Close
Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 61
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  06-04-2003
  Mosha
  40
  Postime
  4

  "Shtepia ne Ishull"

  Po kerkoj filmin "Shtepia ne Ishull", po nuk po mundem ta gjej. Jetoj ne Amerike, dhe doja te dija nese ndonjeri nga ju qe jetoni ne Amerike e dini si titullohet ne anglisht apo e keni hasur si film. Nuk me kujtohen as aktoret kryesore apo regjizori i filmit, se ashtu edhe mund te kem mundesi ta gjej.

  Dua te shikoj nese vertet ka arsye per t'u tmerruar aq sa u tmerrova kur e pashe filmin per here te pare. Per fat te keq (apo te mire) vetem nje skene me kujtohet; shtepia duke u djegur, dhe nje kukull qe qendronte e pavelizur perpara njeres prej dritareve.

  Flm.
  Alba

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e SPAJDI
  Anėtarėsuar
  26-04-2002
  Vendndodhja
  Ottawa, CANADA
  Mosha
  56
  Postime
  1
  E nderuara Argji, ketu e ke linkun per kete film
  http://www.gomovietrailers.com/Movie..._House001.html

  ku mund te gjesh te gjitha informatat, bile edhe vendin e shitores afer basnese apo shtepise tende (nese jeton ne SHBA).

  Te pershendete SPAJDI,
  Ottawa, CANADA

  P.S. Njeherit te them qe eshte film shume i vleresuar mire, kuptohet kur ne te luan DIANE LANE
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Dreri
  Anėtarėsuar
  02-06-2002
  Vendndodhja
  Florida
  Postime
  660
  Me sa kujtoj une filmi Shtepia ne ishull" eshte film gjerman
  Pra nuk do te jete e lehte te gjindet ne vidioteken amerikane ...
  Megjithate mendoj qe eshte nje film i bukur...qe cdo kush mund te kishte nostalgji per ta pare serish
  respekt Dreri
  muzg i heshtur

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  06-04-2003
  Mosha
  40
  Postime
  4
  Spajdi,

  Flm per sygjerimin. Megjithate filmi qe po kerkoj eshte i vjeter, dmth i viteve 80 me sa mbaj mend une. Per kuriozitet e pashe filmin 'The Glass House' dhe duhet te them se nuk ishte film i keq. Prisja me shume presion psikologjik e me teper suspense megjithate per aktoret qe e luanin ishte i pershtatshem )))

  Alba

 5. #5
  alvi
  i/e ftuar
  Me duket se ka qen film norvegjez.
  Shif ke moviesunlimited.com
  Ata kane lloj lloj filmash te huaj ne DVD dhe VHS

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  31-07-2003
  Postime
  730

  Question Filmi Klasik: "Shtepia Ne Ishull"!

  Pershendetje!

  Mendoj se sapo lexuat titullin e temes shume prej jush keni ndjer dicka n.q.f. e keni pare kete Film. Pra kete dua te di dhe une sa nga ju e kan pare apo degjuar per kete Film? C'fare Ju sjell nderment..Cfare mendoni dhe ndjeni kur degjoni titullin e ketij Filmi?

  Ju lutem shprehuni!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Reina : 06-12-2003 mė 00:44
  Be yourself and you will always be in fashion.

 7. #7
  Reina,

  I bie te kem qene e vogel kur eshte dhene ky film. Mua me pelqen shume dhe nuk e harroj kurre. Ndoshta po ta shohim sot nuk perjetojme te njejtin ankth si atehere por jam shume kurioze ta shoh perseri

  Cne qe t'u kujtua?! Mos e ke pare recently?

 8. #8
  eshte e habiteshme sesi ka lene mbresa tenjejta tek te gjithe njerzit ky filem.Une ekam pare kam qen e vogel dhe me dilte ne enderr cdo nate
  E kam pare dhe njeher me vone prap te beje te rrija non/stop para TV.
  I mrekullueshem
  :^zilet

 9. #9
  E Lirė! Maska e KaLTerSi
  Anėtarėsuar
  27-10-2003
  Vendndodhja
  NYC.
  Postime
  852
  mua per qamet nuk me kujtohet ky film me aleate, mgjth me tituj jam skleroze e vertete.
  kush luan se mbase ashtu me rifreskohet kujtesa?
  Toleranca, eleksiri i lirisė.

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-10-2003
  Postime
  78
  Sa degjova titullin me zuri ankthi.Kam qene e vogel kur e kam pa , por mbaj mend qe nje nga personazhet kryesore e ka emrin Ana -Maria.Ka qene nje film shume terheqes, por per cudi nuk u shfaq me.
  :^lulja

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Anėtarėsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,402
  Postuar mė parė nga Tironsja
  eshte e habiteshme sesi ka lene mbresa tenjejta tek te gjithe njerzit ky filem.
  Por duke patur parasysh qe arkivi i TVSH-se perbehej prej 10 filmash gjithsej, e njehere ne jave na kerkohej te shihnim Velo Partizanin, sigurisht qe filmi i siperpermendur do linte mbresa te njejta te te gjithe. Shife sot ti e te shikosh a do te te beje me pershtypje

  Librin e ka shkruar Ibseni. Nese s'gjeni dot filmin, te pakten lexoni librin.

 12. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  31-07-2003
  Postime
  730
  Living in Vain, Tironcija, Kaltersia, dhe Fleur. Po flisja me nje anetar te forumit Aragorni per filmat qe shikonim te vegjel. Kam qen xhind e vogel per filma. Dhe fillova ti shpjegoja per filmat qe shikonin si psh: Herkulin dhe aventurat e tij - Ciklopi - Helena e trojes - Familja Adams - sidomos dora (mano) ishte "karakteri im i preferuar.. etj. Aragorni me permend shtepine ne ishull e filloi te me thoshte sa shume e frikesonte ai filmi. Sidomos pjesa kur kjo vajza shikonte kete shtepine ne ishull nga larg.. qe dicka levizte brenda ne shtepi e gjera te cuditshme. Por kur afrohesh tek shtepia dukesh e izoluar. Sipas tij une qe se mbaja mend kete film ishte skandaloze. Keshtu vendosem te hapnim kete teme te shikonim sa shume anetare e mbanin mend kete film klasik.
  Be yourself and you will always be in fashion.

 13. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  31-07-2003
  Postime
  730
  Postuar mė parė nga Kuqalashja
  Por duke patur parasysh qe arkivi i TVSH-se perbehej prej 10 filmash gjithsej, e njehere ne jave na kerkohej te shihnim Velo Partizanin, sigurisht qe filmi i siperpermendur do linte mbresa te njejta te te gjithe. Shife sot ti e te shikosh a do te te beje me pershtypje

  Librin e ka shkruar Ibseni. Nese s'gjeni dot filmin, te pakten lexoni librin.
  Thx Kuqalashe jam bere shume kurioze per filmin keshtu kam per te lexuar librin n.q.f e gjej.

 14. #14
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-10-2003
  Postime
  78
  Me duket se Kuqja gabohet.Libri i Ibsen ehste"Shtepia e kukulles" dhe nuk ka lidhje aspak me kete film.
  Libri ehste me te vertete shume i bukur dhe kush nuk e ka lexuar do ja rekomandoja.
  Ndersa filmi eshte tip triller, me duket se ehste prodhim australian(nuk jam shume e bindur)Por me te vertete ka qene nje film qe te mbante ne ankth gjate gjithe kohes.E kam pare vetem nje here kur kam qene e vogel, por me ka mbetur ne kujtese.Nuk e di si do me duket po ta shoh tani.Ai film ndofta nuk eshte aspak i njohur , por per ne qe e mbajme mend na zgjon nostalgjine e feminise dhe se si frikesoheshim nga skenat triller(ndofta ka qene i pari film i ketij lloji qe kam pa.Dhe une i pelqej ket lloj filmash)
  :^lulja

 15. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  31-07-2003
  Postime
  730
  Pershendetj Fleur!

  Dhe une Fleur ashtu si ty jam. S'para i pelqej filmat e frikeshem.. por po eshte nje film qe thjesht te mban ne ankth dhe s'ka gjakra e si i bejn tani filmat .. atehere se kam problem te jem pak ne "suspense" dhe e frikesuar.
  Be yourself and you will always be in fashion.

 16. #16
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-10-2003
  Postime
  78
  Reina , nqs ti e gjen na thuj dhe ne se dum me e pa ket film.
  Nuk ehste aspak me gjak me vrasje.Por menyra si shtjellohet historia te mbajne ne ankth shume te madh.Dhe te terheq se si do perfundoje.
  Psh nje detaj:Ana -Mari shkon ne shtepine ne ishull.Atje nuk jeton askush.Ka vetem kukulla te ndryshme .Kur ajo iken perdja leviz.Kush eshte??(kjo jep ankth)Te nesermen i gjen kukullat jo si i kishte lene.Keshtu gjerash.Dhe behesh shume kurioze se kush jeton aty.
  Nuk di a u shpjegova por kjo ehste natyra e filmit.
  :^lulja

 17. #17
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-12-2003
  Vendndodhja
  londer
  Postime
  4

  Ku ju kujtua more aman!!!!!!

  Me te vertete qe ka qene film i frikshem ky. Si te gjithe te tjereve edhe mua me ka mbajtur shume ne ankth kur a kam pare. Bukur e tha dikush me perpara nuk eshte aq shume filmi qe na krijon nostalgji sa c'eshte koha kur e kemi pare, qe ka qene ne vitet e femijerise. Mua me kujtohen edhe disa filma te tjere qe i kemi pare 100 here ne ate kohe, tip Bastard(edhe ky ka qene film qe jepej te pakten 1 here ne muaj), Julia, Gruaja ne Kornize, Nese nje dite do te trokasesh ne porten time(une kam pas vdek per kete te fundit) etj etj. Ah vegjelia jone ne Tirane, sado e varfer edhe e limituar, ka qene e mrekullueshme dhe une per vete nuk do ta nderroja per asgje tjeter. Po Santa Barbaren e ka pas pare njeri?
  naten njerez
  whatever

 18. #18
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  31-07-2003
  Postime
  730
  Postuar mė parė nga FLEUR
  Reina , nqs ti e gjen na thuj dhe ne se dum me e pa ket film.
  Nuk ehste aspak me gjak me vrasje.Por menyra si shtjellohet historia te mbajne ne ankth shume te madh.Dhe te terheq se si do perfundoje.
  Psh nje detaj:Ana -Mari shkon ne shtepine ne ishull.Atje nuk jeton askush.Ka vetem kukulla te ndryshme .Kur ajo iken perdja leviz.Kush eshte??(kjo jep ankth)Te nesermen i gjen kukullat jo si i kishte lene.Keshtu gjerash.Dhe behesh shume kurioze se kush jeton aty.
  Nuk di a u shpjegova por kjo ehste natyra e filmit.

  Po te kuptoj u shpjegove shume qart. Se di po do ta gjej sidomos ketu ne Amerike..lol.. por do shikoj. Duket film interesant!

 19. #19
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  31-07-2003
  Postime
  730

  Re: Ku ju kujtua more aman!!!!!!

  Postuar mė parė nga Im just a bird
  Me te vertete qe ka qene film i frikshem ky. Si te gjithe te tjereve edhe mua me ka mbajtur shume ne ankth kur a kam pare. Bukur e tha dikush me perpara nuk eshte aq shume filmi qe na krijon nostalgji sa c'eshte koha kur e kemi pare, qe ka qene ne vitet e femijerise. Mua me kujtohen edhe disa filma te tjere qe i kemi pare 100 here ne ate kohe, tip Bastard(edhe ky ka qene film qe jepej te pakten 1 here ne muaj), Julia, Gruaja ne Kornize, Nese nje dite do te trokasesh ne porten time(une kam pas vdek per kete te fundit) etj etj. Ah vegjelia jone ne Tirane, sado e varfer edhe e limituar, ka qene e mrekullueshme dhe une per vete nuk do ta nderroja per asgje tjeter. Po Santa Barbaren e ka pas pare njeri?
  naten njerez
  Tani qe i permende ato filma me siper fillova ti kujtoja me nostalgji. . Mbaj mend lija lojen pergjysem duke degjuar nje vajze qe do dilte nga hyrja duke bertitul filloj ky X film. Te gjithe mblidheshim neper shtepira ta shikonim dhe te nersermen e bisedonim bashke.

 20. #20
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,662
  me thene te drejten me kujtohet si titull .. dhe e di qe ka qene nje film disi i frikshemm .. por se si zhvilloheshin ngjarjet tamam sikur .. spo ja them . ..sme kujtohet ... por mbaj mend qe kishim ankth kur e shikonim kete film ... ( kaq gje e mbaj mend lol )
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Ministrat e brendshėm dhe fati i tyre!
  Nga Agim Doēi nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 26
  Postimi i Fundit: 17-05-2009, 07:24
 2. Strudel klasik me petė shtėpie
  Nga AjSi nė forumin Kuzhina shqiptare dhe e huaj
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 12-04-2009, 17:48
 3. PDSH-ja formon "Qeveri Nėn Hije"
  Nga nusret nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
  Pėrgjigje: 35
  Postimi i Fundit: 29-10-2008, 18:39
 4. Filmi i fundit qė keni ndjekur....(2006)
  Nga mad nė forumin Kinematografia dhe televizioni
  Pėrgjigje: 359
  Postimi i Fundit: 15-02-2007, 16:36
 5. Ezdalin Gorani dhe Manjola Hasani
  Nga shigjeta nė forumin Arti shqiptar
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 09-02-2004, 15:59

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •