Close

Rezultati i Sondazhit: Cila sht zgjidhja e krizs shqiptare?

Votues
93. Nuk mund t votoni n kt sondazh
 • Dorheqja & zvndsimi i kryeministrit Nano

  18 19.35%
 • Shpallja e zgjedhjeve t parakohshme

  20 21.51%
 • Krijimi i nj qeverie teknike gjithprfshirse

  8 8.60%
 • T gjitha alternativat m lart

  24 25.81%
 • Kriza nuk ka zgjidhje

  4 4.30%
 • Shqipria nuk sht n kriz

  13 13.98%
 • Nuk e di

  6 6.45%
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 35
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,134
  Faleminderit
  81
  789 falenderime n 645 postime

  Cila eshte zgjidhja e krizes qeveritare ne Shqiperi?

  Sic mund te jeni ne dijeni, situata politike ne Shqiperi eshte pershtjelluar ndjeshem pas zgjedhjeve lokale te 12 tetorit qe ishin premtuese por u mbyllen me kontestime dhe verejtje te mprehta te vezhguesve nderkombetare.

  Krahas kontestimeve zgjedhore, situata politike ne vend eshte pushtuar edhe nga kriza politike brenda partise socialiste qe dje coi ne rrezimin e dy dekreteve presidenciale ne parlament per zevendesimin e dy posteve ministrore boshe ne qeverine Nano.

  Ne nje situate te tille, ne po hapim nje sondazh per tu njohur me mendimin tuaj mbi gjendjen e krijuar, ke fajesoni per krizen, cila mendoni se eshte zgjidhja prej daljes nga kriza.

  Ju ftojme qe te votoni dhe shoqeroni voten tuaj edhe me nje koment ne kete teme ku pasqyroni mendimin tuaj per krizen ne vend.

  Albo
  "Babai i shtetit sht Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkenctari!"

 2. #2
  carpe diem Maska e drini_n_TR
  Antarsuar
  28-09-2002
  Vendndodhja
  Tiran, AL
  Mosha
  38
  Postime
  1,585
  Faleminderit
  1
  12 falenderime n 11 postime
  Votova, "T gjitha alternativat m lart" sepse e shoh dhe mesa lexoj larg prej Shqipris se PS-ja ka hyr n nj rreth vicjoz n t ciln t dyja palt e saj jan t vendosura ta shtypin njra tjetrn.

  sht n mentalitetin e shqiptarit kokfortsia, dhe sidomos dshira pr t qn i pari dhe pr t patur pushtetin, ndaj si duket... PS jo se po vetvritet pa asnj arsye, jo kot s koti thjesht sepse metistt dhe nanoistt duan pushtet...

  ... por nuk sht mir e bukur sepse t dyja palt (Meta-Nano) akuzojn njra-tjetr pr korrupsion, por nga asnjra forc, qoft edhe Prokuroria si institucion i pavarur nuk shikojm q korrupsioni t goditet.

  Tani nga kahu tjetr shofim forcn e popullit q ksaj here po prfason fuqin e drejtsis, e cila rregullisht duhet t punoj n Prokurori pr t gjith popullin. Por ajo po punon n saj t vots q duket se PS-ja po e humbet anmban Shqipris. sht nj prgjigje e qart kjo, jo kot s koti e popullit t lodhur nga emisionet Live t akuzave q bhen n KLD-n e PS-s pr korrupsion dhe trafiqe. Votat sot jan n vzhgim m t rrept t OHDIR-it dhe kta komisioner jan t prgatitur pr t kapur manipulime. Pra vjedhja e votave nuk fshihet dot m!

  Un parashikoj se qeveria do t bjer, mbase rreth nj harku kohor dy mujorsh. Do jet nj msim i mir pr PS-n por edhe pr PD-n dhe gjith Shqiprin.

  Shpresoj q n zgjedhjet e parakohshme mbarvatja t shkoj m mir se n kto zgjedhjet lokale t 12 Tetorit, dhe gjithashtu q PD-ja t gjej njrz t aft q ta drejtojn R.SH.-n

  Sidomos, mos t joshet me korrupsion!

  Drini.

 3. #3
  ABC Maska e bicjani
  Antarsuar
  18-03-2003
  Vendndodhja
  poshte gjallices
  Mosha
  41
  Postime
  130
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  mondoj se zgjidhja e krizes eshte e carte .ps po pregatit terrenin per te krijuar ne poull imazhin se nje pjese e ceverise eshte korruptuar .CE NJERA PALE TJA DOREZOJ PUSHTETIN TJETRES DHE POPULLI TE FAJESOJE NJE PJESE TE PS .MEKETE LOJE AJO DON TE MBAJE PERSERI PUSHTETIN
  PRA AJOPO E PREGATIT VETE TERRENIN PER TE PATUR TE TILLA MOSMARRVESHJE PRA NUK ESHTE KRIZE
  .................................................. ..........
  .................................................. ..........
  .................................................. ..........

 4. #4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  05-03-2003
  Vendndodhja
  Oakland, CA
  Mosha
  44
  Postime
  738
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Moderatori ka harruar qellimisht nje zgjedhje, tipike pe PS gjithe keto vitet e fundit:sheshimi i mosmarreveshjeve ne te ardhmen duke krijuar nje kabinet te ri socialist. Nuk e dorezojne pushtetin aq lehte socialistet se jane mjeshtra te unitetit, sado falls qofte ai.

 5. #5
  i/e larguar Maska e ardi
  Antarsuar
  28-09-2002
  Postime
  28
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  ky eshte nje nga "show"-t e zakonshme te politikes shqiptare qe drejton syte a publikut ku ti doje qefi. politika shqiptare eshte si wrestling ketu ne Amerike (WWE) ... vetem nje show ku qe te gjithe tregojn muskujt po asnje nuk vritet asnjehere. Shiko politikanet shqiptar menjeher pas ndryshimit te rregjimit, 95% per te mos thene me shume jane akoma ne skenen e politikes shqiptare. Kane ndyshuar parti, kan ndryshuar krahe, kan ndryshuar platforma dhe "principe" po prap ata jane. Po ta shikosh me kujdes mund te gjesh shume paralelizma midis politikes Shqiptare dhe WWE.

  Persa i perket Nanos ai ka mundesi qe te jete bere tamam multi- bilioner me kuptim e plot te fjales, flasim me $ ose euro, dhe kohet e fundit duket sikur nuk po i ushqen disa nga kelyshat e tij por prap cdo gje do zgjidhet nga brenda. Ose cdo gje mund te jete pjese e "show"-it. Por ne fund te fundit cfare rendesie ka?

  Shqiperia ka per tu rregulluar vetem kur te doje Amerika e Europa.

 6. #6
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  24-10-2003
  Vendndodhja
  NYC
  Postime
  238
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Me krejt shqiptaret e shqiperise qe kam folur, ata jane shume kunder komunizmit dhe diktatorit E.Hoxha. Por tani e shof se ende ata jane ne pushtet?? Socialistet jane ata te njejtit bre. Dhe ky Fatos Nano i juaj me duket mua ma shume grek se shqiptar. Hiqni be komunistat dhe greket prej shtetit...se socialistet asnjeher nuk mund te jetojn ne nje shtet demokratik, dhe mendoj se ju duani te jeni demokrat dhe shqiptar???

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e troptit
  Antarsuar
  04-07-2002
  Vendndodhja
  Ne ate pjese te tokes qe me takon
  Postime
  109
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  tung!
  Mendoj se zgjidja e krizes, jo vetem qeveritare, por edhe e identitetit te shtetit ne Shqiperi, do te ishte se pari doreheqja e Z.Nano. Se dyti duhet te behen zgjedhje te lira demokratike! Kur them te lira nenkuptoj te lira nga mashtrimet e keqperdorimi i medimit e mirebesimit te njerezve.Por gjeja me e rendesishme eshte qe kombi shqipetar te ndergjegjesohet se pari ti garantohet qe eshte ai qe me voten e tij qeveris, e jo qe perfundimet e zgjedhjeve te vendosen ne Athine, Strassburg apo edhe Washington D.C..Se dyti kombi shqipetar te pergjrgjesohet perballe sfidave historike qe ai ka perballe, e te marre pjese aktivisht ne to, sepse duke heqer dore , duke u vetemenjanuar, nuk bejme gje tjeter vetem i leme dore te lire bile nxisim njerz te paskrupullt te marrin ne dore,ne menyre te padrejte,e te cojne drejt humneres te ardhme tone e te brezave qe do te vjine. Ne duhet te vendosim vete ne menyre largpamese per te tashmen e te ardhmen tone.
  JO NEGOCIATA! VETVENDOSJE! WE SHALL NEVER FORGET!

 8. #8
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,457
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime
  Besoj qe kesaj rradhe nuk kemi te bejme vetem me lojerat e PS-se, te cilet e kane perdorur prej kohesh kete lloj shfaqje e cila ka qene ne favor te tyre, me kot nuk themi "nuk ka parti socialiste, por parti specialiste".
  Megjithate kete here perve perarjes mbrenda PS-se, kemi te bejme dhe me nje reagim te ashper te vezhguesve evropiane rreth parregullsive te zgjedhjeve te tetorit. Kjo tregon qe kemi te bejme me nje krize.
  Personalisht mendoj qe duhen te behen zgjedhje te reja te parakohshme, duhet ndryshuar qeveria Nano sa me shpejt. Ky do te ishte hapi i pare. Gjithashtu ne keto zgjedhje te parkohshme duhet qe i gjithe populli te marre pjese masivisht. Eshte me te vertete e uditshme kur shikon qe ne 24 ore te dites, tema kryesore ne shoqerine Shqiptare eshte politika. Politike, ne kafe, ne shtepi, ne rruge, ne pune, ne televizor, pra kudo, dhe kur vjen puna per te votuar pjesmarrja eshte teper e ulet. Njerez votoni per te ardhmen tuaj, votoni per te miren e shtetit tuaj, dikush do thote qe u be disa vjet qe votojme por me kot, nuk po shikojme asnje ndryshim. Kjo eshte mese e vertete, qe ne 97 e deri tani votat jane fituar (me manipulime te shemtuara) nga forcat e majta, nga PS-ja, nga Zoti Nano me konkretisht. Dhe kjo force e majte nuk po ben asgje ne te mire te atij vendi. Nuk kerkoj te bej propagande ketu, por faktet jame me se te qarta: varferi ne kulm, siguri inekzistente, mungese dritash dhe uji, rroga te ulta, emigrimi sa vjen e rritet, pra avash avash po arrijme Afriken e Afganistanin. Ky eshte aktualisht realiteti i hidhur Shqiptar.
  Atehere e para qe gje qe duhet bere eshte ndryshimi i kesaj qeverie nje here e me pare.
  Faleminderit.
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 9. #9
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  25-10-2003
  Vendndodhja
  tiron
  Mosha
  39
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Zgjidhja eshte te iki edhe sala edhe tosi

 10. #10
  Ikon-thyes Maska e Qafir Arnaut
  Antarsuar
  27-07-2002
  Vendndodhja
  Shum po shndrit aj Diell, e pak po nxeh
  Postime
  1,542
  Faleminderit
  0
  21 falenderime n 20 postime
  Nuk mund te pretendohet zgjidhja pa zhdukjen nga skena politike e dyshes Nano-Berisha dhe skotes te tyre intelektualo-politikane. Personalisht, deri ne daljen e nje force te trete politike edhe mund ta toleroj nje PS nen drejtimin e Ilir Metes.
  Adresat e faqeve personale mund ti vendosesh ne profil por jo ne firme. Stafi i Forumit

 11. #11
  kokeforte Maska e elisabet
  Antarsuar
  06-10-2003
  Vendndodhja
  kendej
  Mosha
  43
  Postime
  200
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Them se zgjedhjet e parakohshme jane te paevitueshme.
  Te them te drejten qe kur kam ndjekur drejt per drejt mbledhjen e KPD te PS te ashtuquajtur nga Tosi "levizja per katarsis" u kam vene vizen socialisteve.
  Si ka mundesi qe te tallen aq hapur me popullin duke i thene pazaret e tyre drejt per drejt ne tv. dhe shqiptaret vazhdojne ti votojne.
  Eshte per te ardhur keq.
  As Tosi as Iliri nuk jane per te qeverisur, mgjse e pranoj qe kur ishte kryeminister punoi dhe ca gjera i vuri ne vije.
  Po nga ana tjeter beri dhe ai te njejten gje qe beri Sala.Na i solli te gjithe skraparllinjte ne Tirane.
  Te behen Zgjedhjet dhe te shohim nese kemi vene mend, mgjse situata te tilla gjithmone te cojne nga shiu ne bresher.
  Kam frike qe kurre s'kemi per t'u rregulluar.
  O bote, o dreq
  une linda te te ndreq
  Po bota u shthur
  per te mos u ndrequr me kurre.
  :^Globi

 12. #12
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,134
  Faleminderit
  81
  789 falenderime n 645 postime
  Postuar m par nga manoklla
  Moderatori ka harruar qellimisht nje zgjedhje, tipike pe PS gjithe keto vitet e fundit:sheshimi i mosmarreveshjeve ne te ardhmen duke krijuar nje kabinet te ri socialist. Nuk e dorezojne pushtetin aq lehte socialistet se jane mjeshtra te unitetit, sado falls qofte ai.
  Egziston nje zgjedhje e tille ne votim. Ata qe mendojne si ju, llogjikisht do te thote qe nuk besojne se Shqiperia eshte ne krize qeverisese.

  Albo

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime n 109 postime
  Ceshtja e ikjes dhe ardhjes se nje Qeverie nuk eshte aq e lehte.
  Ne periudhen kur ndodh ikja e nje Qeverie dhe ardhja e nje tjetre e sidomos kur kto Qeveri i perkasin forcave te ndryshme politike ose "armiqesore" ka nje moment "vakumi".
  Ne nje Shtet si Usa apo Canada apo Zvicra, Austria a Danimarka etj, pra ne vende stabile me politik e ekonomi te stazhionuar me shekuj kto "Vakume" jane pa rrezik. Klasa e Administratoreve te Shtetit ne Qender e Baze jane aq perfekt sa nuk luan asnje q-ime ne stabilitetin e vendit. Ne vende pa stabilitet e pa demokraci te stazhionuar si Afganistani, Kongo Angola e Sudani, Somalia e Liberia, Shqiperia e Kamboxhia, Peruja e Venezuela etj etj..keto momentet e nderrimit te Qeverive..pra keto Vakumet nuk jane te lehta. Rreziku qe ne keto momente nga Vakum tip Llokum te kthehen ne Anarki tip Zallamahi.. jane te medhaja..
  Gjendja e Anarkise eshte e keqe e madhe dhe meqe eshte provuar Anarkija disa here ne Shqiperi njerzit, populli pra nuk i duan "Rremujat".
  Ujku mjegull kerkon ... thot Populli.


  Qe nga krijimi i Shtetit Shqiptar ka pasur disa raste te Anarkise.
  Anarkija eshte nje gjendje ku "nuk e njeh qni te zon".

  Ka pasur anarki ne kohen e "princ Vidit" ku Bandat fshataro-fanatike-revolucionare-b-ythgrisur-ore rrembyen cfurqe e comanga e hunj e pushke e bene baterdine me ate qe quhet Kryengritja fshatare ose "dum-Babo-iste" e Haxhi Qamilit.
  Me vone ne 1924 kemi anarkine qe shpertheu ne Vlore ne te ashtuquajturin "revolucioni i Qershorit" e ajo situate revolucionare magaro- intelektuale perfshiu gjith Shqiperine..

  Kemi nje anarki ..por per fat vetem 2-3 ditore ne 6-7-8 prill te 1939-tes.
  Zogu iken..populli tiranas shperthen zyrat e Pallatin e mbretit e vjedh kolltuqe e cte gjeje..

  Mbas 50 vite komunizem envero-Kapo-ist e Ramizo-Ruco-Zylyuftaro-ist kemi anarkite e ditve te "ambasadave" e ato te ditve te famshme te Eksodit.
  Ju kujtohet besoj Fush Arresi ku populli hajduto-fukara i Pujeve me Pisha shpertheu e dogji magazinat e rezervave te Shtetit dhe vodhi e u poq nje pjese brenda ne zjarr..

  Kemi pastaj dhe te famshmen e te paharrueshmen Anarki te 1996-97-tes e cila ja kalon te gjithave ne Historine e Anarkizmave Shqiptare..

  Pra sa here flasim e mendojme per Ndrrime e rrezime Qeverish te mendojme se eshte nje e KEQE me e madhe se cdo lloj qeverisjeje sa do e keqe qofte..pra rreziku nga Shperthimi i Anarkise..

  Meqense ne nuk kemi kllase Administratoresh..sepse Nenpunesit tane jan Bij Cobanesh te cilet nga vet tradita familjare varfanjake sapo shkelin ne nje zyre.. puna pare qe mendon eshte..hmm sa i mire ki kolltuku..sikur ta merrja ne shtepi..ose..uu paska llampe elektrike ktu na Wc te Zyres..sikur ta merrja ta conja te plaka ne shpi..e Bota i ka ndryshe..
  Nepunesi anglez ose Gjerman as e con ne mendje te vjedh Kolltuk a abazhur ne Zyre e tja coj mamas ne Shpi sepse behet skandal..Ska Mama gjermane e Angleze qe pranon mallin e shtetit ne shtepi..
  E mamat Shqiptare aman c'pranojne..
  Ju kujtohet besoj Nano kur tallej me mamane e miliarderit Cac Angjeli..
  Do thot ndonjeri qe Mamate tona jane te mira...Ashtu jane ne fakt..por bijt e atyre mamave te mira nuk behen kurre Burra Shteti...
  Le te kujtojme vjedhjen e Thesarit te Shtetit ne tynelet e Krrabes..
  Le te mendojme se a duall ndonje grup nenash ne Vlore te protestoje pse bijt e tyre Skafiste bejne Vila ne Uj te ftohte me euro-Dollaret qe u a marrin qyqareve klandestine qe gjysmat e te cileve shkojn ne fund te Detit...?
  joo.

  Nje nga kryetaret e Votimeve ne Tirane ne krahun Pro-Ed ishte babai i hajdutit Blendi Gonxhe..
  Ky Baba i cili ka jetuar ne nje hyrje dy e guzhine ne Koh te Enverit..nuk u habit pakez kur i biri me 3-4 muaj pune si Nen krietar Bashkie u gdhi nje dizaj Pronar Pallatesh 10 katshe??

  Pra ky Baba e di mire qe te birin e ka Mega-Hajdut dhe jo vetem nuku proteston por le lesht e bi..hes ne mbrotje te sundimit te Tiranes nga Shoku i te Birit..mbreti Edi Rama..

  Pra desha te them se skemi administrate e cila ne koh Vakumesh ben me nder punen e Shtetit perkundrazi kemi Nepunsa qe dhe ne qeverisjet me te forta din te vjedhin..

  Ku eshte e keqja qe vjedh Nepunesi..

  Nje Shembull...
  I mbani mend shperthim-Plackitjet e Magazinave Ushqimor-Kinkalerive ne Poradec te Lasgushit..

  Ato magazina para se te liheshin ne dore te Katunaro-Rrugacve u vodhen mire e mire nga Drejtor-Shefat e Tregetise se Poradecit..
  Pra nepunesit Shqiptare nuk e kan per turp te vjedhin dhe te leshojne Ulerimat per nxitje te Anarkise..

  Nje shembull.

  Sa here behej rremuje ne Rruget e KAVAJES dhe Durresit ne TIRANE ne tentativat per hyrje ne Ambasada..gjithmone Policia gjendej dhe para nje Cudie..
  Tere dyqanet e atyre dy bulevardeve thyeheshin e Shpartalloheshin..
  Pse valle ai kuksiani apo Skraparlliu qe ka ardhur me vrap per te hyre ne Ambasade..e ka mendjen te vjedh rrota me Basem te Mapos apo Shishe Vaj Kikiriku ne Ushqimore??

  joooo..ata te gjithe kishin nje Objektiv....Te Hyjne ne AMBASADA e te ikin nga ky m-ut vend..

  Po te ish se vinin ne Tirane katundaret per te vjedhur vaj a Kepuce e benin kete ne dyqanet e Policanit a Beratit..
  Pra ishin Burrat e Shitseve te Mapo-Dyqaneve ata qe e krijonin Anarkin ne Rrug te Durresit e Kavajes..
  Pra ata qe me pare vidhnin Mallin me vlere te atyre dyqaneve Shteterore dhe pastaj gjoja si Ambasadaxhij kalonin andej dhe hidhnin gure xhamave..te Mapove..e kuptohet behej ajo cka donin..

  E zgjata Shume..por duke ditur se OPOZITA eshte e pazonja te mbaj Shtet dhe PS e super Korruptuar..Ikja dhe ardhja e Qeverive eshte pun me rrezik..

  Permenda vec Vjedhjet...po mendoni se cben faktori..tritol-Kallash...
  Tmerr.


  He se harrova...

  Dalim tek ditet sot..

  Nanon kerkon ta rrezoje dhe Berisha i cili nuk eshte i zoti as te mbroje Votat e jo me shtet..e kerkon dhe META me shoke..

  Berisha beri gurgule duke u cjerre ne mbare Shqiperine..duke ftuar popullin ne Votime e duke thenese Do i mbrojne Votat e ne perfundim del se... nga 10 000 - 15 000 e deri ne 20 000 njerez nuk i kane figuruar ne Lista..e keta sipas Berishes jane Votues Demokrate..

  Pra dy muaj kohe pati Berisha dhe vec mbas dites Votimit zbuloi keto anomali..

  Zoteri zoteri..do te perifrazoja Ngjelen..ku te con Mushka..c'me bredh fshat me Fshat kur as ne Tirane nuk ishe ne gjendje te verifikoje para dites Votimit ne se jane ose jo ne Lista Demokratet e Krye qytetit..

  Ik aman..se na merziti ky humbes tragji-komik..

  Dalim tek META..

  Kush eshte META?

  Meta eshte vetem nje spurdhjak mbrapa te cilit qendrojne krokodilet Zabit-Gjinush-Mejdan e kompani..

  Cduan keta?

  Demokraci?
  Shtet te lirive e te Progresit?

  Pse nuk e dime ne se kjo Bande me Klosin ne Krye vrau Azem Hajdarin..
  A mund te pritet Shtet nga keta bandite?

  jooo..

  Nje zgjidhje do ishte..
  Nano te caktoje diten e zgjedhjeve te parakoheshme parlamentare e te ecet me qetesi deri ne ate dite duke bere arnimin e Qeverise me ato m-uta qe ka e duke fut ndoj Berishian a Pollojan e duke mbajt larg qeverise Kloso-Gjinushistat..

  Kjo eshte me e mundshmja dhe me e mira tash per tash..
  Ndryshuar pr her t fundit nga Brari : 27-10-2003 m 05:32

 14. #14
  pla te preft Maska e PLaku-i-Detit
  Antarsuar
  27-04-2002
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  176
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Pershendetje

  Sot ne mengjes lexoja gazeten dhe papritur nga faqja 4-5 pashe z.Godo shprehesh qe Z.Nano duhet te fitonte voten e parlamentit qe te fitonte statusin Kryeminister prane keto momente posti kryeministrit eshte i zaptuar nga Z.Nano qe sdo te dal ku thuhesh se dhe vete palet e tij te partise socjaliste ishin shprehur kundra Z.Nano duke refuzuar se ai nuk e meriton ate post.
  Te gjitha gjerat qe ndodhin ne shqiperi per qejfin e disa politikaneve me dobesi te jashtzakonshme e heq populli duke vuajtur
  Gjithsesi kesaj duhet ti jepet nje zgjithje
  Pra gjithe shqiptaret duhet te ohen dhe ti japin zgjithje qofte ne jashte edhe ata brenda vendit qe kane me teper detyre per kete eshtje.
  Uroj qe te zgjithet sa me shpejt dhe pa pasur kufoma si vitet e shkuara qe u veshen gjithe nenat shqiptare ne te zeza.
  Por keto nuk duhen haruar paka s e ne si popull i harojme shpejt.


  Me Respekt [Shejtani]
  " not yet "

 15. #15
  HI EVERYBODY Maska e CUFO
  Antarsuar
  21-08-2003
  Mosha
  44
  Postime
  78
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  VESHTIRE TE THUASH QE NE QOFTE SE BIE E NANOS DO KEMI ZGJEDHJE TE LIRA DEMOKRATIKE KJO SEPSE NE JEMI NE TASHME NE KRIZE POLITIKE POR QE AKOMA SE KEMI KUPTUAR.
  IT IS NICE TO BE IMPORTANT BUT IS MORE IMPORTANT TO BE NICE

 16. #16
  xumparja
  Antarsuar
  12-10-2002
  Vendndodhja
  SHBA
  Mosha
  34
  Postime
  570
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Postuar me pare nga Brari

  Berisha beri gurgule duke u cjerre ne mbare Shqiperine..duke ftuar popullin ne Votime e duke thenese Do i mbrojne Votat e ne perfundim del se... nga 10 000 - 15 000 e deri ne 20 000 njerez nuk i kane figuruar ne Lista..e keta sipas Berishes jane Votues Demokrate..

  Pra dy muaj kohe pati Berisha dhe vec mbas dites Votimit zbuloi keto anomali..

  Zoteri zoteri..do te perifrazoja Ngjelen..ku te con Mushka..c'me bredh fshat me Fshat kur as ne Tirane nuk ishe ne gjendje te verifikoje para dites Votimit ne se jane ose jo ne Lista Demokratet e Krye qytetit..

  Ik aman..se na merziti ky humbes tragji-komik..
  ke fol me ven Braro, po pergatit humbja e gjurmeve dalngadale, se shume u vodh kto 7 vjet, duhet dhene llogari.
  Thuj qe ti bojm prinderve sa me shpejt letrat, e ti hipin avionit qe diten e pare te gjurulldive, se rruges jane, ose sic i thote dojci, untervegs.
  Prap do njeli Sala me gisht ne goje, ppa e dit nga i erdhi, dhe do ja vej fajin CIA, grekut, Serbit, po aspak syleshllikut te tij.
  Qetesi!
  Shoket lexojne!

 17. #17
  SUPER [INC] Maska e SUPERSTAR_N1
  Antarsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  36
  Postime
  475
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime
  PADYSHIM DUHET TE JAPI DOREHEQJEN ZOTI
  KRYEMINISTER FATOS NANO
  Sa te Rrosh Do Te Dashurosh! Juventus For Life!!

 18. #18
  i thare
  Antarsuar
  23-06-2003
  Vendndodhja
  u.s.e
  Mosha
  51
  Postime
  384
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Ja kete, votova une
  Kriza nuk ka zgjidhje 2- 3.70% .
  Une kam mendimin qe partia socialiste duhet te shkrihet.
  Te gjithe ata te inkriminuar qe jane me shume se 90% e socialisteve ne afera te ndryshme, duhet te denohen me burg.
  Me pas te krijohet partia republikane( e cila ne perberje te saj duhet te kete vetem intelektuale me vizion modern shqipetar), pra ne Shqiperi te kete vetem dy parti.
  Partia Demokratike(te rigjenerohet) dhe Partia Republikane, qe te dyja me shqipetare autoktone qe mundesojne gjithshka pozitive dhe te dobishme per Shqiperine dhe per afrimin e saj me familjen evropiane.
  "Nene Shqiperi mos kij frike se ke djemte ne ha-merr-ike"

 19. #19
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  05-11-2002
  Vendndodhja
  Gjermani
  Mosha
  49
  Postime
  41
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Ju pershendes per temen dhe i rikthehem me kenaqesi forumit me te madh shqiptar ne internet mbas 7 muajsh !
  Se pari une jam per krijimin e nje qeverie teknike deri ne zgjedhjet e parakohshme.
  Se dyti koha po tregon se gjerat ne Shqiperi po shkojne jashtezakonisht mire per nje grup te vogel njerzish te cilet mbasi kane pushtuar te gjitha tregjet e zeza, dalngadale por me plane konkrete po perparojne drejt majave me te larta te pushtetit. Shumica e popullit shqiptar ne Shqiperi jeton ne kushte teper te veshtira dhe lufton per sigurimin e bukes se gojes. Ne fushaten elektorale qe u zhvillua per zgjedhjet e fundit shihej qarte qetesia dhe dinakeria e partise ne pushtet dhe ne nuk habitemi kur shohim masakrimin qe ia kane bere votes se shqiptarve.
  Ndoshta po zgjatem por i perkas nje brezi qe i jetoi te gjitha koherat dhe ngjarjet me te veshtira ne Shqiperi qysh nga vitet 90. Asnjehere nuk lekundem nga mendimi im se vetem drejtesia e vertet shqiptare mund dhe duhet te beje dicka duke ia nisur hetimeve dhe kontrollin e pasurive marramendese qe gezojne pushtetaret shqiptare dhe suita e tyre gjate ketyre viteve te pluralizmit ne Shqiperi
  Sinqerisht ju kerkoj shqiptarve te diaspores qe te denojne dhe reagojne kunder jonormalitetit ne Shqiperi. Mos i harroni rradhet e gjata per nje certifikate mu ne mes te Tiranes moderne, gropat, plehrat, dritat, e as shetitjet marramendese te kryeministrit kriminel neper mesdhe.
  TE GJTIHE INTELEKTUALET E NDERSHEM TE KONTRIBOJNE SOT PER SHQIPERINE SEPSE NESER ESHTE VONE, sepse neser politika do te komandohet nga gjeneralet e krimit te organizuar ne Shqiperi dhe jashte saj. Sinqerisht Trofta

 20. #20
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  07-11-2003
  Postime
  338
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Qe ne Shqiperi s'po qeveriset kjo dihet,qe ka shume faktore brenda PS-se qe i kane hyre nje rruge pa kthim dhe kjo dihet.
  Por dihet gjithashtu se tani me fjalorin e diteve te fundit qe po na shfaqet me pamjen e nje lideri i cili i drejtohet"popullit",qe mendon per "popullin"qe sic tha dhe dje e ha meraku per "socialistet e thjeshte"dhe se ze gjumi duke menduar per ta,e kush mund te jete tjeter,vec krye Hipokritit Edi Rama qe na kujtoi me fjalorin e tij, ke tjeter vec njeriun qe "mendonte dite e nate per popullin",xhaxhin enver.
  Zgjedhjet e parakoheshme do te benin qe c'do faktor te peshohej dhe te vleresohej nga elektorati.
  Sepse keshtu Shqiperia nuk po qeveriset dhe po ngadaleson dukshem reformat e domosdoshme.
  Pooooooooor eshte gjithashtu fakt qe kemi nje opozite jo te pregatitur per te marre pushtetin.
  ZOTI E BEKOFTE SHQIPERINE...

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Familja Biaku: Si jetuam me 26 hebrej n shtpin ton
  Nga Eni n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 21
  Postimi i Fundit: 13-12-2010, 10:02
 2. Bashkim Gazidede prononcohet n media pr ish-detyrn si kreu i SHIK
  Nga Brari n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 29
  Postimi i Fundit: 01-11-2006, 13:17
 3. Ortodoksia dhe Shqipria
  Nga shendelli n forumin Komuniteti orthodhoks
  Prgjigje: 258
  Postimi i Fundit: 07-04-2004, 19:16
 4. Beratasit dhe ifutt
  Nga Brari n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 18
  Postimi i Fundit: 27-06-2003, 11:12
 5. Zgjidhja e krizes shqiptare
  Nga Albo n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 25-04-2002, 07:34

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •