Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 40
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e NUDEL
  Antarsuar
  30-12-2003
  Vendndodhja
  gjermani
  Postime
  3

  Shqiptart n Gjermani

  SI JU DUKET GJERMANIA ME KALIMIN E KOHES????????KEQ,KALOHET,MIRE APO SHUME MIRE (UNE KAM 13 VJET KETU DHE JAM AMBJETUAR).NESE DESHIRONI TE BISEDONI ME MUA adressa ime ne MSN >> shiko profilin!!!<< ose DIREKT TE
  ALBANIENCOMPANY@groups.msn.com
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Ndryshuar pr her t fundit nga NUDEL : 30-12-2003 m 23:05

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e NUDEL
  Antarsuar
  30-12-2003
  Vendndodhja
  gjermani
  Postime
  3

  Re: Shqipetaret Ne Gjermani (2)

  Ndryshuar pr her t fundit nga NUDEL : 05-01-2004 m 17:44

 3. #3
  Perjashtuar
  Antarsuar
  04-02-2003
  Postime
  444
  Une jam nje shqiptar puro qe rroj qe prej 14 vjetesh ne Gjermani.
  Ju falemnderit qe keni hapur kete teme qe te mund te shprehim pershtypjet tona per Gjermanine.
  Ketu poshte po perpiqem te shkruaj shkurt per eksperiencen time ne Gjermani.Eshte nje histori tragjike dhe absurde.

  Erdha ne vitin 1990 ne Gjermani i ftuar nga shtetas gjerman.
  Per 4 muaj mu dha azil.
  Ne 1991 Friedrich Ebert Stiftung me dha nje burse per te studjuar juridik.
  Fillova me kenaqesi te studjoj juridik ne Heidelberg me qellimin e mire qe te kthehesha ne Shqiperi dhe te punoja si jurist ,te jepja ndihmen time modeste ne forcimin e instutucioneve demokratike ne Shqiperi.
  Kur isha ne semestrin e trete perjetova nje eksperience absurde.
  Institucione te caktuara te shtetit gjerman perdoren armet me moderne ndaj meje per disa jave me rradhe (dhe metoda te tjera)
  per te me shkaterruar,pasi kishin bere nje perpjekje per te me rekrutuar ne sherbim te German secret service kundra vendit tim.
  Protestova nder te tjera tek nenkryetari i Bashkise se Heidelbergut,
  Dr.Bec per padrejtesine qe po me behesh,pasi vete shteti gjerman me kish dhene statusin e azilantit politik.
  I lartepermenduri zyrtar gjerman(qe ende eshte nenkryetar edhe sot e kesaj dite) e injoroi protesten time.
  Nen presionin e perdorimit te armeve me moderne te kohes(microwave weapons) kundra personit tim u detyrova te le gruan dhe femijen dhe te largohem per tri muaj nga Heidelbergu.
  Pasi u ktheva pas tri muajsh mu desh te perjetoje absurditete te tjera,qe nuk i kisha pritur kurre te ndodhnin ne nje vend demokratik.
  U detyrova t'i le studimet.
  Me vone mu desh te provoje intensivisht perbuzjen dhe poshterimet dashakeqe te fqinjeve te mi gjermane te cilet te motivuar nga perbuzja raciste per kombet e vogla bene cmos per te ma bere mua dhe familjes time jeten sketerre.
  Fillova te protestoj poshte e lart neper mbledhje te hapura kundra ketij trajtimi barbar,per te cilin mendoja me naivitet se i perkiste Gjermanise se te kaluares.
  Pasi kisha bere disa protesta te zhurmeshe ne ambjente publike dhe ne mediat,me 24 mars 1999 diten tone te rendesishme kombetare kur USA shtriu doren me bujari dhe filloi sulmin shkaterrues kunder Serbise ,pra po ate dite si per ironi shteti gjerman me dergon nje leter ku me kerkonte te largohem brenda nje muaji nga Gjermania.
  Dola ne gjyq,pasi disa muajsh.I thashe avokatesh ti me hap gjyqin se ne gjyq nuk kam nevoje per ty.
  Ne sallen e gjyqit ndodhesha une ,gjykatesi dhe nje miku im Amerikan,qe kish ardhur per te me dhene mbeshtetje morale,me pranine e tij.Ajo perkrahje e tij ishte shume e rendesishme per mua ne ato momente pasi nder te tjera ky mik kish nje diplom juristi dhe punonte per departamentin amerikan te mbrojtjes si jurist.
  Me duhet te them per hire te se vertetes qe gjykatesi me emerin Kmpel ,ne Karlsruhe, u soll shume mire me mua dhe se fundi e denoi qeverine e vendit te tij duke me dhene mua te drejte.
  Ky gjest i drejtesise gjermane ma ngrohu zemren dhe me dha nje fare besimi,te pakten tek instutucioni i drejtesise gjermane.
  Megjithate plaget qe kane shkaktuar tek une dhe dhuna absurde qe instutucione te caktuara gjermane ushtruan ndaj meje nevitet 1992,1993 per arsye qe nuk i kuptoj as sot e kesaj dite me bejne te mos jem i lumtur ne Gjermani.
  Rroj ketu vetem sepse gruaja dhe djali im nuk shohin mundesi largimi.
  Te gjithe kete histori te tmerrshme si dhe presionin racist te ambjentit gjerman besoj se nuk do ta kisha perballuar dot po mos kisha perkrahjen morale te gruas time aq te dashur ,si dhe te miqve te mi Amerikane qe me jane gjendur ne momentet me te veshtira te jetes sime.
  God Bles Albania,
  God Bless America.

  Shpresoj qe ky tregim real i imi te inkurajoj bashkeatdhetare te tjere te cfaredomoshe qe te shkruajne haptazi ne kete forum per eksperiencat e tyre pozitive dhe negative ne Gjermani.
  Me lejoni t'a mbyll kete shkrim me pak vargje te miat:

  Gjermani moj e pabese
  Te shkela se me bere ftese
  Po ta dija c'ke nen lekure
  Nuk do te kisha shkelur kurre!!!

 4. #4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  06-04-2003
  Vendndodhja
  gjermani
  Mosha
  45
  Postime
  9
  hallo...e lexova me vemendje se cfare kishe shkruar.deri diku kemi historira te njejta per nje jete me te mire,vec kjo e imja ndryshon.fushe tjeter qe thua ti.ji krenar per veten dhe respekt ke nga nga ana ime.neser ehste dite e re,dhe neser do fryj prape era.mbaresi ty dhe famijes tende.
  imagine

 5. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  20-04-2007
  Postime
  117
  T gjith mrgimtart duhen t dijn se jeta jasht atdheut nuk mund t jet embl.Kudo q t shkosh jashtaatdheut,je i huaj,t shiqojn t huaj,po vet e ndjen se je i huaj.Kan qen disashkaktar q na kan shkaprderdhur vendeve t huaja,kta i dijm t gjith,dhe shpresa po na mban se shqiptarve do t na buzqeshi fati dhe ti kthehemi atdheut.Megjithat kohn sa t jemi jasht atdheut duhet t jemi t organizuar.

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Ali Baba Tepele
  Antarsuar
  15-03-2007
  Vendndodhja
  Greqi
  Postime
  1,637
  Gzuar festn e 95 vjetorit t ngritjes s flamurit, t gjith shqiptart kudo q jan.Me nj Shqipri etnike s shpejti.

  LSHSHG (LIDHJA E SHOQATAVE SHQIPTARE N GREQI)

 7. #7
  Une jam shume mire ne Gjermani..punoj jetoj skam pasur gjera te tilla deri tani .
  Une ti dhe ne te dy......

 8. #8
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  07-06-2005
  Postime
  639
  Te gjithe te huajte te cilet vin nga Popuj te vegjel siq eshte ai i yni e posaqerisht Shqiptaret dhe tentojne ne Gjermani te provojne te futen ne ndonje lami tjeter te punes perveq (Baustelles) Kantierit te Ndertimatrise e kane shume veshtire te depertojne os te mos them te pamundur.

  Une per veten time jame qe nga 1994 ketu. kam kryer me shume peripeci dhe me shume lufte kunder formava te ndryshme te Burokracise dhe te Diskriminimit nje shkolle per Informatike dhe me vone nje Specializim.
  Shkollen e kam kryer qe 6 vite kurse spezializimin qe 6 muaj mirpo per te gjetur pune eshte shumeveshtire ose e pamundur.
  Kame punuar nja 2 vite ne kete lami por edhe fati me ka prire ku shkoja une Firmat falimentoni.
  Keshtu qe vendosa te specializoj ne lemin e Rrjetave te cilen te drejt e fitova vetem atehere kur nje i ngjofshem gjerman pranoj te me punsonte ne firmen e tije nese e kryej ate specializim, atehere pranoj enti i punesimit te me lejoj te marre pjese ne ate specializim.
  Per fatin tim ai gjermani nuk mundi ta hapte firmen e tije per shkaqe te pengesave Burokratike dhe une mbeta rrugeve.

  Kisha disa biseda per punesim ne disa Firma, ne dy firma pasi me pyeten per historin se nga vij une dhe si kam patur mundesi te kryej shkollen ketu dhe si e kam marre nenshtetsine Gjermane me thane po na vie keq por ti do te kesh probleme gjuhesore dhe nuk mundemi te marrim ne pune tek ne duke u referuar ne akcentin tim, edhe pse desha ta theksoj se ne ate specializim qe e kam kryer une kan qen edhe 4 Gjerman nga enti i punesimit e te gjithe ata nuke kane mundur te kalojne ne provimin final as per te dyten her kurse une kame kaluar qe ne heren e pare edhe ate bile ne gjuhen angleze, kurse ata ne gjuhen e tyre amtare nuk kane mundur te kalojne.

  Desha vetem te theksoj se askund ne Evrope e as ne Amerike nuk eshte me veshtire se ne Gjermani te depertoshe si i huaj.
  Ne lemit ku ata kane nevoje per puntore krahu ose ku Gjermanet nuk duan te punojne aty jane te huajt te "mireseardhur" ne tjerat lami as ce duan ti shohin me sy, ne realitet te huajt ketu nuk i duan aspak por te gjithe e din se cfare kane bere ata ne dy luftrat boterore.

  Vend me i poshter se ky nuk ka, une per veten time nuk kame ku te kthehem se shtepi ne vendin tim nuk kam se ma kane djegur serbet, e as para nuk kam te ndertoj ndonje apo te blej diqka keshtu qe kam mbetur rrugeve te ktij vendi te poshter perndryshe as nje ore skisha ndejtur ketu.

  E ata qe thojne se nuk ka probleme te kesaj natyre ne gjermani ata vetem genjejne.
  Ndryshuar pr her t fundit nga dardani8 : 10-12-2007 m 07:38
  JO NEGOCIATA - VETVENDOSJE

 9. #9
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-12-2007
  Vendndodhja
  Dortmund
  Mosha
  50
  Postime
  2
  une jetoj ne Gjermani, qe nga 31.Gushti 1994.
  Jam adoptuar shume ne kete vend e kushte por Kosova mbetet Kult i jetes sime.
  Kam nevoj te njoftoj njerez te shoqerueshem shqiptar, kudo qe jetojne e punojne.

 10. #10
  Perjashtuar Maska e besi84
  Antarsuar
  29-12-2003
  Vendndodhja
  n'toke t'Zotit!!
  Mosha
  36
  Postime
  440
  Histroria e juristit ishte interesante, por ngase ishte tejet e shkurte per kete arsye kishte edhe shume gjera te mjegullta, perkatesishte te pa kuptueshme.

  Historia e informaticientit, ishte e dhimbshme , megjithate me e kuptueshme...eshte e vertet se po pate probleme me gjuhen gjermane, do te keshe shume veshtire te inkuadrohesh ne shoqerin e ketije vendi.
  Ose duhet ta flasesh gjuhen rrjedhshem sikur se keta, ose te largohesh nga ketu.


  Per veten time ne gjermani kam ardhur kohe pas kohe (gjate pushimeve verore) qe nga 1999. Tanime ka 2 vite qe kame vendosur te rri dhe te studioj shkencat politike.
  Per mendimin tim , ka shume gjerman qe jane shume te mire , pra si shumice jane ok. Por si shoqeri jane te keqije. Nacionalizmi i mundon ende, edhe pse po mundohen qe me qdokusht ta e largojn kete smuundje nga vetja e tyre, ata prape se prape vazhdojne te vuajne nga kjo, duke i bere qe te kene nje antipati te theksueshme ndaj te huajve.

  shnet juve
  besi
  Ndryshuar pr her t fundit nga besi84 : 12-02-2008 m 20:46

 11. #11
  l'aquila tornera a volare Maska e brandon
  Antarsuar
  07-04-2006
  Postime
  622
  Ne Gjermani i gjen te gjitha llojet e tipave; nga me idioti deri te me i persouri! Kjo eshte e bukura e Gjermanise! Ka shume njerez qe jane si ne , mund te behesh shok i vertete me ta, dhe kete nuk e gjen kudo! Une per vete, ndoshta dhe per fat jam ndier mire ne ambjent gjerman!
  La vida es un carnaval

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e ALBA
  Antarsuar
  21-05-2002
  Vendndodhja
  Gjermani (Dortmund)
  Postime
  2,610
  Citim Postuar m par nga brandon Lexo Postimin
  Ne Gjermani i gjen te gjitha llojet e tipave; nga me idioti deri te me i persouri!
  Pse ka ndonje shtet ne bote qe nuk i gjen te gjithe llojet e tipave ?

  Deri tani ne Europ nuk gjen shtet me human dhe social se Gjermania , sigurisht ka fanatike nacionaliste , ka gay ka lesbike , ka Pijanec ka lypsjar etj , si ne te gjithe vendet e botes , por mua nuk me kan prish pune asnjehere .


  Alba
  "Jeten duhet ta paguash me cmimin e vuajtjes."
  .

 13. #13
  Perjashtuar Maska e besi84
  Antarsuar
  29-12-2003
  Vendndodhja
  n'toke t'Zotit!!
  Mosha
  36
  Postime
  440
  Citim Postuar m par nga ALBA Lexo Postimin
  Pse ka ndonje shtet ne bote qe nuk i gjen te gjithe llojet e tipave ?

  Deri tani ne Europ nuk gjen shtet me human dhe social se Gjermania , sigurisht ka fanatike nacionaliste , ka gay ka lesbike , ka Pijanec ka lypsjar etj , si ne te gjithe vendet e botes , por mua nuk me kan prish pune asnjehere .


  Alba
  Alba e din sic eshte puna e humanitetit gjerman, keta eshte e vertet se ndihmojne popujt qe kane nevoje, por jo pse ju dhem zemra per ta, por se thjesht kete e bejne per 3 gjera:
  1. Per ta mbuluar turpine madhe (lufta 1 dhe 2 botrore--->hitlerin)
  2. Per te qene me dominante (si Amerika, rrugeve te tyre jane ka shkojne)
  3. Per tu treguar tjerve se keta jane populli ma i madhe ne evrope (dhe me i fort ekonomikisht) , dhe qe skane nevoje per asnjerin,por te tjeret jane te varun prej tyre.

  p.s beson se profesori im (i mardhenies nderkombtare) , dy ligjerata i ka hubmur vetem duke e lavderuar politiken e jashtme te Gjermanis (ndihmat e saj) sa qe e qoj aq larte, qe thojke ne jem kampion evrope...
  Ky mentalitet eshte tek te gjithe gjermanet

 14. Anetart m posht kan falenderuar besi84 pr postimin:

  Ana1987 (15-12-2015)

 15. #14
  i/e regjistruar Maska e ALBA
  Antarsuar
  21-05-2002
  Vendndodhja
  Gjermani (Dortmund)
  Postime
  2,610
  Citim Postuar m par nga besi84 Lexo Postimin
  Alba e din sic eshte puna e humanitetit gjerman, keta eshte e vertet se ndihmojne popujt qe kane nevoje, por jo pse ju dhem zemra per ta, por se thjesht kete e bejne per 3 gjera:
  1. Per ta mbuluar turpine madhe (lufta 1 dhe 2 botrore--->hitlerin)
  2. Per te qene me dominante (si Amerika, rrugeve te tyre jane ka shkojne)
  3. Per tu treguar tjerve se keta jane populli ma i madhe ne evrope (dhe me i fort ekonomikisht) , dhe qe skane nevoje per asnjerin,por te tjeret jane te varun prej tyre.

  p.s beson se profesori im (i mardhenies nderkombtare) , dy ligjerata i ka hubmur vetem duke e lavderuar politiken e jashtme te Gjermanis (ndihmat e saj) sa qe e qoj aq larte, qe thojke ne jem kampion evrope...
  Ky mentalitet eshte tek te gjithe gjermanet
  Si do qe te jete mjaftojn qe jane human , dhe ndihmojn popujt ne nevoj , kjo eshte me e rendesishme per mua . Sigurisht qe me i forti gjithmon tregon muskujt , ashtu si Amerika , (Kjo gjithmon me llogjiken e te fortit dhe jo te mencurit ) . Sido qe te jete Gjermania ne vitet me te veshtira te familjes time me erdhi ne ndihme dhe kam 18 vite qe ha buken e Gjermanit , dhe nuk ja hedh poshte aq kollaj , kjo me intereson mua .
  Sigurisht qe ne Gjermani me solli fati te rritem te jetoj te punoj dhe te krijoj familje , por duke pare dhe degjuar per jetesen e bashkatdhetaret e mij , qe jane ne Itali Greqi , Belgjik apo ne ndonje shtet tjeter , jam shume e lumtur ,qe fati ishte me mua .


  Alba
  "Jeten duhet ta paguash me cmimin e vuajtjes."
  .

 16. #15
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,691
  Citim Postuar m par nga besi84 Lexo Postimin
  1. Per ta mbuluar turpine madhe (lufta 1 dhe 2 botrore--->hitlerin)
  2. Per te qene me dominante (si Amerika, rrugeve te tyre jane ka shkojne)
  3. Per tu treguar tjerve se keta jane populli ma i madhe ne evrope (dhe me i fort ekonomikisht) , dhe qe skane nevoje per asnjerin,por te tjeret jane te varun prej tyre.
  une nuk kam qene ndonjehere ne gjermani, po po jap nje mendim timin mbi ato qe ke thene.
  1. Gjermanet nuk kane pse te turperohen per asgje, as per hitlerin. Hitleri i dha hov ekonomise gjermane, keshtu qe objektivisht sado i keq dhe pervers te ket qene hitleri ka qene i mire per popullin e vet. Te ishin dhe politikanet tane aq te mire sa Hitleri se foton do ja mbaja ne portofol.
  2.3. Gjermania nuk ka pse te lodhet te tregoje se eshte dominante, ne dy luftera boterore e ka treguar dominancen e vet me vepra, dhe me mekembjen e saj te shpejte mbas luftes. Prandaj kam respekt te thelle per kete popull, jane me te vertete te pavarur nga te tjeret.

 17. #16
  Perjashtuar Maska e besi84
  Antarsuar
  29-12-2003
  Vendndodhja
  n'toke t'Zotit!!
  Mosha
  36
  Postime
  440
  Citim Postuar m par nga xfiles Lexo Postimin
  une nuk kam qene ndonjehere ne gjermani, po po jap nje mendim timin mbi ato qe ke thene.
  1. Gjermanet nuk kane pse te turperohen per asgje, as per hitlerin. Hitleri i dha hov ekonomise gjermane, keshtu qe objektivisht sado i keq dhe pervers te ket qene hitleri ka qene i mire per popullin e vet. Te ishin dhe politikanet tane aq te mire sa Hitleri se foton do ja mbaja ne portofol.
  2.3. Gjermania nuk ka pse te lodhet te tregoje se eshte dominante, ne dy luftera boterore e ka treguar dominancen e vet me vepra, dhe me mekembjen e saj te shpejte mbas luftes. Prandaj kam respekt te thelle per kete popull, jane me te vertete te pavarur nga te tjeret.
  Ske pasur nevoje te tregoshe se nuk ke qene ne Gjermani, kjo verehet ...

  Gjermanet mundohen me qdo kusht ta e qebejne ate kohen kur Hitleri ishte ne push tet. Ata madje e llogarisin periudhen para luftes se 2 boterore (1933-1945) si vrima me e thell ne historin e lavdishme te tyre.
  Nese e ke njemend se e perkrahe hitlerin dhe lufterat e saj, atehere je gabim dhe per kete gje nuk kam ndermen te replikoj me shume, mbase ketu flitet per diqka tjeter.
  Fundja Hitleri tanime njihet si nje psikopat nga tegjithe, dhe se ishte Amerika ajo qe mundesoje rimekembjen e Gjermanise pas luftes se 2 boterore.

 18. Anetart m posht kan falenderuar besi84 pr postimin:

  Ana1987 (15-12-2015)

 19. #17
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,691
  Dhe nese nuk mbeshtesin hitlerin, kjo nuk ndryshon faktin se jane te pavarur. Nuk ishte merita amerikes rimekembja e gjermanise, eshte kultura qe kane.

  Kot nuk thone "mall gjerman", prodhimi gjerman eshte nder me te miret ne bote.
  A eshte dhe kjo merita e Amerikes, .

 20. #18
  Perjashtuar Maska e besi84
  Antarsuar
  29-12-2003
  Vendndodhja
  n'toke t'Zotit!!
  Mosha
  36
  Postime
  440
  Citim Postuar m par nga xfiles Lexo Postimin
  Dhe nese nuk mbeshtesin hitlerin, kjo nuk ndryshon faktin se jane te pavarur. Nuk ishte merita amerikes rimekembja e gjermanise, eshte kultura qe kane.

  Kot nuk thone "mall gjerman", prodhimi gjerman eshte nder me te miret ne bote.
  A eshte dhe kjo merita e Amerikes, .
  Kultura nacionalise mendo ti?? ajo kultur qe i shtyri te shkatrrojn boten si kurr me pare, dhe ajo kultur e cila i bene qe te i urrejn te huajt si askund tjeter???

 21. #19
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,691
  Citim Postuar m par nga besi84 Lexo Postimin
  Kultura nacionalise mendo ti?? ajo kultur qe i shtyri te shkatrrojn boten si kurr me pare, dhe ajo kultur e cila i bene qe te i urrejn te huajt si askund tjeter???
  Jo kultura nacionaliste, kultura e cila i ben kaq te suksesshem kudo, 'do lloj kulture qofte ajo.

 22. #20
  i/e regjistruar Maska e ALBA
  Antarsuar
  21-05-2002
  Vendndodhja
  Gjermani (Dortmund)
  Postime
  2,610
  Citim Postuar m par nga besi84 Lexo Postimin
  Kultura nacionalise mendo ti?? ajo kultur qe i shtyri te shkatrrojn boten si kurr me pare, dhe ajo kultur e cila i bene qe te i urrejn te huajt si askund tjeter???

  Ti besi84 jeton ne Gjermani apo dikund tjeter ? Mendon ti se vertet lufta e Hitlerit ishte si shkak i nacionalizmit ? Sigurisht qe koha e Hitlerit Stalinit dhe Enverit mos ardht kurre , por mos harro se te gjithe ata qe duan vendin e tyre jane nacionaliste , edhe ne Shqiptaret jemi nacionaliste , bile disa jane fanatike nacionaliste , por ate qe beri Hitleri nuk mund ta bejm ne , ajo qe beri Hitleri nuk ishte nacionalizem , ajo ishte cmenduri e nje te cmenduri .

  Alba
  "Jeten duhet ta paguash me cmimin e vuajtjes."
  .

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Esse dhe artikuj të muslimanëve
  Nga ORIONI n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 35
  Postimi i Fundit: 09-12-2010, 09:31
 2. Shqiptart s`kan pse t druajn nga etno-identiteti i tyre
  Nga naqeta n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 20-04-2009, 12:47
 3. Forumi Mysliman: Presidenti Moisiu ka fyer ndjenjat tona
  Nga Davius n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 88
  Postimi i Fundit: 30-11-2005, 16:53
 4. Kuvendi q na la trashgim ADN-n e Dushkut
  Nga Kosovari_78_Ca n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 22-05-2005, 01:24
 5. Zgjimi Kombtar
  Nga dodoni n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 24-11-2004, 08:54

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •