Close
Faqja 1 prej 11 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 201
 1. #1
  xha Barka Maska e Jonian
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Ec drejt bulevardit deri te Skenderbeu. Aty pastaj futja nga te duash...
  Mosha
  40
  Postime
  332
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Aktivitete, organizime nė MA, SHBA

  Te shtunen ne 13 dhjetor mbremje me Sinan Hoxhen:
  Informacionin mund ta degjoni dhe ne radio "Fllad Shqiptar" cdo te diele nga ora 3:00- 4:00 pasdite ne frekuencen 1330 AM.
  ________________________________________________
  Nje Mbremje me Sinanin

  Ejani te kalojme nje mbremje te gezuar e defryese me nje nga kengetaret e mirenjohur te Muzikes Popullore Shqiptare, SINAN HOXHA.

  Perfshire do te jete variete muzike nga DJ George and DJ Nick.

  Kur: E shtune 13 Dhjetor, ora 6 e mbremjes
  Ku: Lido Night Club
  (ish quajtur Wonderland Ballroom)
  1290 North Shore Road,
  Revere, MA 02151

  Bileta: $30 per te rriturit; $15 per femijet nen 12 vjec.

  Mbremja organizohet nga Ilirjan Qirici.

  Biletat shiten ekskluzivisht me rezervim. Per rezervime ose me shume informacion telefononi ne (781) 321-1758 ose (781) 858-9193.
  Trimi i mirė me shoqe shumė

 2. #2
  . Maska e delisa
  Anėtarėsuar
  27-10-2002
  Vendndodhja
  Ncuk Ketu !
  Postime
  249
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  hi te gjithe shqipetareve ne boston
  thx per informacionin mbi koncertin e Sinanit por une kam degjuar qe nuk do te jete live eshte e vertete? Shpresoj te jene thjesht llafe njerezisht...

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-03-2003
  Vendndodhja
  Boston MA USA
  Mosha
  37
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Pershendetje te gjitheve.

  Koncerti qe do te zhvillohet me daten 13 Dhjetor do te jete LIVE.
  Po te mos ishte atehere pse duhet te therrisnim Sinanin ne. E benim vetem me Djs. Delisa te siguroj une qe ate nate koncerti do te jete Live, per sa ke degjuar ti jane vetem llafet e njerezve. Shpresoj qe tu shohim atje te gjitheve.

  Sinqerisht Toni Boston.

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Anėtarėsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,417
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 16 postime
  Ai grupi i Tepelenes kur e ka koncertin ne Boston? Fillim Janari sikur degjova...?

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  03-10-2003
  Vendndodhja
  Big Apple
  Postime
  1,257
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 9 postime
  Ardhi mo ardhi grupi? na lajmeroni nese vertet vijne..do te ishte goxha kenaqesi
  TBD

 6. #6
  xha Barka Maska e Jonian
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Ec drejt bulevardit deri te Skenderbeu. Aty pastaj futja nga te duash...
  Mosha
  40
  Postime
  332
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Yes, yes, yes.
  After so many requests, from the guys that brought you last year's Spring Break Party, are organizing another one this year. If you were there last year, we promise this time it's going to be even bigger and better. Informacioni:

  Klubi i studenteve shqiptare te UMASS Boston organizon:

  SPRING BREAK PARTY

  KU: Knights of Columbus,
  340 Hancock St.Quincy MA 02171

  KUR: E diele 14 mars 2004
  Ora 6:00 pasdite

  BILETA: $ 20

  Food, music and fun. (That's a promise).

  Cfare duhet te keni parasysh:

  Asnje nuk do te lejohet te hyje pa bilete. Biletat mund te blihen nga Iliri, Lorenci apo Altini ne UMASS ose nepermjet telefonit:

  ( Kush te doje telefonat te me dergoje mua email ose MP)

  Data e fundit per te blere bileta do te jete, e merkure 10 mars 2004.

  Vendi quhet "Knights of Columbus" dhe jo "Fight Club" prandaj nuk do te lejohet asnje lloj zenke apo sherri. Pervec policise qe do te jete aty, do te kete edhe persona te tjere qe do te merren me sigurine e aktivitetit. Prandaj do t'ju kerkoja qe te mos sillni persona te papergjegjshem ne ate mbremje.

  Perpiquni te vini ne kohen e duhur. Ora 6, eshte ora 6 dhe jo 7 apo 9:30.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Jonian : 26-02-2004 mė 02:57
  Trimi i mirė me shoqe shumė

 7. #7
  THE-UNTOUCHABLE
  Anėtarėsuar
  08-05-2002
  Vendndodhja
  02126 - 02152
  Mosha
  36
  Postime
  10
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Gati per nje Koncert tjeter ju ne Boston???

  Gati per nje mbremje tjeter Bostoni??????

  --------------------------------------------------------------------------------

  Po te kini kursyer pak lek deri tani behet nje mbremje me muzike shqiptare.

  KONCERT I MERITA HALILIT!

  DITEN E DJELE, DATA 16 MAJ, 7PM.

  BILETAT SJANE ME SHUME SE $35 PER JU QE PINI, PER MOSHEN 12 E POSHTE MEQE SJANE NE RROGE BILETA ESHTE $15.

  PER REZERVIME JANE KETO NUMRA : Dhimitri (617) 953-1105
  DHE Dritani (781) 696-5030, (508)588-6980.

  SHFAQJA ORGANIZOHET TE LIDO NIGHT CLUB ,,1290 NORTH SHORE DR, REVERE, MASSACHUSSETTS. .

  HAJDENI SE DO KENAQENI, I FUTIM DHE NJE NOT NGA OQEANI PO TE DEHEMI CA.

 8. #8
  "innocent child" Maska e strawberrygirl_
  Anėtarėsuar
  09-10-2003
  Vendndodhja
  in my dreams
  Mosha
  35
  Postime
  128
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  wow Torke ( Viktor) kur perfundove ne Boston ti yllo?
  ciao

  PS: an old friend
  Love is like fog -- there is no mountain on which it does not rest
  ....makes the impossible possible
  ....rules without rules.

 9. #9
  xha Barka Maska e Jonian
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Ec drejt bulevardit deri te Skenderbeu. Aty pastaj futja nga te duash...
  Mosha
  40
  Postime
  332
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Festa e Flamurit ne Boston, 2004

  Ju lutem perhapni fjalen:

  Dita e Flamurit 2004
  te Shtunen, 27 Nentor 2004

  Hyatt Regency Cambridge
  575 Memorial Drive
  Cambridge, MA 02139

  Regjistrimi: 5.00 PM - 6:00 PM
  Kokteil: 6:00 PM - 7:00 PM
  Darka: 7:00 PM
  Vallezim: deri 12.00AM (mesnate)


  http://www.cambridge.hyatt.com (per udhezime per te ardhur).

  Cmim special $6.00 per parkim tek garazhi i hotelit

  Cmimet e biletes jane $65 per te rritur dhe $35 per femijet nen 12 vjec
  dhe perfshin darke te plote dhe vallezim me muzike shqiptare
  tradicionale dhe te kohes me kengetaren Justina Aliaj dhe me orkestren e Bostonit
  “Sofra Shqiptare”

  Per me shume informacion telefononi Albana Orgocken ne (781) 662-5906
  ose FlagDay2004@yahoo.com

  Afati i rezervimeve eshte 22 Nentor. Shkruani cekun per "Flag Day 2004"
  dhe postojeni tek:
  FLAG DAY 2004
  P.O. Box 943
  Saugus, MA 01906


  Dita e Flamurit 2004 reklame:
  Mund te merrni me qira nje kioske/tavoline per
  $250.00 per te treguar ose shitur prodhimet tuaja. Per me shume
  informacion per kioske ose forma te tjera sponsorizimi telefononi
  Ilir Kocin (617) 331-5130.

  Nje pjese e te ardhurave shkojne per Fondin e bursave per studentet
  Shqiptare "The AANO Scholarship fund". Organizuar nga Dega e Bostonit e
  Organizates Kombetare Shqiptaro Amerikane (AANO), http://www.aano.org,
  Dega e Masachusetit e Keshillit Kombetar Shqiptaro Amerikan (NAAC),
  http://www.naac.org. dhe nga Organizata e te Drejtave te Camerise.
  Trimi i mirė me shoqe shumė

 10. #10
  xha Barka Maska e Jonian
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Ec drejt bulevardit deri te Skenderbeu. Aty pastaj futja nga te duash...
  Mosha
  40
  Postime
  332
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Ceremonia e ngritjes se Flamurit ne Boston.

  Per here te pare sivjet, ne Boston zhvillohet ceremonia e ngritjes se Flamurit shqiptar.

  CEREMONIA E NGRITJES SE FLAMURIT SHQIPTAR

  SHESHI I BASHKISE SE BOSTONIT

  23 NENTOR 2004, ORA 12 MESDITE:

  (PAVARESISHT NGA MOTI ATE DITE)
  I dashur bashkeatdhetar dhe mik

  Ne jemi krenare per flamurin tone, i cili perfaqeson identitetin, historine dhe vlerat tona. Kete vit, ne duam ta kthejme festimin e dites se Flamurit ne nje tradite te bukur. Qe te shprehim krenarine tone kombetare, ne deshirojme te ngreme flamurin tone ne sheshin e Bashkise se Bostonit. Ne bashkepunim me Zyren e Kryetarit te Bashkise per Bostonianet e Rinj, Grupi Organizues i Dites se Flamurit Shqiptar 2004 ka marre lejen e ceremonise per daten 23 nentor 2004, ora 12 ne dreke.

  Le te mblidhemi te gjithe tek sheshi i Bashkise ne 23 nentor dhe me krenari te ngreme flamurin shqiptar. Ftoni miq dhe te aferm. Sillni femijet. Vishni kostume kombetare nese keni mundesi. Le ta kthejme kete dite ne nje ngjarje per te cilen do te jemi te gjithe krenare.


  Komiteti Organizues “Dita e Flamurit Shqiptar 2004"

  Per me shume informacion kontaktoni Stefan Kochi (617) 331-6686 skochi@naac.org
  Trimi i mirė me shoqe shumė

 11. #11
  Crazy Pogradecare Maska e Vicky11
  Anėtarėsuar
  02-11-2002
  Vendndodhja
  BOSTON USA
  Postime
  83
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Une isha dje ne 7 Nentor tek mbremja shqiptare me Aurela Gacen na MA dhe degjova qe ne dhjetor do vijne ata cunat tiranse qe kendojne rap "West Side Family". Por nuk jam e sigurte cfare date do vijne, e di qe eshte ose 5 dhjetor, ose 25 dhjetor. Kush ka ndonje informacion me te sakte, ju lutem shkruheni ketu qe ta dime te paktem, mos ikim kshu ry ty ty. Thanks guys in advance

 12. #12
  xha Barka Maska e Jonian
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Ec drejt bulevardit deri te Skenderbeu. Aty pastaj futja nga te duash...
  Mosha
  40
  Postime
  332
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  West Side Family ne Boston

  West Side Family kane koncert ne Boston ne daten 5 dhjetor ne oren 7 pasdite. Koncerti zhvillohet ne "Moseley's on the Charles" ne adresen:

  MOSELEY'S ON THE CHARLES
  5 BRIDGE ST
  DEDHAM MA

  Bileta eshte $ 35.00

  Per me teper informacion kontaktoni organizatorin Dhimiter Bodaidi ne numrin (617) 953 1105.

  Ja kalofshi mire, kushdo qe do te shkoje.
  Trimi i mirė me shoqe shumė

 13. #13
  Crazy Pogradecare Maska e Vicky11
  Anėtarėsuar
  02-11-2002
  Vendndodhja
  BOSTON USA
  Postime
  83
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  papapap si e kam kete Jonian, si shpirt. Thank you honey, cfare do beja une pa te pyetur ty????

 14. #14
  THE-UNTOUCHABLE
  Anėtarėsuar
  08-05-2002
  Vendndodhja
  02126 - 02152
  Mosha
  36
  Postime
  10
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  U anullua ai koncerti i WSD per ne dhjetor

  koncerti nuk behet me ne dhjetor po shpresohet qe grupi WSD te vije per festen e shen valentinit ne boston.
  Limitation Is the Mark of the Master

 15. #15
  THE-UNTOUCHABLE
  Anėtarėsuar
  08-05-2002
  Vendndodhja
  02126 - 02152
  Mosha
  36
  Postime
  10
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Pershendetje te gjithe dhe gezuar festat.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Limitation Is the Mark of the Master

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e tironcja05
  Anėtarėsuar
  27-12-2004
  Vendndodhja
  Boston,ma
  Mosha
  32
  Postime
  11
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  di naj njeri a do bohet naj fest ktej ne boston per vitin e RI?

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e LeNNoN
  Anėtarėsuar
  07-06-2003
  Vendndodhja
  Bucharest
  Mosha
  31
  Postime
  360
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  jo.................................
  You don't lead by hitting people over the head-that's assault, not leadership.

 18. #18
  Perjashtuar Maska e diikush
  Anėtarėsuar
  12-07-2003
  Vendndodhja
  konaku i ri
  Postime
  2,073
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga tironcja05
  di naj njeri a do bohet naj fest ktej ne boston per vitin e RI?
  Kam degjuar qe jane nja 3 per tu bere, po nuk e di se ku me siguri...

 19. #19
  xha Barka Maska e Jonian
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Ec drejt bulevardit deri te Skenderbeu. Aty pastaj futja nga te duash...
  Mosha
  40
  Postime
  332
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Nje mbremje eshte kjo:

  Koncert Spektakel  Mbremje Defrimi me Rastin e Vitit te Ri 2005  Marrin pjese kengetaret Frederik Ndoci dhe Aida Caci  Orkestra nen drejtimin e kantautorit pianist Elton Deda (i ftuar nga Shqiperia )  Humor nga Herion Mustafaraj(i ftuar nga Shqiperia)  Drejtues i spektaklit Frederik Ndoci  Programi Mbremja e Vitit te ri  -- Kenge te muzikes se lehte (shqiptare dhe internacionale )

  -- Kenge e valle popullore nga e gjithe Shqiperia

  -- Humor nga Herion Mustafaraj e Frederik Ndoci.

  -- Kenge te reja nga Albumi I Ri I Frederik Ndocit .

  -- Lodra zbavitese per femije  Koncerti do te zhvillohet ne Christina's Function Room ne Foxboro gysem ore nga Boston ne daten 31 Dhjetor diten e Premte ne oren 8:00PM  Chrstina's -- http://christinasfunctions.com

  Directions -- http://christinasfunctions.com/NewFiles/direction.html  Biletat do te jene $ 70 per te ritur dhe $ 35 per femije nen 12 vjec.  Per me teper informacion mund te kontaktoni :  Piro Ikonomi

  617-236-0526 (pune)

  781-769-7942 (shtepi)

  eikonomi@bu.edu  Florian Struga

  617-592-1846  Pagesa me check :

  Piro Ikonomi

  1151 High St

  Westwood ,MA 02090  New Year's Concert and Party 2005  With Singers Frederik Ndoci and Aida Caci  Orchestra Directed by kantautorit pianist Elton Deda  Humor from Herion Mustafaraj  Director of Festivities Frederik Ndoci  Program for the evening:  -- Albanian and international music

  -- Songs and dance from all of Albania

  -- Humor from Herion Mustafaraj and Frederik Ndoci

  -- New songs from the new album of Frederik Ndocit

  -- Lodra zbavitese per femije  The concert and party will be on Friday December 31 at 8:00PM at Christina's in Foxboro, 30 minutes from Boston.  Chrstina's -- http://christinasfunctions.com

  Directions -- http://christinasfunctions.com/NewFiles/direction.html  Tickets are $70 for adults and $35 for children under 12.  For more information contact:  Piro Ikonomi

  617-236-0526 (pune)

  781-769-7942 (shtepi)

  eikonomi@bu.edu  Florian Struga

  617-592-1846  Mail Checks to :

  Piro Ikonomi

  1151 High St

  Westwood ,MA 02090


  Gjithashtu jane dhe dy te tjera qe di une, nje ne Malden ku nuk ka me vende te lira dhe tjetra ne Hilltop Steak House per te cilen s'di gje me shume.
  Ky mesazhi i mesiperm eshte lemsh persa i perket gjuhes, po ashtu e kane shkruar organizatoret, ashtu e lashe.
  Nejse, befshi qejf ngado qe te shkoni.
  Trimi i mirė me shoqe shumė

 20. #20
  xha Barka Maska e Jonian
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Ec drejt bulevardit deri te Skenderbeu. Aty pastaj futja nga te duash...
  Mosha
  40
  Postime
  332
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Fondi I Ndihmes Per Tsunamin I Shqiptareve Te Massachusetts, E Premte 28 Janar, 2005

  First in English then ne shqip.

  MASSACHUSETTS ALBANIAN TSUNAMI RELIEF FUND

  Following the catastrophic tsunami in Asia, we think it is appropriate to give our modest contribution as Albanians to people in need. To serve this purpose, the MASSACHUSETTS ALBANIAN TSUNAMI RELIEF FUND has been set up. Now money is needed more than ever in many poor countries, and we count on the generous hearts of Albanians as embodied by Mother Teresa who worked in this
  part of the world most affected by the tsunami for most of her life.

  A fundraising cocktail party will be held Friday January 28th from 7-9PM at Alba Restaurant near Quincy Center “T” stop. Complimentary hors d’ouvres will be served along with a cash bar.Suggested donation is $25. Alba Restaurant, 1495 Hancock St, Quincy, 617- 376-2522.
  http://www.mapquest.com/maps/map.adp...uincy&state=MA

  The funds will be divided between one or more local organizations in Massachusetts working on Tsunami Relief, and the MJAFT’s Team Albania-Tsunami Assistance --
  http://www.mjaft.org/en/news/tsunami.htm.

  If you will not be able to attend the fundraiser on January 28th at Alba, you may donate by sending a check to the address below or depositing directly to our new bank account at any Citizens Bank:

  Massachusetts Albanian Tsunami Relief Fund
  PO Box 943
  Saugus, MA 01906

  Massachusetts Albanian Tsunami Relief Fund
  Citizens Bank Account #1303337816
  Routing Number 211070175(electronic transfer)


  Thank you very much. For more information contact Adrian Papandile at eafpapa@aol.com or
  617-471-5381.

  Massachusetts Albanian Tsunami Relief Committee
  Stefan Kochi, Mark Kosmo, Albana Orgocka, Adrian Papandile
  __________________________________________________ ______________

  FONDI I NDIHMES PER TSUNAMIN I SHQIPTAREVE TE MASSACHUSETTS

  Pas tsunamit katastrofik ne Azi, mendojme se eshte e pershtatshme qe ne si Shqiptare te japim kontributin tone modest per te ndihmuar njerezit qe kane nevoje. Per ti sherbyer ketij qellimi,kemi krijuar FONDIN E NDIHMES PER TSUNAMIN I SHQIPTAREVE TE MASSACHUSETTS. Nevoja per para ne te gjitha ato vende te vafra eshte shume e madhe dhe ne shpresojme qe zemrat gjenerose te Shqiptareve
  te persenofikuara nga Nene Tereza e cila punoj gjithe jeten e saj ne kete pjese te botes te goditur me shume nga tsunami.

  Nje mbremje kokteil per te mbledhur fonde do te zhvillohet te Premte me daten 28 Janar nga ora 7-9 ne darke tek Restoranti Alba tek stacioni i trenit per Quincy Center. Do te sherbehen hors d’ouvres komplimentare se bashku me nje bar me pagese(cash bar). Donacioni qe sugjerohet te jepet eshte $25.
  Alba Restaurant, 1495 Hancock St, Quincy, 617- 376-2522.

  http://www.mapquest.com/maps/map.adp...uincy&state=MA

  Fondet qe do te mblidhen do te ndahen midis nje (ose me shume sipas vendimeve qe duhet te bejme) organizate lokale ketu ne Massachusetts qe eshte e perfshire drejtpersedrejti ne ndihmen ne keto vende te Azise, dhe MJAFT Skuadra Shqiperia-Tsunami Assistance -- http://www.mjaft.org/shq/news/tsunami.htm.

  Ne qofte se nuk mund te vini tek mbremja tek "Alba" me daten 28 Janar, ju mund te beni nje donacion duke derguar nje cek tek adresa e meposhtme ose duke depozituar direkt tek llogaria e re qe kemi krijuar per kete qellim tek cdo dege e Citizens Bank:

  Massachusetts Albanian Tsunami Relief Fund
  PO Box 943
  Saugus, MA 01906

  Massachusetts Albanian Tsunami Relief Fund
  Citizens Bank Account #1303337816
  Routing Number 211070175(electronic transfer)


  Faleminderit Shume. Per me shume informacion kontaktoni Adrian Papandile eafpapa@aol.com
  617-471-5381.

  Komiteti i Ndihmes per Tsunamin i Shqiptareve te Massachusetts
  Stefan Kochi, Mark Kosmo, Albana Orgocka, Adrian Papandile
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Jonian : 10-01-2005 mė 00:26
  Trimi i mirė me shoqe shumė

Faqja 1 prej 11 123 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Organizime dhe aktivitete
  Nga anabanana nė forumin Shqipe nė Kanada
  Pėrgjigje: 110
  Postimi i Fundit: 19-02-2014, 17:28
 2. Aktivitete dhe organizime nė Greqi
  Nga rolua nė forumin Shqipe nė Evropė
  Pėrgjigje: 63
  Postimi i Fundit: 09-11-2013, 06:59
 3. Aktivitete dhe organizime nė Itali
  Nga katana nė forumin Shqipe nė Evropė
  Pėrgjigje: 47
  Postimi i Fundit: 23-10-2012, 11:47
 4. Aktivitete, organizime ne PA, SHBA
  Nga Fiori nė forumin Shqipe nė SHBA
  Pėrgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 10-11-2011, 10:05
 5. Aktivitete, organizime, ne Angli
  Nga Shijaksi-London nė forumin Shqipe nė Evropė
  Pėrgjigje: 173
  Postimi i Fundit: 06-10-2003, 22:11

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •