Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 6
  1. #1
    I Djathtė
    Anėtarėsuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Deutschland
    Postime
    713

    Biznesmeni Sulo Shehu

    Me ndihmoni per hotelin-bunker"
    Vlore - "Une kam paguar 1 milion dollare, por hoteli ende nuk eshte i imi. Sa kohe gjykatat jane te korruptuara, kurresesi nuk mund ta fitosh te drejten". Biznesmeni Sulo Shehu, i pergjigjet kryeministrit Majko, pas akuzes qe i ben per hotelin bunker ne mes te sheshit te Flamurit. Ne nje vizite ne qytetin e Vlores kryeministri u shpreh se hoteli ben figure te keqe ashtu sic eshte i paperfunduar. Por, sipas Shehut shqetesimi i kryeministrit eshte i rejte, por ai nuk e di te verteten, pse eshte mashtruar nga drejtuesit e pushtetit vendor. Jane vete ata dhe gjyqtaret e korruptuar qe po behen pengese per te perfunduar punimet ne hotelin 11 katesh.

    Majko per hotelin bunker

    Ne takimin me biznesmenet e Vlores dhe ne prani te drejtuesve te pushtetit vendor Majko u eshte drejtuar biznesmeneve qe u ankuan per shume probleme, se duhet te kembengulnin per ta perfunduar hotelin 11 katesh qe eshte shnderruar ne nje bunker ne Sheshin e Flamurit. Majko shtoi se ai krijon nje pamje te shemtuar ne festen e 90 vjetorit te Shpalljes se Pavaresise. Askush nuk ka bere ndonje koment per te sqaruar nr.1 te Qeverise. Ka qene pronari i ketij hoteli, Sulo Shehu, qe ka reaguar pasi eshte njohur me shqetesimin e Majkos, nepermjet medias.

    Shehu: Hotelin e bleva 1 milion USD, por vazhdoj te endem gjyqeve

    Shehu tregon se e ka blere hotelin sipas ligjit, me ankand nga komisioni mbikeqyres. Menjehere ka filluar punimet qe nisen me rrethimin e objektit, por jane pezulluar nga Prefekti. Me tej ai shton se i kane thene se po pushtonte sheshin e Flamurit. "Por, ne ne fakt une kam blere 13 mije metra katrore dhe kam vetem 9 mije metra katrore" thote ai. Me pas nisen gjyqet, qe megjithese kaluan 2 vjet, nuk kane perfunduar ende. Madje Shehu akuzon edhe gjykaten si te korruptuar. E si perfundim Shehu thote se nese shteti e ndihmon per problemin qe ka ai premton se do te beje hotelin me te bukur ne Shqiperi.

    Z.Luka


    A mund te me tregoje ndonje vlonjat dicka permbi kete Sulo Shehun?

    Anton
    Por sot, Shqypni, pa m'thuej si je?

  2. #2
    Sulo Shehu eshte nji nga bisnesmenet me te fuqishem ne Shqiperi.
    Njeri shume i mire dhe mbi te gjitha demokrat.

  3. #3
    I Djathtė
    Anėtarėsuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Deutschland
    Postime
    713
    Te falenderoj per pergjigjen , por a mund te me tregosh se me cfare merret?

    Ka fabrika , apo me tregti apo ...

    Une nuk kam degjuar per te, prandaj po pyes.
    Por sot, Shqypni, pa m'thuej si je?

  4. #4
    Te jap informacion me gjate ne privat

  5. #5
    hmmm Maska e Niko D'Angelo
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    Minnesota, USA
    Postime
    127
    Do te doja te dija pak rreth Sulo Shehut ju lutem. Kush me ndihmon, se e kam degjuar shume kur isha ne Fier. Ndoshta Tironsja mund te me ndih? Di pak per te, per fabriken e cimentos qe ka etj, por jo shume. FLM
    Winners Don't Quit

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anėtarėsuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826

    sheshi flamurit

    sheshi flamurit kishte dikur lezet.nji lulishte e bukur e ndertuar para lufte besoj dhe aty monumenti Flamurtarit dhe prane nji bust modest i ismail qemalit.bere gjithashtu ne koh te zogit.
    U cuan kto gomeret e PPSH-se dhe si megallomane qe ishin prishen lulishte dhe bene nji mal me skulptura te quajtura kompleksi pamvaresise.nejse iku ajo pune..
    Me von nji tju shkrepur dhe ne qendren e sheshit ku ishin ca topa simbolik nji ta prishur dhe filluan ndertimin e nji hoteli turizmi . Ky hotel i cili mbeti simbol i Komunizmit karakatine qe kurre nuk i con gjerat ne Fund e shemtoi sheshin dhe pamjen e bukur te Kodrave per rreth. Vlera historike e sheshit humbi me shume dhe Hoteli mbeti nji ciban i shemtuar ne mes.

    kte Sulon do e ken mashtruar dhe ky ka hedhur parat aty por zor do e kete ta coj deri ne fund ate Hotel.
    Vlora ska nevoj per hotel ne mes te sheshit por diku ne afersi te bregut.
    Vlora eshte per nga Natyra nji RIO de Janeiro por per nga njerezit nji palermo e frikshme..
    Nuk e di cpo bejne ata Ekologjistet vlonjat ne mbrojtje te Lagunes Nartes.
    Vlora per mendimin tim mund te behet nji parajs por duhet se pari te heqi spaletat gjeneraleve si keno gjinushit, Zabit brokes e kompani. Vlora jeton vitin 1950.

Tema tė Ngjashme

  1. Profil biznesmeni ...
    Nga BlueBaron nė forumin Ekonomi & biznes
    Pėrgjigje: 10
    Postimi i Fundit: 26-08-2010, 22:22
  2. Skandali i ambasadorit shqiptar nė SHBA, Fatos Tarifa
    Nga Pride nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 53
    Postimi i Fundit: 30-11-2007, 18:18
  3. Ekzekutohet me silenciator biznesmeni
    Nga no name nė forumin Problematika shqiptare
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 17-03-2007, 02:11
  4. Biznesmeni shqiptar,mirnjohje nga SHBA.
    Nga kolombi nė forumin Ekonomi & biznes
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 21-11-2004, 23:25
  5. SHBA, gjendet trupi i nje biznesmeni shqiptar te vrare
    Nga StterollA nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 28-04-2004, 22:47

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •