Close
Faqja 2 prej 14 FillimFillim 123412 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 278
 1. #21
  EUROFIGHTER Maska e Eurofighter
  Anėtarėsuar
  18-11-2003
  Vendndodhja
  Angli
  Mosha
  41
  Postime
  17
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Jasht teme!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Jola : 18-04-2004 mė 09:50
  Friendships are the wings of life...if you cut them you'll lose the ability to fly...!!!

 2. #22
  Priceless Maska e boys_ashes
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  World
  Mosha
  41
  Postime
  58
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pershendetje

  Pershendetje te gjitheve.....

  Shume flm qe merrni mundimin dhe lexoni rreth nesh, dhe shume flm per pershendetjet, ngrohtesine dhe urimet qe na ofroni.

  Tani....
  Do ishte mire nese do na kontaktoni nese deshironi qe kjo organizate te kete rrenje akoma me te thella edhe me te forta ne shtetin e mbretereshes. Jane kultura dhe traditat tona ato qe nuk na lejojne te harrojme nga jemi ose nga vijme. Nese deshironi le te ndertojme kete organizate te gjithe se bashku, mos te nisim Ndertetsen edhe te ngelemi tek themelet ))


  Ju pershendet I gjithe staffi "Shpresa Program".
  The Truth will set you "Free"

 3. #23
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-12-2003
  Vendndodhja
  angli londer
  Mosha
  35
  Postime
  7
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  ne cfar vendi eshte kjo organizata se edhe un jetoj ne east london
  ili

 4. #24
  Priceless Maska e boys_ashes
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  World
  Mosha
  41
  Postime
  58
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pershendetje...

  kuksion_forever


  Shpresa Programe
  Froud Centre.
  1 Toronto Ave,
  Manor Park,
  London
  E12 5JF


  Tel 020 8911 8973
  Email Shpresaprogramme@yahoo.co.uk

  Me sakte, Zbriti trenit ne manor park, merr djathtas. Vazhdo 150 metra ne kembe edhe tek kryqezimi merr majtas hipi autobuzit edhe tek stacioni i trete zbrit, bej 20 metra prapa aty eshte froud center. Nese deshiron na merr ne telefon ose eja ne kat te dyte tek Fraud Center.

  Flm.
  The Truth will set you "Free"

 5. #25
  i/e regjistruar Maska e Devil-girl-uk
  Anėtarėsuar
  11-03-2004
  Vendndodhja
  London
  Postime
  70
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Ndonje konkretizim se si i keni ndihmuar shqiptaret ketu ne UK ka? Psh. ajo ideja e klasave shqip per femije me duket interesante, po meqe jetojme ne North London, do isha kurioze te dija nese keni ndonje dege ketej nga ne?
  The higher you soar, the harder you fall. Make sure you have a working parachute

 6. #26
  Radio Shoqeria DJ Maska e Piloti
  Anėtarėsuar
  08-09-2002
  Vendndodhja
  Radio Shoqeria
  Mosha
  36
  Postime
  262
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  NJOFTIM
  Ju njoftojmė se tė dielėn me datėn 28 Mars 2004 do tė organizohet promovimi i librit ?Lermėni Pak Atdhe?.
  Kjo ėshtė njė antologji e krijuesve nga tė gjitha trojet etnike shqiptare qė nga Mitrovica deri nė Sarandė, qė jetojnė nė Angli.
  Aktiviteti fillon nė ora 12.00 nė Holy Apostles Presbytery, 47 Cumberland Street, Pimlico, London SW 1V 4LY. Salla ndodhet nė Winchester Street, midis War Wick Way dhe Lupus Street.
  Tube: Pimlico Station me Victoria Line
  Nė kėtė promovim do tė marrin pjesė intelektualė nga e gjithė Anglia, gazetarė, shkrimtarė, poetė, artistė, studentė , pėrfaqėsues tė ambasadės shqiptare si dhe kryetarėt e shoqatave shqiptare nė Mbretėrinė e Bashkuar.
  Ky eveniment do tė pasqyrohet nga mediat shqiptare.
  Pėr pjesmarrėsit do tė shtrohet edhe njė koktej
  Ju lutem na nderoni me pjesmarrjen tuaj
  Pėr mė shumė informacion kontaktoni:
  dbajrami@hotmail.com
  editdurham@hotmail.com
  tel: 07971463085
  tel: 07830180731
  Jeni te lutur t?ua pėrcillni kėtė njoftim edhe miqve tuaj
  Pėrshendetjet mė tė mira nga:
  KRYESIA E SHOQATES
  EDIT DURHAM

 7. #27
  i/e regjistruar Maska e ^AngeL^
  Anėtarėsuar
  14-08-2002
  Vendndodhja
  U.k . London
  Mosha
  32
  Postime
  2,186
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Permbahu temes
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Jola : 18-04-2004 mė 09:51
  Two Heart, Two Minds, In Time, Did Find, One Love, One Aim, Two Paths, The Same

 8. #28
  Radio Shoqeria DJ Maska e Piloti
  Anėtarėsuar
  08-09-2002
  Vendndodhja
  Radio Shoqeria
  Mosha
  36
  Postime
  262
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Post

  FTESE
  Shoqata artistiko-kulturore
  “Edit Durham”
  70 Wakefield Street
  London
  N18 2AQ
  editdurham@hotmail.com
  Tel: (+44) 07778574636
  Tel: (+44) 07830180731


  Kemi nderin dhe kėnaqėsinė T’Ju ftojmė nė promovimin e librit “Mbretėresha me zemėr e shpirt shqiptare”. Ky libėr ėshtė njė monografi pėr mikeshėn e madhe shqiptare, qė malėsorėt e quajtėn Mbretėrshė, Miss Edith Durham.  Nė kėtė libėr janė pėrmbledhur shumė dokumente dhe fakte tė pabulikuara ndonjėherė pėr Miss Edith Durham, qė janė grumbulluar nga Arkiva tė ndryshme tė Shqipėrisė, Malit tė Zi, Anglisė etj.

  Autori i kėtij libri ėshtė doktori i shkencave Nik Bunjaj.

  Ky akivitet zhvillohet tė dielėn mė 18 prill nė ora 01.00 nė Holy Apostles Presbytery, 47 Cumberland Street, Pimlico, London SW 1V 4LY. Salla ndodhet nė Winchester Street, midis War Wick Way dhe Lupus Street.

  Tube: Pimlico Station me Victoria Line

  Nė kėtė promovim do tė marrin pjesė intelektualė nga e gjithė Anglia, gazetarė, shkrimtarė, poetė, artistė, studentė si dhe kryetarėt e shoqatave shqiptare nė Mbretėrinė e Bashkuar.

  Tė pranishėm do tė jenė edhe pėrfaqėsues tė Ambasadės Shqiptare nė Mbretėrinė e Bashkuar

  Pėr pjesmarrėsit do tė shtrohet edhe njė koktej

  Ky aktivitet do tė pasqyrohet nė masmedian shqiptare  Ju lutem na nderoni me pjesmarrjen tuaj  Me pėrshėndetjet mė tė mira  KRYESIA E SHOQATES  EDIT DURHAM

 9. #29
  i/e regjistruar Maska e ^AngeL^
  Anėtarėsuar
  14-08-2002
  Vendndodhja
  U.k . London
  Mosha
  32
  Postime
  2,186
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Jasht teme!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Jola : 18-04-2004 mė 09:51
  Two Heart, Two Minds, In Time, Did Find, One Love, One Aim, Two Paths, The Same

 10. #30
  shef Maska e shefit
  Anėtarėsuar
  22-04-2004
  Vendndodhja
  Unitet Kingdom
  Mosha
  31
  Postime
  11
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  kur do te behet edhe nje koncert tjter ne londer se jam i vdekur teshkoj atje ,,,,,,,,,,
  kush e di le te me shkruaj atje neimeillin tim
  shdomi87@hotmail.com
  ju lutem se e kam pelqyer ate te fundit shume

 11. #31
  i/e larguar
  Anėtarėsuar
  09-07-2004
  Vendndodhja
  angli
  Mosha
  36
  Postime
  48
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  aiii po une qe jam larg (nottingham ) si tja bej ? dua shume te vij dhe te marr ato leksionet e valleve popullore dhe te drames ! por

  nejse na njoftoni per ndonje koncert !!

 12. #32
  PEDAGOG Maska e Pyes_Lotin
  Anėtarėsuar
  07-06-2002
  Vendndodhja
  Chelsea
  Postime
  1,691
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Nico

  Ngjo boje zemren gur lal, dhe hec iher...! ka plot qe e kan larg por eshte dicka me vler te vish te mesosh si te kercesh valle Shqiptare ...do ngelesh i kenaqur vertet...
  Jam JETUS jo TREGUS!.

 13. #33
  i/e larguar
  Anėtarėsuar
  09-07-2004
  Vendndodhja
  angli
  Mosha
  36
  Postime
  48
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  o volpone po ti e di se kush jam uen qe ngordhsh ?
  sadami jam femer lal !
  do vija me gjithe qejf por kur te kem mundesi se duhet bileta ku me fjet etj etj !! kupton ?
  do vij patjeter !!
  me njofto per ndonje open day a kur ka mesim ose noj gje tjeter please?

  ps : ne mp !!

 14. #34
  i/e larguar
  Anėtarėsuar
  09-07-2004
  Vendndodhja
  angli
  Mosha
  36
  Postime
  48
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  ho mer anglez !!!

  shkruj pra !!

 15. #35
  PEDAGOG Maska e Pyes_Lotin
  Anėtarėsuar
  07-06-2002
  Vendndodhja
  Chelsea
  Postime
  1,691
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  ..Sadamo me kandil t`kom kerku lali, po ti as me proxzhektor nuk gjihesh kohet e funit...
  Te martoi bushi tyve me duket...

  Lexoje mp..!
  Jam JETUS jo TREGUS!.

 16. #36
  i/e larguar
  Anėtarėsuar
  09-07-2004
  Vendndodhja
  angli
  Mosha
  36
  Postime
  48
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  bushi te me marre te keqen mu se ska k*** amerikani qe me (boll se mora kot po flass percart ) thnx per mp !!
  ne ca orari je andej ti ?

 17. #37
  I shkreti Mahmut Jihadi Maska e LONDON-TIRONC
  Anėtarėsuar
  08-12-2002
  Postime
  279
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Mu duk teper intriguese idea e krijimit te nje organizate te tille ne Londer,por ngaqe ndodhem shume i zene keto kohet e fundit e duke qene se banoj ne northwest London ,paksa larg, do ta kisha teper te veshtire t'ju vizitoja keto kohe. Duke qene se gjithmone kam qene i terhequr nga organizimet e shqiptareve ketu, bera aq sa munda duke e shperndare nr tuaj te telefonit tek ata shqiptare qe njoh ketej nga west-i,te cilet me sa kuptova u treguan shume te interesuar. Meqe pjesa me e madhe e atyre qe moren nr e telefonit tuaj si edhe adresen jane nga Kuksi,Tropoja,Dukagjini,Malesia e Madhe,Puka,Luma,Mirdita,Burreli , Kalaja e Dodes ,Zadrima e Laci te ardhur keto 2-3 vitet e fundit, ata ishin me shume te interesuar ne kurset qe organizoni per mesimin e gjuhes angleze ne intermediate Level si edhe ne organizimin e mbremjeve argetuese, ndeshjeve te futbollit etj. Kam pershtypjen se do t'ju vizitojne se shpejti me shprese se do te arrine te gjejne ate c'ka kerkojne ne organizaten tuaj..

  Me respekte Tironci.
  Kur ne niseshim per marrshim,zuzkat qanit me ngasherim.
  Ne Jarovesh ne po vemi,kush nuk beson borxh nuk ja kemi.

 18. #38
  .......TART.......
  Anėtarėsuar
  14-12-2002
  Vendndodhja
  uk
  Mosha
  37
  Postime
  25
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  nuk gjetet noi ven me te kendshem se manor parku
  "Biologically speaking, if something bites you it's more likely to be female."

 19. #39
  @ lale @ Maska e demse_sherrse
  Anėtarėsuar
  02-02-2005
  Postime
  36
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  mir fare kjo shoqata per rinin por un desha me dit a di no nji kur bohen party ne londer me kongtar se na ka mor molli me kercy icik shqip se u bom i jet knej nga anglia e se kena dredh fare nejse nese ju knej dini gjo do na u bonte qefi nese boni noi njoftim !!

 20. #40
  i/e regjistruar Maska e RTP
  Anėtarėsuar
  26-03-2004
  Postime
  1,756
  Faleminderit
  0
  12 falenderime nė 12 postime
  Ftese per hapjen e ekspozites

  "a room of my own"

  ne daten 8. mars 2005, ora 19.00

  kurator: Martin Huxter- angli

  Ne hapjen e expos do te flasin:
  dr. christian witt-döring, historian arti
  dr. ilsebill barta, drejtuese shkencore ne museum

  expo do te hapet ne möbel museum wien
  andreasgasse 7, 1070 wien

  dhe do te qendroj e hapur deri ne 24. prill 2005

  kuratori dhe ideatori i expos anglezi martin huxter ka perzgjedhur
  artist schwertsik, fate velaj, sula zimmerberger, eva kaja, peter und
  ingeborg braunsteiner, mansurschon kasakbaev, klaus joachim keller, kyoko
  adanya,hubert blanz.
  Qellimi i expos eshte qe artistet pjesemarres te interpretojne ne artin
  bashkekohor si ne pikture, skulpture, instalation, textil, video etc
  momentet e jetes te paraqitura ne museum te cilat i perkasin periudhes
  se bidermaier.
  Me respekt
  rtp-ja


  ps. "........Te gjithe kane te drejte te mendojne..
  por ka shume njerez qe i kursejne mendimet!"


Faqja 2 prej 14 FillimFillim 123412 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Organizime dhe aktivitete
  Nga anabanana nė forumin Shqipe nė Kanada
  Pėrgjigje: 110
  Postimi i Fundit: 19-02-2014, 16:28
 2. Aktivitete dhe organizime nė Greqi
  Nga rolua nė forumin Shqipe nė Evropė
  Pėrgjigje: 63
  Postimi i Fundit: 09-11-2013, 05:59
 3. Aktivitete dhe organizime nė Itali
  Nga katana nė forumin Shqipe nė Evropė
  Pėrgjigje: 47
  Postimi i Fundit: 23-10-2012, 10:47
 4. Aktivitete, organizime ne PA, SHBA
  Nga Fiori nė forumin Shqipe nė SHBA
  Pėrgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 10-11-2011, 09:05
 5. Aktivitete, organizime, ne Angli
  Nga Shijaksi-London nė forumin Shqipe nė Evropė
  Pėrgjigje: 173
  Postimi i Fundit: 06-10-2003, 21:11

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •