Close
Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 61
  1. #1

    "Shtepia ne Ishull"

    Po kerkoj filmin "Shtepia ne Ishull", po nuk po mundem ta gjej. Jetoj ne Amerike, dhe doja te dija nese ndonjeri nga ju qe jetoni ne Amerike e dini si titullohet ne anglisht apo e keni hasur si film. Nuk me kujtohen as aktoret kryesore apo regjizori i filmit, se ashtu edhe mund te kem mundesi ta gjej.

    Dua te shikoj nese vertet ka arsye per t'u tmerruar aq sa u tmerrova kur e pashe filmin per here te pare. Per fat te keq (apo te mire) vetem nje skene me kujtohet; shtepia duke u djegur, dhe nje kukull qe qendronte e pavelizur perpara njeres prej dritareve.

    Flm.
    Alba

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e SPAJDI
    Anėtarėsuar
    26-04-2002
    Vendndodhja
    Ottawa, CANADA
    Postime
    1
    E nderuara Argji, ketu e ke linkun per kete film
    http://www.gomovietrailers.com/Movie..._House001.html

    ku mund te gjesh te gjitha informatat, bile edhe vendin e shitores afer basnese apo shtepise tende (nese jeton ne SHBA).

    Te pershendete SPAJDI,
    Ottawa, CANADA

    P.S. Njeherit te them qe eshte film shume i vleresuar mire, kuptohet kur ne te luan DIANE LANE
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e Dreri
    Anėtarėsuar
    02-06-2002
    Vendndodhja
    Florida
    Postime
    661
    Me sa kujtoj une filmi Shtepia ne ishull" eshte film gjerman
    Pra nuk do te jete e lehte te gjindet ne vidioteken amerikane ...
    Megjithate mendoj qe eshte nje film i bukur...qe cdo kush mund te kishte nostalgji per ta pare serish
    respekt Dreri
    muzg i heshtur

  4. #4
    Spajdi,

    Flm per sygjerimin. Megjithate filmi qe po kerkoj eshte i vjeter, dmth i viteve 80 me sa mbaj mend une. Per kuriozitet e pashe filmin 'The Glass House' dhe duhet te them se nuk ishte film i keq. Prisja me shume presion psikologjik e me teper suspense megjithate per aktoret qe e luanin ishte i pershtatshem )))

    Alba

  5. #5
    alvi
    i/e ftuar
    Me duket se ka qen film norvegjez.
    Shif ke moviesunlimited.com
    Ata kane lloj lloj filmash te huaj ne DVD dhe VHS

  6. #6
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    31-07-2003
    Postime
    726

    Question Filmi Klasik: "Shtepia Ne Ishull"!

    Pershendetje!

    Mendoj se sapo lexuat titullin e temes shume prej jush keni ndjer dicka n.q.f. e keni pare kete Film. Pra kete dua te di dhe une sa nga ju e kan pare apo degjuar per kete Film? C'fare Ju sjell nderment..Cfare mendoni dhe ndjeni kur degjoni titullin e ketij Filmi?

    Ju lutem shprehuni!
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Reina : 06-12-2003 mė 00:44
    Be yourself and you will always be in fashion.

  7. #7
    Reina,

    I bie te kem qene e vogel kur eshte dhene ky film. Mua me pelqen shume dhe nuk e harroj kurre. Ndoshta po ta shohim sot nuk perjetojme te njejtin ankth si atehere por jam shume kurioze ta shoh perseri

    Cne qe t'u kujtua?! Mos e ke pare recently?

  8. #8
    eshte e habiteshme sesi ka lene mbresa tenjejta tek te gjithe njerzit ky filem.Une ekam pare kam qen e vogel dhe me dilte ne enderr cdo nate
    E kam pare dhe njeher me vone prap te beje te rrija non/stop para TV.
    I mrekullueshem
    :^zilet

  9. #9
    E Lirė! Maska e KaLTerSi
    Anėtarėsuar
    27-10-2003
    Vendndodhja
    NYC.
    Postime
    850
    mua per qamet nuk me kujtohet ky film me aleate, mgjth me tituj jam skleroze e vertete.
    kush luan se mbase ashtu me rifreskohet kujtesa?
    Toleranca, eleksiri i lirisė.

  10. #10
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    30-10-2003
    Postime
    78
    Sa degjova titullin me zuri ankthi.Kam qene e vogel kur e kam pa , por mbaj mend qe nje nga personazhet kryesore e ka emrin Ana -Maria.Ka qene nje film shume terheqes, por per cudi nuk u shfaq me.
    :^lulja

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e ChuChu
    Anėtarėsuar
    03-06-2002
    Vendndodhja
    nyc
    Postime
    3,400
    Postuar mė parė nga Tironsja
    eshte e habiteshme sesi ka lene mbresa tenjejta tek te gjithe njerzit ky filem.
    Por duke patur parasysh qe arkivi i TVSH-se perbehej prej 10 filmash gjithsej, e njehere ne jave na kerkohej te shihnim Velo Partizanin, sigurisht qe filmi i siperpermendur do linte mbresa te njejta te te gjithe. Shife sot ti e te shikosh a do te te beje me pershtypje

    Librin e ka shkruar Ibseni. Nese s'gjeni dot filmin, te pakten lexoni librin.

  12. #12
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    31-07-2003
    Postime
    726
    Living in Vain, Tironcija, Kaltersia, dhe Fleur. Po flisja me nje anetar te forumit Aragorni per filmat qe shikonim te vegjel. Kam qen xhind e vogel per filma. Dhe fillova ti shpjegoja per filmat qe shikonin si psh: Herkulin dhe aventurat e tij - Ciklopi - Helena e trojes - Familja Adams - sidomos dora (mano) ishte "karakteri im i preferuar.. etj. Aragorni me permend shtepine ne ishull e filloi te me thoshte sa shume e frikesonte ai filmi. Sidomos pjesa kur kjo vajza shikonte kete shtepine ne ishull nga larg.. qe dicka levizte brenda ne shtepi e gjera te cuditshme. Por kur afrohesh tek shtepia dukesh e izoluar. Sipas tij une qe se mbaja mend kete film ishte skandaloze. Keshtu vendosem te hapnim kete teme te shikonim sa shume anetare e mbanin mend kete film klasik.
    Be yourself and you will always be in fashion.

  13. #13
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    31-07-2003
    Postime
    726
    Postuar mė parė nga Kuqalashja
    Por duke patur parasysh qe arkivi i TVSH-se perbehej prej 10 filmash gjithsej, e njehere ne jave na kerkohej te shihnim Velo Partizanin, sigurisht qe filmi i siperpermendur do linte mbresa te njejta te te gjithe. Shife sot ti e te shikosh a do te te beje me pershtypje

    Librin e ka shkruar Ibseni. Nese s'gjeni dot filmin, te pakten lexoni librin.
    Thx Kuqalashe jam bere shume kurioze per filmin keshtu kam per te lexuar librin n.q.f e gjej.

  14. #14
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    30-10-2003
    Postime
    78
    Me duket se Kuqja gabohet.Libri i Ibsen ehste"Shtepia e kukulles" dhe nuk ka lidhje aspak me kete film.
    Libri ehste me te vertete shume i bukur dhe kush nuk e ka lexuar do ja rekomandoja.
    Ndersa filmi eshte tip triller, me duket se ehste prodhim australian(nuk jam shume e bindur)Por me te vertete ka qene nje film qe te mbante ne ankth gjate gjithe kohes.E kam pare vetem nje here kur kam qene e vogel, por me ka mbetur ne kujtese.Nuk e di si do me duket po ta shoh tani.Ai film ndofta nuk eshte aspak i njohur , por per ne qe e mbajme mend na zgjon nostalgjine e feminise dhe se si frikesoheshim nga skenat triller(ndofta ka qene i pari film i ketij lloji qe kam pa.Dhe une i pelqej ket lloj filmash)
    :^lulja

  15. #15
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    31-07-2003
    Postime
    726
    Pershendetj Fleur!

    Dhe une Fleur ashtu si ty jam. S'para i pelqej filmat e frikeshem.. por po eshte nje film qe thjesht te mban ne ankth dhe s'ka gjakra e si i bejn tani filmat .. atehere se kam problem te jem pak ne "suspense" dhe e frikesuar.
    Be yourself and you will always be in fashion.

  16. #16
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    30-10-2003
    Postime
    78
    Reina , nqs ti e gjen na thuj dhe ne se dum me e pa ket film.
    Nuk ehste aspak me gjak me vrasje.Por menyra si shtjellohet historia te mbajne ne ankth shume te madh.Dhe te terheq se si do perfundoje.
    Psh nje detaj:Ana -Mari shkon ne shtepine ne ishull.Atje nuk jeton askush.Ka vetem kukulla te ndryshme .Kur ajo iken perdja leviz.Kush eshte??(kjo jep ankth)Te nesermen i gjen kukullat jo si i kishte lene.Keshtu gjerash.Dhe behesh shume kurioze se kush jeton aty.
    Nuk di a u shpjegova por kjo ehste natyra e filmit.
    :^lulja

  17. #17
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-12-2003
    Vendndodhja
    londer
    Postime
    4

    Ku ju kujtua more aman!!!!!!

    Me te vertete qe ka qene film i frikshem ky. Si te gjithe te tjereve edhe mua me ka mbajtur shume ne ankth kur a kam pare. Bukur e tha dikush me perpara nuk eshte aq shume filmi qe na krijon nostalgji sa c'eshte koha kur e kemi pare, qe ka qene ne vitet e femijerise. Mua me kujtohen edhe disa filma te tjere qe i kemi pare 100 here ne ate kohe, tip Bastard(edhe ky ka qene film qe jepej te pakten 1 here ne muaj), Julia, Gruaja ne Kornize, Nese nje dite do te trokasesh ne porten time(une kam pas vdek per kete te fundit) etj etj. Ah vegjelia jone ne Tirane, sado e varfer edhe e limituar, ka qene e mrekullueshme dhe une per vete nuk do ta nderroja per asgje tjeter. Po Santa Barbaren e ka pas pare njeri?
    naten njerez
    whatever

  18. #18
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    31-07-2003
    Postime
    726
    Postuar mė parė nga FLEUR
    Reina , nqs ti e gjen na thuj dhe ne se dum me e pa ket film.
    Nuk ehste aspak me gjak me vrasje.Por menyra si shtjellohet historia te mbajne ne ankth shume te madh.Dhe te terheq se si do perfundoje.
    Psh nje detaj:Ana -Mari shkon ne shtepine ne ishull.Atje nuk jeton askush.Ka vetem kukulla te ndryshme .Kur ajo iken perdja leviz.Kush eshte??(kjo jep ankth)Te nesermen i gjen kukullat jo si i kishte lene.Keshtu gjerash.Dhe behesh shume kurioze se kush jeton aty.
    Nuk di a u shpjegova por kjo ehste natyra e filmit.

    Po te kuptoj u shpjegove shume qart. Se di po do ta gjej sidomos ketu ne Amerike..lol.. por do shikoj. Duket film interesant!

  19. #19
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    31-07-2003
    Postime
    726

    Re: Ku ju kujtua more aman!!!!!!

    Postuar mė parė nga Im just a bird
    Me te vertete qe ka qene film i frikshem ky. Si te gjithe te tjereve edhe mua me ka mbajtur shume ne ankth kur a kam pare. Bukur e tha dikush me perpara nuk eshte aq shume filmi qe na krijon nostalgji sa c'eshte koha kur e kemi pare, qe ka qene ne vitet e femijerise. Mua me kujtohen edhe disa filma te tjere qe i kemi pare 100 here ne ate kohe, tip Bastard(edhe ky ka qene film qe jepej te pakten 1 here ne muaj), Julia, Gruaja ne Kornize, Nese nje dite do te trokasesh ne porten time(une kam pas vdek per kete te fundit) etj etj. Ah vegjelia jone ne Tirane, sado e varfer edhe e limituar, ka qene e mrekullueshme dhe une per vete nuk do ta nderroja per asgje tjeter. Po Santa Barbaren e ka pas pare njeri?
    naten njerez
    Tani qe i permende ato filma me siper fillova ti kujtoja me nostalgji. . Mbaj mend lija lojen pergjysem duke degjuar nje vajze qe do dilte nga hyrja duke bertitul filloj ky X film. Te gjithe mblidheshim neper shtepira ta shikonim dhe te nersermen e bisedonim bashke.

  20. #20
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    me thene te drejten me kujtohet si titull .. dhe e di qe ka qene nje film disi i frikshemm .. por se si zhvilloheshin ngjarjet tamam sikur .. spo ja them . ..sme kujtohet ... por mbaj mend qe kishim ankth kur e shikonim kete film ... ( kaq gje e mbaj mend lol )
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Ezdalin Gorani dhe Manjola Hasani
    Nga shigjeta nė forumin Arti shqiptar
    Pėrgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 03-12-2022, 23:01
  2. Ministrat e brendshėm dhe fati i tyre!
    Nga Agim Doēi nė forumin Historia shqiptare
    Pėrgjigje: 26
    Postimi i Fundit: 17-05-2009, 07:24
  3. Strudel klasik me petė shtėpie
    Nga AjSi nė forumin Kuzhina shqiptare dhe e huaj
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 12-04-2009, 17:48
  4. PDSH-ja formon "Qeveri Nėn Hije"
    Nga nusret nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
    Pėrgjigje: 34
    Postimi i Fundit: 29-10-2008, 18:39
  5. Filmi i fundit qė keni ndjekur....(2006)
    Nga mad nė forumin Kinematografia dhe televizioni
    Pėrgjigje: 359
    Postimi i Fundit: 15-02-2007, 16:36

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •