Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 31
 1. #1
  Sport.Argetim.Qejf.etj Maska e Resto
  Anėtarėsuar
  15-06-2002
  Vendndodhja
  pennsylvania
  Mosha
  45
  Postime
  74
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime

  Thumbs up sallat me koran

  sallata me koran: eshte nje sallate pak e rende e cila shoqerohet me vere e preferuar nga femrat .
  marrim sallate jeshile te grire imet pak kripe ,piper ,rigon,copa dommate te grira ne copa te vogla , kastraveca ,qepe te kuqe ,speca ne furre te grira imet ,edhe pak djath kackavall te grire i kaverdisim nje nje ene te madhe alumini me pak uthull edhe vaj ulliri,pastaj e hedhim ne pjate edhe pastaj veme koranin e qeruar mbi sallate , e cila shoqerohet me vere te bardhe ,besoj do tju pelqej pacim nga visi edhe ushqim te mbare
  Dashuri,Argetim,Sport

 2. #2
  Sport.Argetim.Qejf.etj Maska e Resto
  Anėtarėsuar
  15-06-2002
  Vendndodhja
  pennsylvania
  Mosha
  45
  Postime
  74
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime

  Thumbs up spageti bolonjez

  SPAGETI BOLONJEZ:
  po filloj nga ganutura e para marrin mish te grire 200 gram ,pak kripe, piper, majdanoz ,qepe e grire imet dy luge gjelle kerpurdha te grira po dy luge gjelle,i skuqim ne tigan jo shume pastaj e shuajme me vere te kuqe ,jo shume kuptohet nje cerek gote ,pastaj pasi i kaverdisim mire e mire i hedhim salca picash ose salce e perpunuar ,edhe mbas salces e leme nje minut bejme vetem kaverdisje te shpejte pastaj i hedhim mbi makaronat ,ose pene ,kjo ganiture eshte per kater veta kesaj pjate i hedhim djath kackavall te grire per siper edhe per shije edhe per zbukurim ,kjo e perdorim ne restorant diten e hene kemi ushqim vetem me makarona here tjeter per dite tjeter pacim te gjitheve ushqim te mbare

 3. #3
  Άγιος Ειρηναίος της Λυών Maska e Seminarist
  Anėtarėsuar
  10-05-2002
  Postime
  4,982
  Faleminderit
  0
  23 falenderime nė 23 postime
  Ore Tironsiii qeke qerata ti or lum miku! Po si sja them fare gatimit mer amon! E kom seriozisht me pelqen por ja qe s'di. ju lumte juve!

 4. #4
  Sport.Argetim.Qejf.etj Maska e Resto
  Anėtarėsuar
  15-06-2002
  Vendndodhja
  pennsylvania
  Mosha
  45
  Postime
  74
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  o klodo po une kam 4 vjet ne guzhine amerikone edhe keshtu qe do sdo do mesosh po ti mos u merzit se mbase gjen ndonje goce te mire te gatuaj per ty hahha ok shnet
  Dashuri,Argetim,Sport

 5. #5
  Άγιος Ειρηναίος της Λυών Maska e Seminarist
  Anėtarėsuar
  10-05-2002
  Postime
  4,982
  Faleminderit
  0
  23 falenderime nė 23 postime

  E ty te lumte

  goja ishalla e jarebi (vdesim ne tironsit per keto shprehje mo)

  Se n'ryshe u pa puna me pjate ke karitasi!

  Do ti propozoj nonji kuzhiniere se s'o muabet ky!

  Po ca kater vjet, po ti i boke zbor recetave!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Seminarist : 20-07-2002 mė 07:05

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-10-2002
  Vendndodhja
  Londer
  Mosha
  42
  Postime
  69
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Vdes per to ha sa nuk marre dot fryme dhe prap jam ne forme.
  Me duaj 1 here qe te dua 100

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e tiziana
  Anėtarėsuar
  26-05-2002
  Vendndodhja
  Itali
  Postime
  44
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  spaget bolonjes alla amerikance ama
  gje qe s'i afrohet fare recetes origjinale RAGU ALLA BOLOGNESE hmmm e tutto altra cosa!!!!
  ticiana

 8. #8
  boyalbania Maska e indrit
  Anėtarėsuar
  30-05-2002
  Vendndodhja
  Itali Como
  Mosha
  37
  Postime
  13
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Hai raggione tiziana, gje qe nuk afrohet me riceten origjinale.
  "tironc" na keni ofenduar guzhinen. po grazie al dio kemi shume nxenes shqiptare qe studiojne per guzhine ketu ne itali, shpresoj se nje dite do te vijne ne shqiperi per tju k'thjelluar ndopak lapsusin qe kane shqiptaret ne shqiperi.

 9. #9
  visi
  i/e ftuar

  Arrow Angel Scampi

  sot po ju flas per angel scampi(over angel hair pasta)
  hedhim pak gjalp ne tigan edhe hurdha te shtupura(te fresketa)jo shum pak marrim tete cope karkaleca deti(simbas deshires edhe me shume ose me pak)i kaverdisim pak disa seconda i hedhim kerpudha edhe speca te kuqe te prera ne copa te vogla pasi i kemi kaverdisur pak sa te marri nje ngjyre te lehte (veten 1-2 minuta )i hedhim vere te bardhe po kujdes se digjeni ,pastaj i hedhim gjalp limon ( ne e quajme buter wine lemon sauce)pastaj i hedhim kete mbi makaronat edhe eshte gati per tu servirur . po mos harroni mbi te te hidhet djath kackavall i grire imet edhe majdanoz po ashtu i grire holle.
  here tjeter do tju them gje tjeter nga visi

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  07-08-2003
  Vendndodhja
  gjermani
  Postime
  16
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  koranin e gjalle dhe te pa skuqur mbi sallate dhe ate spaghetti bolognez sipas teje nuk mendoj se mund ti shijoje races njerezore,por megjithate faleminderit per recetat se kam nji mace ne shtepi

 11. #11
  i/e larguar Maska e Gjallica
  Anėtarėsuar
  26-12-2002
  Vendndodhja
  My MinD iS yOuRs...YoUr HeArT iS mInE...!
  Postime
  598
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  TIRONCIII lum ajo vajze qe te ka ose do te kesh,sepse paske hequr punen me te madhe gatimin.

 12. #12
  Administratore Maska e Fiori
  Anėtarėsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,012
  Faleminderit
  2
  115 falenderime nė 104 postime
  noke ti sic duket nuk paske provuar sushi

  Jo vetem qe njerzit e hane peshkun e gjalle, po duhet pasur parasysh se i gjalle peshku nuk i humbet vlerat dhe te ben mire per shendetin.

  Kjo nuk do te thote se te gjithe duhet ta kene qejf peshkun e gjalle. Nuk do te thote se asnjeri nuk e ka qejf dhe gjithashtu nuk do te thote se tek receta me lart korani duhet te jete patjeter i gjalle per sallate


  Pershendetje

 13. #13
  visi
  i/e ftuar
  per makarona te tipit amerikan jam mjeshter .
  me thoni cila eshte oferta juaj nga mishrat ose prodhimet e detit
  do tju them ca speciale

 14. #14
  I DASHURUAR PAS DETIT Maska e FJORIN
  Anėtarėsuar
  26-02-2003
  Vendndodhja
  E.U.** SHQIPTAR DHE JO FETAR
  Postime
  432
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  byrazero ti thua qe punon 4 vjet ne kuzhina amerikane

  Po paraqite pjaten ashtu sic eshte per te qene


  titlle, ingrediens, dhe preperation


  si kjo foto me poshte ok

  shendet
  1. ARSYEJA E GRUAS QENDRON NE BUKURINE E SAJ ,BUKURIA E BURIT NE QENDRON NE ARSYEN E TIJ
  2.ESHTE E LEHTE TE BEHESH HOXHE APO PRIFT, POR ESHTE E VESHTIRE TE BEHESH NJERI
  WEN MY LOVE SWEARS THAT SHE IS MADE OF TRUTH, I DO BELIVE HER,THOUGH I KNOW SHE LIES....(W.Shekspire)

 15. #15
  I DASHURUAR PAS DETIT Maska e FJORIN
  Anėtarėsuar
  26-02-2003
  Vendndodhja
  E.U.** SHQIPTAR DHE JO FETAR
  Postime
  432
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  .
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  1. ARSYEJA E GRUAS QENDRON NE BUKURINE E SAJ ,BUKURIA E BURIT NE QENDRON NE ARSYEN E TIJ
  2.ESHTE E LEHTE TE BEHESH HOXHE APO PRIFT, POR ESHTE E VESHTIRE TE BEHESH NJERI
  WEN MY LOVE SWEARS THAT SHE IS MADE OF TRUTH, I DO BELIVE HER,THOUGH I KNOW SHE LIES....(W.Shekspire)

 16. #16
  visi
  i/e ftuar
  o fjorin fotot e tuja nuk kan hy akoma futi tamom edhe hajde fol

 17. #17
  I DASHURUAR PAS DETIT Maska e FJORIN
  Anėtarėsuar
  26-02-2003
  Vendndodhja
  E.U.** SHQIPTAR DHE JO FETAR
  Postime
  432
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  pa shiko dhe njehere mbrapa plako tek postimi 15
  1. ARSYEJA E GRUAS QENDRON NE BUKURINE E SAJ ,BUKURIA E BURIT NE QENDRON NE ARSYEN E TIJ
  2.ESHTE E LEHTE TE BEHESH HOXHE APO PRIFT, POR ESHTE E VESHTIRE TE BEHESH NJERI
  WEN MY LOVE SWEARS THAT SHE IS MADE OF TRUTH, I DO BELIVE HER,THOUGH I KNOW SHE LIES....(W.Shekspire)

 18. #18
  visi
  i/e ftuar
  o fjorin ske foto vetem ato qe ke kopju ato qe do me tregu ti un i boj vet . edhe kam 5-vjet .un te gjitha ca them dalin nga duret e mija po mbas disa ditesh do ti fus me figura te gjitha . ti qe je nga greqia mund te na flasesh per sufllaqe . hajd shnet

 19. #19
  I DASHURUAR PAS DETIT Maska e FJORIN
  Anėtarėsuar
  26-02-2003
  Vendndodhja
  E.U.** SHQIPTAR DHE JO FETAR
  Postime
  432
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Postuar mė parė nga visi

  o fjorin ske foto vetem ato qe ke kopju

  . ti qe je nga greqia mund te na flasesh per sufllaqe . hajd shnet


  ha ha ha ha ahaaaaaaaaaaaaaaaa ca sufllaqe o byrazero

  Persa i perket fotos une ta dhashe si shembull plako ok mos na merr zjarr


  shendet
  1. ARSYEJA E GRUAS QENDRON NE BUKURINE E SAJ ,BUKURIA E BURIT NE QENDRON NE ARSYEN E TIJ
  2.ESHTE E LEHTE TE BEHESH HOXHE APO PRIFT, POR ESHTE E VESHTIRE TE BEHESH NJERI
  WEN MY LOVE SWEARS THAT SHE IS MADE OF TRUTH, I DO BELIVE HER,THOUGH I KNOW SHE LIES....(W.Shekspire)

 20. #20
  visi
  i/e ftuar
  ej shif pak lokalin nga jasht.
  po do tju them ca specialesh bejme ne lokalin ku punojme . ose qe dalin porosite nga duart e mija sepse un punoj ne tigan .
  pordhimet e detit jane numer 1 per tigan (makarona,oriz , etj)
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Supat
  Nga Fiori nė forumin Kuzhina shqiptare dhe e huaj
  Pėrgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 06-11-2010, 15:28
 2. Recetat e Shkodranes!!
  Nga shkodrane82 nė forumin Kuzhina shqiptare dhe e huaj
  Pėrgjigje: 47
  Postimi i Fundit: 14-08-2006, 21:52

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •