Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 16
 1. #1
  i/e larguar Maska e Gjallica
  Anėtarėsuar
  26-12-2002
  Vendndodhja
  My MinD iS yOuRs...YoUr HeArT iS mInE...!
  Postime
  596

  Xhelal Xheladini

  Shume grupe apo kengetar/e,kane kenduar vite me rradhe kenge qe dhe sot e kesaj dite po mbeten te pavdekshme.....

  C'do nate ne enderr me vjen....nga...Xhelal Xheladini


  C'do nate,ne enderr me vjen,
  afrohet,por smund ta prek,
  e shoh, dua ta shtrengoj,
  ajo merr, nje tjeter forme.

  Dhe nje dite t'larget, nje dite t'kthejllet,
  me therret, dhe une eci drejt asaj.

  C'do nate, ne enderr me vjen,
  dhe tek veshi, embel me rrefen
  se me do, ajo me thote,
  dhe nga syte,i pikojne ca pika lot.

  Si ta kthej endrren,ne realitet,
  te rri me te,vetem nje moment
  enderr e hidhur,pse me mashtron
  realiteti me helmon.

  Zeri i saj,edhe rrugeve me ndjek,
  me eshte bere,opsesion i vertete
  kthej, koken menjane,shoh,
  nje tjeter, qe shume i perngjan.

 2. #2
  i/e larguar Maska e Gjallica
  Anėtarėsuar
  26-12-2002
  Vendndodhja
  My MinD iS yOuRs...YoUr HeArT iS mInE...!
  Postime
  596
  Ne mes nesh ka dicka"........nga ......Xhelal Xheladini

  Lulja ime,lule
  sa te dua,lule
  a e din sa fort,
  per ty zemra ngazellon

  Ne mes nesh ka dicka
  ti s'mund te thuash,se gjithcka
  sa here qe takohemi
  gjer me vesh ne skuqemi

  Ne ballkon kur me del
  si nje lule n'pranvere kur ēel
  te isha zog e te fluturoj
  nje mall ty ta tregoj.


  Sa me shume te shikoj
  aq me shume me mungon
  vetem per rruget me kallderma
  ti me buzqesh moj princeshe

 3. #3
  Lezet me kripe
  Anėtarėsuar
  02-11-2003
  Vendndodhja
  Ne cati
  Postime
  51
  Kush eshte Xhelal Xheladini? Se kisha degjuar si emer asnjehere.

 4. #4
  i/e larguar Maska e Gjallica
  Anėtarėsuar
  26-12-2002
  Vendndodhja
  My MinD iS yOuRs...YoUr HeArT iS mInE...!
  Postime
  596
  Postuar mė parė nga Zebbi
  Kush eshte Xhelal Xheladini? Se kisha degjuar si emer asnjehere.
  Nuk e njeh? Atehere ky eshte nje kengetar nga Kosova...Ka nje ze shume te bukur dhe mbi te gjitha melankolik Nese do ta degjosh :
  Shko tek muzika e albasoulit se aty do gjesh nje kenge te tij tek kaseta"Dashuri dhe Dhimbje".

  Pershendetje Gjalica!

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-10-2003
  Postime
  78

  Re: Melodi te pavdekshme:)

  Postuar mė parė nga ^^Gjalica^^
  Shume grupe apo kengetar/e,kane kenduar vite me rradhe kenge qe dhe sot e kesaj dite po mbeten te pavdekshme.....

  C'do nate ne enderr me vjen....nga...Xhelal Xheladini


  C'do nate,ne enderr me vjen,
  afrohet,por smund ta prek,
  e shoh, dua ta shtrengoj,
  ajo merr, nje tjeter forme.

  Dhe nje dite t'larget, nje dite t'kthejllet,
  me therret, dhe une eci drejt asaj.

  C'do nate, ne enderr me vjen,
  dhe tek veshi, embel me rrefen
  se me do, ajo me thote,
  dhe nga syte,i pikojne ca pika lot.

  Si ta kthej endrren,ne realitet,
  te rri me te,vetem nje moment
  enderr e hidhur,pse me mashtron
  realiteti me helmon.

  Zeri i saj,edhe rrugeve me ndjek,
  me eshte bere,opsesion i vertete
  kthej, koken menjane,shoh,
  nje tjeter, qe shume i perngjan.

  uNE kerkova tek albasoul muzik dhe nuk e gjeta kete kenge.Mund te me tregosh ku ta degjoj.Me pelqen shume .
  :^lulja

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e vagabondi1
  Anėtarėsuar
  11-01-2003
  Vendndodhja
  Where the bitches are...CaLiFoRnIa BaBY !
  Mosha
  35
  Postime
  217
  Gjali ca pershendetje !!

  Nuk e di nese me ndimon dot te me japesh ate kengen Lulja e kujtimit dhe Ne mes nesh ka dicka...
  Do ta dija shum per faleminderit pasi i kam degjuar kete ver ne shqiperi por nuk munda ti mar.

  flm

 7. #7
  Lezet me kripe
  Anėtarėsuar
  02-11-2003
  Vendndodhja
  Ne cati
  Postime
  51
  Gjalica flm po per fat te keq mua me eshte prere tubi i oksigjenit, nuk me punon muzika, se di pse, keshtu qe nuk mund te degjoj asnje kenge nga Interneti.

  Te pershendes,
  Zebbi

 8. #8
  i/e larguar Maska e Gjallica
  Anėtarėsuar
  26-12-2002
  Vendndodhja
  My MinD iS yOuRs...YoUr HeArT iS mInE...!
  Postime
  596
  Postuar mė parė nga FLEUR
  uNE kerkova tek albasoul muzik dhe nuk e gjeta kete kenge.Mund te me tregosh ku ta degjoj.Me pelqen shume .
  Nuk eshte ketu...po nese me kujtohet ai linku ku une e kam degjuar dikure do te ta dergoj...

  Postuar mė parė nga tironsi per qef
  Gjali ca pershendetje !!

  Nuk e di nese me ndimon dot te me japesh ate kengen Lulja e kujtimit dhe Ne mes nesh ka dicka...
  Do ta dija shum per faleminderit pasi i kam degjuar kete ver ne shqiperi por nuk munda ti mar.
  flm
  Une i kam keto kenget ne Comp po nuk di si te ti jap...megjithate kengen e dyte e ke tek muzika ketu ne Albasoul me titull kasete"Dashuri dhe dhimbje"n.q.s e gjej nje faqe me keto kenget do te ta tregoj petjeter.Pershendetje!

  Postuar mė parė nga Zebbi
  Gjalica flm po per fat te keq mua me eshte prere tubi i oksigjenit, nuk me punon muzika, se di pse, keshtu qe nuk mund te degjoj asnje kenge nga Interneti.

  Te pershendes,
  Zebbi
  Te pershendes dhe une

 9. #9
  i/e larguar Maska e Gjallica
  Anėtarėsuar
  26-12-2002
  Vendndodhja
  My MinD iS yOuRs...YoUr HeArT iS mInE...!
  Postime
  596
  Citim Postuar mė parė nga -Konjaku-
  Gjalica

  Ate kengen Lulja e Kujtimit e ke diku ta degjojme?
  Ne internet akoma nuk ma kane zene syte ekzistencen e kesaj kenge, megjithate do e gjej nje menyre per ta derguar

 10. #10
  Zemra Kumanoves Maska e Kumanovarja
  Anėtarėsuar
  20-08-2004
  Vendndodhja
  Kam shetitur ane e mbane qe nga Shkodra ne Sarande ,Te gjitha vendet i kalova me e bukur KUMANOVA
  Postime
  146
  UPSSS XHelal Xheladini mire esht nuk esht kosovar... por esht nga Kumanova Dhe jeton ne Belgjik,..
  Ismet Jasharri yll epoke,
  Rreze drite vepra jote,
  Si vigan nė shekuj rritesh,
  I pavdekshėm n'zemėr t'Shqipes

 11. #11
  Anagramisti Maska e Mister Enigma
  Anėtarėsuar
  06-08-2004
  Vendndodhja
  Prishtinė
  Mosha
  45
  Postime
  2,636
  Citim Postuar mė parė nga ^^Gjalica^^
  Nuk e njeh? Atehere ky eshte nje kengetar nga Kosova...Ka nje ze shume te bukur dhe mbi te gjitha melankolik Nese do ta degjosh :
  Shko tek muzika e albasoulit se aty do gjesh nje kenge te tij tek kaseta"Dashuri dhe Dhimbje".

  Pershendetje Gjalica!
  Xhelal Xheladini ėshtė nga Kumanova dhe jeton diku jashtė. Mė duket nė Zvicėr. Ka edituar disa albume. Unė e kam vetėm njėrin prej tyre dhe ai titullohet "Odisea" ku gjendet kėnga qė i prin kėsaj teme. Po ashtu titulli i kėsaj kėnge nuk ėshtė dhėnė si duhet kėtu. Titulli i saj (sipas kasetės qė kam unė nė dispozicion) ėshtė "Aterim brutal nė realitet". Ky album, pos kėsaj kėnge ka shumė kėngė tė bukura. Ndėr to mua mė sė shumti mė pėlqejnė "Le tė shkojnė tė gjitha nė dreq", "Elegancė tė natyrės gėzon", "Apartheid in Kosova" etj.
  Unė kam njė pyetje. Kėngėn "Nė mes nesh ka diēka" unė kam dėgjuar se e kėndon pikėrisht Xhelal Xheladini kurse nėpėr faqe shqiptare po shoh se e kėndon Andi Shkoza. Po ashtu e di se ekzistojnė dy variante tė kėsaj kėnge. Pra me orkestrime tė ndryshme. A e kėndojnė qė tė dy?
  Kodi:
  Eja ta bėjmė bashkė njė anagram por kujdes se mos po anagramohemi edhe vetė 

 12. #12
  Anagramisti Maska e Mister Enigma
  Anėtarėsuar
  06-08-2004
  Vendndodhja
  Prishtinė
  Mosha
  45
  Postime
  2,636
  Tash e pashė se e paska thėnė me kohė Kumanovarja atė qė Xhelali ėshtė kumanovar.
  Kodi:
  Eja ta bėjmė bashkė njė anagram por kujdes se mos po anagramohemi edhe vetė 

 13. #13
  i/e larguar Maska e Gjallica
  Anėtarėsuar
  26-12-2002
  Vendndodhja
  My MinD iS yOuRs...YoUr HeArT iS mInE...!
  Postime
  596
  Citim Postuar mė parė nga Sineri
  Unė kam njė pyetje. Kėngėn "Nė mes nesh ka diēka" unė kam dėgjuar se e kėndon pikėrisht Xhelal Xheladini kurse nėpėr faqe shqiptare po shoh se e kėndon Andi Shkoza. Po ashtu e di se ekzistojnė dy variante tė kėsaj kėnge. Pra me orkestrime tė ndryshme. A e kėndojnė qė tė dy?
  .

  Une di vetem kte variant qe dhe eshte kenduar shume bukur nga ky kengetar,kurse per ato te tjeret nuk di gje  Citim Postuar mė parė nga Dj-Kosovari
  Kete kenge e kam un moj Gjalica , por ty sta dergoj asesi e pse e din ti pse ( mendo pak pse po them ashtu ).
  tung
  Lol e di po une nuk e kerkova gje sepse e kam qe me kohe, por dhe te tjeret do ken rastin ta degjojne se shpejti

 14. #14
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  05-01-2006
  Postime
  1

  Smile Pershendetje ...

  Un kam nje verejtje ne lidhje me titullin e kenges "Cdo natė nė ėndėrr mė vjen" nga Xhelal Xheladini.
  Un i kam te gjitha albumet e Xhelal Xheladinit dhe i dij te gjitha tekstet dhe titujt e kengeve te tij. I degjoj me ėndje kenget e tij.
  Mirepo ja ketu,ne listen e Melodive te pavdekshme,e pashe nje gabim ne titullin kenges me lart nga Xhelal Xheladini.

  Nuk titullohet kenga,,,"Cdo natė nė ėndėr mė vjen",,,por titullohet.......:

  " ATERIM BRUTAL NE REALITET "

  Dhe ne kete jam i sigurt 100%. Lusė qe te behet ky korigjim.

 15. #15
  Citim Postuar mė parė nga Gjallica Lexo Postimin
  Ne mes nesh ka dicka"

  Lulja ime,lule
  sa te dua,lule
  a e din sa fort,
  per ty zemra ngazellon

  Ne mes nesh ka dicka
  ti s'mund te thuash,se gjithcka
  sa here qe takohemi
  gjer me vesh ne skuqemi

  Ne ballkon kur me del
  si nje lule n'pranvere kur ēel
  te isha zog e te fluturoj
  nje mall ty ta tregoj.


  Sa me shume te shikoj
  aq me shume me mungon
  vetem per rruget me kallderma
  ti me buzqesh moj princeshe  Citim Postuar mė parė nga Gjallica
  ATERIM BRUTAL NE REALITET (C'do nate ne enderr me vjen)

  C'do nate,ne enderr me vjen,
  afrohet,por smund ta prek,
  e shoh, dua ta shtrengoj,
  ajo merr, nje tjeter forme.

  Dhe nje dite t'larget, nje dite t'kthejllet,
  me therret, dhe une eci drejt asaj.

  C'do nate, ne enderr me vjen,
  dhe tek veshi, embel me rrefen
  se me do, ajo me thote,
  dhe nga syte,i pikojne ca pika lot.

  Si ta kthej endrren,ne realitet,
  te rri me te,vetem nje moment
  enderr e hidhur,pse me mashtron
  realiteti me helmon.

  Zeri i saj,edhe rrugeve me ndjek,
  me eshte bere,opsesion i vertete
  kthej, koken menjane,shoh,
  nje tjeter, qe shume i perngjan.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shigjeta : 12-09-2010 mė 22:51
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 16. #16
  2010 Triplete Maska e oliinter
  Anėtarėsuar
  14-11-2004
  Postime
  2,806

  Pėr: Xhelal Xheladini

  Kaluan shumė vite
  por asgjė nuk kam harruar
  tani prap tė shoh
  dhe vėrej se nuk ke ndryshuar
  ndoshta vetėm flokėt
  sepse mė nuk i ke tė gjata
  ti ende e bukur je
  por pėr ty mė asgjė nuk ndjej

  Koha m'sinjalon
  kthimin tim tė vonė
  Koncerti i lotėve tua
  pėr mua mė ėshtė i demoduar

  Thonė se mėkatarėt
  gjithmonė kthehen gjithmonė kthehen
  nė vendin e krimit
  veshur nė "halloween"

  Dikur pėr mua
  ishe imperiale imperiale
  tani u ktheve
  nė njė vajzė fatale
  kjo ide e ytja nuk ėshtė gjeniale

  Amnezia tė ka pushtuar
  ikjen tėnde nuk kam harruar

  Ti jeto jetėn tėnde e unė timen
  Ti Pėrėndimin e unė Lindjen

  Amnezia tė ka pushtuar
  ikjen tėnde nuk kam harruar

  I pafuqishėm jam mundėsi nuk kam
  trenin e rrėzuar ta kthej nė binarė

  Kush Pse dhe Si e di
  kėto pyetje s'kanė mė rėndėsi
  Sa shumė kohė dhembja ma breu shpirtin
  porsi krimi Hamletit trupin
  dhe jam i etur pėr hakmarrje
  sepse shkove kur kisha nevojė
  mė sė shumti pėr ty mė sė shumti pėr ty

  Ti jeto jetėn tėnde e unė timen
  Ti Pėrėndimin e unė Lindjen

  Kush ma gjen kete kenge do ja di shume per nder.
  Titullin e ka Konceri i loteve
  vari leshte

Tema tė Ngjashme

 1. Shahistėt e apasionuar
  Nga Skofiar nė forumin Lojra dhe rebuse
  Pėrgjigje: 376
  Postimi i Fundit: 09-03-2013, 16:08
 2. Shakespeare - Legjenda e pavdekshme
  Nga EXODUS nė forumin Filozofi-psikologji-sociologji
  Pėrgjigje: 33
  Postimi i Fundit: 24-08-2004, 10:43
 3. Muzika - thjesht njė melodi, apo ndoshta njė gjenerator ndjenjash dhe emocionesh?
  Nga EXODUS nė forumin Filozofi-psikologji-sociologji
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 07-02-2004, 12:00

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •