Close
Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 71
 1. #1
  Fragile Maska e Alesia
  Antarsuar
  17-07-2002
  Vendndodhja
  Nder njerez
  Postime
  79

  Agim Doci Fiton mimin e pare per tekstin me te mire ne festivalin e 42 kombetar

  Per 3 nete rresht u dha ne Pallatin e Kongreseve Festivali i 42 i kenges.
  mimin e pare e fitoi Anjeza SHAHINI me tekst te Agim Doit dhe muzike te Edmond Zhulalit
  Kjo kenge do na prezantoje ne Festivalin Europian qe do zhvillohet ne Turqi
  Urime te gjitheve atyre qe dhane kontributin e tyre per kete eveniment kaq te madh.
  Ne mos gaboj eshte hera e pare qe kenga shqiptare prezantohet ne nje festival Europian.

  URIME
  Te mesosh dicka eshte gje e mrekullueshme, sepse sa here qe meson dicka,SHNDERROHESH NE DICKA TE RE.
  Leo BUSCAGLIA

 2. #2
  Shkodranja mil Maska e @ngel_EyEs
  Antarsuar
  06-07-2003
  Vendndodhja
  crazy, busy, noisy.. London
  Postime
  51
  nuk me pelqej edhe aq shum kenga... por disi si ma e mira nga te tjerat...
  ne pergjithesi spektakli si i dekun, skishte gjalleri...
  pastaj mu shpif mariza ekonomi... priti cmimin e pare ajo e?? edhe me ate kenge qe yyuukkk... e shkreta, u zhgenjya...

  anjezes i uroj fat ne eurovision... dhe ishalla me kembe te mbare!
  totally lovable

 3. #3
  T'majt e jotja. Maska e Reiart
  Antarsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  Atje ku arrin tymi i SHARRES
  Mosha
  57
  Postime
  621
  Kompozitori, poeti, kengetari. Nje skuader ku duhet te jene te gjithe ne forme perndryshe je i humbur.
  U uroj te jene ne forme kur te na perfaqesojne ne festivalin Europian.
  Injoranti eshte......
  Injorant nuk eshte ai qe nuk di, por ai qe nuk meson!

 4. #4
  Lezet me kripe
  Antarsuar
  02-11-2003
  Vendndodhja
  Ne cati
  Postime
  51
  Jam dakort me ty @ngel, Mariza se meritonte hic ate vend qe zuri, Kujtim Prodani duhet ta kishte marre po nejse. Une per vete u gezova jashte mase qe e mori Anjeza se me mire se ajo asnje tjeter ne ate koncert nuk mund ta perfaqesoje Shqiperine ne Eurovizion. Mbase i vene gishtin kokes ata qe ja kane bere kengen dhe e perpunojne pak bukur para festivalit europian se ashtu sic eshte tani skemi gje ne vije.

 5. #5
  Urime Agimi Docit dhe gjithe fituesve te tjere ne kete festival. Kengen fituese nuk e kam degjuar, por shpresoj te jete nje perfaqsim i bukur i Shqiperise ne Eurovizion. Kush mund te na shkruaj dicka me shume rreth festivalit si psh kengetareve pjesmares, prezantuesve, skenografise, etj.
  Mos shkruaj gj kur je me nerva, sepse, ndrsa plaga e gjuhs sht m e keqe se e shpats, mendo ka mund t jet ajo e pends

 6. #6
  Lezet me kripe
  Antarsuar
  02-11-2003
  Vendndodhja
  Ne cati
  Postime
  51
  Une e ndoqa festivalin ne te tre netet e tij dhe te them te drejten kurre nuk kisha pare nje prezantuese me te dobet se Ledina Cela. Adi Krasta dihet qe eshte ne forme. Skenografia ishte e bukur, kryesisht dominonte ngjyra blu. Kengetaret ishin pothuajse 90% te rinj dhe niveli i kengeve per mua ishte tmerresisht i dobet pervec 3-4 qe nuk ishin dhe aq keq. Per vete them se Anjeza e meritoi po me pelqeu dhe kenga e Kujtim Prodanit, e atij si dhane asnje cmim sepse cmimin e dyte e mori Mariza qe se meritonte hic. Besoj se e ke degjuar qe Mariza nuk doli ne skene te merrte cmimin se u merzit, priste vend te pare. Overall festivali nuk ishte keq - Ledina ja prishte bukurine - po meqe fitoi ajo qe e meritonte te tjerat harroen.

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Agim Doi
  Antarsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  Tiran, Ministria e Mbrojtjes
  Mosha
  75
  Postime
  2,799

  Festivali I Kngs N Radiotelevizion

  BASHKFORUMISTA T DASHUR ERDHAAAAAAAAAA!

  Po ju shkruaj poezin e cila fitoj Vendin e Par n Festivalin e sivjetshm me muzik t Edmond Zhulalit nga e talentuara Agnesa SHAHINI!

  DUA T BHEM IMAZHI I YT

  Kur vjen n shpirt nj dashuri
  sa e uditshme t duket vehtja
  se ndjehesh krejt tjetr njeri
  dhe sa e shtrenjt t duket jeta!...

  nj puthje sa e kerkoj
  E ndjej n ast nj mall
  I mbyll dy syt - harroj
  Jam mbretresh si n prrall!

  Kaloj n rrug shpesh e hutuar
  Dhe nuk shikoj dy hapa larg...
  Si do njeri i dashuruar
  n sy un mbaj imazhin tat..

  Dua t bhem paksa e krisur
  dua t bhem dhe lot tek syt...
  dua t bhem dhe gjum i prishur
  Dua t bhem imazhi i yt!...

  Agim Doi

  Tani m ndjeni por un e shkrova sepse deshta t falnderoj n radh t par Anjeze Shahinin fal s cils fituam mimin e par!
  Ju premtoj se do e fitojm edhe n Festivalin Europian q zhvillohet prej 8 majit e deri me 12 maj 2004.
  Na ndihmoni me idet tuaja se si duhet t prgatitemi q atje t nderohemi! Ja p.sh. si e mendoj un dhe Edmond Zhulali:
  1. Do fusim element muzikor karakteristik si iftelit dhe ison labe:
  2. Do fusim veshjen tradicionale kombtare tek kngtarja Anjeze Shahini (Lunxheris)
  3. Do fusim 4 vajza bukuroshe n kompleksin vokal instrumental t veshura me 4 kostume karakteristike shqiptare si p.sh: t KOSOVS, T VERIUT, T JUGUT DHE T SHQIPRIS S MESME
  4. etj,etj,

  Me respekt Agim Doi

 8. #8
  Eklips Maska e deep_blue
  Antarsuar
  25-02-2003
  Vendndodhja
  Diku ne Kosove
  Mosha
  51
  Postime
  695
  Postuar m par nga deep_blue
  O Agim! Para se njerezit te te ndihmojne ( mendoj shqiptaret per betejen e re ne Turqi),fillimisht te uroj per tekstin e shpallur nga ana e jurise, por ne skenen e Festivalit te Radiotelevizionit dole paksa i "hallakatur" jo per ndoj gje por na more fytyren ne forumistave mor i uruar .  Te gjitha jane thene

 9. #9

  Si ide

  Nderimet e mia Zoteri Agim !

  Ju uroj per cmimin e pare edhe jam e sigurt se do na prezeonti mrekullisht bukur ne Turqi !

  Me duken shume te mira ato idet e juaj...une kam nje ide.

  Nuk e di sa keni pas mundsi te ndegjoni fleten e Rugoves,ajo flet vendose ne goje dhe jep nje tingull shume karakteristik por te mrekullushem!

  Me shume respekt
  Mjellma
  Ndryshuar pr her t fundit nga Mjellma : 29-12-2003 m 17:57

 10. #10
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-10-2003
  Postime
  78

  ku mund ta degjoj festivalin e fundit ne RTSH

  Kam degjuar aq shume ne kete forum te flitet per festivalin e fundit dhe per kengen fituse dhe kengetaren e re Anjkeza Shahini.Kush nga ju mund te me tregoje ku mund ta shoh festivalin dhe kengen fituse?Faleminderit per ate qe mund te me japi nje sugjerim
  :^lulja

 11. #11
  Eklips Maska e deep_blue
  Antarsuar
  25-02-2003
  Vendndodhja
  Diku ne Kosove
  Mosha
  51
  Postime
  695

  Re: Si ide

  Postuar m par nga Mjellma

  Me duken shume te mira ato idet e juaj...une kam nje ide.

  Nuk e di sa keni pas mundsi te ndegjoni fleten e Rugoves,ajo flet vendose ne goje dhe jep nje tingull shume karakteristik por te mrekullushem!

  Me shume respekt
  Mjellma
  Apo nuk eshte nje instrument qe s'e ka kush ne Turqi , por ne Turqi ama!!!
  Mjellma do te te propozoj tek Rugova per nje ndarje te atyre gureve famoz, tejet te muar qe jep per njerez dhe raste te jashtezakonshme, por ty kesaj radhe per shpikje epokale dhe per merita kombetare.

  Po te kete njohuri Xhanem Anjeza per kete instrument ?
  Te gjitha jane thene

 12. #12
  Erzeni Maska e Shijaksi-London
  Antarsuar
  10-11-2002
  Vendndodhja
  ke kodra kuqe
  Postime
  778
  Mbi te gjitha urimet e mija me te mira Agim per fitoren e rradhes ne kete festival.

 13. #13
  Pranoi edhe urimet e mia te sinqerta Agim per cmimin e fituar !

  Ju lumte dhe suksese te metejshme

  Tani te me falesh per injorancen por ... Ky Festivali i Kenges Europiane qe do zhvillohet ne Turqi , eshte festivali i kenges se lehte apo popullore ?!

  Nese eshte i kengeve popullore me duket ide e mire perdorimi i instrumeteve te lartpermendura .
  Nese kemi te bejme thjesht me nje Festival Europian te kenges se lehte , atehere jam kundra instrumenteve te tille dhe do anoja me teper ne paraqitjen e nje kenge bashkohore si ne tekst , muzike dhe veshje....

  Thjesht nje mendim..

 14. #14
  . Maska e *DJ-ALDO*
  Antarsuar
  03-03-2003
  Vendndodhja
  Asgjkundi
  Postime
  297

  Re: Festivali I Kngs N Radiotelevizion

  Postuar m par nga Agim Doi


  Tani m ndjeni por un e shkrova sepse deshta t falnderoj n radh t par Anjeze Shahinin fal s cils fituam mimin e par!
  Ju premtoj se do e fitojm edhe n Festivalin Europian q zhvillohet prej 8 majit e deri me 12 maj 2004.
  Na ndihmoni me idet tuaja se si duhet t prgatitemi q atje t nderohemi! Ja p.sh. si e mendoj un dhe Edmond Zhulali:
  1. Do fusim element muzikor karakteristik si iftelit dhe ison labe:
  2. Do fusim veshjen tradicionale kombtare tek kngtarja Anjeze Shahini (Lunxheris)
  3. Do fusim 4 vajza bukuroshe n kompleksin vokal instrumental t veshura me 4 kostume karakteristike shqiptare si p.sh: t KOSOVS, T VERIUT, T JUGUT DHE T SHQIPRIS S MESME
  4. etj,etj,

  Me respekt Agim Doi
  Urime njher pr mimin e par n Festival.
  U pasoft edhe nga t tjer.
  Nuk arrij t kuptoj se a do prfaqsohet Shqipria n Eurovizion,apo n Festivalin Folklorik t Gjirokastrs??

  ifteli,iso labe,veshje popullore etj etj.
  Prse nuk fusni edhe GAJDEN dhe CURRLEN??
  Hiqni veglat muzikore moderne dhe futni gjithka popullore.
  Pa shikoni mir se ku po shkoni t prfaqsoni!!
  Me entuziazmin q po na paraqit se do fitosh edhe Eurovizionin,me ato q krkon t futsh ,do jesh vrtet i pari por......nga fundi ama.
  Meqnse krkove mendime,besoj se do ta pranosh edhe kt sugjerim,apo jo??
  Bye

 15. #15
  Faleminderit Zebbi per pergjigjen. Lexova edhe nje artikull ne lidhje me festivalin, por eshte gjithmone me interesante kur lexon nje pershtypje personale, jashte stilit te gazetave.
  Mos shkruaj gj kur je me nerva, sepse, ndrsa plaga e gjuhs sht m e keqe se e shpats, mendo ka mund t jet ajo e pends

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e Agim Doi
  Antarsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  Tiran, Ministria e Mbrojtjes
  Mosha
  75
  Postime
  2,799
  T mos futsh n orkestracion elementt karateristik t muziks kombtare, do t thot q muziks s leht grek ti heqsh BUZUQIN, ose muziks s leht t grupit t Kors ti heqsh Mandolinn. Nejse un mirpres mendime, dhe knga do jet moderne (e pa br synet)
  Gzuar t gjithve! Ardht viti 2004 me gzime, vrejtje, propozime dhe sugjerime!
  Agimi

 17. #17

  Festivali i 42 i kengs n RTVSH

  Anjeza Shahini, fituesja e festivalit te 42 te RTSH-se..

  Urime dhe z. Agim Doci per ate tekst fantastik.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 18. #18
  Eklips Maska e deep_blue
  Antarsuar
  25-02-2003
  Vendndodhja
  Diku ne Kosove
  Mosha
  51
  Postime
  695
  O Agim!
  Po na trego edhe njehere se perse nuk do te jesh ne Turqi, per ta shijuar serishmi , shijen e fitores!!!!
  Te gjitha jane thene

 19. #19
  m짧ee Maska e ^BabY__GirL^
  Antarsuar
  28-09-2002
  Vendndodhja
  babys heart :)
  Mosha
  35
  Postime
  325
  Anjeza sipas mendimit tim me te vertete e meritonte cmimin e pare...Mariza Ikonomi e prishi fare...nuk erdhi ne skene per te terhequr cmimin e saj priste me lart me duket...sa modeste(!)
  The Heart Has Reasons That Reason Cannot Know

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e marcus1
  Antarsuar
  21-03-2003
  Vendndodhja
  Greqi
  Mosha
  51
  Postime
  2,574
  Zoti Agim Doci,

  Urimet e mia per cmimin e pare dhe suksese edhe ne Turqi.

  Do doja te shprehja edhe une mendimin tim mbi menyren se si do paraqiteni ne Eurovision.

  Kam ndjekur keto vitet e fundit Eurovision dhe kam pare se qe te zesh nje vend te mire atje duhet patjeter kenga te jete ne Anglisht, ose te pakten refreni i kenges. Sugjerimet e mia pra jane qe kenga te kthehet ne Anglisht, ose te pakten nje pjese e kenges. Gjithashtu mendoj se duhet te jete edhe nje grup koreografik prej 4-5 vetash. Besoj se do bejne nje pershtypje me te mire.

  Persa i perket veshjeve tradicionale, besoj se eshte teper e rrezikshme. Sidoqofte ju uroj suksese. Mendoj se do jete nje rast i mire te degjohet emri i Shqiperise per mire ne te gjithe boten.
  The experience of love, is not when you receive it, but when you give it! - Durin Hufford

Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Festivali i kenges RTSH 2008
  Nga BvizioN n forumin Muzika shqiptare
  Prgjigje: 57
  Postimi i Fundit: 06-02-2009, 19:43
 2. Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 07-04-2007, 12:41
 3. Festivali i Kenges Kishtare - Kosove
  Nga NoName n forumin Komuniteti katolik
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 20-06-2006, 16:47
 4. Festivali i Kngs n RTSH 2005
  Nga Xhuxhumaku n forumin Muzika shqiptare
  Prgjigje: 51
  Postimi i Fundit: 07-01-2006, 18:17
 5. Nga Festivali Kenges 2002
  Nga Brari n forumin Muzika shqiptare
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 20-01-2003, 02:18

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •