Close
Faqja 2 prej 6 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 102
 1. #21
  S.T.F.U Maska e Kenny McCormick
  Antarsuar
  05-04-2004
  Postime
  17
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga ALBA
  Sigurisht qe mund te shkruajm ...por vetem shqip ... apo e ke harru shqipen se u bere kohe qe rri ne Mnchen ? Besoj se jo ...se andej nga padogana shqip po flet .

  Alba

  kush te ndalon te flasesh gjuhen qe do ?

  shume flasin histori te tera ne anglisht!!

  apo ajo nuk quhet gjuhe e huaj ?
  Das Recht auf Dummheit wird von der Verfassung geschtzt. Es gehrt zur Garantie der freien Entfaltung der Persnlichkeit.

 2. #22
  i/e regjistruar Maska e ALBA
  Antarsuar
  21-05-2002
  Vendndodhja
  Gjermani (Dortmund)
  Postime
  2,610
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Citim Postuar m par nga Stan Marsh
  kush te ndalon te flasesh gjuhen qe do ?

  shume flasin histori te tera ne anglisht!!

  apo ajo nuk quhet gjuhe e huaj ?
  Ndoshta ke padogana ku nuk moderohet , ose ku eshte ekstra per gjuhe te huaj , por jo ketu djalosh . Ketij i thone forumi Shqiptare , besoj se je merzit dhe ti , gjithe diten duke fol dhe shkrujt gjermanisht , nuk te mer pak malli te flasesh e shkruash shqip , gjuhen tende ?
  "Jeten duhet ta paguash me cmimin e vuajtjes."
  .

 3. #23
  S.T.F.U Maska e Kenny McCormick
  Antarsuar
  05-04-2004
  Postime
  17
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga ALBA
  Ndoshta ke padogana ku nuk moderohet , ose ku eshte ekstra per gjuhe te huaj , por jo ketu djalosh . Ketij i thone forumi Shqiptare , besoj se je merzit dhe ti , gjithe diten duke fol dhe shkrujt gjermanisht , nuk te mer pak malli te flasesh e shkruash shqip , gjuhen tende ?
  jo............
  Das Recht auf Dummheit wird von der Verfassung geschtzt. Es gehrt zur Garantie der freien Entfaltung der Persnlichkeit.

 4. #24
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  6
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Hallo Alba,

  mire e ke ti qe duhet te flasim shqip se mire qe fjalorin nuk po e zgjerojm dot("padogana" hera e pare qe po e degjoj)po harrojm edhe ato qe i dime.

 5. #25
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  18-05-2003
  Vendndodhja
  Gjermani
  Mosha
  50
  Postime
  19
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Me falni gabimisht
  Ndryshuar pr her t fundit nga Frenku-007 : 10-07-2004 m 09:00
  Ju shkruajti Frenku-007.

 6. #26
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  18-05-2003
  Vendndodhja
  Gjermani
  Mosha
  50
  Postime
  19
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Hi ALBA,

  fillimisht ju pershendes te gjitheve qe marrin pjese ne kete teme si dhe te gjithe shqipetaret qe jetojne ne Gjermani..... # ....... tregim i linkuar nga ALBA ishte jashtzakonisht i bukut ne te cilen ishin prekur edhe pikpamjet morale.

  Por cfare ka shkruajtur LaHo2004 nuk qendron. Ndoshta qendron vetem ne ato qytete te vogla te Gjermanise ku urrejtja per te huajt ekziston ne shkalle te larte. Mendimi im personal eshte se edhe gjermanet jane njerez si te gjithe, ligjet familjare ekzistojne si ne gjermanis, shqiperi ashtu edhe ne cdo vend te botes. Por e rendesishme eshte se si njeriu ti vendos ato ne famile qe te kene ndikim.

  ju pershendet

  Frenku
  Ju shkruajti Frenku-007.

 7. #27
  i/e regjistruar Maska e ALBA
  Antarsuar
  21-05-2002
  Vendndodhja
  Gjermani (Dortmund)
  Postime
  2,610
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Mirseerdhe Frenku-007 midis shqiptareve te Gjermanise ne kete teme .
  Falimderit qe me ke lexuar .
  Te pershenedes

  Alba
  "Jeten duhet ta paguash me cmimin e vuajtjes."
  .

 8. #28
  i/e regjistruar Maska e Lexuesja
  Antarsuar
  11-11-2003
  Postime
  185
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Posti u fshi nga une

  Alba
  Ndryshuar pr her t fundit nga ALBA : 17-07-2004 m 02:13
  Prmbi za, q lshon bylbyli,
  Gjuha shqipe m'shungullon,

 9. #29
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-10-2004
  Vendndodhja
  ne hapesire
  Postime
  7
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  pershendetje te gjithe shqiptareve ne gjermani. Era (mnchen).

 10. #30
  i/e regjistruar Maska e ALBA
  Antarsuar
  21-05-2002
  Vendndodhja
  Gjermani (Dortmund)
  Postime
  2,610
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Mirseerdhe Era !

  Shoh se je antare e re . Keto shqiptaret qe jetojne ne Gjermani jane shume pertace dhe nuk para shkruajne ne kete teme .
  Uroj te mos i ngjash atyre dhe te na shkrush me shpesh ne kete teme


  Pershendetje nga Alba
  "Jeten duhet ta paguash me cmimin e vuajtjes."
  .

 11. #31
  Perjashtuar
  Antarsuar
  04-02-2003
  Postime
  446
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime

  Thirrje shqiptarreve te Gjermanise

  Organizata shqiptare ne mergim "The White Rose" u bene thirrje te gjithe shqiptareve
  te Gjermanise te largohen brenda 24 oreve nga Gjermania.
  Gjate largimit te tyre tu shmangen qyteteve

  Berlin,Dresden,Hamburg,Frankfurt,Mnchen.

  Till next time

 12. #32
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-10-2004
  Vendndodhja
  ne hapesire
  Postime
  7
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Mirese te gjeta Alba!

  Midis krenaris s elefantit dhe modestis s milingons

  aty diku jam un dhe loz me ca ide mizore

  me modestin gatuar ha supn e prditshme

  przjer ca oriz me ca gjymtyr t minjve

  me krenarin bj t mbush gotat pr t'u dehur

  po pik e saj e fundit, ka koh q sht derdhur

  ather pllcas marazit, si nj atom i lodhur

  andej ndotsi - ktej shkreti pa ndotje!

 13. #33
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-10-2004
  Vendndodhja
  ne hapesire
  Postime
  7
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga ALBA
  Mirseerdhe Era !

  Shoh se je antare e re . Keto shqiptaret qe jetojne ne Gjermani jane shume pertace dhe nuk para shkruajne ne kete teme .
  Uroj te mos i ngjash atyre dhe te na shkrush me shpesh ne kete teme


  Pershendetje nga Alba
  Ah moj Alba! Me vjen mire qe ti kerkon nga ne te shkruajme vetem shqip, por ti me sa shikoj ke nevoje per pak permiresim te drejtshkrimit te gjuhes sone shqipe!

  Duhet te dish qe une nuk i ngjaj atyre, une i ngjaj vetvetes dhe jam unike, ashtu si cdokush nga ne eshte!

  Ketu do te shkruaj sa here qe shpirti im te ndjeje nevojen per te shprehur "melodine" e tij te heshtur.

  Dite te mbare Alba!

 14. #34
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-10-2004
  Vendndodhja
  ne hapesire
  Postime
  7
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Sot u prplasa me nj pem, nga ato t trotuareve, ajo s'kish hequr dor prej shakave: falje s'm krkoi.
  Ndryshuar pr her t fundit nga ajer : 22-10-2004 m 10:16

 15. #35
  Perjashtuar
  Antarsuar
  04-02-2003
  Postime
  446
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime

  Gjermania vend i djallit

  He more shqiptare akoma po rini ne vendin e djallit.
  Nuk e degjuat ate thirrjen qe te largoheni brenda 24 oresh nga Gjermania.

  Vdekje neonazizmit gjerman.

 16. #36
  i/e regjistruar Maska e ALBA
  Antarsuar
  21-05-2002
  Vendndodhja
  Gjermani (Dortmund)
  Postime
  2,610
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime

  Talking

  Citim Postuar m par nga wittstar
  He more shqiptare akoma po rini ne vendin e djallit.
  Nuk e degjuat ate thirrjen qe te largoheni brenda 24 oresh nga Gjermania.

  Vdekje neonazizmit gjerman.
  Wittstar !
  Pse ti ku je a e ke lene Gjermanin a ?

  Apo je fut me ndonje bunkjer lol .
  Ndryshuar pr her t fundit nga ALBA : 30-10-2004 m 11:12
  "Jeten duhet ta paguash me cmimin e vuajtjes."
  .

 17. #37
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-10-2004
  Vendndodhja
  ne hapesire
  Postime
  7
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  mmmmm sa po m shijon akullorja q po ha, po m duket si nj cop guri zbukuruar me hidhrime shumngjyrshe
  Ndryshuar pr her t fundit nga ajer : 30-10-2004 m 17:47

 18. #38
  Perjashtuar
  Antarsuar
  04-02-2003
  Postime
  446
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Citim Postuar m par nga ALBA
  Wittstar !
  Pse ti ku je a e ke lene Gjermanin a ?

  Apo je fut me ndonje bunkjer lol .
  Hi Alba

  Edhe per pak ore akoma ndodhem ne teritor gjerman .
  Por kur pas pak oresh trupat amerikane te ngrene flamurin amerikan dhe ta shpallin Heidelbergun pjese te USA,do te ndodhem ne zone amerikane.

  Till next time


  Vajti nje amerikan tek hotel "Europa" ne Heidelberg para disa vjetesh dhe i tha: Ma shisni mu kete hotelin se du ta blej.
  Ky qeka i cmendur -thane gjermanet.I veshur keshtu me rrecka thote se ka pare me ble hotelin me te madhe te Heidelbergut.
  Mire tha ai meqe s'dashkeni te na e shisni atehere po e marrim pa pare gjithe
  Heidelbergun.

  Till next time

 19. #39
  i/e regjistruar Maska e ALBA
  Antarsuar
  21-05-2002
  Vendndodhja
  Gjermani (Dortmund)
  Postime
  2,610
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Kerkohet nje Zuverlssige Haushaltshife per nje familje ne Gjermani !

  --------------------------------------------------------------------------------

  Nje e njohura ime ne Gjermani 40 km ne jug te Dortmundit , kerkon nje Zuverlssige Haushaltshife per familjen e saj . Familja perbehet prej 3 persona .
  Ajo ven ne dispozicion nje dhome , per te ngrene e pire i ke gradis , dhe paguan 500 Euro ne muaj . Mosha nuk ka rendesi , por duhet te pakten te di gjuhen gjermane ,jo prefekt por te pakten per tu marr vesh dhe kuptuar .

  Personi duhet te jete i lajmeruar ne Gjermani ose te pakten duhet te kete vize . Te interesuarit te me shkruajne me email , ose per ndonje pyetje te vecante mund te shkruani ne kete teme .

  Shpresoj se eshte nje pune me interes per vajzat te cilat punojne nga 10_12 ore ne piceri apo restorante te Gjermanise , apo dhe ato qe jetojne me socialhilfe .


  Alba@forumishqiptar.com
  "Jeten duhet ta paguash me cmimin e vuajtjes."
  .

 20. #40
  No Limit Maska e Arbr|
  Antarsuar
  25-07-2003
  Vendndodhja
  n'pyll
  Postime
  82
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  hallo,shqiptare aus deutschland.

  Citim Postuar m par nga ALBA
  Ketu mund vazhdojme temen .....
  Tema e vjeter u mbyll pasi kaluan mbi 150 postime .
  Ju uroj viel spass te dashur bashkatdhetar qe jetoni ne Gjermani .
  A jeni mire me shnet, hier e para....si po ja kaloni.
  ich-ja tani po e shof ket tem,ate tjeter se kom pa fare,Pasha Kuranin
  nejse qe tani e tutje me keni dhe mu ktu, ajdeeeeeeeeeeeeee pra mo mir u chatofshim forumoshim mir u lexofshim dhe mir u pafshim cysssssssss

Faqja 2 prej 6 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Esse dhe artikuj të muslimanëve
  Nga ORIONI n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 35
  Postimi i Fundit: 09-12-2010, 08:31
 2. Shqiptart s`kan pse t druajn nga etno-identiteti i tyre
  Nga naqeta n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 20-04-2009, 12:47
 3. Forumi Mysliman: Presidenti Moisiu ka fyer ndjenjat tona
  Nga Davius n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 88
  Postimi i Fundit: 30-11-2005, 15:53
 4. Kuvendi q na la trashgim ADN-n e Dushkut
  Nga Kosovari_78_Ca n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 22-05-2005, 01:24
 5. Zgjimi Kombtar
  Nga dodoni n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 24-11-2004, 07:54

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •