Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 25
 1. #1
  http://www.tropoja.org
  Antarsuar
  30-10-2002
  Vendndodhja
  England[SE]
  Mosha
  35
  Postime
  390

  cfar gjuhe flisni ne shpi

  pershendetje i her

  cfar gjuhe flisni ne shpin tuaj !

  kam qef ta di

  po e filloj une
  une flas shqip ne shpi dhe me te gjith ata qe jan shqiptar
  dhe ekam inati shume kur nje shqiptar me flet anglisht

  pres mendimet tuaja

  O Azem shqipe malsie,
  Per ty loti na ka hije.

 2. #2
  i/e larguar Maska e llokumja
  Antarsuar
  17-07-2003
  Vendndodhja
  Underneath_your_cloths
  Mosha
  35
  Postime
  91
  DaNgErOuS
  eshte nje nder i math per mua qe jam e para
  qe po te shkruaj ne temen tende.
  se zakonisht embelsirat lihen per ne fund.

  Tema eshte e zeletme edhe eshte nje pyetje e pershtatshme per kohen e sotme.se e kam vene re edhe neper chate qe nuk flasin shqip po duan te duken qe flasin Anglisht Italisht Arabisht etj. dhe shume veta kane filluar ta braktisin gjuhen e tyre gjuhen e memes edhe fillojne e flasin gjuhe te tjera duan te duken po nuk u shkon se Ujku qimen e nderron por zakonin se harrone ka thene populli.
  se ne shqiptaret dukemi ja bejme muuuuuuuuuuuuu qe atje tej
  un per vete time ne shtepi vetem shqip edhe me shqiptaret e tjer flas vetem shqip cfare ti bej ndonje te haji qe nuk di shqip edhe me ze rrota bishtin edhe i flas gjuhe te huaj.
  Sado qe te mundoheni por nje gje ta keni te qarte
  Se si gjuha e nenes nuk ka

  sinqerisht llokumja ose lloku

 3. #3
  Law Student Maska e Arlind
  Antarsuar
  10-05-2002
  Vendndodhja
  SE London
  Mosha
  36
  Postime
  210
  Kurse un fla me te dashuren e vllait SHQIP qe osh angleze pa le te flas me robt e shpis pupupumos e thasht zoti


  SHQIP dhe vetem SHQIP !!!!!!!! )


  DANGEROUS NICE TEME
  Tropojan Virus

 4. #4
  ...
  Antarsuar
  26-11-2003
  Vendndodhja
  PARIS me Xhej-n jo Lopezin jo :P o mo e mir se Lopezi
  Postime
  1,430
  Une zakonisht flas kinesce se e kom gjuhen e preferuar. lol
  Me gjithe shqiptaret shqip. Na shpeto na i her man nga mbrapa po pa dashje.
  HOLLAND...

 5. #5
  . Maska e *DJ-ALDO*
  Antarsuar
  03-03-2003
  Vendndodhja
  Asgjkundi
  Postime
  297
  SHQIP
  M ikn gjuha vet dhe nuk pengohem e t rri t krkoj fjaln n gjuh t huaj.
  Sa e thjesht sht shqipja ????
  Llokum fare (pa dashje e thash nj fjal turqisht)
  Ndryshuar pr her t fundit nga *DJ-ALDO* : 02-01-2004 m 04:37

 6. #6
  Super Girl Maska e dionea
  Antarsuar
  21-11-2003
  Vendndodhja
  In my place
  Mosha
  38
  Postime
  251
  Vetem Shqip.
  Nuk ka gjuhe me te bukur
  I can love
  But I need his heart
  I am strong even on my own
  But from him I never want to part
  He's been there since the very start
  My angel Gabriel

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Eve
  Antarsuar
  20-06-2002
  Vendndodhja
  albania
  Postime
  1,152
  Ne stepi shqip kurse ne shkolle anglisht.
  Lost time is never found again.
  -Benjamin Franklin-

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Eve
  Antarsuar
  20-06-2002
  Vendndodhja
  albania
  Postime
  1,152
  ne shtepi, sorry
  Lost time is never found again.
  -Benjamin Franklin-

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e Ertjola
  Antarsuar
  29-07-2003
  Vendndodhja
  london
  Mosha
  34
  Postime
  51
  gjithashtu ne shtepi flas shqip ne shkoll anglisht, po kur me shpeton goja nganjeher anglisht ne shtepi me bertet shum mami, po un mendoj se esht normale se kur flet gjith diten angisht nuk esht hall pa te shpetuar nje fjal anglisht ne shtepi

  C YA
  DuRrSaKe_4_EvEr
  Be PrOuD oF wHaT yOu ArE
  LiKe I aM
  :-)

 10. #10
  Catch me if u can c me!!! Maska e invisible girl
  Antarsuar
  10-09-2003
  Vendndodhja
  A very invisible place!!
  Postime
  406
  Une po ju tregoj te drejten
  as nje rren e krejt te vertenten
  Se dy gju i flas per dite
  Kaj her bahen tri
  e shum i kam bezdi
  ne shkoll e me motren flas anglisht
  E me vellajn nga nje her gjermanisht
  kurse me manin e babin flas gjuhen time
  sepse mos te harroj asht andrra e tyne!
  Bye
  C Ya!!!
  If u r successful,u will win some false friends and some true enemies; Succeed anyway.

 11. #11
  Ne dhomen e ndenjes flasim " Talionshe lol " , ne koridor flasim " Anglisht " , ne dhomen e gjumit pak " French " se na e kerko puna lol , kurse ne hale i fusim pak " Kinezshe " se lirohena rehat

  Shqip , flasim vetem kur dalim jashte shtepie , se u ka mbush Anglia vetem me shqiptare. Tani edhe anglezte jane detyru prej hallit me mesu shqip , nuk kane demran tjeter


  Paj , Zotin kur u bote kaq moderrna te arrini te flisni gjuhe te huaj ne shtepi ?! ..a nuk ju vje pak trup nga vetja ?!

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e Idmon
  Antarsuar
  05-05-2002
  Vendndodhja
  detroit
  Postime
  81

  Cfar gjuhe flisni ne shtepin tuaj

  Ne familje une flas vetem gjuhen e nenes

  pershendetje nga IDM.
  nuk ka rendesi

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e bela70
  Antarsuar
  23-05-2003
  Vendndodhja
  Pej
  Postime
  812
  Shqip or vlla qfar gjuhe tjeter te flasim?!!

  Po me intereson shum te shof shkrimin e ndonje nga Prizreni se qfar po na thot.(pasi te gjith flasin turqisht ne shpi,e edhe ne rug shum,po per qudi mesojn ne shkolla shqip,e ne shpi ja thojn tyrqe).
  Duajeni njri tjetrin.

 14. #14
  http://www.tropoja.org
  Antarsuar
  30-10-2002
  Vendndodhja
  England[SE]
  Mosha
  35
  Postime
  390
  Postuar m par nga DeuS

  Paj , Zotin kur u bote kaq moderrna te arrini te flisni gjuhe te huaj ne shtepi ?! ..a nuk ju vje pak trup nga vetja ?!
  ke te drejt deus sedo ma folin gjuhen e huj per p0rdh kujtojne kush edi se cka

  O Azem shqipe malsie,
  Per ty loti na ka hije.

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e bregu26
  Antarsuar
  23-01-2004
  Vendndodhja
  Munih, Gjermani
  Mosha
  44
  Postime
  136
  Ne shtepi "rrok shqip" qysh po ju shkruj qetash, pa kqyr fort se te ton em marrin vesh.
  Ndersa me shok mundohem te flas ne gjuh letrare, meqense jemi nga shum troje shqipetare.

  Shnetin juve!
  isha, erdha dhe do te jem!!!

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e sheqeri
  Antarsuar
  30-09-2003
  Vendndodhja
  uk
  Mosha
  39
  Postime
  6
  deus je i modh hahahaha kam qesh shum me ate qe ke thene.1vot ke nga un.
  un per vete nuk kam nga tia mbaj flas anglisht pasi grun e kam angleze edhe hajde fliti shqip asaj ti se te le jasht naten,po ashtu te le edhe that dreqi.Shqip vetem me din kenge shqipe,o cme kenaq shpirtin kur kendon.
  i embel si sheqeri

 17. #17
  +dA bEzT+
  Antarsuar
  31-10-2003
  Vendndodhja
  ~nZ~
  Postime
  231
  MIX

 18. #18
  pa emer Maska e Shkoder_Gurl
  Antarsuar
  29-01-2003
  Vendndodhja
  ne boten time
  Postime
  398
  me te huajt anglisht kurse me shqiptaret shqip
  ne qefin tim

 19. #19
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,283
  flas anglisht dhe shqip
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 20. #20
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  06-11-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  118
  NE SHQIPTARET DUHET TE JEMI KRENAR SEPSE KEMI TALENT TE PAPARE PER GJUHET E HUAJA CDO SHQIPTAR FLET DY OSE ME SHUME GJUHE .
  ME TE HUAJT FLAS NE TRE GJUHE ME PATRIOTET GJUHEN E NENES
  Jeta eshte e shkurter shijoe........

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. N VrmicKu shtpit mbrohen nga hyjnit
  Nga Brari n forumin Folklori shqiptar
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 22-12-2008, 18:32
 2. Sa gjuh flisni ?
  Nga km92 n forumin Votime dhe sondazhe
  Prgjigje: 175
  Postimi i Fundit: 02-12-2007, 08:26
 3. Shtpit m t shtrenjta n bot
  Nga Brari n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 20-11-2006, 03:14
 4. Flisni me Gjermanine 100 minuta, pa paguar.
  Nga Tironci_boy n forumin Ndihmoni njri-tjetrin
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 19-06-2006, 20:35
 5. Kosova pushtohet nga shtepite publike.
  Nga ChuChu n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 15-05-2003, 07:00

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •