Close
Faqja 2 prej 8 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 148
  1. #21
    Sinqeritet.Korektesi.
    Anėtarėsuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    Selanik Greqi
    Postime
    366
    Postuar mė parė nga jonidapasho
    AI ARI KU HUMBI BASHKE ME SYLY -NE ?

    Mirmrngjesi dhe pershendetje te gjitheve.
    Te them te drejten qe kur kam ardhur nga Shqiperia kam qene i mbytur me pune,dhe nuk e di kur do lirohem.

    Gezohem qe jeni mire dhe qe keni kaluar mire,do perpiqem te jem me taktik ne te shkruajtur.

    Moro sa per qerasjen as mos e diskuto qe eshte imjakur te dalim

    ika se me fillon puna.

    kalofshit nje dite te mire
    Dashuria eshte si nje hekur flakerues, qe kur e kap te djeg, me kalimin e kohes plaget mbyllen por shenjat do te ngelen perjete.

    Liri ne mendim......Respekt per nje mendim te kundert

    Pergjigjia me e mire per nje njeri qe hiqet sikur i di te gjitha eshte heshtja.

  2. #22
    moro Maska e moro
    Anėtarėsuar
    25-03-2003
    Vendndodhja
    ne toke
    Postime
    94
    ERDHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
    MORA MUNGES?JO NUK BESOJ.
    O ARI PUTH CIK ELDEN NGA MUA.AJDE ME TE MIRA
    JU TE TJERET NGA KENI HUMBUR?KAQ TE ZEN JENI?
    AJO NETA NGA ESHTE HUMBUR?O SY ORE DO FUTESH NE BURK ME ATE ATOLESHENTEN QE MBLEKSE.KUJDES DREQ.
    EDO,DURRSAK JU SI JENI?
    MARELA MOTRA PUNA MIRE?
    O JULIAN PO TI CE DO BALTEN NUK KERKOVE NDONJE GJE TJETER TE PAKTEN.NE SE TE JEP JONIDA TRAHANA NGA E GJYSHES.

    IKAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
    (NUK RASH NGA BALLKONI,PO KAM PUNE.)
    Jeto sot se neser si dihet..........

  3. #23
    Caesar Tulipanus Maska e Julius
    Anėtarėsuar
    21-05-2003
    Vendndodhja
    ne boten e cudirave.
    Postime
    1,767
    Moro mire thua per punen e baltes nuk ka c'me duhet , e mblodha mendjen por me ka vajtur mendja per gliko me kacka. Apapapa si e bente gjyshja ime glikone me kacke. Muajin nuk e mbyllte glikoja se e kisha thare une. Di ndonjera nga ju te beje gliko me kacke? Kam nje kacke ketu ne konvikt i fut nje te mbledhur dhe ua dergoj ne Selanik t'i beni gliko. Vetem mos me thoni se nuk dini te beni, s'e besoj ne fakt te mos dini jeni nikoqire ju.
    tani me shpjegoni nje cike si eshte ajo puna e Syrit me adoleshenten? Sy nuk e di vella si eshte puna por te jap nje keshille: beje por mendohu se c'fare po ben lal, he te keqen.
    Megjithese pune e madhe jepi edhe le ta shtojme rracen tone te shqiptareve. Bye te gjitheve.
    Ezekiel 25-17.

  4. #24
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    07-09-2003
    Vendndodhja
    uk
    Postime
    6
    Postuar mė parė nga marela
    Peshendetje te gjitheve!!!!

    Erdha edhe une. Ne Shqiperi ja kalova si ska me mire u kenaqa u cmalla. Megjithse me ritme shume te ngadala punet po ecin atje dhe dicka po behet megjithate jo sic duhet. Po e dime ne qeveria i ka fajet. Si nuk na vene neve te forumit drejtues te qeverise shpiptare do e lulezonim vendin per nje vit dhe sdo linim projekt pa mbaruat brenda afatit.

    Tani perseri te perditshmet ne pune dhe me kete vape te madhe qe sdurohet.

    Jonida po ti ne cilin qytet vajte ne shqiperi? Te them te drejten vetem ne tirane dilet nje cike dhe behet pak jete nate se ne qytetet e tjera akoma varferi eshte. (pervec qyteteve bregdetare tani veres) Me thane se Saranda ishte bere si Korfuzi dhe cmimet ishin te njejta.

    Pershendetje Moro. A te behet te lexosh ne gjithe kete vape. Dhe me sa duket sbere edhe pushime te mjaftueshme.

    po iki tani se kam pune do ju shkruaj perseri

    bye bye



    Po rreshenin ton nuk na respekton fare ti ai eshte me i mir se te gjith te tjeret

  5. #25
    dr.j Maska e james l.
    Anėtarėsuar
    27-03-2003
    Vendndodhja
    Athens
    Postime
    122
    pershendetje te gjitheve.dimer te mbare te kemi cuna & goca.dhe veren tjeter te gjithe ne atdhe.ciao
    sa do te doja te ishe nje pike loti
    te lindja ne syte e tu..
    te jetoja ne faqen tende.. &
    te vdisja ne buzet e tua..

  6. #26
    i/e regjistruar Maska e jonidapasho
    Anėtarėsuar
    09-08-2002
    Vendndodhja
    selanik
    Postime
    488
    MIRMENGJES DHE JAVE TE MBARE TE GJITHEVE
    feja e shqiptarit eshte shqiptaria

  7. #27
    nga dyqonet e reja
    Anėtarėsuar
    04-04-2003
    Postime
    327
    cudi me ju shqiptaret qe jetoni ne Greqi! nuk e di a e keni marre vesh? qe shume prej jush, keni fillu me perdore thjesht, shprehje greke te perkthyera ne shqip...


    nuk di qe te thuhet ne shqip;...dimer te mbare!
    as shprehja;...zoti perpara!!! nuk besoj qe perdoret!
    si edhe;...jave te mbare!


    nejse...mos ma merrni per ters sepse nuk e kam me te keq!
    kushdo qe ka jetu ne Greqi dhe do te lexonte dialogje te tilla, do kuptonte ndikimin e thelle qe ka gjuha e folur greke ne postimet e juaja...


    gjithe te mirat

  8. #28
    nga dyqonet e reja
    Anėtarėsuar
    04-04-2003
    Postime
    327
    cudi me ju shqiptaret qe jetoni ne Greqi! nuk e di a e keni marre vesh? qe shume prej jush, keni fillu me perdore thjesht, shprehje greke te perkthyera ne shqip...


    nuk di qe te thuhet ne shqip;...dimer te mbare!
    as shprehja;...zoti perpara!!! nuk besoj qe perdoret!
    si edhe;...jave te mbare!


    nejse...mos ma merrni per ters sepse nuk e kam me te keq!
    kushdo qe ka jetu ne Greqi dhe do te lexonte dialogje te tilla, do kuptonte ndikimin e thelle qe ka gjuha e folur greke ne postimet e juaja...


    gjithe te mirat

  9. #29
    Caesar Tulipanus Maska e Julius
    Anėtarėsuar
    21-05-2003
    Vendndodhja
    ne boten e cudirave.
    Postime
    1,767
    Dordi ndoshta ke te drejte per ate qe thua por besoj se nuk kemi faj! Nje nga arsyet qe vizitojme forumin eshte te flasim shqip.
    Nqs nuk e ke vene re e njejta gje ndodh edhe me shqiptaret qe ndodhen ne Amerike apo Angli, nga qe iu eshte mesuar veshi me shprehje qe i perdorin perdite i shkruajne ato ne forum.
    Po te kishe lexuar qe nga fillimi temat do te kuptoje se qellimi yne eshte te flasim vetem shqip, rralle ndonjehere perdorim shprehje greqisht.
    Ezekiel 25-17.

  10. #30
    great Maska e marela
    Anėtarėsuar
    23-01-2003
    Vendndodhja
    athine
    Postime
    29
    Pershendetje te gjitheve

    Na kane filluar kritikat neve te greqise. E dini c'me bene mua kur isha ne Shqiperi, nuk flisja dot se me imitonin direkt. Motra ime me thoshte qe flet shume skandal si greket, sidomos pytjet me intonacionin grek nqs e keni vene re veten.

    megjithate mos u merzitni se ne flasim shqip te pakten po ata qe na vijne nga anglia qe flasin 50-50.

    Nder disa fjale qe perdorte vellai im ishin, gavernmenti, me apply, me effektu, etj etj.

    Gjithe te mirat te gjitheve.
    Ah moj Shqipni, e mjera Shqipni
    Kush te ka qit me krye ne hi
    Ti ke pas kene nje zonje e rene
    Burrat e dheut te thritshin nane

  11. #31
    moro Maska e moro
    Anėtarėsuar
    25-03-2003
    Vendndodhja
    ne toke
    Postime
    94
    ERDHAAAAAAAAAAAA
    KETU KUSH PERDOR FJAL GREQISHT PAGUAN EURO.NE TE GREQIS TE PAKTEN SHPREHJET I THEMI SHQIP DHE JO ANGLISHT.MASE KUPTIM TE PLOT NUK KAN GJITHMON PO ME NJE CIK VEMENDJE E KUPTON ATE QE DUAM TE THEMI

    SI JU KAM?TE GJITHE MIRE?
    JONIDA MORTA TI SI JE?
    JULIAN TI SI KE QENE? MESIMET FILLUAN?
    EDI,PLAKO,MARELA,NETA HUGGOS, JU SI JENI?
    ARI TI ME GJITHE ATE PUNE SI JE VELLA?NUSJA?

    IKAAAAAAAAAAAAAAAAAAA



    BOBO SA PYETJE.
    Jeto sot se neser si dihet..........

  12. #32
    moro Maska e moro
    Anėtarėsuar
    25-03-2003
    Vendndodhja
    ne toke
    Postime
    94
    edi je ne forum dhe nuk shkruan dy fjal?
    Jeto sot se neser si dihet..........

  13. #33
    i/e regjistruar Maska e edi72
    Anėtarėsuar
    14-06-2002
    Vendndodhja
    Tirane - Albania
    Postime
    190
    Pershendetje.
    Sot e hapa ne mengjes qe nga Gushti Moro.Si thua ti e bej ate gabim une te mos shkruaj?Kur me ke pare ti po i lexoja shkrimet tuaja dhe tani po shkruaj.Ti ca bere me pushimet se skishe shkruajtur gje.Bere leje apo jo.
    Me pati munguar kjo shoqeri te them te drejten.
    Une per vete pune kam filluar me 1Shtator por kam qene shume i zene sa nuk kisha kohe te beja as rinovimin e internetit.Per pushimet s'po shkruaj shume se do filloj melankolia prap sic ishte ne javen e pare te fillimit te punes.Ja kalova shume mire ne Andros!!!
    Do ishte me mire sikur te kisha vajtur ne Shqiperi por thashe mbas 10 vjetesh ketu ne Greqi te shkoj dhe une nje here ne nje ishull per pushime.Keshtu qe prenotova dhome ne nje hotel fantastik me pishine,hidromasazh dhe pamje nga deti.Mbaruan shpejt ato te uruara pushime dhe tani prap ne rrjedhen e perditshme.
    Ju pershendes dhe ju uroj gjithe te mirat.
    mos bej ate qe nuk don te bejne te tjeret tek ty.

  14. #34
    Caesar Tulipanus Maska e Julius
    Anėtarėsuar
    21-05-2003
    Vendndodhja
    ne boten e cudirave.
    Postime
    1,767
    prsh te gjitheve Edo mire se erdhe. Moro ti cna thua si po ecin studimet? Ketej shkolla nuk ka filluar akoma por eshte sezoni i provimeve te vjeshtes perpara, kam akoma dy per te dhene njeri eshte per neser. Te shohim besoj se do ti marr se kam lexuar.
    faleminderit per intersimin tend. persh te gjithe te tjereve. Jonida te kam bere nje pyetje tek tema e durrsakut nqs mund te me pergjigjesh do te me ndihmoje shume. bye
    Ezekiel 25-17.

  15. #35
    i/e regjistruar Maska e edi72
    Anėtarėsuar
    14-06-2002
    Vendndodhja
    Tirane - Albania
    Postime
    190
    Julian suksese.Na ndero.
    mos bej ate qe nuk don te bejne te tjeret tek ty.

  16. #36
    moro Maska e moro
    Anėtarėsuar
    25-03-2003
    Vendndodhja
    ne toke
    Postime
    94
    ERDHAAAAAAAAA

    JULIAN DJE SHKROVA NJE MESIM DHE E KALOVA ME SUKSES.TANI KEMI VETEM LEKSIONE DHE CA ERGASIES.KAM NJE BIZNES PLAN QE DUHET TA DORZOJ MUAJIN QE VJEN PO NUK E KAM GATI DHE VRAPOJ SI E TERBUAR.
    EDO NJE JAV LEJE E KISHA DHE SE KISHA NGA PUNA.PO NJE DITE NGA ATO KALOVA SHKELQYER (TELIAAAAAAAAAAAA)KESHTU QE KAM DICKA TE ME BAJ DERI MOT NE BEHAR.MOT SIKUR QENI QEPEN TE HAJ UNE DO VETE NE VLORE.

    IKAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
    Jeto sot se neser si dihet..........

  17. #37
    i/e regjistruar Maska e edi72
    Anėtarėsuar
    14-06-2002
    Vendndodhja
    Tirane - Albania
    Postime
    190
    Pershendetje.
    Moro me behet qefi qe ja paske kaluar shume mire por nga ana tjeter me vika keq qe paske qene vetem nje dite.(kujdes eurot)
    Po iki tani se duhet te bej ca pune.
    mos bej ate qe nuk don te bejne te tjeret tek ty.

  18. #38
    dr.j Maska e james l.
    Anėtarėsuar
    27-03-2003
    Vendndodhja
    Athens
    Postime
    122
    Me lart na bene 1 kritike per shprehjet qe perdorim ne ketu.Sot u futa edhe e pashe.Vetem nje gje kam per te thene per kete.
    S'besoj se ato shprehje i bejne keq gjuhes sone(p.sh zoti perpara,dimer te mbare)por perkundrazi ato e pasurojne edhe me shume gjuhen tone.Por sic u permend edhe me lart neve jemi krenar sepse ne kete kend te forumit behet perpjekje nga te gjithe te flitet 100% shqip.
    Me falni per kthimin mbrapsht qe bera.
    Si ja kaloni?Shpresoj te gjithe te jeni mire.
    Julian suksese ne provime!!Perse studjon?
    Moro gjithashtu suksese edhe ti.
    Pershendetje Marela dhe Edi72.
    Me keto grevat qe bejne keta profesoret e kini idene se c'fare do behet?
    Mirupafshim po iki te regjistrohem ne shkolle (simestri i 6-te).Pershendetje.
    sa do te doja te ishe nje pike loti
    te lindja ne syte e tu..
    te jetoja ne faqen tende.. &
    te vdisja ne buzet e tua..

  19. #39
    Caesar Tulipanus Maska e Julius
    Anėtarėsuar
    21-05-2003
    Vendndodhja
    ne boten e cudirave.
    Postime
    1,767
    Persh. te gjitheve sapo dhashe provimin e pare besoj se e mora por me duhet te pres edhe te pakten dy jave per te marre pergjigjen. Ju falenderoj forumista te dashur per mbeshtetjen morale qe po me jepni. Ju uroj suksese te gjithe atyre qe studiojne. Meqe ra fjala James. I studioj per Inxhinieri ndertimi dhe sivjet mbarova vitin e pare. Po ti per se studion?
    Moro nga ty c'kemi ndonje gje te re? Edo, Jonida Marela edhe gjithe partite e tjera demokratike mire jeni me shendet?
    Po ai Syri e ka humbur fare me duket si thone nje shprehje andej nga Gjirokastra si Xhaferri simiten. Nejse heret a vone do te vije besoj. Pashe nje goxha ndeshje mbreme u kenaqa. Sot do te shikojme se si do shkoje dhe Thrilosi. Besoj se pa ngrene nja dy te mira nuk shpeton dot!
    Ok Mire u lexofshim!
    Bye!
    Ezekiel 25-17.

  20. #40
    dr.j Maska e james l.
    Anėtarėsuar
    27-03-2003
    Vendndodhja
    Athens
    Postime
    122
    Pershendetje!
    Te lumte Julian.Te uroj te vazhdosh keshtu me provimet.T'i marresh pa probleme.
    Une studioj per laborant stomatolog (odontotexniki).Tani filloj simestrin e 6-te.Mbas ketij kam edhe nje dy simestre nga te cilet njeri eshte pune praktike.
    Thrylosi na kenaqi mbreme.
    Mire u lexofshim! Ciao...
    sa do te doja te ishe nje pike loti
    te lindja ne syte e tu..
    te jetoja ne faqen tende.. &
    te vdisja ne buzet e tua..

Faqja 2 prej 8 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Pėrgjigje: 33
    Postimi i Fundit: 17-01-2013, 12:29
  2. Rreth Pėrhapjes Sė Islamit Ndėr Shqiptarėt
    Nga cobra nė forumin Toleranca fetare
    Pėrgjigje: 20
    Postimi i Fundit: 20-09-2012, 14:47
  3. Esse dhe artikuj të muslimanëve
    Nga ORIONI nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 35
    Postimi i Fundit: 09-12-2010, 09:31
  4. A e duan shqiptarėt bashkimin kombėtar?
    Nga Sabriu nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 82
    Postimi i Fundit: 05-05-2006, 11:56
  5. Islamizimi I Popullit Shqiptar
    Nga altin55 nė forumin Toleranca fetare
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 16-04-2004, 04:51

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •