Close
Faqja 3 prej 11 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 201
 1. #41
  xha Barka Maska e Jonian
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Ec drejt bulevardit deri te Skenderbeu. Aty pastaj futja nga te duash...
  Mosha
  40
  Postime
  332
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga susglob
  SHUME SHUME gabim ke folur. Shyqyr qe jane dhe disa si Dhimitri qe i mbledhin shqiptaret dhe te perpiqemi te mblidhemi me shpesh. Te mos keni zili apo ambicje (keshtu duket se keni ju) per ato qe ben tjetri dhe se si vishet ai eshte pune e tij. Nuk kritikohet veshja pothuajse normale me kostum dhe kollare por kritikohen gjerat e tjera sic me larte thane organizimi, shakate etc (nuk kam qene keshtu qe nuk kam opinjon). Sepse ne shqiptaret shquhemi per keto gjera budalliqe. Dhe prandaj ne te rinjte bejme me shume shoqeri me te huaj se sa me shqiptare sepse nuk na le budalliku. Lere tjetrin te bej cfare po ben dhe nqs nuk te pelqejne mos shko. Edhe po nuk te pelqeu kollarja DHimitrit mos shko gjithashtu. Mos e be tjetrin me komplexe qe te mos bej me as aq sa ben. Sepse duke qene ne vend te huaj pa njerezit tane na mungojne mbledhje te tilla. Ndoshta mendoj une duhet te ishin pak me moderne jo kaq old fashion (flas nga ato qe kam qene) por prap it is ok. Nejse se u zgjata.
  Nuk eshte e rendesishme te besh nje gje te mire, duhet te dish ta besh mire ate. Dhimitri ben c'ben po e ben per xhepin e vet, nderkohe qe njoh te tjere qe bejne shume me shume se Dhimitri per komunitetin shqiptar ne Boston dhe jo vetem qe askush nuk u eshte mirenjohes, por degjoj dhe thashetheme poshte e lart qe gjasme e bejne se kane fitim. E di ti qe te ardhurat nga festa e rregullt e Flamurit (jo kjo qe po ben Dhimitri, por ajo qe ka ekzistuar me vite dhe qe po perpiqet te mbijetoje) shkojne per bursa per studente shqiptare ose shqiptaro-amerikane? Nuk ka asnje kriter tjeter, thjesht mjafton te jesh student dhe te kesh origjinen shqiptare.Keta studente neser pasneser mund te jene femijet e tu dhe te mite dhe nga menyra se si e shoh une kjo sipermarrje duhet mbeshtetur. Por une jam vetem nje dhe nje njeri s'mund te beje shume.Ja qe na del nje tip si Dhimitri qe prish pune dhe me te cilin nuk mund te arsyetosh ne menyre te logjikshme. Ne saje te veprimeve te karagjozeve si puna e ketij nje tradite disa vjecare e komunitetit shqiptar ne Boston rrezikon te prishet sepse disa njerez qe mund te vinin te darka E VERTETE e Flamurit, do te shkojne te degjojne Ardit Gjebrene dhe te mbushin xhepat e Dhimitrit.
  Trimi i mirė me shoqe shumė

 2. #42
  xha Barka Maska e Jonian
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Ec drejt bulevardit deri te Skenderbeu. Aty pastaj futja nga te duash...
  Mosha
  40
  Postime
  332
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Turneu i pare futbollistik shqiptar ne Massachusetts

  TURNEU I PARE FUTBOLLISTIK SHQIPTAR NE MASS.
  MILLENIUM PARK, WEST ROXBURY
  E DIELE 13 NENTOR 2005 ORA 9:00 AM

  EJA LUAJ FUTBOLL DHE BEJ MIQ TE RINJ,
  TE GJITHE JANE TE FTUAR, PAVARESISHT MOSHES DHE GJINISE!

  (Mund te krijosh nje skuader te plote, te vish si individ ose me nje grup. Nese nuk arrin te
  formosh nje skuader sill bluza extra: te bardhe, te kuqe etj...)

  SKUADRA ME NGA 11-TE LOJTARE DO TE NDESHEN PER TE PERCAKTUAR FITUESEN E TURNEUT

  PAGESA $5
  PER T’U REGJISTRUAR EMAIL ALBFOOTBALL05@yahoo.com

  TELEFONO FREDIN@6177336326 OSE MARKUN@6173720931
  REGJISTRIMI DUHET TE BEHET PARA DATES 3 TETOR
  AKTIVITETI ORGANIZOHET NGA "MASS. ALBANIAN-AMERICAN SOCIETY"

  DREJTIMI
  Millennium Park VFW Parkway, West Roxbury, MA 02132
  Nga North ose South merr Rt. 95 tek dalja 16A EAST, dhe vazhdo ne Rt.
  109 EAST. Udheto rreth 2.3 milje deri te kryqezimi i Rt. 109 dhe VFW Parkway. Irish Ale House eshte ne te djathte dhe shenja "Entering Boston" ne te majte. Perballe do kesh West Roxbury VA Medical Center. Kthehu majtas ne VFW Parkway. Tek semafori i dyte kthehu majtas ne Charles Park Rd. Shenja e hyrjes per tek Millennium Park do jete ne te majte. Pasi kthehesh vazhdo drejt deri te nje shenje "STOP". Home Depot eshte ne te djathte dhe Parku perballe jush.  Directions:

  From North or South take Rt. 95 to exit 16A EAST, local Rt. 109 EAST. Travel about 2.3 miles to the intersection of Rt. 109 and VFW Parkway. Landmark is the Irish Ale House on the right and the sign "Entering Boston" on the left. Diagonally across the intersection is the West Roxbury VA Medical Center. Turn left onto VFW Parkway. At the second set of lights ( about one block ) turn left onto Charles Park Rd. Landmark is the Spring Blossom restaurant. The sign for the entrance into Millennium Park will be on your left. After the turn continue straight to a stop sign. (Home Depot on the right). You will see the park straight in front of you

  Emrat e gjashte skuadrave qe marrin pjese jane:

  Adriatic Blues
  Albanian Revolution
  Albania United
  Drini
  Juventus "S"
  Lissus  Gjithashtu kemi edhe dy arbitra.

  Qellimi i ketij turneu eshte mbledhja e fondeve per organizaten “Massachusetts Albanian American Society”. Synojme te hapim nje shkolle shqipe per femije ne pranvere dhe per kete si gjithmone duhen fonde dhe cfaredo lloj ndihme e mundshme. Qellimi eshte qe te mbledhim te pakten $500 nga ky aktivitet. Gjithashtu cdo skuader do te ofroje nga $100 drejt fondit te perbashket. Pije freskuese do te ofrohen per te gjithe tifozet qe vijne te shohin ndeshjen. Nuk do te kete pagese per te hyre e per te pare ndeshjen, por kushdo qe deshiron te dhuroje per Massachusetts Albanian-American Society ne kete turne sportiv eshte i mirepritur.

  Ejani ne kete aktivitet dhe sillni e njoftoni miqte, shoket, familjet, femijet tuaj. Ky eshte plani per ate dite:

  1) Nga ora 9:30 – 11:00 AM do te kete ndeshje per femije (vajza e djem) dhe turneu i te rriturve do te jete nga ora 11:00 – 4:00 PM.

  2) Pas ndeshjes do te zhvillohet ceremonia e dhenies se cmimeve per skuadren dhe lojtarin me te mire.

  3) Kush eshte i interesuar mund te vije per te ngrene darke se bashku ne nje vend qe do te planifikohet ate dite.
  4) Nevojiten akoma vullnetare per te organizuar lojrat e femijeve, keshtu qe nese njihni ndoke qe eshte i interesuar me thoni.  Per me teper informacione ne lidhje me kete aktivitet apo aktivitete lokale te komunitetit shqiptar ne Massachusetts, vizitoni dhe regjistrohuni tek http://groups.yahoo.com/group/massalbanians
  Trimi i mirė me shoqe shumė

 3. #43
  i/e regjistruar Maska e susglob
  Anėtarėsuar
  05-08-2005
  Vendndodhja
  MALDEN, MA
  Mosha
  40
  Postime
  164
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  [QUOTE=Jonian]Nuk eshte e rendesishme te besh nje gje te mire, duhet te dish ......

  Epo tani ke folur shume shume bukur. Por jo te merremi me kollaren e Dhimitrit dhe te cdo Dhimitri. Une faktikisht nuk e dija qe paska njerez qe e bekan thjeshte per miresi. Shume bukur mu beka qefi. Ne te vertete eshte shume e mire qe bejne disa njerez. Por ka plot njerez ne Mass qe te shkojne dhe tek ata qe e bejne per business dhe tek ata qe e bejne per miresi. Pamvaresisht kjo qe behet per miresi duhet te behet nje rreklame ose dicka qe te mbledhi me shume njerez sepse p.sh. une nuk e dija dhe njerezit rreth meje nuk e dinin sepse ndrryshe do e dija dhe une pasi kam 6 vjet ne Amerike. Nejse une po ta shikosh thjesht po thoja qe te mos merremi kaq shume me rrobat e njeriut por te merremi ja me tema te tilla qe hape ti tani. Ok bye.

 4. #44
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  11-10-2005
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Kur tvij arditi do vij ndonje kengatre tjeter apo vetem "Jon " do degjojm:P

 5. #45
  SPHINX
  Anėtarėsuar
  17-04-2003
  Vendndodhja
  USA
  Mosha
  41
  Postime
  836
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime

  Bashkohem me Jonian per keto "liliputet" shqiptare

  Bashkohem me mendimin e Jonian (xha Barka):

  Shume nga keta "organizatoret" nxjerrin gjoksin se na mbledhin ne shqiptareve dhe duhet tia u dime per nder.

  1. duhet t'i mbeshtetim se jane shqiptare

  2. Te fitoje leka "Dhimitri" a "Piro-ja" se jane te zotet

  Nuk i mbeshtet keta tipa se me kane zhgenjyer personalisht dhe e kam degjuar dhe nga shoke e shoqe zhgenjimin nga festat e tyre.

  1. Spektakli ka standard te ulet dhe nuk ja vlen as lekat e benzines (never mind the cover charge)

  2. Futin me shume njerez se c'ka kapacitet lokali te fryne xhepin (vari K*R* se si do vertiten dhe ku do kercejne a ca do shikojne keta njerez)

  3. YYYYYYYYpppp Xhixhi cmimin se kane leka shqiptaret ( Na pandehin nga ato lopet hollandeze jemi qe jemi thote Filani a nuk i mjelim)

  4. Jo te mesojne nga gabimet po vazhdojne te bejne spektakle te nje cilesie te dobet dhe te vjedhin me shume leka.

  UNE NUK MBESHTET AKTIVITETE TE ORGANIZUARA NGA NJEREZ TE KETIJ KALIBRI PER MUA ATA JANE SKETCHY PEOPLE TRYING TO MAKE A PROFIT BY SCREWING US

  Gezuar Halloween

 6. #46
  123456.... Maska e FsHaTaRi
  Anėtarėsuar
  20-07-2002
  Vendndodhja
  Hollywood Profesioni : SuperStar
  Postime
  483
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Ja mbeshtes ketij lart ca mendime jane vertet te drejta une pothuajse se kam qen ne cdo Mbremje qe o Zhvilluar ne Boston por gjithmon asnje sme ka Plq po prap vete duke ecur me mendimin se kete here do te jete me mire,nejse le te shpresojm qe organizatoret e ketyre mbremjeve te ndryshojn dicka Bye
  B

 7. #47
  i/e regjistruar Maska e susglob
  Anėtarėsuar
  05-08-2005
  Vendndodhja
  MALDEN, MA
  Mosha
  40
  Postime
  164
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  E vertete eshte. SHume formal jane bere gjerat ne keto party, shume boring ne esence qe jane muzike per te medhenjte me shume se sa per ne te rinjte. Jane bere dhe shume nga keto dhe po i njejti stil. Njeriu do varjacjone. Ndrryshime. gjera te reja. Ne te vertete qe une personalisht me familjen tone shkojme vetem per vitin e ri. Thats it keto te tjerat i kemi eliminuar. Pikerisht sepse jane po e njejta gje. Eshte shume standarte. Mvaret dhe nga muzika ne fakt. Pastaj ne qe kemi ikur heret sikur na eshte c'mesuar veshi nga muzika popullore shqitare dhe kur i vene me shumice behet si e lodhshme. Duhet varjacjon per te gjitha moshat dhe te gjitha llojet e muzikave. Ky eshte mendimi im.

 8. #48
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  Citim Postuar mė parė nga Isomer937
  Bashkohem me mendimin e Jonian (xha Barka):

  Shume nga keta "organizatoret" nxjerrin gjoksin se na mbledhin ne shqiptareve dhe duhet tia u dime per nder.

  1. duhet t'i mbeshtetim se jane shqiptare

  2. Te fitoje leka "Dhimitri" a "Piro-ja" se jane te zotet

  Nuk i mbeshtet keta tipa se me kane zhgenjyer personalisht dhe e kam degjuar dhe nga shoke e shoqe zhgenjimin nga festat e tyre.

  1. Spektakli ka standard te ulet dhe nuk ja vlen as lekat e benzines (never mind the cover charge)

  2. Futin me shume njerez se c'ka kapacitet lokali te fryne xhepin (vari K*R* se si do vertiten dhe ku do kercejne a ca do shikojne keta njerez)

  3. YYYYYYYYpppp Xhixhi cmimin se kane leka shqiptaret ( Na pandehin nga ato lopet hollandeze jemi qe jemi thote Filani a nuk i mjelim)

  4. Jo te mesojne nga gabimet po vazhdojne te bejne spektakle te nje cilesie te dobet dhe te vjedhin me shume leka.

  UNE NUK MBESHTET AKTIVITETE TE ORGANIZUARA NGA NJEREZ TE KETIJ KALIBRI PER MUA ATA JANE SKETCHY PEOPLE TRYING TO MAKE A PROFIT BY SCREWING US

  Gezuar Halloween

  Dhe atehere eshte shume e thjeshte . Mos shkoni , mos frekuentoni keto party nga shqiptare qe ne shumicen e rasteve jane te nje niveli te dobet . Te pakten mos i lini me te krenohen dhe ti bien gjoksin sikur cfare po organizojne .

  Nejse une nuk jetoj ne Mass , por asnjehere nuk kam qene "tifoze" e ketyre festave dhe mbledhjesh masive nga shqiptare .
  Nje here qe kam qene para 4-5 vjetesh ne nje feste viti t'ri dhe qe atehere nuk me shkon me mendja per party me shqipo .
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 9. #49
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Anėtarėsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,417
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 16 postime
  Citim Postuar mė parė nga PINK
  Dhe atehere eshte shume e thjeshte . Mos shkoni , mos frekuentoni keto party
  Po pastaj per cfare do ankohen robte?

 10. #50
  Perfection is perfected Maska e Djalke-pe-Korce
  Anėtarėsuar
  29-10-2003
  Vendndodhja
  NJ
  Mosha
  37
  Postime
  24
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Kuqalashja
  Po pastaj per cfare do ankohen robte?

  per keta njerezit me kaq haj ekspektejshėns gjithmone do kete nje sebep per tu grindur se ndryshe nuk ndjehen te realizuar.

  O sa mire me qen Shqiptar O hej O hej....
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Djalke-pe-Korce : 03-11-2005 mė 11:43
  Thank you for flying Alitalia!

 11. #51
  Perjashtuar Maska e diikush
  Anėtarėsuar
  12-07-2003
  Vendndodhja
  konaku i ri
  Postime
  2,073
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga PINK
  ...Nje here qe kam qene para 4-5 vjetesh ne nje feste viti t'ri dhe qe atehere nuk me shkon me mendja per party me shqipo .
  Pink, si moj nuk te shkon mendja te shkosh me shqipo? Dhe e thua shqip kete?

 12. #52
  123456.... Maska e FsHaTaRi
  Anėtarėsuar
  20-07-2002
  Vendndodhja
  Hollywood Profesioni : SuperStar
  Postime
  483
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga susglob
  E vertete eshte. SHume formal jane bere gjerat ne keto party, shume boring ne esence qe jane muzike per te medhenjte me shume se sa per ne te rinjte. Jane bere dhe shume nga keto dhe po i njejti stil. Njeriu do varjacjone. Ndrryshime. gjera te reja. Ne te vertete qe une personalisht me familjen tone shkojme vetem per vitin e ri. Thats it keto te tjerat i kemi eliminuar. Pikerisht sepse jane po e njejta gje. Eshte shume standarte. Mvaret dhe nga muzika ne fakt. Pastaj ne qe kemi ikur heret sikur na eshte c'mesuar veshi nga muzika popullore shqitare dhe kur i vene me shumice behet si e lodhshme. Duhet varjacjon per te gjitha moshat dhe te gjitha llojet e muzikave. Ky eshte mendimi im.
  Nuk eshte Puna vetem te Muzika Popullore apo te ajo Hip-hop se te themi te vertet ketu kan Ardh dhe WsF (WesT Side Family) ,por eshte thjesht organizim shume shume i dobet dhe kete gje e tregoj party i funditit

  Bye
  B

 13. #53
  xha Barka Maska e Jonian
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Ec drejt bulevardit deri te Skenderbeu. Aty pastaj futja nga te duash...
  Mosha
  40
  Postime
  332
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga susglob
  E vertete eshte. SHume formal jane bere gjerat ne keto party, shume boring ne esence qe jane muzike per te medhenjte me shume se sa per ne te rinjte. Jane bere dhe shume nga keto dhe po i njejti stil. Njeriu do varjacjone. Ndrryshime. gjera te reja. Ne te vertete qe une personalisht me familjen tone shkojme vetem per vitin e ri. Thats it keto te tjerat i kemi eliminuar. Pikerisht sepse jane po e njejta gje. Eshte shume standarte. Mvaret dhe nga muzika ne fakt. Pastaj ne qe kemi ikur heret sikur na eshte c'mesuar veshi nga muzika popullore shqitare dhe kur i vene me shumice behet si e lodhshme. Duhet varjacjon per te gjitha moshat dhe te gjitha llojet e muzikave. Ky eshte mendimi im.
  Une nuk e di kujt i thua ti muzike per te medhenj e muzike per te rinj, por une kam qene pothuajse ne te gjitha darkat e festes se Flamurit dhe sa here kam qene ka patur edhe kengetare qe kendojne kenge popullore edhe DJ, keshtu qe ka patur muzike gjithfaresoj.
  Persa i perket Festes se Flamurit per mendimin tim duhet te kete nje cike solemnitet, nuk mund te besh darke me Molin apo Rimin e Tijes se behet tamam fshatce pastaj. Ajo darke behet per te perkujtuar nje feste kombetare dhe si e tille i duhet dhene nje fare serioziteti.Nejse, mendimi im ky...
  Trimi i mirė me shoqe shumė

 14. #54
  xha Barka Maska e Jonian
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Ec drejt bulevardit deri te Skenderbeu. Aty pastaj futja nga te duash...
  Mosha
  40
  Postime
  332
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Festa e Flamurit ne Boston, 26 nentor ne Marriott Newton.

  Autografi i Igli Tares mbi bluzen e tij te kombetares shqiptare. Kjo eshte nje nga surprizat dhe nje prej objekteve qe ti mund te blesh ne ankandin pa ze pjese e programit te mbremjes se Dites se Flamurit. Pervec firmes se kapitenit shqiptar ti mund te koleksionosh edhe libra te ndryshem autoresh shqiptare, bileta per ne ndeshjet e Celtics, nje fundjave ne Kejp Kod, e te tjera. Eja dhe bej oferten me te mire dhe merr me vete nje prej objekteve te dhuruara nga anetare te komuniteti shqiptar per ankandin pa ze qe do te zere nje pjese te programit te mbremjes se Dites se Flamurit. Parate e grumbulluar shkojne drejt Fondit te Bursave te mundesuar nga Organizata Kombetare Shqiptaro-Amerikane (AANO).
  Nese do te dhurosh dicka per ankandin kontakto Liz Kochi ne 781 322 9094 ose lizkochi@verizon.net

  26 nentori mbledh shqiptaret e Bostonit ne nje mbremje qe tani eshte bere tradite; Dita e Ngritjes se Flamurit (Shpalljes se Pavaresise). Sivjet kesaj i shtohet edhe 600 vjetori i lindjes se Heroit Kombetar Gjergj Kastriot-Skenderbeu per nder te te cilit nje grup kongresmenesh i kane paraqitur Kongresit Amerikan nje projektrezolute e cila thekson rendesine e princit shqiptar ne identitetin dhe historine evropiane.

  Muzike shqiptare paraqitur nga Ermira Babaliu dhe Orkestra, koktej, te ftuar nderi e surpriza te tjera perbejne programin e nje mbremjeje te paharrueshme.

  Mbremja e Shpalljes se Pavaresise (Dites se Flamurit) mundesohet nga kater organizata: Organizata Kombetare Shqiptaro-Amerikane (AANO), Keshilli Kombetar Shqiptar-Amerikan (NAAC), Shoqata Cameria dhe Shoqata Shqiptaro-Amerikane e Masacusets.
  .
  Biletat $70.Per femijet nen 12 vjec, $30.
  Rezervo tenden tek flagday05@yahoo.com
  ose telefono Gezim Begollin ne (617) 935-2097.
  Trimi i mirė me shoqe shumė

 15. #55
  i/e regjistruar Maska e susglob
  Anėtarėsuar
  05-08-2005
  Vendndodhja
  MALDEN, MA
  Mosha
  40
  Postime
  164
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga FsHaTaRi
  Nuk eshte Puna vetem te Muzika Popullore apo te ajo Hip-hop se te themi te vertet ketu kan Ardh dhe WsF (WesT Side Family) ,por eshte thjesht organizim shume shume i dobet dhe kete gje e tregoj party i funditit

  Bye

  Cberi vaki tek party i fundit??? Sdi gje une. Thashe kam kohe pa shkuar neper party te tilla. Vetem per Vitin e Ri shkojme.

 16. #56
  123456.... Maska e FsHaTaRi
  Anėtarėsuar
  20-07-2002
  Vendndodhja
  Hollywood Profesioni : SuperStar
  Postime
  483
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga susglob
  Cberi vaki tek party i fundit??? Sdi gje une. Thashe kam kohe pa shkuar neper party te tilla. Vetem per Vitin e Ri shkojme.
  Jo se u be na i gje e madhe Po duke fillur nga muzika Qe qe e registruar edhe Valbones (Mema)i duhej te ndalonte cdo i keng per shkak se as registrimi sqe i paster Deri sa u merzite e iku fare na skena Kurse Cekja me duket se qe Tap fare lol edhe sdinte ca thoshte ato dy her qe doli ne skene ,e shume e shume tj...

  Bye
  B

 17. #57
  i/e regjistruar Maska e susglob
  Anėtarėsuar
  05-08-2005
  Vendndodhja
  MALDEN, MA
  Mosha
  40
  Postime
  164
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga FsHaTaRi
  Jo se u be na i gje e madhe Po duke fillur nga muzika Qe qe e ..........
  Bye
  Po po LOL . U shkriva paguan dynjaja per live music dhe mer registrim. Por scandal paska qene sa te shkoj puna te iki tjetra nga skena??? Tjetri i pire??? po po por se mbajti njeri ate tjetrin te mos pinte??? Apo ku mbahen ato?? LOL ne te vertete paska qene skandal. Po une paskam qene lucky se kam qene ne disa party jo kaq scandal. Me ndrryshe ves se kane ato te vetat. Por nejse sic kam thene dhe me pare mire qe behen dhe disa party qe mblidhemi ne shqiptaret.

 18. #58
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-10-2003
  Vendndodhja
  Boston, MA
  Mosha
  35
  Postime
  13
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Disa nga ju shprehen mospelqim ndaj mbremjeve qe jane zhvilluar ne Boston. Cfare do te donit te kishin keto aktivitete? Cfare mendoni se do ti bente me mire? Grupi shqiptar ne shkollen time po mundohet te organizoje nje nate shqiptare. Do te jete dicka me e thjeshte se ato mbremjet qe permendet ju me siper. Nuk kemi nder mend te vjelim shqiptaret. N.q.s. keni ndonje sygjerim, ju lutem te shkruani sa me shpejte.
  "Greatness can't be rushed"

 19. #59
  123456.... Maska e FsHaTaRi
  Anėtarėsuar
  20-07-2002
  Vendndodhja
  Hollywood Profesioni : SuperStar
  Postime
  483
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga gretsy
  Disa nga ju shprehen mospelqim ndaj mbremjeve qe jane zhvilluar ne Boston. Cfare do te donit te kishin keto aktivitete? Cfare mendoni se do ti bente me mire? Grupi shqiptar ne shkollen time po mundohet te organizoje nje nate shqiptare. Do te jete dicka me e thjeshte se ato mbremjet qe permendet ju me siper. Nuk kemi nder mend te vjelim shqiptaret. N.q.s. keni ndonje sygjerim, ju lutem te shkruani sa me shpejte.
  Tani si fillim ata persona qe do te sillni nga Shqiperia a ku ta di une mos te vin vetem per te marre leket $ po te japin ate qe duhet kur ngjiten ne Sken,kjo o i nga arsyet ,nqs dhe organizuesit duan ti dali i party i bukur

  Edhe sa per kuriozitet ke keni ndermend te sillni ?


  Bye
  B

 20. #60
  xha Barka Maska e Jonian
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Ec drejt bulevardit deri te Skenderbeu. Aty pastaj futja nga te duash...
  Mosha
  40
  Postime
  332
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga FsHaTaRi
  Tani si fillim ata persona qe do te sillni nga Shqiperia a ku ta di une mos te vin vetem per te marre leket $ po te japin ate qe duhet kur ngjiten ne Sken,kjo o i nga arsyet ,nqs dhe organizuesit duan ti dali i party i bukur

  Edhe sa per kuriozitet ke keni ndermend te sillni ?


  Bye
  Gretsy besoj une eshte nga grupi i studenteve shqiptare ne BU.Ata kane organizuar dy here nate shqiptare ne BU qe kane dale te lezetshme, te pakten per mendimin tim. Nuk ftojne kengetare nga Shqiperia ata se helbete studente jane dhe luajne me buxhetin qe u lejon shkolla.
  Trimi i mirė me shoqe shumė

Faqja 3 prej 11 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Organizime dhe aktivitete
  Nga anabanana nė forumin Shqipe nė Kanada
  Pėrgjigje: 110
  Postimi i Fundit: 19-02-2014, 17:28
 2. Aktivitete dhe organizime nė Greqi
  Nga rolua nė forumin Shqipe nė Evropė
  Pėrgjigje: 63
  Postimi i Fundit: 09-11-2013, 06:59
 3. Aktivitete dhe organizime nė Itali
  Nga katana nė forumin Shqipe nė Evropė
  Pėrgjigje: 47
  Postimi i Fundit: 23-10-2012, 11:47
 4. Aktivitete, organizime ne PA, SHBA
  Nga Fiori nė forumin Shqipe nė SHBA
  Pėrgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 10-11-2011, 10:05
 5. Aktivitete, organizime, ne Angli
  Nga Shijaksi-London nė forumin Shqipe nė Evropė
  Pėrgjigje: 173
  Postimi i Fundit: 06-10-2003, 22:11

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •