Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 3 prej 3
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  03-10-2003
  Vendndodhja
  Big Apple
  Postime
  1,257
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 9 postime

  dyslexic -semundje apo talent?

  nje nga semundje me "interesante"-dyslexic Dislekisia Njerezit me kete semundje jane vizuale, mendojne ne shume dimensione, intuitive, shume krijues. Keta njerez mendojne nepermjet figurave dhe e kane thuajse te pamundur te mesojne te lexojne, shkruajne apo perdorin numrat si ne te tjeret. te ben te mendohesh kush jane normale e kush jo...

  Disa talente te famshem disleksik te tille jane:
  Albert Einstein, Thomas Edison,Leonardo da Vinci, Walt Disney
  Winston Churchill,Woodrow Wilson,Cher,Whoopi Goldberg and
  Bruce Jenner.

 2. #2
  vowel Maska e liliella
  Anėtarėsuar
  19-04-2002
  Vendndodhja
  ny
  Postime
  490
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  nje nga shenjat klasike eshte ngaterrimi i shkronjave dhe numrave ne ane te kundert ngaqe truri i percepton gjerat ne shpejtesi por jo saktesisht ose shume ne te njejten kohe she nuk arrin te bej diferencimin e "stimuli".

  psh ne vend qe te lexojn $7.56 ato shohin $5.67

  kshq atyre shoqeve qe punojn ne cash registers nuk u vihet shume faj disa here se mund te jen gjeni si Einsteini

  them qe eshte semundje qe interpretohet si talent meqe per disa ka qene me sukses. pak a shume paralelohet me ADD.
  Who am I to judge a vowel more alluring than the words it generates ?

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-03-2006
  Postime
  296
  Faleminderit
  15
  35 falenderime nė 33 postime

  Pėr: dyslexic -semundje apo talent?

  Citim Postuar mė parė nga Larsus Lexo Postimin
  nje nga semundje me "interesante"-dyslexic
  Ne fakt disleksia nuk konsiderohet semundje, por nuk eshte as interesante

  por eshte e vertete qe disleksia e ka te menduarit me figura dhe qe ngaterrohen numra, shkonjat

Tema tė Ngjashme

 1. Kanceri i gjirit, pse shkaktohet
  Nga s0ni nė forumin Mjeku pėr ju
  Pėrgjigje: 66
  Postimi i Fundit: 20-03-2010, 12:29
 2. Disa nga Ilacet me te zakonshme dhe efektet e tyre
  Nga Vinjol nė forumin Mjeku pėr ju
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-01-2009, 09:12
 3. Kur dashuria bėhet sėmundje?!
  Nga Gimi3 nė forumin Nė kėrkim tė romancės
  Pėrgjigje: 39
  Postimi i Fundit: 22-09-2007, 18:17
 4. Disa sėmundje dhe ilaēi pėr to
  Nga ~Geri~ nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 30-07-2005, 14:09
 5. Kur dashuria bėhet sėmundje ?
  Nga ORIONI nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 16-05-2005, 17:42

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •