Close
Faqja 14 prej 14 FillimFillim ... 4121314
Duke shfaqur rezultatin 261 deri 278 prej 278
 1. #261
  i/e regjistruar Maska e Eve
  Anėtarėsuar
  20-06-2002
  Vendndodhja
  albania
  Postime
  1,158
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga con_uk Lexo Postimin
  ca feste more lal ketu jane bashkuar me anglezet se ne mes njeri tjetrit hahemi si qent neper kazana ...............sa per qetsine qe thoni ju eshte se kemi marre tipin e anglezeve te ftohur.......
  .................
  Lost time is never found again.
  -Benjamin Franklin-

 2. #262
  i/e regjistruar Maska e Leo_uk
  Anėtarėsuar
  17-08-2009
  Postime
  159
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga con_uk Lexo Postimin
  ca feste more lal ketu jane bashkuar me anglezet se ne mes njeri tjetrit hahemi si qent neper kazana ...............sa per qetsine qe thoni ju eshte se kemi marre tipin e anglezeve te ftohur.......
  Kjo eshte e vertet per fat te keqe.. Ne nje feste shqiptare qe degjova vjet ishin ndare 20 Kuksiane nga njera ane 20 Burrelsa e Tropojane nga ana tjeter edhe ishin zene me shishe e karrige kokes.. E di per cfare kishte filluar sherri? Dikush i kishte kerkuar nje cakmak nje femre per te ndeze duhanin!!! Cfare pret aman njerez pa shkolle qe lajne makina gjithe diten e naten bejne si bosa!!

  Thashe mos ka ndonje tip feste kshu jashte te shohesh ndonje koncert, se per party ne restorante/disko me ta as s'me shkon neper mend. Te shohin njerezit si ufo ne sy, ke frike te sjellesh nje mikeshe lere me te kesh grua apo te dashur..
  I want to know God's thoughts...the rest are details.

 3. #263
  i/e larguar Maska e Homza
  Anėtarėsuar
  24-02-2006
  Vendndodhja
  Ne kat te siperm!
  Postime
  3,135
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  kur shkojme ne kto festa apo mbremje shqiptaresh,,,gjith shkojne me perceptime negative ne koke, mezi cpresin qe dicka te prish mbremjen, te mbahet mend dicka e keqe nga nje mbremje relaksuese,,,,kjo duhet te ndryshoj,

  une kam shku ne disa mbremje sidomos ato qe i organizonte Enver Idrrizi ne Ilford Colloseum Hall,,,edhe pse na rrente ky zotnia ne fjale jo do vij ky kengetar e jo ai,,,gjithnje jam nda i kenqaur nga muzika dhe nga sjellja e njerzve rreth e rrotull....kemi nje rini shum te gjall, gjynaf qe disa nga ju ktu e kan mendjen per sherre, llafe lloqe dhe nuk shkojne te shijojne muziken ton te bukur....ne vend qe te mbajn mend gjona te bukura e rendoni kryet me ndonje ngaterrese te vogel...ky eshte problemi juaj.

 4. #264
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  21-04-2007
  Vendndodhja
  KUDO DHE ASGJEKUND
  Postime
  850
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  desha te permendja nje thenie te zogut kur e pyeten se a eshte e lehte te jesh mbret i 1 milion popull dhe pergjigjja ishte se te jesh mbret i 40 milion sklleverve eshte me e lehte se sa i 1 milion mbreterve

  ne si popull kemi tradita qe ne cdo festa e dasma te behet sherr ketu me kujtohen festat endryshme qe beheshin dhe ne kohen e atij xhaxhit (festa e clirimi te zones,festat ematures etj etj)nuk thoshe se a do kete sherr por te shikojme kush do zihet kete vit

  nuk dime te festojme

 5. #265
  i/e regjistruar Maska e Leo_uk
  Anėtarėsuar
  17-08-2009
  Postime
  159
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Gezuar vitin e ri gjithe shqiptareve ne Angli!

  Fat te mbare ! Ta kaloni gezuar ( edhe me sherre po patet qejf)
  I want to know God's thoughts...the rest are details.

 6. #266
  i/e regjistruar Maska e davidd
  Anėtarėsuar
  02-09-2009
  Postime
  2,056
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga Leo_uk Lexo Postimin
  Ka ndonje organizim kendej nga anglia per festat?
  edhe une po mendohesha per kete, po nuk me duket se ka gje
  krishti, mesija eshte afer duke ardh,duani dhe ndihmoni njeri tjetrin,faluni qe tju falan mekatet

 7. #267
  i/e regjistruar Maska e davidd
  Anėtarėsuar
  02-09-2009
  Postime
  2,056
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  gezuar dhe ti Leo e te gjithe shqiptaret vitin e ri 2010
  krishti, mesija eshte afer duke ardh,duani dhe ndihmoni njeri tjetrin,faluni qe tju falan mekatet

 8. #268
  peadix
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  London
  Postime
  29
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  The Albanian Newsaper
  104 pages

  http://www.thealbanian.co.uk

 9. #269
  peadix
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  London
  Postime
  29
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Internation Organisation for Migration:
  "The Albanian, published fortnightly in London, is the most read newspaper"
  http://www.iomlondon.org/doc/mapping/Kosovo_Albania.pdf

 10. #270
  i/e regjistruar Maska e davidd
  Anėtarėsuar
  02-09-2009
  Postime
  2,056
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  cfare behet me shqiptaret ne angli ska asnje aktivitet
  krishti, mesija eshte afer duke ardh,duani dhe ndihmoni njeri tjetrin,faluni qe tju falan mekatet

 11. #271
  Perjashtuar Maska e landi45
  Anėtarėsuar
  10-04-2008
  Postime
  1,776
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  angli ne glasgow 3 shqipetare vrasin veten pas refuzimit te azili

  --------------------------------------------------------------------------------
  3 shqipetare 2 burra dhe nje grua jane hedhur nga katin 15 nje pallati pasi u eshte refuzuar azili.
  mendohet qe jane shqipetare te shqiperise te rregjistrure si te kosoves
  po ben vaki te jen dhe kosovare.
  por me habit fakti qe ambasadoret e kosoves dhe shqiperise sot mbas 2 ditesh nuk japin asnje koment ...
  por si zakonisht pine kafe e bejne llogje neper kafenera

  cdo shte ne bote do fliste dhe do interesohej per qytetaret e tyre

  po ne qenkemi jetime,, aq sa emigracioni e policia angleze, sdine cte bejne me kufomat
  po u bejne analiza per ti identifikuar dhe varrosur ndoshta..


  pasi ambasadoret nuk e rruajne po ne kafe si gjithmone
  po skane dhe faj se dhe anglisht nuk flasin dot

  --------------------------------------------------------------------------------
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga landi45 : 08-03-2010 mė 07:07.

 12. #272
  i/e regjistruar Maska e davidd
  Anėtarėsuar
  02-09-2009
  Postime
  2,056
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  jo nga keto lloj aktivitetesh jo. kete e degjova mbreme une ne top-channel. 3 kosovare jan hedhur nga kati i 15-te se eshte refuzuar azili
  krishti, mesija eshte afer duke ardh,duani dhe ndihmoni njeri tjetrin,faluni qe tju falan mekatet

 13. #273
  i/e regjistruar Maska e davidd
  Anėtarėsuar
  02-09-2009
  Postime
  2,056
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime

  Tenton tė marrė gruan nė Britani, gjykata i heq shtetėsinė shqiptarit

  LONDER – Gjykata britanike e migracionit i hoqi shtetėsinė njė emigranti shqiptar i cili

  sponsorizoi udhėtimin dhe hyrjen nė Angli pėr njė grua shqiptare tė cilėn e paraqiti para autoriteteve si bashkėshorten e tij.
  Personi pritės i gruas, kishte mbėrritur nė Angli nė vitin 1998 nė kohėn e konfliktit tė armasotur nė Kosovė. Ai u tha autoriteteve se ishte shqiptar nga Kosova.
  Personi u pranua tė qėndronte nė Britani ku mori nėnshtetėsinė dhe pasaportėn pėr kėtė.
  Pasi u pajis me dokumente, shqiptari u kthye nė vendlindjen e tij. Mė vonė ai tha se kishte qenė nė Shqipėri ku ishte njohur me shtetasen nga Kukėsi e cila kėrkoi tė merrte nėnshtetėsinė dhe lejen angleze te qėndrimit.
  Emigranti mė pas u kthye nė Britaninė e Madhe, ndėrsa gruaja, aplikoi pėr tu pranuar nga autoritetet e migracionit.
  Ajo paraqiti tė dhėnat e saj bashkė me njė fotokopje tė pasaportės britanike tė shqiptarit qė kishte marrė nėnshtetėsinė si kosovar i larguar nga vendlindja gjatė konfliktit nė Kosovė.
  Shqiptari u kishte thėnė autoriteve se kishte lindur nė Morin, Kosovė. Ai mori shtetėsinė nė vitin 2006.
  Nė momentin kur gruaja e tij u paraqit pranė autoriteteve britanike pėr tė kėrkuar lejen e qėndrimit, ajo dha informacionin e saktė pėr shtetasin shqiptar megjithėse paraqiti kopjen e pasaportės sė tij britanike.
  Vendlindja ishte Kukėsi nė Shqipėri, ndėrsa data e lindjes, 7 prill 1981. Gjykata britanike vendosi tė mos pranojė kėrkesėn e gruas shqiptare pėr tė hyrė nė Britani ndėrsa menjėherė i kėrkoi autoriteve tė migracionit tė anulojnė shtetėsinė e dhėnė emigrantit shqiptar duke konsideruar se pasaporta ishte e rregullt, por me tė dhėna tė rreme.
  Media britanike shkruan se Neni 40, i njoftimit pėr heqjen e shtetėsisė mund tė pėrdoret tani shumė mė tepėr nga ana e Punėve tė Brendshme, ku mund tė ketė dyshime nė lidhje me bazėn mbi tė cilėn janė dhėnė shtetėsitė britanike pėr emigrantėt. (Lajmifundit)
  krishti, mesija eshte afer duke ardh,duani dhe ndihmoni njeri tjetrin,faluni qe tju falan mekatet

 14. #274
  i/e regjistruar Maska e shef
  Anėtarėsuar
  18-08-2005
  Postime
  42
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Njėra dorė lan tjetrėn tė dyja
  sė bashku lajnė fytyrėn…


  Albanian Contacts London 2010 (Kliko ne Imazh per te pare Yellow page ne Londer)

  Ėshtė veēse njė frazė e shkėputur nga trashėgimia jonė, qė merr njė domethėnie mė tė thekshme ndėrsa gjendesh nė njė tjetėr shtet, nė njė tjetėr vend. Bėhet edhe mė brilante kjo shprehje ndėrsa shikohet zhvillimet integruese tė shqiptarėve nė Mbretėrinė e Bashkuar.

  Lexo Artikullin origjinal KLIKO KETU
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shef : 08-08-2010 mė 15:36
  Gazeta The Albanian ne Britani te Madhe thealbanian.co.uk

 15. #275
  Proud to be muslims Maska e Zemrushi
  Anėtarėsuar
  25-10-2007
  Vendndodhja
  uK
  Postime
  77
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  anyone at home?

 16. #276
  nigga Maska e bigD
  Anėtarėsuar
  04-05-2012
  Postime
  28
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  ku jeni popull anglez!!!!1

 17. #277
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  21-06-2013
  Postime
  9
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Aktivitete dhe organizime nė Angli

  pershendetje...ka ndonjeri qe mund te me ndihmoj se si te vi ne angli ose dhe irland??

 18. #278
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-11-2016
  Postime
  4
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Aktivitete dhe organizime nė Angli

  Ju te Albanian contacts keni vec kush ju ka paguar organizates tuaj. Edhe shkrimet ne gazete nuk i beni po nuk ju paguan so called successful people

Faqja 14 prej 14 FillimFillim ... 4121314

Tema tė Ngjashme

 1. Organizime dhe aktivitete
  Nga anabanana nė forumin Shqipe nė Kanada
  Pėrgjigje: 110
  Postimi i Fundit: 19-02-2014, 16:28
 2. Aktivitete dhe organizime nė Greqi
  Nga rolua nė forumin Shqipe nė Evropė
  Pėrgjigje: 63
  Postimi i Fundit: 09-11-2013, 05:59
 3. Aktivitete dhe organizime nė Itali
  Nga katana nė forumin Shqipe nė Evropė
  Pėrgjigje: 47
  Postimi i Fundit: 23-10-2012, 10:47
 4. Aktivitete, organizime ne PA, SHBA
  Nga Fiori nė forumin Shqipe nė SHBA
  Pėrgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 10-11-2011, 09:05
 5. Aktivitete, organizime, ne Angli
  Nga Shijaksi-London nė forumin Shqipe nė Evropė
  Pėrgjigje: 173
  Postimi i Fundit: 06-10-2003, 21:11

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •