Close
Faqja 1 prej 14 12311 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 278
 1. #1
  Priceless Maska e boys_ashes
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  World
  Mosha
  42
  Postime
  58
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Aktivitete dhe organizime nė Angli

  Pershendetje!

  Shpresa Programme eshte nje nga organizatat shqiptare me qender ne East London.

  Qellimi eshte te ndihmoje komunitetin shqiptar qe te stabilizohet dhe te marre pjese aktive ne shoqeri. Te fitoje besim ne vetvete dhe te perparoje ne vijim.

  Shpresa Programe ofron nje numer sherbimesh:

  Per Gra femije dhe te rinj ne pergjithesi. Ofron perkthime, konsultime, keshillime, informacione nga persona me experience. Krijon mundesi per te gjithe komuntitetin shqiptar qe te perfshihet ne zhvillimin e projektit. Inkurajon nje pjesmarrje demokratike ne kete projekt. Bashkpunojme me agjensi te ndryshme per te ofruar nje sere kursesh, p.sh. Klasa per mesimin e gjuhes angleze, klasa per mesimin e komputerit.

  Shermbime te tjera qe Shpresa Programme ofron, jane klasa per mesimin e gjuhes shqipe per femije. Organizon aktivitete tradicionale edhe kulturore. Udhetime te ndyshme ne vende interesante te londres.


  Pssssssssssssss...

  Zhvillimi me intersant per te cilin organizata shpresa po punon ne keto te momente eshte krijimi i nje projekti per te rinj.
  Ky projekt ka per qellim qe t'iu krijojre te rinjve shqiptar mundesi per t'u takuar dhe shkembyer eksperience. Bejme te mundur organizimin e kurseve te ndryshme sipas kerkesave te te rinjve. Perpiqemi te gjejme kohen e pershatur sipas nevojave te te rinjve. Nepermjet ketij projekti krijohen mundesi per te rinjte qe te zgjerojne njohurit e tyre ne fusha te ndryshme. Nje pjese e rendesishme e ketij projekti eshte krijimi i grupit te pare amator te valleve tradicionale shqiptare ne londer. Ky grup do te organizoje dy koncertet ne vit.

  Ky projekt do tu jape mundesi te rinjve qe te shprehin kerkesat dhe pakenaqesite e tyre. Fjala e tyre te degjohet nga organe perkatese. Pjesa kryesore e ketij projekti eshte marrja ne kosiderate e mendimeve edhe ideve te te rinjve shqiptare dhe te punohet ne realizimin e tyre brenda rrethanave te organizates.

  Nese jeni te interesuar te merrni pjese dhe te jepni idete tuaja rreth ketij projekti ju lutem ne kontaktoni ne adresen e meposhtme

  Shpresa Programe
  Froud Centre.
  1 Toronto Ave,
  Manor Park,
  London
  E12 5JF


  Tel 020 911 8973
  Email Shpresaprogramme@yahoo.co.uk
  The Truth will set you "Free"

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Ana_uk
  Anėtarėsuar
  23-07-2003
  Vendndodhja
  London-aty ku behet qejfi
  Mosha
  35
  Postime
  23
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  boys_ashes ti me te vertete na tregove dicka mbi kete shoqate apo organizate sido e therrisni juve por a duhet te ju shkruajme ne juve ne kete adrese, apo duhet te ju vizitojme tje...apo si te ja bejme sepse ti sna ke thene orar apo kur eshte formuar kjo organizate, nga kush, kush jane prejmarresit, jam e sigurte qe ne kemi te drejte te dime se kush eshte stafi aty apo jo????

  pra te lutem nese ke mundesi na trego dhe dicka me teper mbi kete shoqate sepse duket interesante...dhe nuk jetoj larg nga aty...keshtu qe edhe mund te marr pjese....

  faleminderit per mirekuptimin...me respekt nga ANA
  Mendohet qe bota eshte krijuar nga Zoti,,,,po ZOTIN kush e krijoi???

 3. #3
  Priceless Maska e boys_ashes
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  World
  Mosha
  42
  Postime
  58
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  ana_uk

  ana_uk une mund te te them qe shpresa programe organization eshte krijuaj 3 vjet me pare. Ka shume gjera per te cilat mund te flas drejt organizates. Me lart ke adresen e emailit, mund te shkrush aty duke drejtuar kerkesen tende. Gjithashtu kam shkruar edhe numrin e telefonit, nese nuk ndodhet njeri kur te marresh ne telefon mund te lesh mesazh edhe ne do mundohemi te te kontaktojme.

  flm per interesimin.

  boys_ashes.
  The Truth will set you "Free"

 4. #4
  PEDAGOG Maska e Pyes_Lotin
  Anėtarėsuar
  07-06-2002
  Vendndodhja
  Chelsea
  Postime
  1,691
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  WoW tani po lexoja per kete organizat, dhe me duket nje ide shume e mire per ne te rinjte!

  Oraret qe eshte hapur zyra, apo vendi mund te na i thuash?

  Me respekt Driloni.
  Jam JETUS jo TREGUS!.

 5. #5
  Priceless Maska e boys_ashes
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  World
  Mosha
  42
  Postime
  58
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Pershendetje Driloni....

  Numrin e telefonit si edhe adresen e emailit e ke te shkruar vlla tek postimi i pare. Gjithashtu ke te dhene edhe adresen e vendit ku ndodhet organizata. Mund te marresh ne telefon per te marre informacion me te theksuar nese ke deshire te na kontaktosh.

  me respekt Albani.
  The Truth will set you "Free"

 6. #6
  PEDAGOG Maska e Pyes_Lotin
  Anėtarėsuar
  07-06-2002
  Vendndodhja
  Chelsea
  Postime
  1,691
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  O lale po vij neser andej per te biseduar per ate interpretimin e Drames !

  Kam folur dhe me Blerinen e di dhe ajo....

  Shresoj te shifemi atje....?

  Kush tjeter do jete atje?
  Jam JETUS jo TREGUS!.

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e blerina
  Anėtarėsuar
  13-05-2002
  Vendndodhja
  londer
  Mosha
  39
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  drilon

  albani jam

  te mirepresim
  i try to find a reason rather than to quit, and when i find that reason i can't get used to it.

 8. #8
  PEDAGOG Maska e Pyes_Lotin
  Anėtarėsuar
  07-06-2002
  Vendndodhja
  Chelsea
  Postime
  1,691
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Ehehehe o Alban Mire se ju gjeta! Se me zi ju gjeta
  Jam JETUS jo TREGUS!.

 9. #9
  Law Student Maska e Arlind
  Anėtarėsuar
  10-05-2002
  Vendndodhja
  SE London
  Mosha
  35
  Postime
  212
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Ne ca veni osh kjo shoqata mer me saktsisht ? pls


  edhe lono me gjej edhe mu ven pune partime-pimp
  Tropojan Virus

 10. #10
  Priceless Maska e boys_ashes
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  World
  Mosha
  42
  Postime
  58
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  arlind pershendetje...

  Shoqata esthe e vendosur ne adresen e meposhtme
  Shpresa Programe
  Froud Centre.
  1 Toronto Ave,
  Manor Park,
  London
  E12 5JF

  Do na behet qejfi nese do na vizitosh
  The Truth will set you "Free"

 11. #11
  Priceless Maska e boys_ashes
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  World
  Mosha
  42
  Postime
  58
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  ahahahahahahahahah driloni

  ti erdhe edhe po kerceje me ne edhe ne se dinim kush ishe ti
  loooooooooooooool

  gezuar festat vlla.
  The Truth will set you "Free"

 12. #12
  PEDAGOG Maska e Pyes_Lotin
  Anėtarėsuar
  07-06-2002
  Vendndodhja
  Chelsea
  Postime
  1,691
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  lolz Jam i keq kshu per supriza une vella

  Ej prit se po i pergjigjem asaj pyetjes tende ne prv!
  Jam JETUS jo TREGUS!.

 13. #13
  PEDAGOG Maska e Pyes_Lotin
  Anėtarėsuar
  07-06-2002
  Vendndodhja
  Chelsea
  Postime
  1,691
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Jasht teme
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Jola : 18-04-2004 mė 09:53
  Jam JETUS jo TREGUS!.

 14. #14
  Crazy-Albanian Maska e Tony Montana
  Anėtarėsuar
  25-06-2002
  Vendndodhja
  Londer,UK
  Postime
  397
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Jasht teme
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Jola : 18-04-2004 mė 09:53
  "MAKE WAY FOR THE BAD GUY"

 15. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  21-03-2003
  Vendndodhja
  UK
  Mosha
  34
  Postime
  13
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Hey great Organisation..first of its kind i think...Ju lumte dhe suksese....
  ELECTROPHILIC ADDITION INVOLVES BROMINE AND ETHENE!

 16. #16
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  21-03-2003
  Vendndodhja
  UK
  Mosha
  34
  Postime
  13
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Tel 020 911 8973......

  A eshte me 0207 apo 0208 tani se 0209 nuk ka....thanx
  ELECTROPHILIC ADDITION INVOLVES BROMINE AND ETHENE!

 17. #17
  !! I am not in Love !! Maska e Englander
  Anėtarėsuar
  14-09-2002
  Vendndodhja
  !In Galaxy!
  Postime
  104
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Hej do te te deshiroja te join in! A eshte e mundur se per ato vallet popullore ti thaj un lol.
  I am just a simple girl in a simple town!

 18. #18
  PEDAGOG Maska e Pyes_Lotin
  Anėtarėsuar
  07-06-2002
  Vendndodhja
  Chelsea
  Postime
  1,691
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Pershendetje Englander dhe Alta!

  Numri i telefonit eshte 0208-9118-973.

  Per me teper mundeni te kontaktoni nekete numer dhe te flisni me Luljeten ose Blerinen!

  Driloni...
  Jam JETUS jo TREGUS!.

 19. #19
  Ea Maska e eagles
  Anėtarėsuar
  23-12-2003
  Mosha
  46
  Postime
  85
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Hello girls.
  Une jam Eagles nga Birminghami, do deshiroja te beja nje kontaktim me ju te londres ne lidhje me organizaten qe keni ne londer. Ju mora ne telefon por me del sinjal fax. perseri ju mora por pas disa minutash arrita te le nje mesaxh. Ne qofse jeni te interesuar te me kuntaktoni une jam (trustee) bordit drejtuas ne organizaten e Shqiptarve te Midlandit. Ju mund te me kontaktoni ne numrin e zyres time ne Midland Refugee Council 0121 6228850
  Punoj part time te heneve, merkure, dhe te premten. Nga ora 9.30 deri ne 6.00 Jam Sports Activities Officer Coordinetion. Ju mund te pyesi per (Romeo) emri im.
  Ju mirepres telefonaten tuaj thjesht per bashkpunim dhe shkembim infermacionesh midis dy organizatave.
  Suksese dhe per punen tuaj.

 20. #20
  Priceless Maska e boys_ashes
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  World
  Mosha
  42
  Postime
  58
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Pershendetje eagle!

  do te mundohem te te marr ne tel meqe ke deshire per teper informacion.

  flm per interesimin.

  Me Respekt albani...
  The Truth will set you "Free"

Faqja 1 prej 14 12311 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Organizime dhe aktivitete
  Nga anabanana nė forumin Shqipe nė Kanada
  Pėrgjigje: 110
  Postimi i Fundit: 19-02-2014, 16:28
 2. Aktivitete dhe organizime nė Greqi
  Nga rolua nė forumin Shqipe nė Evropė
  Pėrgjigje: 63
  Postimi i Fundit: 09-11-2013, 05:59
 3. Aktivitete dhe organizime nė Itali
  Nga katana nė forumin Shqipe nė Evropė
  Pėrgjigje: 47
  Postimi i Fundit: 23-10-2012, 10:47
 4. Aktivitete, organizime ne PA, SHBA
  Nga Fiori nė forumin Shqipe nė SHBA
  Pėrgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 10-11-2011, 09:05
 5. Aktivitete, organizime, ne Angli
  Nga Shijaksi-London nė forumin Shqipe nė Evropė
  Pėrgjigje: 173
  Postimi i Fundit: 06-10-2003, 21:11

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •