Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 32
 1. #1
  Bordi Drejtues Maska e Ingenuous
  Anėtarėsuar
  13-05-2002
  Vendndodhja
  Shqipėri
  Mosha
  40
  Postime
  918
  Faleminderit
  6
  37 falenderime nė 24 postime

  C'mendim keni per politikanet shqiptar ?

  C'mendim keni per politikanet shqiptar?

  Ju lutem dhe Psene? e nje mendimi te tille.

  Mirulexofshim.
  "Askush nuk eshte perfekt, une jam askushi"

 2. #2
  Shqipetare e krenare Maska e Eda H
  Anėtarėsuar
  22-04-2002
  Vendndodhja
  Fizikisht ne Massachussetts, me shpirt e zemer e mendje ne Shqiperi. A-MER-IK. kjo eshte amerika e perkthyer ne shqip
  Postime
  477
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Pershendetje. nuk e di mire per ke politikan e ke llafin per ata mafjoza mo, po po e pate per Nanon e Saliun e shoket e tyre, jan vetem pjella e Enverit jan nje grup mafjozesh qe vazhdojen rrugen e rrymen e atij. pra eshte nje loje e vetem loje. shqiperia nuk ka politikan te vertet qeveria shqipetare ka vetem mafajoz qe jan edhe qeveritare njekohesisht. aty behte teater, e mjerr telespekatoret(populli i vertet i ndershem). atje jan te gjithe kush te vjell e kush te mush sa me shume xhepat e tyre.... politikes i eshte ven nje vije e kuqe.... shiperise e popullit po ashtu...
  me shume respekt
  eda

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-06-2002
  Mosha
  49
  Postime
  282
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Sigurisht qe ne emigrantet nuk kemi respekt. Por as ne vend nuk i duan. Dhe as te huajte nuk kane respekt per ata.
  Si te kemi me ē'degjojme e shohim per ta.
  Do kem respekt vetem per brezin e ri qe po krijohet me shume edhe jashte shtetit, neper universitetet e civilizimit perendimor, qe do vene mbi te gjitha ceshtjen e bashkimit kombetar.
  Amaneti i Gjegj Kastriotit Skenderbeut ME I MADHI ishte rrini te bashkuar!

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-06-2002
  Mosha
  49
  Postime
  282
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Doja vetem te pershendesja presidentin e ri shqipetar zotin Alfred Moisiu.
  Mbetem gjithmone i bindur qe politikanet aktual ne Shqiperi jane kot se koti.
  Por kjo zgjedhje e re me pelqeu pasi lezova nje artikull te shkurter mbi jeten e presidentit tone te ri dhe disa deklarata te tij. Urime pra zoti president !

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e zima
  Anėtarėsuar
  23-07-2002
  Vendndodhja
  uk
  Postime
  32
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  pra te gjith ketu kan mendimin se te gjith politikanet shqiptar jan mafioza dhe te koruptuar .un bashkohem me mendimin tuaj ,pra lind pyatja si do ti vej puna shqiperis dhe shqiptareve?mendimi im eshte se ka vetem dy rruge 1-populli te ngrihet ne revolucion dhe ti heqi keto mbeturina te enverit , dhe kjo do sjedhi si pasoj qe ai burr qe do ta mari do ta mendoj mir punen e kryeministrit se do ket vetem 2 opsione 1-ose do bej punen ose do ruaj koken nga populli i cili ka fuqin.opsioni nr 2 eshte zgjedhja e zogut si mbret kjo ska sesi te jet nje zgjidhje perfekte ,por eshte nje zgjidhje ndermes me te keqiave.ai te pakten do haj nje pjat dhe jo te gjith restorantin qe po han keta kelyshat e enverit.

 6. #6
  PEDAGOG Maska e Pyes_Lotin
  Anėtarėsuar
  07-06-2002
  Vendndodhja
  Chelsea
  Postime
  1,691
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime

  Politikanet Shqipetar...?

  Mendimi....im..eshte ..qe ato...kurre ..nuk kane ..per tja...dashur te miren Shqiperise...!!
  Edhe mendimi...2-te eshte..do ishte mire qe ta zdukshin...komplete kete brezin e politikaneve Shqipetare...po pastaj kjo ...do ...krijonte probleme te tjera...!!
  Ato politikanet ..vetem duan kush te behet ....presitent me i pari!!

  P.S...Thjesht ky eshte mendimi i nje 15 vjecari...so...!!
  Jam JETUS jo TREGUS!.

 7. #7
  Shqipo koke e kembe Maska e Elia
  Anėtarėsuar
  28-07-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  73
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  mos harroni qe jane dhe me shume fytyra...pastaj se mos kemi politikane ne!!! A na sollen ne kete derexhe...cfare presim nga ata ne tani???
  The teeth are smiling, but is the heart???

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e alumni
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Postime
  203
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Qeveria Nano pese a gjashte

  http://www.gazeta55.com/editorial.htm
  Kabineti "Nano 5" me programin "Nano 1"

  Arben Malaj: Ministri qė ka sfiduar faraonėt e Egjiptit nė ndėrtimin e piramidave. Guximi i Nanos pėr ta futur nė kabinet ėshtė njė borxh moral qė sØka pse ta vuajė as qeveria dhe aq mė keq populli. Tani Malajt i mbetet qė tė bėjė piramidė me paratė e fituara.

  Mustafa Xhani: Ka Xhan e shpirt vetėm tenderat. Furnizues me ilace tė skaduara. I dhėnė pėr ndjekje penale nga Kontrolli i Shtetit, Ministėr qė shkel vendimet e Kėshillit tė Ministrave. NJeriu qė brenda PS i ndan njerezit nė tė Nanos dhe kundėr Nanos

  Besnik Dervishi: Besnik i tė jatit, kryesektarit dhe ekstremistit komunist RRapo Dervish. Nip i Kadri Hazbiut, vjen nga palca e Sigurimit tė Shtetit dhe Dervish i mrekullueshem pėr ryshfete tendera siØc qe ai i autobuzėve Tiranė + Athinė tani nga fundi.

  Blendi Klosi: Ha 15 byrekė me njė dorė. Zgjidhet pėr tė zbutur heqjen e Fatos Klosit. Pėrvec ndonjė shėrbimi nė rrugėn Durres- Shkallnur -Tiranė dhe pėrkushtimit ndaj komunizmit. Nuk ka dnonjė vlerė as intelektuale as profesionale, sa pėr tė lėnė nė stol nja 40 kandidatura nga PS-ja.

  Lufter Xhuveli: Eshte e palejueshme pėr Nanosn, kryepolitikanin e PS-sė qė njė ministėr tė zbuluar nga arkeologjia ta aktualizojė nė shekullin e XXI. Gjithsesi, zotėria nė fjalė, edhe si Minister Bujqėsie, edhe si i Mjedisit di tļ pėrdorė mirė licensat qė pjellin para.

  Pandeli Majko: Ky ėshtė bėrė si roje nate. E thėrrasin kur ka partia spazma., kontraksione. I firmos shkresat kot mė kot, nuk ka folur asnjėhere kundėr makinave tė vjedhura dhe nuk ka pasur informacion pėr ca punė cigaresh qė trafikon njė familje e ish - bllokut.

  Luan Rama: Nga kultura nė tanks, nga tanksi nė gomone, trafiqet do tė lulėzojnė nėn hijen e ca poezive, kėngėve e videoklipeve shumė frymėzues. Rrugės po doli ndonjė tender, ja ashtu butė dhe me muzikė, do tė marri drejtimin e duhur.

  Kastriot Islami: Tamam absurdin qė ka midis emrit Kastriot dhe mbiemrit Islam, atė ka dhe nė profesion. Qeveria dhe buxheti do tė kenė prej kėtij emri sikletet mė tė mėdha. Mirėpo siklet ta ksh brenda siklet ta kesh jashtė, u gradua me tre dogana e kater tatimorė.

  Viktor Doda: Viktor Tetėqindmijėdollarėshi, tani qė ia mori dorėn, do ta bėjė 1 milion brenda vitit. Nė tė njejtėn kohė brenda qeverisė do tė jetė si "minoritar", meqė ėshtė i vetmi nga Veriu. KESH-i ka punėn e vet Doda tė vetėn.
  alumni,

  gjithmone nxenes

 9. #9
  Shqipo koke e kembe Maska e Elia
  Anėtarėsuar
  28-07-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  73
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  e bukur kjo lal hehheehehee
  The teeth are smiling, but is the heart???

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e arteu
  Anėtarėsuar
  10-05-2002
  Mosha
  42
  Postime
  9
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Mekat vertete , qe ne Shqiperi nuk eshte zbuluar ende ndonje rend i ri qeverisjeje pa politikane...:-))

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e klevis2
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  87
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  per politikanet shqiptare

  Me duket se vlen ajo shprehja e cekeve djathta ska para dhe e majta ska ideale

 12. #12
  El-Letėrsia Maska e macia_blu
  Anėtarėsuar
  04-05-2002
  Vendndodhja
  michigan usa
  Mosha
  50
  Postime
  2,498
  Faleminderit
  0
  29 falenderime nė 29 postime
  si mund te mendoj se cfare jane politikanet tane, perderisa asnje i vetpolitikan quajtur per mua nuk eshte nuk eshte politikan.
  ne vend te fjales qe sqaron njemije "pse-he" ne vazhdim me ben ti perkufisoj ne nje fjale epitet te vetem qe per mua edhe ky me duket se iu rri i vogel....(dmth jane edhe me keq se epiteti qe iu vesh une)
  HAJVANE!
  "Shkolla nuk e ben njeriun me te mencur, e meson te duket i tille" (e.m)

 13. #13
  El-Letėrsia Maska e macia_blu
  Anėtarėsuar
  04-05-2002
  Vendndodhja
  michigan usa
  Mosha
  50
  Postime
  2,498
  Faleminderit
  0
  29 falenderime nė 29 postime
  ose....
  ndryshe do te thoja
  Politika ne Shqiperi eshte nje kosh i madh plehrash ku brenda saj jane hedhur te gjitha partite mbeturina.
  ...
  me ka zene frika se nuk do te njoh nje Politike Shqiptare qe nuk do te quhet(se paku nga une) kosh.
  Dhe qe partite ne te nuk do te jene qese te mbushura me plehra erembajtese nga e kaluara.

  Kam filluar te shpresoj per mbas vdekjes time, pra ndoshta mbas njeqind vjetesh do te kemi mirfilli politike dhe mirfilli politikan.
  Urime per brezat e mba njeqindvjeteshit te shpreses time te pasigurt edhe atehere.
  Keq, e di shume pesimiste jam per kete problem.
  "Shkolla nuk e ben njeriun me te mencur, e meson te duket i tille" (e.m)

 14. #14
  Goc Tirone Maska e Tironsja
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Postime
  266
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Mendoj se politikanet shqiptare ndahen ne 2 kategori.Ne kategorin e pare futen ata politikan qe jane vazhdues te vepres se baballarve te tyre,por tashme te transformuar nga komunist ideologjik ne mafioz politik.
  Ne kategorin e dyte futen ata te pakte politikane qe gjithsesi nuk jane profesioniste por kane sensin e tyre kombetare dhe perpiqen qe te orjentojne politiken shqipetare drejt perendimit,megjithe pengesat serioze qe i vine nga ata politikane qe i klasifikova ne kategorin e pare,dhe nga qarqe te caktuara jasht Shqiperis qe i mbeshtesin.
  Shendet Tironsja.
  :^zilet

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e klevis2
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  87
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  po moj tironce po po smjafton sensi kombetar duhet edhe ai ekonomik duhet te zgjedhesh edhe perkrahesit e duhur duhet edhe te dish te krijosh nje shtet mbi baza te forta ligjore duhet te dish edhe te besh per vete njerezit e te tjera si keto kjo eshte e keqja te duhet edhe nje popull me nuhatje politike qe di te zgjedhi.

 16. #16
  El-Letėrsia Maska e macia_blu
  Anėtarėsuar
  04-05-2002
  Vendndodhja
  michigan usa
  Mosha
  50
  Postime
  2,498
  Faleminderit
  0
  29 falenderime nė 29 postime
  ca te zgjedhesh ore?
  me cfare ti nuhatesh?
  edhe nocken e lefantit te kete ky popull qe behet me faj nuk i nuhat dot politikanet ne shqiperi.
  edhe pse qelbin te gjithe pa asnje lloji kategorie....
  nuk ka politikan dhe pike
  kush jane politikanet sipas teje....ato qe urryem e na nxin jeten per 50 vjet?
  apo keto te ri-dalurit po prej andej qe per vjet na thyen gjithe shpresat.
  ....
  politiken nuk e bjene njerezit e mire.
  njerezit e mire caktohen ne kishe si nepunes po jo ne politike.
  politiken e bejne MENDJET....
  ma thuj ti kategoristja nje mendje nga ato te kategorise tende...
  (mos ma politizoni mendimin duke mi dhene ngjyra partish. OK?)

  megjitheate, jam per diskutime rreth politikaneve shqiptare vetem mbas njeqind vjetesh
  hajt shnet!
  "Shkolla nuk e ben njeriun me te mencur, e meson te duket i tille" (e.m)

 17. #17
  El-Letėrsia Maska e macia_blu
  Anėtarėsuar
  04-05-2002
  Vendndodhja
  michigan usa
  Mosha
  50
  Postime
  2,498
  Faleminderit
  0
  29 falenderime nė 29 postime
  kam pare disa foto te presidentit te ri qe u zgjodh.

  dhe e di se c'mendova

  ( ngordh nje lepur i rrjepur
  e lind nje ukj plak.)

  fytyra e presidentit te ri duke i shtuar disa kile dhjami me ngjall tmerr me nje shtese neverie gjitheashtu
  "Shkolla nuk e ben njeriun me te mencur, e meson te duket i tille" (e.m)

 18. #18
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-07-2002
  Postime
  81
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  hajde mace blu hajde, e prishe fare me kete te fundit...

  po he, mos u merzit, se do te te gjejme nje president te bukur e pa dhjame, nga ato qe te na kenaqin kur ti shohim ne televizor e neper foto

  dhe do gjejme dhe mendje, per politike, e njerezit e mire, ashtu do te bejme, do i fusim neper kisha e neper xhamia...

 19. #19
  i/e larguar
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  46
  Postime
  189
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Mos filloni nga paraqitja se nuk mbarojme dot pastaj.
  Te pakten presidenti i ri eshte i gjate, c'do thuhet per Kac Islamin, Anastas Angjelin pa permendur pastaj Ilir Meten (te mendosh qe ky idiot patologjik do na perfaqesoje ne politiken e jashtme!!!!)
  Krispi

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e skerdi
  Anėtarėsuar
  13-05-2002
  Vendndodhja
  Toronto
  Mosha
  44
  Postime
  138
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Re: per politikanet shqiptare

  Postuar mė parė nga klevis2
  Me duket se vlen ajo shprehja e cekeve djathta ska para dhe e majta ska ideale
  haha lol

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Si u grabit ari nga pushteti komunist ne Shqiperi.
  Nga DYDRINAS nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 03-04-2015, 10:52
 2. Ē'mendim keni pėr nacionalizmin shqiptar?
  Nga Anton nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 45
  Postimi i Fundit: 25-09-2012, 16:09
 3. Rrymat politike katolike shqiptare
  Nga ~Geri~ nė forumin Toleranca fetare
  Pėrgjigje: 74
  Postimi i Fundit: 30-04-2006, 04:33

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •