Close
Faqja 9 prej 9 FillimFillim ... 789
Duke shfaqur rezultatin 161 deri 176 prej 176
 1. #161
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Anėtarėsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,417
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 16 postime
  Dixho... The Black Sea festival on Sunday
  http://www.summerstage.org/

 2. #162
  mall Maska e bili99
  Anėtarėsuar
  05-04-2007
  Vendndodhja
  USA
  Mosha
  56
  Postime
  1,805
  Faleminderit
  483
  46 falenderime nė 33 postime
  -Shqipe ne New York, ndihmoni Joe DioGuardin ne garen per Senatin Amerikan.

  ---- Forwarded Message -----
  From: "Joe DioGuardi" <joedioguardi@dioguardiforussenate.com>
  To:Xhabir A.- bili99@comcast.net
  Sent: Friday, October 8, 2010 2:12:11 PM
  Subject: REMINDER! Join Joe at the Grand Opening of our Campaign Headquarters

  Email not displaying correctly? View it in your browser.

  Join Joe!
  Campaign Headquarters
  Grand Opening
  Saturday
  October 9, 2010
  10:00 AM
  170 Hamilton Ave.
  White Plains, NY 10611

  Join Joe in celebrating the opening of our headquarters. The campaign is in full-swing, and the polls show that Joe is within striking distance of Kirsten Gillibrand. America needs an accountable leadership, and Joe has the experience to hold Washington accountable. Joe needs your help to get his message of restoring fiscal responsibility, reducing our national debt, and reforming our tax system. Together we can get Joe elected to the U.S. Senate!

  Bring your friends and family! Let's get our grassroots campaign rolling and take back America!

  After the kick-off, walk the neighborhoods with us and make phone calls to voters!

  We will have campaign signs, bumper stickers, and other materials available for pick-up. If you cannot make it, help out the campaign by making a contribution

  To RSVP to the event, please email volunteer@dioguardiforussenate.com.  Paid for by People for DioGuardi
  Our mailing address is:
  DioGuardi for US Senate
  420 South Riverside Ave., Suite 321
  Croton-on-Hudson, NY 10520


  Copyright (C) 2010 DioGuardi for US Senate All rights reserved.
  I Ilirides jam Iliri,
  dhe i lire dua me mbet.
  Per cfardo xhevahiri,
  Shqiperine se jap per jete

 3. #163
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  20-07-2010
  Postime
  59
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Pershendetje forumista ,
  Jam Arsimi nga Vushtrri -Kosova, e kam nje hall ,e kam fituar llotarin amerikane per green card ,mirepo nuk kam te holla te mjaftueshme (nevojiten diku rreth 14000 USD),andaj me duhet dikush qe posedon kushte te mira dhe eshte me green card ose citizenship ne U.S, te me mundesoj plotesimin e nje formulari I-134 (Affidavit of Support) ,Ju lutem ata qe kane mundesi te me lajmrohen e kisha intervisten ne Nentor ne U.S Embassy ,por tashme e kam shtyer per vitin e ardhshem ne mungese te ketij dokumenti. Me kane thene se nuk e marr Vizen dot pa e pasur dike qe ploteson nje I-134. Ju lutem, te me ndihmoni .

 4. #164
  i/e larguar Maska e SKRAPARI
  Anėtarėsuar
  13-01-2005
  Postime
  876
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Ars_1980 Lexo Postimin
  Pershendetje forumista ,
  Jam Arsimi nga Vushtrri -Kosova, e kam nje hall ,e kam fituar llotarin amerikane per green card ,mirepo nuk kam te holla te mjaftueshme (nevojiten diku rreth 14000 USD),andaj me duhet dikush qe posedon kushte te mira dhe eshte me green card ose citizenship ne U.S, te me mundesoj plotesimin e nje formulari I-134 (Affidavit of Support) ,Ju lutem ata qe kane mundesi te me lajmrohen e kisha intervisten ne Nentor ne U.S Embassy ,por tashme e kam shtyer per vitin e ardhshem ne mungese te ketij dokumenti. Me kane thene se nuk e marr Vizen dot pa e pasur dike qe ploteson nje I-134. Ju lutem, te me ndihmoni .
  formulari I 864 nuk eshte edhe aq i nevojshem.
  duhet te kesh 4 deri ne 5 mije dollare amerikan ne banke dhe nje adrese ne amerike. gjithashtu duhet te kesh edhe moshen dhe deshiren per te punuar ne amerike.

 5. #165
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  11-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,750
  Faleminderit
  68
  191 falenderime nė 177 postime
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga benseven11 : 11-12-2010 mė 22:46
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 6. #166
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  20-07-2010
  Postime
  59
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga SKRAPARI Lexo Postimin
  formulari I 864 nuk eshte edhe aq i nevojshem.
  duhet te kesh 4 deri ne 5 mije dollare amerikan ne banke dhe nje adrese ne amerike. gjithashtu duhet te kesh edhe moshen dhe deshiren per te punuar ne amerike.
  .................................................. .................................................. ...........................
  jo shoku , une kam nja 6000 euro ne bank po keto nuk mjaftojn ,, me thone duhet pasur nje adrese banimi dhe gjithsesi dike te garantoj sa per fillim me nje dokument I-134 (affidavit of support) dhe kete mund ta plotesoj qdo njeri me pak vullnet dhe qe ka ca kushte . Bashk ketij dokumenti ti bashkangjes edhe nje kopje pasaporti ose green carde dhe nje kopje per taksat e fundit qe ai person ka paguar ne U.S ,,,, se une s'varem dot nga njeri se jam i afte per te punuar qdo gje qe eshte legale ,por vetem me sherben qe te kem nje lloj garancioni per te garantuar autoritetet amerikane se une nuk do behem nje public charge atje ne U.S. ,ju lutem dikush te lajmrohet per ndihme .
  ja dhe nr. te telefonit +37744255262 dhe +38649575559

  .................................................. .................................................. ..............................

 7. #167
  i/e regjistruar Maska e King_Gentius
  Anėtarėsuar
  24-11-2004
  Vendndodhja
  Boston
  Postime
  485
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Klikoni linkun per me shum detaje

  http://www.illyriapress.com/20th/index_sq.html


 8. #168
  QEVERIA Maska e policia911
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Vendndodhja
  new york
  Postime
  167
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Albanian Roots Organization will be organizing its 5th parade in the past five years in New York City. We invite all Albanians in the Tri State area to participate in Colombus Day Parade (Albanian Parade) on October 10.2011 in Manhattan at 10:00AM . Gathering Location : 5th Avenue and 47 Street We encourage all to take part and PLEASE WEARE YOUR ALBANIAN TRADITIONAL COSTUMES OR A RED AND BLACK ALBANIAN SHIRT! For more information please contact us at AlbanianRoots@gmail.com or RrenjetShqiptare@gmail.com God Bles Ethnic Albania

  Time: 1:10AM till 3:00PM
  Date: Oct 10 2011
  Admission Fee: $0

  Address: 5 Avenue & 47 Street
  City: New York (Manhattan) State: New York Zip: 10022

  For more information contact: Marko - Ervin Tel: 516-668-2726 -


  materiali eshte mar nga http://shqiperia.us/publ komuniteti shqiptar ne amerik
  RROFTE SHQIPERIA

 9. #169
  QEVERIA Maska e policia911
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Vendndodhja
  new york
  Postime
  167
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  351 W. Hartsdale Avenue Hartsdale, New York Sept 9th, 2011 Friday Night 7-10pm Carnival, DJ, games, rides, food. 8-11:30pm Texas Hold'em Poker Tournament Sept. 10th & 11th, 2011 Saturday and Sunday 2PM - 11:30pm Games, Rides, food, Live Music, DJ, dance party (9-11:30pm). Sunday Basketball Tournament, Chess Tournament, Domino Tournament.

  Time: 7:00PM till 11:00PM
  Date: Sep 09 2011
  Admission Fee: $0

  Address: 351 W. Hartsdale Avenue
  City: Hartsdale State: New York Zip: 10530

  For more information contact: Liz Lulgjuraj-Gjokaj Tel: LizLulgjuraj@aol.com


  Informacion i marr nga www.shqiperia.us www.albanianevents.com
  RROFTE SHQIPERIA

 10. #170
  i/e regjistruar Maska e King_Gentius
  Anėtarėsuar
  24-11-2004
  Vendndodhja
  Boston
  Postime
  485
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

 11. #171
  New York Maska e mario_kingu
  Anėtarėsuar
  09-12-2004
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  2,237
  Faleminderit
  3
  22 falenderime nė 22 postime

  materiale te mara nga albanianevents.com
  Partizoni

 12. #172
  New York Maska e mario_kingu
  Anėtarėsuar
  09-12-2004
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  2,237
  Faleminderit
  3
  22 falenderime nė 22 postime
  Partizoni

 13. #173
  New York Maska e mario_kingu
  Anėtarėsuar
  09-12-2004
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  2,237
  Faleminderit
  3
  22 falenderime nė 22 postime

  albanianevents.com
  Partizoni

 14. #174
  New York Maska e mario_kingu
  Anėtarėsuar
  09-12-2004
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  2,237
  Faleminderit
  3
  22 falenderime nė 22 postime

  albanianevents.com
  Partizoni

 15. #175
  New York Maska e mario_kingu
  Anėtarėsuar
  09-12-2004
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  2,237
  Faleminderit
  3
  22 falenderime nė 22 postime
  Mbremje Festive Ny
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    
  Partizoni

 16. #176
  Perjashtuar nga Mod.
  Anėtarėsuar
  07-09-2012
  Vendndodhja
  Ne Shqiperi
  Postime
  5,361
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime  Kete te Premte/Shtune ne Barclays Center

  620 Atlantic Avenue
  Brooklyn, NY

  NYC

  Biletat per te premten:
  http://www.stubhub.com/sensation-tickets/sensation-brooklyn-barclays-center-10-26-2012-4094312/


  Biletat per te shtunen:
  http://www.stubhub.com/sensation-tickets/sensation-brooklyn-barclays-center-10-27-2012-4094314/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Plaku me kostum : 24-10-2012 mė 13:47

Faqja 9 prej 9 FillimFillim ... 789

Tema tė Ngjashme

 1. Organizime dhe aktivitete
  Nga anabanana nė forumin Shqipe nė Kanada
  Pėrgjigje: 110
  Postimi i Fundit: 19-02-2014, 17:28
 2. Aktivitete dhe organizime nė Greqi
  Nga rolua nė forumin Shqipe nė Evropė
  Pėrgjigje: 63
  Postimi i Fundit: 09-11-2013, 06:59
 3. Aktivitete dhe organizime nė Itali
  Nga katana nė forumin Shqipe nė Evropė
  Pėrgjigje: 47
  Postimi i Fundit: 23-10-2012, 11:47
 4. Aktivitete, organizime ne PA, SHBA
  Nga Fiori nė forumin Shqipe nė SHBA
  Pėrgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 10-11-2011, 10:05
 5. Aktivitete, organizime, ne Angli
  Nga Shijaksi-London nė forumin Shqipe nė Evropė
  Pėrgjigje: 173
  Postimi i Fundit: 06-10-2003, 22:11

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •