Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 16 prej 16
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e ICE
  Anėtarėsuar
  29-07-2002
  Vendndodhja
  Anej Knej Gjithanej
  Mosha
  33
  Postime
  97
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Question Vdes per TORTELINI !!!

  NJammmmm Vdes per TORTELINI
  Por problemi eshte se jam vetem ne shpi dhe s'di si ti gatuaj !!!
  NQS dini me ndihmon !!??

  |ICE|[iuritur]
  :F :^ekrani :F

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e klevis2
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  87
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Po ti ku je ne itali?te pelqejne me panna apo me salce per mua beji me panna eshte e thjeshte e ste ha kohe

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e ICE
  Anėtarėsuar
  29-07-2002
  Vendndodhja
  Anej Knej Gjithanej
  Mosha
  33
  Postime
  97
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Smile LAL !

  Lal
  Mua me pelqejne vete me pana dhe jam ne Shqiperi !
  por nuk di si ti gatuaj


  |ICE| {I URITUR}
  :F :^ekrani :F

 4. #4
  Shpirt i Lirė
  Anėtarėsuar
  15-04-2002
  Postime
  898
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime

  si re sdi me i gatu

  tashi varet se si i do kto tortelinit a tortelonet

  me ca salce pra mo.

  specifiko i ēik salcen e ne t'kallxojm masanej si bohen

  hajt shnet !

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e ICE
  Anėtarėsuar
  29-07-2002
  Vendndodhja
  Anej Knej Gjithanej
  Mosha
  33
  Postime
  97
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Shyqye zotit na doli nji amvise !!!!
  Une i du me panna !!!
  Rrofsh !
  Ej po deshe me bo ca dhe mi dergo me e-mail !!
  Te lutem se po vdes !!!
  :F :^ekrani :F

 6. #6
  Shpirt i Lirė
  Anėtarėsuar
  15-04-2002
  Postime
  898
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime

  si ore po vdes

  pse o vdes njeriu se nuk hengri tortelini

  ok, mqs sdua qe te vdesesh po te tregoj, inshallah te pelqejne e behemi sebep per nej jete me shume mbi dhč

  250 gr tortelini

  4 luge gjelle vaj ulliri

  2 thelbinj te shtypur hudhra

  nenexhik, piper, kripe, majdanoz

  1/ gote qumesht

  1/2 luge ēaji miell

  pana (sipas qejfit mqs e paske merak)

  ----------------------------------------------------------------------------------

  pasi te kete zier uji me kripe, hedhim tortelinin e i leme nja 10 minuta te ziejne ne te e kur jane gati i heqim e i kullojme ne kullorse e i shpeljme me uje te rrjedhshem.

  Salca

  ne vajin e nxehte te ullirit hedhim thelpinjte e shtypur te hudhres e i trazojme pak sa te zverdhen, me pas shtojme erezat. I hedhim ate 1/2 lugen me miell e i perziejme pak sa te zverdhet miellli, me pas duke trazuar tiganin me nje dore i shtojme 1/2 goten e qumeshtit dhemasa do shikosh se do trashet disi.Me pas i shton panen e i leme sa te marri nje cik vale dhe mases se salces i hedhim tortelinit duke i perzier.

  Une zakonisht preferoj qe kesaj salce t'i shtoj dhe pak sallam, por kjo varet nga shijet personale.

  Kur i servirim ne pjate nqs deshiron tortelineve mund t'u shtohet e pak djath kaēkavall e jane gati per t'u ngrene.

  shpresoj qe te te pelqejne.

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e ICE
  Anėtarėsuar
  29-07-2002
  Vendndodhja
  Anej Knej Gjithanej
  Mosha
  33
  Postime
  97
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Ej lal shume faleminderit !!!!
  I bera i hengra !!! Mu bene shume te mira !!!
  Po me dogji icik vaji i nxehte se kercente !!!
  |ICE| {Duke Lepir gishtat}
  :F :^ekrani :F

 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  07-08-2003
  Vendndodhja
  gjermani
  Postime
  16
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  o eni ato tortelini te tuat me hurdhra ta shpifin.ne pergjithsi tortelinit e blera jane te shpifura.ato shijojne vetem kur i ben vete.nese nuk di me pyet se te tregoj.tung

 9. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  07-08-2003
  Vendndodhja
  gjermani
  Postime
  16
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  kuzhina shqiptare dhe me shume...

  Si behen makaronat ( tagliatelle,papardelle,fetucini ose lasagnia) ?!

  Perberesit

  - 10 te verdha veze(te bardhat mund ti perdorim per embelsira)
  - 250gmiell i bardhe
  - 250g miell misri
  - 1 luge caji kripe dhe pak vaj ulliri


  Pergatitja

  I perziejme te gjithe perberesit e mesiperm derisa te behet nje mase brumi,e me pas i mbulojme me nje lecke te lagur rreth gjysem ore. Ne vazhdim e presim brumin ne copa dhe e shtrojme si petet e byrekut por jo shume holle. E palosim peten dhe e presim me thike ne madhesine e deshiruar. I ziejme ne uje me kripe per 5min. Salcen e pregatitni sipas deshires.

  Ju befte mire

 10. #10
  visi
  i/e ftuar

  Arrow Tortellini alla rosa

  TORTELLINI ALLA ROSA.
  hedhim ne tigan pak hurdha te grira imet edhe pak gjalp , pastaj hedhim nje grusht me kerpudha edhe nje grusht me speca te kuqe pastaj hedhim karkcala(kjo behet me mish pule simbas deshires) pastaj i kavardisim me kujdes po jo shume sepse karkalecat behem shum shpejt , edhe pastaj hedhin qumesht te trash , pasi te mari vale qumshi i hedhim salce domate edhe nje grush me djath kackavall te grire , edhe duhet te jemi te bindur qe karkalecat jane bere edhe pastaj marrim tortellinin edhe e hedhim karkalecat me qumshin qe beme ne tigan mbi tortelinin , ne fund i hedhin majdanoz per arome te mire edhe per estetike nga shef i barnabys of america usa visi ciao bye bye te gjitheve

 11. #11
  i/e larguar
  Anėtarėsuar
  10-12-2002
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  42
  Postime
  11
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  faleminderit, po a ke te tjrea? pastaj pse nuku shenon nese i ke gatuar vete ndonjehere keto qe na llafos?

 12. #12
  visi
  i/e ftuar
  ej tanisami 44 te gjitha ca po them ketu dalin nga duret e mija jam shef guzhine ne usa prej 5 vjetesh

 13. #13
  visi
  i/e ftuar
  tortellini alla rossa
  po te them vetem salcen qe del ngjyre e kuqerremte
  hedhim ne tigam qumesht e zijme sa te vloj pastaj hedhim salce domateje te hodhe ose salce picash meqe je ne shqiperi , pastaj hedhim ne tiganin qe hodhem keto me par ,edhe djath kackavall te grire kjo eshte rossa sauce (salce e kuqerremte) shume e perdorur ne usa nga visi ciao bye bye te befte mire lal keto mund te futesh edhe karkaleca ose prodhime te tjera deti ose mish pule etj byeee

 14. #14
  -==|ylli_forumit|==- Maska e ElMajico
  Anėtarėsuar
  11-07-2004
  Vendndodhja
  [Milano].Me Zemer Atje...Tek e Vjetra e Bukura [Shqiperi!!!]
  Mosha
  35
  Postime
  1,043
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  edhe une vdes po kush do mi gatuaj mua se Ice e mushi rrylin per vete....

 15. #15
  shane_Cl
  Anėtarėsuar
  04-07-2005
  Vendndodhja
  UK, Angli, Liverpool
  Mosha
  37
  Postime
  24
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  visi bravo ti djali
  tani do kesh shume si shef pra, po gatime shqiptare a beni?
  klajdi

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e joss
  Anėtarėsuar
  15-09-2005
  Postime
  312
  Faleminderit
  1
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Cool

  Citim Postuar mė parė nga visi
  TORTELLINI ALLA ROSA.
  hedhim ne tigan pak hurdha te grira imet edhe pak gjalp , pastaj hedhim nje grusht me kerpudha edhe nje grusht me speca te kuqe pastaj hedhim karkcala(kjo behet me mish pule simbas deshires) pastaj i kavardisim me kujdes po jo shume sepse karkalecat behem shum shpejt , edhe pastaj hedhin qumesht te trash , pasi te mari vale qumshi i hedhim salce domate edhe nje grush me djath kackavall te grire , edhe duhet te jemi te bindur qe karkalecat jane bere edhe pastaj marrim tortellinin edhe e hedhim karkalecat me qumshin qe beme ne tigan mbi tortelinin , ne fund i hedhin majdanoz per arome te mire edhe per estetike nga shef i barnabys of america usa visi ciao bye bye te gjitheve

  Te lumte Visi, por na i ndaj i ēike gramaturat se po ja fusim kot!!

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •