Close
Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 47
 1. #1
  http://www.ganoweb.com Maska e Shpirt Njeriu
  Anėtarėsuar
  30-09-2002
  Vendndodhja
  Ne toke sepse ne HENE per fat te keq nuk arrita dot
  Postime
  1,897
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime

  Irma Libohova

  Unė jam ylli kėngės shqipe!”

  Ėndrrat e saj; tė ketė njė shkollė private pėr kanto
  dhe tė lindė njė vajzė

  Kush ėshtė Irma e pėrtej skenės?
  Sa nė Zyrih, nė Londėr, nė Romė, nė Prishtinė a gjetkė, atė vetėm nė shtėpi ėshtė e vėshtirė ta gjesh. Kėnga I merr aq shumė kohė sa shumė gjėra tė tjera, pjesė tė njė jete tė rregullt familiare, I kanė mbetur pas dore. Madje nuk ka patur kohė as tė bėnte njė tjetėr fėmijė, njė vajzė, pėr tė cilėn I qan zemra. Por, asnjėherė nuk ėshtė vonė, falė edhe teknologjisė. Motra tjetėr, Irena ėshtė e mirė por jo sa Irma. “Ajo nuk mė konkuron dot”, thotė pėr tė motrėn. Irma pėlqen Tiranėn, nė dimėr dhe Durrėsin nė verė. Ajo ka shumė tė tjera qė si ka thėnė mė parė. Por kush janė sekretet e Irma Libohovės, yllit tė kėngės shqipe, nėse ėshtė vėrtetė e tillė. Ose, mė saktė si e njeh ajo vetveten. Tė tjerat le ti ndjekim nėpėrmjet intervistės ekskluzive pėr Albanian Mail.

  Irma, me njė vilė nė Tiranė dhe njė tjetėr nė Durrės, e shtrejtė nė bisnesin e muzikės, a e mbani veten pėr tė pasur?
  Jo, por nuk jam as e varfėr. Jam shumė mė e pasur nė shpirt dhe kjo pėr mua ėshtė mė e rėndėsishme.

  Kush janė njerėzit qė doni mė shumė nė jetė?
  Rrethi I ngushtė I familjes; im shoq Besniku dhe djali Ataoli.

  Po ata qė urreni mė shumė?
  Ndoshta njerėzit qė shtiren.

  Jeni xheloze?
  Jo, aspak.

  A mendon se tė tjerėt janė xhelozė ndaj jush?
  Ndoshta, por nuk mė interesojnė shumė.

  Kė konsideroni si konkurentė nė Shqipėri?
  Nuk mendoj se kam ndonjė konkurent…mė falni pėr modestinė.

  A mendoni se ka talente tė reja tė kėngės qė po lindin nė Tiranė?
  Mendoj se talentet lindin njėherė nė 100 vjetė.

  Po ju vetė, a jeni njė talent?
  Unė mendoj se po.

  Ju pėlqejnė pijet alkoolike?
  Jo. Unė nuk jam dehur asnjėherė nga alkooli.

  A ėshtė jot motėr njė konkurente pėr ju?
  E dua shumė time motėr. Them se ajo ėshtė njė kėngėtare shumė e mirė, por edhe ajo vetė ėshtė e ndėrgjegjėshme se nuk mė konkuron dot. Ne bashkėpunojmė shumė mirė me njėra-tjetrėn.

  Cila ėshtė kėnga juaj mė e preferuar?
  Kėnga spirituale.

  Nė njė koncert, ju tėrheq mė shumė publiku apo ana financiare?
  Sipas radhės qė e thatė edhe vetė. D.m.th. nė radhė tė parė vė publikun. Nė fakt ana financiare nuk ėshtė fare puna ime. Kėtė e mbulon im shoq, Besniku.

  Cili ėshtė hobi juaj?
  Kėnga. Dikur kanė qenė edhe punėt e shtėpisė, por tashmė nuk jam mė ajo nikoqirja qė kam qėnė. Nuk kam kohė.

  Cfarė ju ka mbetur pishman nė jetė?
  Fakti qė nuk kam njė vajzė.

  Dhe ia vini fajin vetes?
  Sigurisht. Kam qenė shumė egoiste pas punės. Ndoshta nuk ėshtė ende vonė, pasi mjeksia ka pėrparuar aq shumė sa mund tė lindėsh nė cdo moshė. (qesh)

  Pra e shikoni kėngėn si punė?
  Nuk desha ta them nė kėtė mėnyrė, por meqė ju do tė kapeni nė atė qė thashė, kėnga ime ėshtė edhe punė pėr mua. Ato qė kam arritur nė jetė ia dedikoj kėngės.

  Cili ėshtė projekti juaj mė I afėrt?
  Njė kasetė me muzikė popullore. Shumė shpejt do tė nxjerrė edhe njė album me muzikė tė lehtė.

  Cila ėshtė e reja nė albumet qė po pėrgatisni?
  Aty, unė realizoj vetveten.

  D.m.th.?
  Nė tėrė komponentėt jam vetė. Krijimtaria do tė jetė kryesisht e emja, origjinale, po ashtu edhe interpretimi.

  A jeni ekzibicioniste?
  Jo. Jam vetvetja.

  A I kushtoni rėndėsi paraqitjes sė jashtme?
  Ndoshta mė shumė se c`duhet.

  Mbani dietė?
  Po. Merrem shumė me gjimnastikė ndėrsa bukėn dhe yndyrnat I kam hequr me kohė nga dieta ime.

  Projekti juaj afatgjatė?
  Njė shkollė kantoje, ku tė kem nxėnėsit e mi tė kėngės. Ky ėshtė njė projekt qė I pėrket vėrtetė tė ardhmes sė largėt. Ndoshta do ta bėj kėtė kur tė mos kem mė mundėsi tė ngjitem vetė nė skenė.

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  31-07-2003
  Postime
  730
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Interesante! Me vertete me pelqen shume Irma libohova si kengetare ne rradhe te pare dhe si person.
  Be yourself and you will always be in fashion.

 3. #3
  madmoiselle Maska e angeldust
  Anėtarėsuar
  08-06-2002
  Vendndodhja
  Michigan
  Postime
  1,375
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Si kengetare Irma Libohova ka goxha ze... ajo dihet...

  Por qe, modestine s'po ja shoh gjekundi ne kjo interviste...
  In the sweetness of friendship let there be laughter, for that's how heart finds its morning and is refreshed.

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime nė 109 postime
  Ne Shqiperi dikur kengetaret kane kenduar per nje cop buke ose thjesht per pasion.

  Me ardhjen e kapitalizmit bile qe ne vitet e Enver Ramizit nje grup muzikantesh e kengetaresh filluan te punojne per pasurim vetiak.

  Nje nga faktoret ishte varferia e muzikanteve ne nje ane dhe babezitja per Para nga ana tjeter qe hapi epoken e fitimit me ane te kengeve.

  Irma eshte pioniere e ketij lloj kapitalizmi.

  Duke qene se Shqiperia nuk ka pasur rregulla sikurse bota mbi ate qe quhet e drejta e Autorit.. Irma me shok e shoqe vodhen sa munden kenget e krijuesve te tjere dhe i shiten per vete.

  Irma gjuan me gjahtaret qe i paguan ajo kenget e thesarit popullor te krijuara nga artiste te talentuar gjat ktyre 100 viteve e i ri-interpreton ato sipas gustove te sotme e fiton para me thase.

  Vete autoret e kengetaret qe i krijuan e i kenduan ato kenge vdiqen te varfer e askush nuk ju a mbron atyre te drejten.
  Kte boshllek e shfrytezojne sot Muzikantet dallkauke e vjedhin sa mundin.

  Irma nuk e ka per turp te kendoje dhe per partine e hajdutve e krimineleve ..pra PS-ne..

  Te kesh vile ne Tiran e Durres do te thote te kesh miq atje lart..dhe ajo i ka.. jo vetem miqte lart por dhe miliardat..

  Mafia Kosovare e muzikes ishte fillimisht ajo qe i terhoqi ne biznes Artistet e Shqiperise por sot vet artistet e (nje pjese) Shqiperise jane bere Mafie.

  E drejta eshte qe nje pjese e fitimeve te kompanive te disqeve e te krejt mafies muzikore ti kaloje autoreve te vertete te kengeve qe i ka vjedhur e i shet plot fitim Irma e bandat e tjera hajdute te muzikes..

  Ne se majkell xheksoni do te kendonte supozojme nje keng te Rod Stewardit patjeter qe do kishte dhe nje marveshje e cila konsiston ne kalim Dollaresh nga Majkelli tek Rodi etj etj..
  Po sa qindarka kane marre krijuesit e kengeve aq te bukura shqiptare nga Shitja qe u ben kengeve te tyre sot Irma e co...

  Asnje..qindarke..

  Asnje respekt skam per cingijen e bllokmeneve te djeshem e te Mafies se sotme Irm Libohoven e sojin e saje..sikurse bujar qamilet e sorrollopi tjeter..
  qashtu..

 5. #5
  madmoiselle Maska e angeldust
  Anėtarėsuar
  08-06-2002
  Vendndodhja
  Michigan
  Postime
  1,375
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Folu o Brar, folu...

  Per ironi... ja se c'thote.... edhe qenka album me muzike popullore, edhe krijimtaria qenka origjinalisht e saja... origjinale

  Cili ėshtė projekti juaj mė I afėrt?
  Njė kasetė me muzikė popullore. Shumė shpejt do tė nxjerrė edhe njė album me muzikė tė lehtė.

  Cila ėshtė e reja nė albumet qė po pėrgatisni?
  Aty, unė realizoj vetveten.

  D.m.th.?
  Nė tėrė komponentėt jam vetė. Krijimtaria do tė jetė kryesisht e emja, origjinale, po ashtu edhe interpretimi.
  dhe...
  Unė jam ylli kėngės shqipe!”
  In the sweetness of friendship let there be laughter, for that's how heart finds its morning and is refreshed.

 6. #6
  Kalorės i Lirisė Maska e BlueBaron
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Nė Tironėn e Ondrrave
  Postime
  5,080
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  ... Brari, respekte vella, i bie gjerave bam - bam drejtperdrejt ... Irma ketu nuk duket aspak modeste, nejse varet me ēfare syri e shef ...
  Mund tė shkėpusėsh Ēunat nga TIRONA, por kurrė nuk mund tė shkėpusėsh TIRONĖN nga zemra e Ēunave !!!

 7. #7
  i/e c'regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-01-2005
  Postime
  170
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Kė konsideroni si konkurentė nė Shqipėri?
  Nuk mendoj se kam ndonjė konkurent…mė falni pėr modestinė.
  ska faj ... ka qene dhe eshte nje nder kengetaret me te mira ne Shqiperi (per mendimin tim, sigurisht)

  ju pershendes me kėngėn “Prap tek ti do tė vij” tė Irmės

  muzika : Shpėtim Saraēi
  teksti : dr. Flori

 8. #8
  Gone Maska e MiLaNiStE
  Anėtarėsuar
  19-05-2003
  Vendndodhja
  dónde ustedes no me puede ver
  Mosha
  30
  Postime
  1,770
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  se duroj dot....

 9. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-05-2005
  Postime
  154
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  shumm kengetare mir me pelqen shum zerin e ka shum te fuqishem dhe kur erdhi ktej ne toronto per koncert e ngreu sallen ne kemb e mrekullueshme esht,kurse motra vet esht kot fare sme pelqejn aspak kenget e erandes

 10. #10
  Curva Sud Milano Maska e niku-nyc
  Anėtarėsuar
  20-03-2005
  Vendndodhja
  With God...
  Postime
  3,333
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 5 postime
  Irma kendon me mir nga Eranda dhe ka shume kenge te mira.

 11. #11
  Gone Maska e MiLaNiStE
  Anėtarėsuar
  19-05-2003
  Vendndodhja
  dónde ustedes no me puede ver
  Mosha
  30
  Postime
  1,770
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Citim Postuar mė parė nga anabanana
  shumm kengetare mir me pelqen shum zerin e ka shum te fuqishem dhe kur erdhi ktej ne toronto per koncert e ngreu sallen ne kemb e mrekullueshme esht,kurse motra vet esht kot fare sme pelqejn aspak kenget e erandes
  ohhh plzzz ca salle ngriti ne kom kjo mi? sishin shit as gjysmat e biletavee

  sa per motren e vet osht si nata me diten me ket

 12. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-02-2006
  Postime
  66
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  qe te dyja njesoj jane....shyqyr qe jane zbukuru icik tani ne pleqeri se ne kohen e xhaxhit kane qene si majmuni Hirko

 13. #13
  jom mo i bukri katunit Maska e TikTak
  Anėtarėsuar
  26-04-2005
  Postime
  1,640
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 14 postime
  jevgat e tirones
  no glove no love

 14. #14
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  08-11-2002
  Postime
  1,509
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Po kjo qenka selfproclaimed Ylli muzikes shqiptare. Asnjehere se kam pelqyer. E motra eshte nje cike me e tolerueshme, po kjo................ ik aman.

 15. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-02-2006
  Postime
  66
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  e motra eshte me kot

 16. #16
  i/e larguar Maska e dibrani2006
  Anėtarėsuar
  29-01-2006
  Vendndodhja
  Europe
  Postime
  2,693
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Irma kendon bukur me pelqejne kenget e saja shume shume shume,me kenget e bukura shqipetare.

 17. #17
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-07-2006
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  ciao

  Irma dhe Eranda per mua jane kengetaret me te mira qe egzistojne ne shqiperi.
  Ju lutem mund te me gjeni ndonje foto te tyre

 18. #18
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-02-2006
  Postime
  66
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  per ca i do, jane njera me shemtire se tjetra

 19. #19
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  02-09-2002
  Vendndodhja
  Myslym Shyri
  Mosha
  36
  Postime
  647
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Irma qe di te kendoj ajo esht qe esht. Por, qe thot qe talentet lindin 1/100 years, edhe vet kjo esht talent. S'jam dakort me kte. Qeka bo shume modeste kohet e fundit Nejse, ishallah me nje goc.

 20. #20
  DIZER_7 Maska e dizer7
  Anėtarėsuar
  24-05-2006
  Vendndodhja
  EARTH
  Mosha
  39
  Postime
  176
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  si shume mendjemadhe kjo.......
  As majkell xhakson nuk ka thene "jam talent,dhe talentat dalin nje ne 100 vjet"
  zeri e ka me te vertete te bukur po talent nuk e quaj.
  ka kengetare shume me te bukur shqiperia.
  Po Do Paqe, Behu Gati Per Lufte!

Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Eranda Libohova
  Nga ChuChu nė forumin Muzika shqiptare
  Pėrgjigje: 43
  Postimi i Fundit: 23-08-2019, 08:57
 2. Nga Libohova tek Xhufi (Ambasada Shqiptare ne Rome)
  Nga Brari nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 21-02-2005, 04:34
 3. Myfid bej Libohova
  Nga Brari nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 29-03-2004, 03:24
 4. Familja Libohova
  Nga Albo nė forumin Elita kombėtare
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 20-02-2003, 13:03
 5. Motrat Libohova koncert ne Athine
  Nga rolua nė forumin Emigracioni
  Pėrgjigje: 22
  Postimi i Fundit: 21-12-2002, 03:31

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •