hame 4 here ne jave.
  Italiania i shkruan gjermanes dhe francezes :
  -Sono spossato con Muco un' emigrante albanese, nga gjendja ekonomike jemi cope-cope, Mucua punon ne ndertim. Gjelle me patate hame dite per dite,kur e ka punen afer vjen e ha "dreken" ne shtepi. Po me ka pjell belaja me te se pasi mbaron se ngreni i fut nje te lepire dhe "taves".
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Jola : 21-01-2004 mė 16:32

 9. #9
  Ulerime Maska e Jola
  Anėtarėsuar
  28-09-2002
  Vendndodhja
  aty
  Mosha
  42
  Postime
  261
  20-) Martohet nji cift i ri, dhe ate nate mbasi ishte vone, disa nga dasmoret vendosen ta kalonin naten aty.
  Pervec ciftit ne dhomen e tyre do flinin dhe disa te tjere.
  Aty nga mesi nates degjohet nusja qe i thoshte dhendrit:
  Te kujt jane syte ? - te miat jane , i pergjigjet ai me gjys zeri

  Po buza e kujt eshte?- prap mo me zor i tha me ze te ulet, e imja eshte

  Po byca e kujt eshte? - ksaj rradhe s'iu pergjigj dhendri se kishin hall mos e degjonin.

  Njoni nga dasmoret se kishte zene gjumi akoma dhe e kishte degjuar te gjithe biseden. vetem kur ja pret:

  Do ti dali njeri zot atyre bythve apo jo?!!!!!
  [21-) Del per here te pare e lire nga kopshti zoologjik zebra .
  Zebra kureshtare , pyet kafshet e pyllit:
  Te paren takon pulen
  - Ca ben ti pule i thot?
  une thot pula bej veze
  Me tutje takon delen
  Ca ben ti dele?
  une thot delja bej qumesht
  Icik me poshte takon demin
  Dem ca ben ti?- e pyet zebra
  Demi i pergjigjet:

  E di cke ti, pa mi hiq icik ato bizhamet se ta tregoj une se ca bej!!!!  22- E pyet njoni nje vlonjat :
  - kam degjuar qe ju vlonjatet shani shume nga motrat...
  Ja kthen vlonjati:
  po kush na i hap kte nam te keq o qe ja q*ifsha motren  P.s mos e hiqni rripin ala....se s'kom marru
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Jola : 09-06-2004 mė 17:30
  L'amore e' come la febbre, si guarisce a letto.

 10. #10
  http://www.ganoweb.com Maska e Shpirt Njeriu
  Anėtarėsuar
  30-09-2002
  Vendndodhja
  Ne toke sepse ne HENE per fat te keq nuk arrita dot
  Postime
  1,869
  Sadam Hyseni perpara se te kapej vendosi ti dergoi mesazh Bushit,ku i shkruante se ishte gjalle.
  Pas firmes se Sadamit shkruhej:
  ELOH SSA OLLEH
  Bushi e merr mesazhin,por nuk mund ta defishonte dhe ia dha Kolin Pauellit,por as ai se kuptoi dhe ja dergoi CIA-s,as kjo si dha rrugzgjidhje dhe ja dergoi nje experti,ky e pa mesazhin dhe ja dergoi perseri Bushit i tha ky mesazh eshte per ty qe do te thote ``[Te pershendes,o idjot}

 11. #11
  jeto i lire ose vdis Maska e shahisti
  Anėtarėsuar
  28-09-2003
  Vendndodhja
  usa
  Mosha
  44
  Postime
  124
  ne autobuse ishin ulur afer njeri tjetrit nje xhaje dhe nje vajze e re me mini funde,s'po i durohej ketij xhajes dhe filloi ti fuste duarte nga kofshet kesaj goces si kalojne nja dy minuta filloj xhaja ti fuste duarte me larte sa arinjne duarte tek molla e ndaluar i thote kjo goca, xhaje ndalo ketu,pse i thote xhaja ,epo eshte zone e ndaluar zone ushtarake i thote kjo,ah e di xhaja edi se ka bere ushtrine edhe zborin tek kjo zone
  Nuk ka me qorre nga ai qe nuk do te shohi me syte e tija[/FONT][/COLOR]

 12. #12
  Eks-plorator Maska e kolombi
  Anėtarėsuar
  27-05-2003
  Vendndodhja
  Mes oqeaneve...............
  Postime
  3,722
  Nje polic ne Fier e therisnin "japrak".U bezdis kaq shume tipi sa mnje dite paralajmeroi te gjithe ataqe do merrnin guximin ta shanin.
  -Kush me theret me "japrak" do ja q..... robt.
  Kaloi kohe dhe askush se gacmonte me.Nje dite ca cuna vene nje fshatar qe shiste gjize,dhe ky i fundit i therret me marifet.
  -OOOOOOOO flet rrushi me oriz.
  Polici i kthehet gjithe inat-Mbeshtille ,mbeshtille fleten e rrushit ,pa ti shk............erdhej ato robt e shpise.
  "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

  GETE

 13. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  06-11-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  118
  Ishte nje cift i martuar dhe kishin blere shtepi te re te gezuar kuptohet .
  Nje dite burri del ne pazar , kur ne rruge shikon nje shokun e ushtrise nga nje qytet tjeter , pasi perqafohen e cmallen i tregon qe ishte martuar dhe kishte blere edhe shtepi te re , prandaj e ftoi per vizit dhe per ti treguar shtepine , ai nuk ja prishi dhe keshtu shkuan ne shtepi .
  Hap deren dhe i gezuar fillon ti tregoj
  Ky pra eshte salloni ja dhe dy banjat
  Ja dhe guzhina
  Kjo eshte dhoma e pritjes
  Ndersa dhoma e gjumit mbyllur fut celesin e hape deren cte shikojne Gruaja me nje tjeter ne krevat .
  Atehere ai i drejtohet shokut dhe i thote ja pra kjo eshte dhoma e gjumit ajo aty eshte gruaja ime ndersa ai qe po e qi jame une.
  Jeta eshte e shkurter shijoe........

 14. #14
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  06-11-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  118
  Nje skaf me refugjat ishin gati te niseshin per ITALI por deti kishte dallge dh i duhej te prisnin sa te qetesohej kur dikush theret skafistin ne radio dhe e pyet sa refugjat ka ai tregon se ka 19 per ITALI dhe nje per peshkaqen KINEZI qe dinte pak shqip e kuptoi qe ishte i vetmi per peshkaqen menjehere nxjer nje pistolete ja vendos ne koke skafistit dhe flet ne radio skafisti po shkon per lesh **** dergoni menjehere nje tjeter
  se deti po qetesohet .
  Jeta eshte e shkurter shijoe........

 15. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  06-11-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  118
  Ishte nje fshatar kishte vajtur ne nje fshat tjeter per te shitur demin si kish pelqyer pazari se shiti e po kthehej per ne shtepi e zuri nata dhe nje shi i forte duke ecur ndalet para nje kishe troket ne dere fort mbas pak del prifteresha dhe prifti fshatari u thot ta strehojne per sote e neser iken mire thote prifti hyr brenda prifteresha hap deren dhe fusin demin brenda i shtrojne mish e vere fshatarit sa ngopet mbas pak prifti i thote ti bente nje nder se kishin nje lope dhe donte ta nderzente demi i tije fshatari nuk ja prishi i kerkon priftereshes nje kazan me uje te ngrohte ajo e cuditur i thote perse e do ai i tregoi se demi eshte lodhur nga ruga po ti fuse ne uje te ngrohte behet dhjet here me i forte ashtu u be i shtrojne fshatarit per te fjetur po nje klithme se la te veje gjume ne sy u cua dhe shkoi nga vinte klithma ndalet te pusi kur shikon prifti brenda ne pus qe mallkonte
  ZOTI TE MARR HAK
  ZOTI TE MARR HAK
  Per lopen e ngordhur e dy tope ne gjak
  Jeta eshte e shkurter shijoe........

 16. #16
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  07-11-2003
  Postime
  337
  Ishin 4 skafiste vlonjate dhe pasi kishin bere nje rruge italie u ulen me nda 40 mije euro-t qe kishin fitu.
  Euro-t po i ndante kapoja. Ai filloi; na ti, i tha te parit, 1 mij euro, na ti, i tha te dytit 1 mije euro,na ti i tha te tretit 1 mije euro, na dhe ti, te qivja motren 10 mije euro, i tha vetes. Vazhdoje nja tre here me kete skeme deri sa skafistet e tjere protestuan ashper.
  -Avash ti avash, se dhe ne kemi motra, thane ata nje zeri...
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Jola : 07-06-2004 mė 16:40

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e gaetano
  Anėtarėsuar
  22-04-2004
  Postime
  6

  xhaja

  Citim Postuar mė parė nga all the stars
  O Jola hallall se na shkrive fare sidomos ajo me ciftin e papagallin.
  dy skafiste vlonjate e kishin bere te udhes se sa here shkonin
  ne itali hidhnin ca kineze ne det,njeher duke kthyer i doli peshkaqeni dhe duke gogezitur i tha:
  po ju ore legena boll me me kineze se me zuri barku.

 18. #18
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,283
  lol shume te forta!! good job Jola

  Suzi duhej te zhvishej para mjekut, por i vinte turp. Mjeku i ri ne moshe, i thote:
  -Okej, atehere po e shuaj driten.
  Ne erresire, vajza pyet:
  -Ku t'i vendos rrobat e mia?
  -Ketu, mbi te mijat!

  Fotografi i drejtohet nje top modeleje qe po pozonte-Dhe tani dua te marresh nje pamje te menduar. Sa bejne 17X17?!

  Pas nje vizite te hollesishme, mjeku i drejtohet pacientes:
  - E dini, zonjushe Miler, per ju kam nje lajm te mire..
  - Une nuk jam zonjushe, por zonje!
  -Atehere, per ju kam nje lajm te keq, zonja Miler..
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga *~Rexhina~* : 10-06-2004 mė 14:04
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e zeus
  Anėtarėsuar
  27-05-2003
  Vendndodhja
  Kėtu
  Mosha
  44
  Postime
  933

  Thumbs up

  -------------------------------------------------------------------------

  Vete nje fshatar ne treg per te blere nje gomar. I afrohet njerit qe shiste dy gomere dhe e pyet:

  - Sa i mban usta?

  Tregtari i pergjigjet:

  - Kete majtas 7000 leke dhe kete djathtas 5000 leke.

  Fshatari pyet:

  - Po pse kete 5000?

  - Po se ky eshte nje ēike b...q...!

  - Ore mire se une per te ngarkuar dru e dua. Nema se po e marr!

  Iken fshatari ne shtepi.

  Pas dy javesh kthehet prape te i njejti tregtar dhe i thote:

  - Ēa eshte ky gomar qe me ke dhene mua ti?! Ky nuk kalon dot as nje kanal te vogel!

  - Te thashe une i shkreti! Nga b...q...t ēa nuk pret!

  -------------------------------------------------------------------------
  Nė botė ka 10 lloje njerėzish: ata qė kuptojnė sistemin binar, dhe ata qė nuk e kuptojnė!

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e zeus
  Anėtarėsuar
  27-05-2003
  Vendndodhja
  Kėtu
  Mosha
  44
  Postime
  933

  Smile Versioni origjinal i barsaletes se Joles :p

  ------------------------------------------------------------------------

  Nje xhaje ne malet e Labėrise therret nje dite nje fotograf dhe i thote:

  "Degjo djale i xhait! Sot siē e shikon kam mbledhur te gjithe djemte dhe vajzat, niperit dhe mbesat se une jam duke vdekur dhe dua t'ju le ndonje kujtim.
  Ti tani do fillosh punen tende dhe ne fillim do me qiē mua me gruan time, nje here ne kembe e nje here ne b..., pastaj do me qiē te gjitha nuset e djemve, nje here ne kembe dhe nje here ne b..., pastaj do me qiē ....

  Dhe fotografi shakaxhi e nderpret dhe i thote: "Aaaaa dale xhaje te vete te marr edhe shoket une se vetem nuk ja dal dot!"

  ------------------------------------------------------------------------
  Nė botė ka 10 lloje njerėzish: ata qė kuptojnė sistemin binar, dhe ata qė nuk e kuptojnė!

Faqja 0 prej 10 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Pėrgjigje: 189
  Postimi i Fundit: 02-09-2013, 21:37
 2. Masakra e regjistrimit komunist nė ushtrinė shqiptare
  Nga Eni nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 17-02-2010, 14:31
 3. Guerilasit e LANC
  Nga Tannhauser nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 28
  Postimi i Fundit: 21-04-2007, 14:12
 4. Histori me vlere per te kuptuar "Dosjet"
  Nga Brari nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 15-02-2005, 18:07
 5. Problemet e shoqėrive tė sigurimit
  Nga dodoni nė forumin Ekonomi & biznes
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-09-2004, 04:18

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •