Close
Faqja 0 prej 12 FillimFillim 1210 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 235
 1. #1
  Re, ne nje cep te qiellit
  Anėtarėsuar
  30-08-2002
  Vendndodhja
  ne nje cep te qiellit
  Postime
  237

  Kristal ne mjegull

  Nuk te shoh me.
  Me dukesh dhe me zhdukesh mes mjegulles.
  Rrezet e kristalta sa pak me ngrohen...
  Te ndjej qe po te humb...
  Kristal ne mjegull.
  Me shpirt te brishte,
  Me gunen e mosperfilljes mbuluar
  Teper i lemuar per tu kapur pas teje
  Teper i kerkuar, per tu mbajtur prej meje
  Pas dhimbjes tende me ler te ngecem...
  ...Stoli e cmuar.....
  "Vanity... you are my favorite sin!"

  DEVIL'S ADVOCATE 2. #2
  ** Vijezim Drite ** Maska e Altina
  Anėtarėsuar
  07-09-2003
  Vendndodhja
  Ne kohe, ne diell, ne ere...
  Postime
  158
  Hapat e MI ne kete rruge.....
  Jehojne ne nje rruge tjeter
  ku
  degjohen Hapat e TU
  qe
  kaluar kane kete rruge
  Vetem MJEGULLA eshte reale
  I vizatoj keto shkronja ....
  Ashtu si ben dita me imazhet e saj, qe pastaj fryn mbi to dhe s'kthehet me pas...

 3. #3
  Re, ne nje cep te qiellit
  Anėtarėsuar
  30-08-2002
  Vendndodhja
  ne nje cep te qiellit
  Postime
  237
  Dhimbja behet hallka
  Dhe hallkat lidhen zinxhir,
  Une eci zbathur
  Ne rrugen e pelegrineve
  Me zinxhirin tim varur ne shpirt.
  Dhe jehona e perplasjeve te tij
  Jehon, aty, ku me vone
  do te kalosh ti.
  "Vanity... you are my favorite sin!"

  DEVIL'S ADVOCATE 4. #4
  mes jetes e vdekjes Maska e kristal
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  uk
  Mosha
  47
  Postime
  176
  Vec pluhur do te ngelem
  se piken lote,se leshove
  rreke e dhimbjes do behem
  do ngelem vec mirenjohje.

  Nje dite kam fryre si ere
  te nesermen si veri
  plogeshtia me ka mbuluar
  se cadren ta lash ty.

  Do kthehem ndoshta neser
  kur syte te jene verbuar
  e tinguj s'do degjoj
  s'pranove qe te duash.

  Nen klithmat e nates
  vec nje enderr ndajme
  tani qe s'jemi bashke
  kristal do te therras.

  and than again
  Edhe pak gjak aortal.

 5. #5
  Re, ne nje cep te qiellit
  Anėtarėsuar
  30-08-2002
  Vendndodhja
  ne nje cep te qiellit
  Postime
  237
  Une erdha, te trokita ne deren e endrave
  Atehere kur gjumi te kishte marre
  Por ti ishe larg me endrra te tjera
  Dhe endra ime ishte shume e bardhe

  Dhe endra ime ishte shume e bute
  Nuk ngjante me endrat e tua
  Trokitja e saj e lehte ne dere
  Teper e brishte, per tu degjuar.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga e_kalter : 06-01-2004 mė 00:52
  "Vanity... you are my favorite sin!"

  DEVIL'S ADVOCATE 6. #6
  musliman krenar Maska e Shiu
  Anėtarėsuar
  20-02-2003
  Postime
  1,040
  Unė erdha, tė mbėshtolla me ėndėrra
  Qė netėve tė errėta gjumi tė tė marrė
  Por shpejt tė mashtruan ėndėrra tė tjera
  Nuk e shihje mė ėndėrrėn time tė bardhė...
  The greatest obstacle to discovery is not ignorance - it is the illusion of knowledge.

 7. #7
  Re, ne nje cep te qiellit
  Anėtarėsuar
  30-08-2002
  Vendndodhja
  ne nje cep te qiellit
  Postime
  237
  Mjellmat, vdesin te heshtura
  si endrrat
  Buze liqenit tim te dhimbjes
  ndersa bie muzg i shkrire
  varur ne cep te gjysemhenes.

  Dhe pikat e gezimit tend
  bejne rrathe
  Mbi suprinen e lemuar
  Te liqenit tim te dhimbjes

  Rrathe rrathe rrathe....
  Shushurima e shimbshme
  prish heshtjen e buzevdekjes.
  "Vanity... you are my favorite sin!"

  DEVIL'S ADVOCATE 8. #8
  Re, ne nje cep te qiellit
  Anėtarėsuar
  30-08-2002
  Vendndodhja
  ne nje cep te qiellit
  Postime
  237
  Une e di,
  Ty malli per mua
  do te te marre.
  Ti mallin, me dege te njoma
  do thuresh kurore.
  Ne dege te pemes
  poshte dritares tende,
  do e varesh.
  Ne muzg,
  kur flladi ta perkunde,
  Ti do degjosh
  Tingujt e te qeshures time.
  "Vanity... you are my favorite sin!"

  DEVIL'S ADVOCATE 9. #9
  ** Vijezim Drite ** Maska e Altina
  Anėtarėsuar
  07-09-2003
  Vendndodhja
  Ne kohe, ne diell, ne ere...
  Postime
  158
  Dhe ora e murit zgjohet nga gjumi i plumbte
  Dhe ziejne prrenjte e digjen druret menduar
  Dhe bari qep me gjilperen e dites mugetiren
  Keshtu mengjesi ne syte e mi te celur hedh rrenje.......
  I vizatoj keto shkronja ....
  Ashtu si ben dita me imazhet e saj, qe pastaj fryn mbi to dhe s'kthehet me pas...

 10. #10
  Re, ne nje cep te qiellit
  Anėtarėsuar
  30-08-2002
  Vendndodhja
  ne nje cep te qiellit
  Postime
  237
  Dite e kote,
  kembet terheq zvarre ne asfalt
  si femije,
  qe kepucet e vellait me te madh
  ka veshur.
  Minutat fluturojne te cmendura
  mbi asgjene,
  dhe mua me flene, krahet, kembet
  qerpiket.
  Dhe fjalet flene te hedhura
  andej_kendej,
  Si rrobat para seksit
  neper dhome.
  Vetem bota ime e pertejme
  rri zgjuar.
  e vetmja fije e gjalle
  tek une.
  Neser, me ate fije, floket e diellit
  do ti lidh,
  Ty dite, qe sot me duar prej femije
  po me mbyt.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga e_kalter : 13-02-2004 mė 04:11
  "Vanity... you are my favorite sin!"

  DEVIL'S ADVOCATE 11. #11
  Re, ne nje cep te qiellit
  Anėtarėsuar
  30-08-2002
  Vendndodhja
  ne nje cep te qiellit
  Postime
  237
  "naten" dhe..... asgje...
  asgje...,
  per petalet e keputura
  nje nga nje perbaltur
  asgje...,
  per te nesermen qe
  nuk do kete
  asgje...,
  per veren e munguar
  dhe dimrin e dhimbjes
  asgje....,
  per cfare ka qene
  dhe me nuk do jete
  asgje...,
  per endrat e thyera
  (me mire endra te thyera
  se endra te genjyera)
  asgje...,
  per eklipsin e diellit
  dhe diten e kthyer ne nate
  .........................
  neser lind nje dite e re
  shtatzene me....
  asgje...
  "Vanity... you are my favorite sin!"

  DEVIL'S ADVOCATE 12. #12
  Re, ne nje cep te qiellit
  Anėtarėsuar
  30-08-2002
  Vendndodhja
  ne nje cep te qiellit
  Postime
  237
  Ne nje bote
  Ku te pamundura nuk ka,
  ...................................

  Pikat e bashkimit te paraleleve
  Jane vullkane qe shperthejne
  Jane Niagara qe derdhen
  Tinguj vibrues.

  Pikat e bashkimit...
  Jane uragane qe mbeshtjellin frikerat
  Jane terheqja e te kundertave te magneteve
  Njollat e ndriteshme te diellit

  Prerjet e paraleleve
  Jane shkulme te ngrohta ere
  Qe shpirtin ta bejne rremuje
  Pika pa te neserme dhe te ardhme

  Jane verbimi drejtezave rrugehumbura
  Pabindshmerisht, mbi njera tjetren perplasur
  Jane vetem caste, qe nuk zgjasin kurre perjete
  Jane PRIVILEGJ........!
  "Vanity... you are my favorite sin!"

  DEVIL'S ADVOCATE 13. #13
  Re, ne nje cep te qiellit
  Anėtarėsuar
  30-08-2002
  Vendndodhja
  ne nje cep te qiellit
  Postime
  237
  Dje, kam pare nje djale te vogel qe luante me nje zhuzhak te gjelber. E kishte lidhur insektin per kembe me nje fije dhe sapo ai bente te fluturonte apo te largohej pak, e terhiqte drejt vetes. Pastaj e leshonte prap dhe e linte te ikte dhe perseri e terhiqte, sapo zhuzhaku largohej me shume se cduhej. Nuk donte ta humbiste. E merrte afer dhe e studionte. I shikonte krahet jeshile syte dhe kembet e vockela.
  Ne nje moment te caktuar, zhuzhaku i dha kraheve dhe cuditerisht fluturoi. Djali i habitur dhe i merzitur shikoi fundin e fijes me te cilen e kishte lidhur. Kemba e keputur e insektit kishte mbetur ne fije....
  "Vanity... you are my favorite sin!"

  DEVIL'S ADVOCATE 14. #14
  Re, ne nje cep te qiellit
  Anėtarėsuar
  30-08-2002
  Vendndodhja
  ne nje cep te qiellit
  Postime
  237
  Atje ku pushoja ne qetesi
  Nen barin e gjelber
  dhe nen nje ulli
  Kur treteshin dhe treteshin
  dhe duart dhe syte....
  Qendronte e gjalle
  Vec nje ender per ty
  Nje ender, me vesen e barit ushqyer
  Nje ender nga deget e ullirt freskuar
  Nje ender as eshter as mendim...
  ...........................................
  Pikerisht atehere erdhe ti
  Barin e shkele dhe te gjelbrin ulli
  Nga rrenjet e shkule,
  Dhe mua bashke me endren e gjalle per ty
  Nga varri nga nxorre
  Dhe na vrave perseri!
  "Vanity... you are my favorite sin!"

  DEVIL'S ADVOCATE 15. #15
  Re, ne nje cep te qiellit
  Anėtarėsuar
  30-08-2002
  Vendndodhja
  ne nje cep te qiellit
  Postime
  237
  Atje, ku kaq gjate te prita
  Dhe ti nuk arrite dot kurre
  U rrit nje lule e kalter
  Me rrenjet shtrenguar nen gure.
  ................................
  "Vanity... you are my favorite sin!"

  DEVIL'S ADVOCATE 16. #16
  Re, ne nje cep te qiellit
  Anėtarėsuar
  30-08-2002
  Vendndodhja
  ne nje cep te qiellit
  Postime
  237
  Portret

  Gishta te holle delikat
  Dhe tingujt pikuar nga to
  Buzeqeshje e pafajshme feminore
  Nga floket e gjate hijesuar
  Dhe syte.... ah syte nuk ti mbaj mend
  por lekuren e bute mjekerrshkurter
  Dhe perseri tingju tinguj tinguj
  Nga tastiera mbi lekuren time
  Dhe prap buzeqeshja e hutuar
  Qe vinte nga larg dhe larg shkonte
  Dhe une serish aty prane
  Nga tinguj e tinguj mbuluar.

  ps. heren tjeter ne shkembim
  te cme dhe.
  Per syte e tu do shkruaj.
  "Vanity... you are my favorite sin!"

  DEVIL'S ADVOCATE 17. #17
  Re, ne nje cep te qiellit
  Anėtarėsuar
  30-08-2002
  Vendndodhja
  ne nje cep te qiellit
  Postime
  237
  Per nje mik te vjeter

  Me thua qe te ka munguar
  nje si mua?
  Po ti frike nga une ke pasur,
  Mos harro.
  Mos harro, ti kurre nuk me pe ne sy
  Tani te lutem mos me thuaj
  "Me ka munguar, nje si ty."
  "Vanity... you are my favorite sin!"

  DEVIL'S ADVOCATE 18. #18
  Re, ne nje cep te qiellit
  Anėtarėsuar
  30-08-2002
  Vendndodhja
  ne nje cep te qiellit
  Postime
  237
  Per nje mik te ri

  Une prirem cuditshem ndaj teje
  ti cuditerisht me ndjek
  labirintheve te te njejtes loje
  Te dy rraskapitur, munduar
  Dhe veshim here ti dhe here une
  Te njejtin fat, sozi te arnuar
  I etur per shterje,
  E shterur nga etja,
  Labirintheve te te njejtes loje
  S'mbahet mend sa shekuj pa u takuar.
  "Vanity... you are my favorite sin!"

  DEVIL'S ADVOCATE 19. #19
  Re, ne nje cep te qiellit
  Anėtarėsuar
  30-08-2002
  Vendndodhja
  ne nje cep te qiellit
  Postime
  237
  Hedh syte ne fushe te betejes
  vec tym dhe balte peme te thyera
  Kufomat kapice nje mbi nje
  Atje ku luftuan vec tre.

  Qielli, nje qiell i murrme
  Qe s'kishte as diell as re
  Si shpirt i harruar rendonte
  Aty ku luftuan vec tre.

  As kishte te humbur dhe as te fituar
  Larguar ne drejtime te kunderta qe te tre
  Dhe kuja nje kuje e heshtur,
  Pezull mbi kufomat nje mbi nje
  "Vanity... you are my favorite sin!"

  DEVIL'S ADVOCATE 20. #20
  musliman krenar Maska e Shiu
  Anėtarėsuar
  20-02-2003
  Postime
  1,040
  me vesėn e buzėve tė tua
  etjen time do ta njomja

  e pastaj

  pak mė lartė do tė ngjitesha
  retė e mbarėsuara t'i gudulis

  pak mė thellė do tė depėrtoja
  ujėrat nėntokėsorė t'i trazoj

  e pastaj

  le tė bie shi pandėrprerė e le tė shpėrthejnė gurrat
  le tė pėrmbytet njė botė e tėrė po u desh
  por unė
  varkėn e Noes as qė kam ndėrmend ta kėrkoj...
  The greatest obstacle to discovery is not ignorance - it is the illusion of knowledge.

Faqja 0 prej 12 FillimFillim 1210 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Zeri i henes ne mjegull
  Nga risela nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 21-10-2006, 16:41
 2. 2 programe audio/video player KaolaXP(shqip) dhe Kristal player
  Nga benseven11 nė forumin Trajnim & leksione
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 15-10-2004, 15:24
 3. Kristal i shkelur
  Nga Dreri nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 03-03-2003, 03:46
 4. Vallja
  Nga deti_bajri nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 04-06-2002, 06:04

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •