Close
Faqja 2 prej 9 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 176
 1. #21
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-05-2005
  Postime
  154
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Parashqevi Simaku live ne Nju Jork

  Kengetarja i rikthehet Nju Jorkut me nje tjeter koncert.Kete here ne East Village.
  Se bashku me bashkshortin Robert Nolfe, Simaku do kendoj kenge live muzike shqiptare.Te djelen me 28 gusht ne Bar On A, 11th st, Ave A.

 2. #22
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Anėtarėsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,417
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 16 postime
  Per ata qe jetojne ne New York:

  Joint European Night with all European countries
  Thursday, September 22, 2005 in New York at 6:00 pm
  58
  41 East 58th Street (Park & Madison) New York NY


  Description
  No door fee as long as you sign up online. All registered EuroCircle members who will sign up for the event will be able to view the list of the attendees at our site.

  EuroCircle presents in association with

  The US-Austrian Chamber of Commerce http://www.usatchamber.com
  Finnish-American Chamber of Commerce (FACC)
  German American Chamber of Commerce, Inc.
  (Young Executive Committee (YEC) of the German American Chamber of Commerce, http://www.gaccny.com)
  The Moldovan-American Chamber of Commerce
  Consulate General of Republic of Poland
  The Romanian-American Chamber of Commerce
  Turkish-American Chamber of Commerce & Industry (TACCI)
  Turkish Social Club, http://turkish.meetup.com/1/

  Cash Bar.
  No door fee from the registered guests (online RSVP required). RSVP required.

  Complimentary appetizers from 6 pm to 7 pm. Courtesy of 58.

  We welcome all 40 + (no kidding) European countries to have their respective country organizations (chambers of commerce, networking organizations, consulates, cultural organizations) represent themselves and their countries at the event and invite their members

 3. #23
  Trusti i Lulelakres Maska e Tulipani Zi
  Anėtarėsuar
  02-09-2004
  Vendndodhja
  Aty ku mos qofsha
  Postime
  412
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Me datėn 30 Shtator, 2005, nga ora 11:00 deri nė 14:00, Rinia Shqiptare nė Botė me qendėr nė New York do tė marshojė para selisė sė OKB-sė nė "Daghammarskjold Plaza", avenuja e pare, dhe rruga 47, ne New York, (First ave. /47st.), me moton:


  “T’i njihet popullit tė Kosovės e drejta ndėrkombėtare pėr vetėvendosje”

  Qėllimi i kėsaj proteste paqėsore ėshtė qė tė kėrkohet nga OKB-ja, dhe Shtetet e Bashkuara tė Amerikės fillimi i bisedimeve pėr statusin pėrfundimtar tė Kosovės dhe t’i njihet popullit tė Kosovės e drejta qė tė deklarohet pėr tė ardhmen e vet nė pėrputhshmėri me tė drejtėn ndėrkombėtare pėr vetėvendosje.

  Rinia Shqiptare nė Botė i lut tė gjithė Shqiptarėt qė tė bashkohen pa dallim krahine nė kėrkesėn pėr njohjen e pavarėsisė sė Kosovės!
  Nė kėto momente kur po shqyrtohet fillimi i bisedimeve pėr ardhmėrinė e Kosovės, ne do tė kėrkojmė nga faktori ndėrkombėtar qė tė merret parasysh vullneti i popullit tė Kosovės pėr tė jetuar i lirė dhe i pavarur.

  Zoti e bekoftė popullin e Kosovės!

  Pėr kontakte tė mėtejshme mund te kontaktoni nė adresėn elektronike tek:
  riniashqiptareny@yahoo.com
  celular – 646-431-1332
  BRIGADA E KUQE PERJETE

 4. #24
  Larguar.
  Anėtarėsuar
  04-08-2003
  Postime
  2,157
  Faleminderit
  0
  32 falenderime nė 32 postime

  Lightbulb Njoftim!

  shtunėn me 22 tetor 2005

  nė orėn 17:30

  te :

  "Zana Cafe"
  30 E. 30th St.
  ndėrmjet Park dhe Madison Ave

  zhvillohet takim me shkrimtarin dhe publicistin Agim Shehu

  promovohen librat e tij:

  • "Mbrėmje"
  • "Loti Alpin"
  • "Viti kuq e zi"
  • "Mėngjes Kosove"


  do tė flitet gjithashtu pėr dy nga studimet e tij gati pėr shtyp:

  • "Amerika nė sytė e mi"
  • "Tragjedia me dy krahė (Kosovė-Camėri)"

 5. #25
  Larguar.
  Anėtarėsuar
  04-08-2003
  Postime
  2,157
  Faleminderit
  0
  32 falenderime nė 32 postime
  Organizohet Mbremje per Festen e Flamurit me daten 27 Nentor 2005

  te:
  Restoranti Micali Terrace

  me muzike nga:
  4 Yjet me Kengetarin Agim Berbeshi dhe Pika Autoktone muzikore-artistike

  Cmimi:
  $60 per te rritur
  $40 per femije

  per Bileta:
  Musa Kukaj: (718) 267-9070, (917)601-1897, (646) 296-7044
  Ramiz Gjonbalaj: (646) 265-8178

 6. #26
  Larguar.
  Anėtarėsuar
  04-08-2003
  Postime
  2,157
  Faleminderit
  0
  32 falenderime nė 32 postime
  VATRA Organizon Konference Perkujtimore per Gjergj Kastriotin (Skenderbeun)

  me 20 Nentor 2005, nen drejtimin e Federates Panshqiptare Vatra, do te mbahet nje konference perkujtimore per heroin tone kombetar, Gjergj Kastriot Skenderbeu, ne 600 vjetorin e lindjes. Ne kete perkujtim te jetes dhe vepres se birit te madh, qe i dha nder e krenari te perjeteshme kombit shqiptar, do te referojne:

  Prof. Dr. Zekeria Cana
  Ish-Kongresmeni Joseph J. DioGuardi
  Z. Naum Prifti
  Z. Agron Alibali
  Editori i Diellit, Z. Anton Cefa


  Konferenca do te mbahet ne Fordham University, ne katin e trete, te Keating Hall, qe ndodhet shume afer hyrjes kryesore te Universitetit nga Southern Blvd, dhe fillon ne ore 2:00pm.

 7. #27
  Larguar.
  Anėtarėsuar
  04-08-2003
  Postime
  2,157
  Faleminderit
  0
  32 falenderime nė 32 postime


  Mbremje per te Festuar Diten e Flamurit te Enjten me 24 Nentor 2005

  ne:

  Webster Hall
  125 E. 11th St.
  midis 3rd dhe 4th Ave., N.Y.C.

  ku do te kete muzike nga:

  Ardit Gjebrea & Irma Libohova

  DJ BENGJI & ACID

  ora:

  10pm-4am

  Hyrja:
  $30.00

  per me teper:
  www.jetonsparty.com

  ose telefononi:
  (347) 996-2824

 8. #28
  udhetare.... Maska e Klaraaa
  Anėtarėsuar
  29-08-2003
  Vendndodhja
  NY
  Postime
  182
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  ....do behet si tip disko, dhe nuk eshte aspak me esence familjare, ska karrige, tavolina dhe vetem pije sherbehen tek bari. Se kuptoj pse e ka vene "familjare" ku aty eshte disko dhe nuk do kete asgje tjeter, pervec se tokes me majt komet tona.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Klaraaa : 16-11-2005 mė 20:59
  Enya-Adiemus

 9. #29
  E Lirė! Maska e KaLTerSi
  Anėtarėsuar
  27-10-2003
  Vendndodhja
  NYC.
  Postime
  852
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  jo mi do kete karrike, por jo per te tere, do jene on a first come first serve basis!
  Nese me ka genjyer Jetoni mua po ju genjej dhe une ju!

  Pastaj me qafsh, te le Arditi apo te le Irma te ulesh? Ne koncerti i fundit qe bene keta te dy ketu ne NY, ne biles na pengonin karriket...

  do jete fun!
  Toleranca, eleksiri i lirisė.

 10. #30
  Emotionally Untouchable Maska e Taulant _NYC
  Anėtarėsuar
  25-06-2002
  Vendndodhja
  11105
  Mosha
  40
  Postime
  444
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Se si nje disko e tipit Webster Hall mund te kthehet ose konsiderohet ambjent familjar une nuk e e di ..............bofshi qejf .

 11. #31
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Anėtarėsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,417
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 16 postime
  Mqse the "key word" ne 5 postimet e fundit eshte "familjar" po vazhdoj dhe une si shoket...
  Taulanto, qenke bere familjar ti kshu qe s'po shkoke? No wonder u were gone for so long, festoje hani-munė.

  and Kalto bihejv jorself uen ju gou dheėr.

 12. #32
  ~*ShwEEt Babe*~ Maska e FaboLous BabY
  Anėtarėsuar
  13-04-2005
  Vendndodhja
  In My Own Lil World ;)
  Postime
  21
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Jeton's parties sjane hic familjare
  nje rremuje e madhe qe behet atje
  e ska ambjend hic te madh per te kercyer
  apo te ulesh te rrish rrehat
  Dashuria!Nje oqean ne nje pike loti,nje turbellire ne nje qeshje,nje mijevjecar ne nje sekond

 13. #33
  Curva Sud Milano Maska e niku-nyc
  Anėtarėsuar
  20-03-2005
  Vendndodhja
  With God...
  Postime
  3,333
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 5 postime
  Webster Hall eshte disko, dhe kjo do jet per te rinjt dhe nuk mendoj se do ta kthejn sallen per familjare, ne qofse party do ishte familjare atehere do behej ne vend tjeter dhe jo ne Webster Hall.

  Sja vle me shku ket here!

 14. #34
  udhetare.... Maska e Klaraaa
  Anėtarėsuar
  29-08-2003
  Vendndodhja
  NY
  Postime
  182
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga KaLTerSi
  jo mi do kete karrike, por jo per te tere, do jene on a first come first serve basis!
  Nese me ka genjyer Jetoni mua po ju genjej dhe une ju!

  kur te shkosh do e shikosh........
  Me erdhi keq se ishim pergatit me familjare, rreth miqesor, te shkonim, sepse menduam qe eshte mbremje familjare, sic shkruhet ne fly-er, edhe sepse eshte ne Webster Hall, ndoshta, menduam qe eshte bere ndonje gje e vecante, se karriget si vien ashtu edhe hiqen. Por eshte e kunderta, e asaj qe shkruhet, dhe perseri, me erdhi keq, sepse deshem te kalonim ca ore me kengetare te mire, por edhe te shkoj e te rri ne kembe, me pije ne dore....sikur nuk ja vlen....mgjth mendje-mendje, deshira-deshira!

  sa per te foluren me Jetonin, merru vesh mire. Jetoni ka vetem vende VIP ne rrethin e tij,
  Enya-Adiemus

 15. #35
  Emotionally Untouchable Maska e Taulant _NYC
  Anėtarėsuar
  25-06-2002
  Vendndodhja
  11105
  Mosha
  40
  Postime
  444
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Kuqalashja
  Mqse the "key word" ne 5 postimet e fundit eshte "familjar" po vazhdoj dhe une si shoket...
  Taulanto, qenke bere familjar ti kshu qe s'po shkoke? No wonder u were gone for so long, festoje hani-munë.

  and Kalto bihejv jorself uen ju gou dheër.
  Une familjar nuk jam berre , shpertin e kam pas dhe e kam gjithmone "te pa trazuar" , thjesht me acarojne nganjehere reklamat Shqiptare qe "false advertizing" . Une ja u kam pire lengun mbremjeve shqiptare , ku 85% jane cune nga te cilet 40% sillen sikur kane cliruar Kosoven dhe 40% sikur kane cliruar Tiranen . Ne kjo mbase dhe mund te vete sepse Arditin e kam pasur gjithmone shume qejf dhe Websterhalli eshte shume i madh dhe mund ta zbuse pak frymemarrjen e zakonshme te mbremjeve Shqiptare . Mbase shifemi atje dhe na ble ndonje birre . Kaq te paskam munguar sa e vure re that i was gone for so long
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Taulant _NYC : 18-11-2005 mė 14:08

 16. #36
  Ikon-thyes Maska e Qafir Arnaut
  Anėtarėsuar
  27-07-2002
  Vendndodhja
  Shum po shndrit aj Diell, e pak po nxeh
  Postime
  1,542
  Faleminderit
  0
  21 falenderime nė 20 postime
  Citim Postuar mė parė nga Kuqalashja
  Mqse the "key word" ne 5 postimet e fundit eshte "familjar" po vazhdoj dhe une si shoket...
  Taulanto, qenke bere familjar ti kshu qe s'po shkoke? No wonder u were gone for so long, festoje hani-munė. .
  Kuqe! Do te ta asgjesoj burrin e do te te rrembej per vete!!! PIKE!

 17. #37
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  03-10-2003
  Vendndodhja
  Big Apple
  Postime
  1,257
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 9 postime
  Citim Postuar mė parė nga Qafir Arnaut
  Kuqe! Do te ta asgjesoj burrin e do te te rrembej per vete!!! PIKE!

  bli unazen dhe hyr ne radhe

  une dua dasem simvjet, se kuqja nuk vendos kollaj, na le dhe ne beqooooo
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Larsus : 18-11-2005 mė 14:25
  TBD

 18. #38
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  Sa ankoheni dhe ju mer , shkoni aty edhe beni qef sa t'keni mundesi

  Ky Jetoni vjen ne keto party qe organizon ? Kuriozitet me shume .. lol
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 19. #39
  udhetare.... Maska e Klaraaa
  Anėtarėsuar
  29-08-2003
  Vendndodhja
  NY
  Postime
  182
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga PINK
  Sa ankoheni dhe ju mer , shkoni aty edhe beni qef sa t'keni mundesi

  Ky Jetoni vjen ne keto party qe organizon ? Kuriozitet me shume .. lol


  hahahhaaaaaaa Jetoni vjen dhe shkon tek VIP

  te shuash kuriozitetin, Pinko, shko tek faqja e tij dhe e njeh
  Enya-Adiemus

 20. #40
  Perjashtuar Maska e shkodrane82
  Anėtarėsuar
  01-05-2002
  Vendndodhja
  Sunshine State
  Postime
  1,752
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Per keto te interesumte qe se dine se kush asht Sinani dhe Soni ja do
  foto nga ajo nate, dhe gerr verr s'du me ndjete me ba shume...vetem se po
  ju them na kane knaqe...apo sishte e mbushun me Shkodrane.....nice.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shkodrane82 : 28-12-2005 mė 19:03

Faqja 2 prej 9 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Organizime dhe aktivitete
  Nga anabanana nė forumin Shqipe nė Kanada
  Pėrgjigje: 110
  Postimi i Fundit: 19-02-2014, 17:28
 2. Aktivitete dhe organizime nė Greqi
  Nga rolua nė forumin Shqipe nė Evropė
  Pėrgjigje: 63
  Postimi i Fundit: 09-11-2013, 06:59
 3. Aktivitete dhe organizime nė Itali
  Nga katana nė forumin Shqipe nė Evropė
  Pėrgjigje: 47
  Postimi i Fundit: 23-10-2012, 11:47
 4. Aktivitete, organizime ne PA, SHBA
  Nga Fiori nė forumin Shqipe nė SHBA
  Pėrgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 10-11-2011, 10:05
 5. Aktivitete, organizime, ne Angli
  Nga Shijaksi-London nė forumin Shqipe nė Evropė
  Pėrgjigje: 173
  Postimi i Fundit: 06-10-2003, 22:11

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •