Close
Faqja 2 prej 11 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 201
 1. #21
  xha Barka Maska e Jonian
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Ec drejt bulevardit deri te Skenderbeu. Aty pastaj futja nga te duash...
  Mosha
  40
  Postime
  332
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Fondi I Ndihmes Per Tsunamin I Shqiptareve Te Massachusetts, E Premte 28 Janar, 2005

  First in English then ne shqip.

  MASSACHUSETTS ALBANIAN TSUNAMI RELIEF FUND

  Following the catastrophic tsunami in Asia, we think it is appropriate to give our modest contribution as Albanians to people in need. To serve this purpose, the MASSACHUSETTS ALBANIAN TSUNAMI RELIEF FUND has been set up. Now money is needed more than ever in many poor countries, and we count on the generous hearts of Albanians as embodied by Mother Teresa who worked in this
  part of the world most affected by the tsunami for most of her life.

  A fundraising cocktail party will be held Friday January 28th from 7-9PM at Alba Restaurant near Quincy Center “T” stop. Complimentary hors d’ouvres will be served along with a cash bar.Suggested donation is $25. Alba Restaurant, 1495 Hancock St, Quincy, 617- 376-2522.
  http://www.mapquest.com/maps/map.ad...Quincy&state=MA

  The funds will be divided between one or more local organizations in Massachusetts working on Tsunami Relief, and the MJAFT’s Team Albania-Tsunami Assistance --
  http://www.mjaft.org/en/news/tsunami.htm.

  If you will not be able to attend the fundraiser on January 28th at Alba, you may donate by sending a check to the address below or depositing directly to our new bank account at any Citizens Bank:

  Massachusetts Albanian Tsunami Relief Fund
  PO Box 943
  Saugus, MA 01906

  Massachusetts Albanian Tsunami Relief Fund
  Citizens Bank Account #1303337816
  Routing Number 211070175(electronic transfer)


  Thank you very much. For more information contact Adrian Papandile at eafpapa@aol.com or
  617-471-5381.

  Massachusetts Albanian Tsunami Relief Committee
  Stefan Kochi, Mark Kosmo, Albana Orgocka, Adrian Papandile
  __________________________________________________ ______________

  FONDI I NDIHMES PER TSUNAMIN I SHQIPTAREVE TE MASSACHUSETTS

  Pas tsunamit katastrofik ne Azi, mendojme se eshte e pershtatshme qe ne si Shqiptare te japim kontributin tone modest per te ndihmuar njerezit qe kane nevoje. Per ti sherbyer ketij qellimi,kemi krijuar FONDIN E NDIHMES PER TSUNAMIN I SHQIPTAREVE TE MASSACHUSETTS. Nevoja per para ne te gjitha ato vende te vafra eshte shume e madhe dhe ne shpresojme qe zemrat gjenerose te Shqiptareve
  te persenofikuara nga Nene Tereza e cila punoj gjithe jeten e saj ne kete pjese te botes te goditur me shume nga tsunami.

  Nje mbremje kokteil per te mbledhur fonde do te zhvillohet te Premte me daten 28 Janar nga ora 7-9 ne darke tek Restoranti Alba tek stacioni i trenit per Quincy Center. Do te sherbehen hors d’ouvres komplimentare se bashku me nje bar me pagese(cash bar). Donacioni qe sugjerohet te jepet eshte $25.
  Alba Restaurant, 1495 Hancock St, Quincy, 617- 376-2522.

  http://www.mapquest.com/maps/map.ad...Quincy&state=MA

  Fondet qe do te mblidhen do te ndahen midis nje (ose me shume sipas vendimeve qe duhet te bejme) organizate lokale ketu ne Massachusetts qe eshte e perfshire drejtpersedrejti ne ndihmen ne keto vende te Azise, dhe MJAFT Skuadra Shqiperia-Tsunami Assistance -- http://www.mjaft.org/shq/news/tsunami.htm.

  Ne qofte se nuk mund te vini tek mbremja tek "Alba" me daten 28 Janar, ju mund te beni nje donacion duke derguar nje cek tek adresa e meposhtme ose duke depozituar direkt tek llogaria e re qe kemi krijuar per kete qellim tek cdo dege e Citizens Bank:

  Massachusetts Albanian Tsunami Relief Fund
  PO Box 943
  Saugus, MA 01906

  Massachusetts Albanian Tsunami Relief Fund
  Citizens Bank Account #1303337816
  Routing Number 211070175(electronic transfer)


  Faleminderit Shume. Per me shume informacion kontaktoni Adrian Papandile eafpapa@aol.com
  617-471-5381.

  Komiteti i Ndihmes per Tsunamin i Shqiptareve te Massachusetts
  Stefan Kochi, Mark Kosmo, Albana Orgocka, Adrian Papandile
  Trimi i mirė me shoqe shumė

 2. #22
  THE-UNTOUCHABLE
  Anėtarėsuar
  08-05-2002
  Vendndodhja
  02126 - 02152
  Mosha
  36
  Postime
  10
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  West Side Family and Ledina Celo

  Koncert i West Side Family te shoqeruar nga Ledina Celo.

  Me 11 Shkurt, te Premte, ne Oren 8 PM, te Lido Entertainment Complex

  Bileta $45 te dera ose $40 me rezervim.

  Per rezervime: Dhimiter Bodaidi.....Tel: (617) 953-1105

  Lido Complex,,,1290 North Shore Rd.,,,,Revere,,,,MA 02151
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shigjeta : 26-01-2005 mė 23:12
  Limitation Is the Mark of the Master

 3. #23
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  02-10-2002
  Vendndodhja
  Tirana-Albania
  Postime
  73
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Shqiptaret per politika multietnike

  Ne bashkepunim me kishen Imagolata dhe Karitasin Italian, u be e mundur qe me inisiativen e Komunitetit Shqiptar te Italise te mbahet nje aktivitet per politika multietnike.Grate shqiptare,bullgare dhe rumune gatuan gjellet tradicionale dhe ne pranine e PERFAQESUESVE TE BASHKISE,TE POLITIKES DHE FESE DHE SHUME ITALIANE TE FTUAR,U ARGANIZUA KY SPEKTAKEL I PA HARRUAR.sHQIPTARET,BULLGARET DHE RUMUNET TREGUAN NJE DESSHIRE PER NTU INTEGRUAR ne shoqerine italiane me vlerat e tyre,duke respektuar ligjet dhe tradicionet e popullit italian,por pa uzhveshur nga identiteti i tyre.
  Ketu u be e mundur dhe prezantimi i nje projekti per te ndertuar nje pallat per emigrantet si shtepi popņullore ne pronesi te bashkise por ne perdorim te emigranteve.

 4. #24
  xha Barka Maska e Jonian
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Ec drejt bulevardit deri te Skenderbeu. Aty pastaj futja nga te duash...
  Mosha
  40
  Postime
  332
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Levizja MJAFT vjen ne Boston.

  Miredita/mirembrema te gjitheve.

  Sic mund ta keni marre vesh (po s'e keni marre, ua them une) Erion Veliaj, Besjan Pesha dhe Jona Repishti, tre perfaqesues te levizjes MJAFT! do te vijne ne Boston ne datat 22-24 mars. Po pergatitet nje takim i tyre me komunitetin shqiptar, ne Boston University ne daten 23 mars ne oren 7:00 pasdite.Takimi do te kete formen e nje fondmbledhesi ku gjithashtu do te dikutohen arritjet e deritanishme si dhe planet qe levizja MJAFT! ka per te ardhmen. Hyrja eshte $5 ndersa donacioni i sugjeruar eshte $20 (nuk do te thote patjeter qe te jepni kaq, mund te jepni edhe me shume ose edhe me pak).
  Nese doni me teper informacion per viziten e MJAFT-it ose nese deshironi te ndihmoni me organizimin e takimit ne cfaredo lloj menyre, mund te me kontaktoni ne privat ose email (per ata qe me njohin, me merrni ne telefon).

  Per me teper informacion po bashkengjit flyer-in (traktin?!) e pergatitur per viziten e MJAFT ne Boston ne shqip edhe ne anglisht.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Jonian : 12-03-2005 mė 00:46
  Trimi i mirė me shoqe shumė

 5. #25
  Bashkimi Dance
  Anėtarėsuar
  28-10-2004
  Postime
  25
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Grupi i valleve "Bashkimi" ju fton ju, dhe familjaret tuaj te marrin pjese ne koncertin: "BUQETE ME KENGE DHE VALLE SHQIPTARE".

  Ky koncert madheshtor ketu ne Boston do te na beje te krenohemi me kulturen tone. Erdhi koha qe ne tu nxjerrim mallin, prinderve dhe te afermeve tane me kenget dhe vallet tona aq te bukura. Tu tregojme femijeve tane qe kultura jone eshte shume e bukur dhe ne e kemi per DETYRE ta trashegojme brez mbas brezi duke e percjelle tek ata.

  4 Qershor 2005 (7:30PM)

  Marrin Pjese:

  MERITA HALILI
  GRUPI I VALLEVE 'BASHKIMI'


  Te ftuar: Xhon Athanas dhe Grupi polifonik i Bostonit

  Koreografi: Bashkim Braho
  Dirigjent: Raif Hyseni

  Bileta $25 (me rezervim), 35 (tek dera), (femijet nen12,$15)
  Vendi: Regent Theatre, 7 Medford St.,Arlington MA 02474

  Kontaktoni:

  BOSTON: Ervin (617 -818- 7939),(617-838-3921)
  PEABODY: (978-223-0603)
  WORCESTER: (978-944-2666)

  Per me shume informacion vizitoni: www.bashkimidance.com

  P.S. Ky eshte koncert pra jo party ku spektatoret kercejne.

 6. #26
  123456.... Maska e FsHaTaRi
  Anėtarėsuar
  20-07-2002
  Vendndodhja
  Hollywood Profesioni : SuperStar
  Postime
  483
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Valbona Mema dhe Cekja ne Boston

  Date: Tue, 2 Aug 2005 08:59:12 -0400

  Pershendetje te gjitheve: Koncerti I vjeshtes me 25 Shtator ora 6PM ne Moseley's e cila eshte 59 Bridge Street Dedham MA. Vendi eshte ne Dedham nga I-95 merr exitin 16A dhe lokali eshte ne anen e djathte.Rezervimet behen deri me 22 Shtator 2005. Per me teper detaje kontaktoni Dhimiter Bodaiti ne adresen:143 Dorchester Street , Suite # 316 , South Boston MA 02127ose numri i tij i telefonit eshte 617-953-1105. Emri I lokalit ku do te behet koncerti I vjeshtes quhet"Moseley's on the Charles" . Biletat e rezervimit kushtojne $40.00. Mos harroni Ceken " Yp Xhixhi" dhe Valbona Memen me kenget e paharrueshme"Mi ke floket fije-fije" , "Mos ma pi rakine" , etc... Per me teper detaje kontaktoni Dhimitrin me 617-953-1105. Faleminderit te gjitheve dhe mbaresi ne jeten e perditshme .

  Jeni Te Mirepritur All !
  B

 7. #27
  123456.... Maska e FsHaTaRi
  Anėtarėsuar
  20-07-2002
  Vendndodhja
  Hollywood Profesioni : SuperStar
  Postime
  483
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Valbona Mema dhe Cekja nė Boston mė 25 Shtator 2005

  Date: Tue, 2 Aug 2005 08:59:12 -0400

  Valbona Mema dhe Cekja ne Boston me 25 Shtator 2005

  Pershendetje te gjitheve: Koncerti I vjeshtes me 25 Shtator ora 6PM ne Moseley's e cila eshte 59 Bridge Street Dedham MA

  Vendi eshte ne Dedham nga I-95 merr exitin 16A dhe lokali eshte ne anen e djathte.Rezervimet behen deri me 22 Shtator 2005. Per me teper detaje kontaktoni Dhimiter Bodaiti ne adresen:143 Dorchester Street , Suite # 316 , South Boston MA 02127ose numri i tij i telefonit eshte 617-953-1105.

  Emri I lokalit ku do te behet koncerti I vjeshtes quhet"Moseley's on the Charles" .

  Biletat e rezervimit kushtojne $40.00.
  Mos harroni Ceken " Yp Xhixhi"

  dhe Valbona Memen me kenget e paharrueshme"Mi ke floket fije-fije" , "Mos ma pi rakine" , etc...

  JeNi Te Gjithe Te Mirepritur !
  B

 8. #28
  . Maska e delisa
  Anėtarėsuar
  27-10-2002
  Vendndodhja
  Ncuk Ketu !
  Postime
  249
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  /me ta ka vene bek :P

  ehehe deri neser me nderrohet mendja nja 20 here :P

  propably po te shofim :P

 9. #29
  [L]{I}[N]{U}[X] Maska e Ardi_Pg_ID
  Anėtarėsuar
  28-01-2003
  Vendndodhja
  New York City Haven on Earth
  Mosha
  39
  Postime
  2,760
  Faleminderit
  8
  10 falenderime nė 10 postime
  se dija qe welfare ka filluar te paguaje shpenzimet per party shqiptare i should check this out :P
  Forgiving Islamic Terrorists is Gods Duty, Our Duty Is To arrange the Meeting
  N. H. Schwarzkopf

 10. #30
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Anėtarėsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,417
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 16 postime
  Aiiiii Cekja ishte te Dionisis tonight (ju qe jetoni ne Boston e dini per ke vend flas) Such a cute little man, u ula ne gjunje qe ta lija te me perqafonte


 11. #31
  Unquestionable! Maska e Cupke_pe_Korce
  Anėtarėsuar
  24-06-2002
  Postime
  1,602
  Faleminderit
  0
  15 falenderime nė 15 postime
  kuqe, ke filluar te frekuentosh restorantet greke keshtu?
  Summertime, and the livin' is easy...

 12. #32
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Anėtarėsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,417
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 16 postime
  Kam filluar the?
  Ne fakt Dionisis eshte brenda hotelit where me and my girls stayed at.

  C'ma dridhte Cekja me muziqi greke ama!
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 13. #33
  <-----
  Anėtarėsuar
  13-05-2002
  Postime
  998
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga Kuqalashja
  Aiiiii Cekja ishte te Dionisis tonight (ju qe jetoni ne Boston e dini per ke vend flas) Such a cute little man, u ula ne gjunje qe ta lija te me perqafonte

  Who charged who about the kiss ?

  Shpresojme te hidhet kendej nga Worcester , ne mos do hidhemi ne andej
  ...

 14. #34
  123456.... Maska e FsHaTaRi
  Anėtarėsuar
  20-07-2002
  Vendndodhja
  Hollywood Profesioni : SuperStar
  Postime
  483
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Tju Them i gje Mbremja qe me te vertet KOT FARE qe nga Organizimi e deri te Cekja me shoke ,Dhe sa per "Humor" Cekja na tha 6 barsleta me numerim dhe doli tre her ne sken nga 5 min dhe tha dy her "Yp xhixhi" .Shpresojm qe me Arditin Gjebrean per festen e Flamurit te jete gjithka ndryshe
  B

 15. #35
  . Maska e delisa
  Anėtarėsuar
  27-10-2002
  Vendndodhja
  Ncuk Ketu !
  Postime
  249
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  hahahah fthatariiii nuk qenke kenaq mer...ncncnc epo po mos te jem une dhe te jete nice...meso cik nga une shko atje ku e paramendon qe do jete nice :P

  sexo he mer me tha ardi qe ishe ne qef mbreme loool

  ardo sa per dijeni food stamps me paguajne dhe gazin e makines lol kam nje rruge andje nga NY :PPPPP

 16. #36
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  03-10-2003
  Vendndodhja
  Big Apple
  Postime
  1,257
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 9 postime
  Citim Postuar mė parė nga Kuqalashja
  Kam filluar the?
  Ne fakt Dionisis eshte brenda hotelit where me and my girls stayed at.
  C'ma dridhte Cekja me muziqi greke ama!

  edhe llafet brisk i kishte

  Vera ne boston thumbsss dooouuun!!! seafood thumbs aaaap lool
  TBD

 17. #37
  123456.... Maska e FsHaTaRi
  Anėtarėsuar
  20-07-2002
  Vendndodhja
  Hollywood Profesioni : SuperStar
  Postime
  483
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga delisa
  hahahah fthatariiii nuk qenke kenaq mer...ncncnc epo po mos te jem une dhe te jete nice...meso cik nga une shko atje ku e paramendon qe do jete nice :P

  sexo he mer me tha ardi qe ishe ne qef mbreme loool

  ardo sa per dijeni food stamps me paguajne dhe gazin e makines lol kam nje rruge andje nga NY :PPPPP

  Jo se sbera qef po vajzat qe qen atje sqen cilcia ime isha shume sexy per ato,dhe e ndjeva mungesen tende
  B

 18. #38
  xha Barka Maska e Jonian
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Ec drejt bulevardit deri te Skenderbeu. Aty pastaj futja nga te duash...
  Mosha
  40
  Postime
  332
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Ju kishte argetuar Dhimitri te ajo darka, mora vesh, e? Kishte vene edhe nje kravate qe i vinte deri ne kraharor si kryetaret e kooperatives kur shkonin ne mbledhje.Keshtu me thane.Lum si ju, thuaj
  Trimi i mirė me shoqe shumė

 19. #39
  123456.... Maska e FsHaTaRi
  Anėtarėsuar
  20-07-2002
  Vendndodhja
  Hollywood Profesioni : SuperStar
  Postime
  483
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Ardit Gjebrea Ne Boston !

  Mbremje Per Festen E Flamurit

  Me kenaqesi ju njoftojme qe per festen e FLAMURIT data 27 Nentor ,do na nderoje me pjesmarjen e tij artisti Shqiptare Ardit Gjebrea.Per informata te metejshme kontaktoni ,Dhimiter Bodaidi (617)953-1105,143 Dorchester St,South Boston ,Ma 02127 ,bodaidi007yahoo.com


  Mbremja organizohet te Moseley on the Chandes,59 Bridge St,Dedham ,Ma .

  Jeni Te Mireperitur !!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga FsHaTaRi : 26-09-2005 mė 23:36
  B

 20. #40
  i/e regjistruar Maska e susglob
  Anėtarėsuar
  05-08-2005
  Vendndodhja
  MALDEN, MA
  Mosha
  40
  Postime
  164
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga Jonian
  Ju kishte argetuar Dhimitri te ajo darka, mora vesh, e? Kishte vene edhe nje kravate qe i vinte deri ne kraharor si kryetaret e kooperatives kur shkonin ne mbledhje.Keshtu me thane.Lum si ju, thuaj
  SHUME SHUME gabim ke folur. Shyqyr qe jane dhe disa si Dhimitri qe i mbledhin shqiptaret dhe te perpiqemi te mblidhemi me shpesh. Te mos keni zili apo ambicje (keshtu duket se keni ju) per ato qe ben tjetri dhe se si vishet ai eshte pune e tij. Nuk kritikohet veshja pothuajse normale me kostum dhe kollare por kritikohen gjerat e tjera sic me larte thane organizimi, shakate etc (nuk kam qene keshtu qe nuk kam opinjon). Sepse ne shqiptaret shquhemi per keto gjera budalliqe. Dhe prandaj ne te rinjte bejme me shume shoqeri me te huaj se sa me shqiptare sepse nuk na le budalliku. Lere tjetrin te bej cfare po ben dhe nqs nuk te pelqejne mos shko. Edhe po nuk te pelqeu kollarja DHimitrit mos shko gjithashtu. Mos e be tjetrin me komplexe qe te mos bej me as aq sa ben. Sepse duke qene ne vend te huaj pa njerezit tane na mungojne mbledhje te tilla. Ndoshta mendoj une duhet te ishin pak me moderne jo kaq old fashion (flas nga ato qe kam qene) por prap it is ok. Nejse se u zgjata.

Faqja 2 prej 11 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Organizime dhe aktivitete
  Nga anabanana nė forumin Shqipe nė Kanada
  Pėrgjigje: 110
  Postimi i Fundit: 19-02-2014, 17:28
 2. Aktivitete dhe organizime nė Greqi
  Nga rolua nė forumin Shqipe nė Evropė
  Pėrgjigje: 63
  Postimi i Fundit: 09-11-2013, 06:59
 3. Aktivitete dhe organizime nė Itali
  Nga katana nė forumin Shqipe nė Evropė
  Pėrgjigje: 47
  Postimi i Fundit: 23-10-2012, 11:47
 4. Aktivitete, organizime ne PA, SHBA
  Nga Fiori nė forumin Shqipe nė SHBA
  Pėrgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 10-11-2011, 10:05
 5. Aktivitete, organizime, ne Angli
  Nga Shijaksi-London nė forumin Shqipe nė Evropė
  Pėrgjigje: 173
  Postimi i Fundit: 06-10-2003, 22:11

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •