Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 4 prej 4
 1. #1
  i larguar Maska e glaukus 001
  Antarsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  581
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Sopranoja Licia Albanese ne nje flete reklamuese te 1940-s ...
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

  Sa kerkon e sa te duhen?
  Burrat nga detyra s'druhen,
  trimi i mire do t'te jape,
  Sot me vrap e neser prape.
  Hidhni, hidhni tok dollare,
  te mos mbetemi te share.

  Mbahu nene mos ki frike,
  Se ke djemte ne Amerike.

  Bijte e beses Skenderbeut,
  qe i dalin zot atdheut!

  Do te ndihim pa kursyer,
  per ty, nena jone e vyer,
  qe me drit' e nder te thuresh,
  dhe me bijt' e tu te mburresh.
  - Fan Noli -

 2. #2
  i larguar Maska e glaukus 001
  Antarsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  581
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Fotoja me e bukur e zonjes/sopranos Licia ...
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

  Sa kerkon e sa te duhen?
  Burrat nga detyra s'druhen,
  trimi i mire do t'te jape,
  Sot me vrap e neser prape.
  Hidhni, hidhni tok dollare,
  te mos mbetemi te share.

  Mbahu nene mos ki frike,
  Se ke djemte ne Amerike.

  Bijte e beses Skenderbeut,
  qe i dalin zot atdheut!

  Do te ndihim pa kursyer,
  per ty, nena jone e vyer,
  qe me drit' e nder te thuresh,
  dhe me bijt' e tu te mburresh.
  - Fan Noli -

 3. #3
  Bordi Drejtues
  Antarsuar
  18-02-2003
  Postime
  111
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Kio Xhavella, shqiptari kryeministr i Greqis
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 4. #4
  i larguar Maska e glaukus 001
  Antarsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  581
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime

  Exclamation

  Regis Philbin i televizionit amerikan me origjine arbereshe ...

  Thuhet sa familja e tij vjen nga nje fshat arberesh prane Tiriolo-s, ne Kalabri, Itali.

  Ne nje nga emisionet e shumta te mengjesit e ka pohuar se prinderit e tij ndonjehere flitnin nje gjuhe te pakuptueshme per te ( arbereshe), biles permendi edhe fjalen BUKE qe perkthehet bread ne anglisht ...
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

  Sa kerkon e sa te duhen?
  Burrat nga detyra s'druhen,
  trimi i mire do t'te jape,
  Sot me vrap e neser prape.
  Hidhni, hidhni tok dollare,
  te mos mbetemi te share.

  Mbahu nene mos ki frike,
  Se ke djemte ne Amerike.

  Bijte e beses Skenderbeut,
  qe i dalin zot atdheut!

  Do te ndihim pa kursyer,
  per ty, nena jone e vyer,
  qe me drit' e nder te thuresh,
  dhe me bijt' e tu te mburresh.
  - Fan Noli -

Tema t Ngjashme

 1. Napoleon Bonaparti me origjin nga nj familje arbreshe
  Nga Albo n forumin Elita kombtare
  Prgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 09-10-2011, 05:08
 2. Prgjigje Pyetjeve Materialiste!
  Nga Omari n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 36
  Postimi i Fundit: 09-11-2006, 23:19
 3. Eparkia arbreshe n Kalabri
  Nga Seminarist n forumin Komuniteti orthodhoks
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 19-10-2005, 00:13
 4. Napoleon Bonaparti, perandori me origjin arbreshe
  Nga shoku_sar n forumin Elita kombtare
  Prgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 27-09-2003, 03:52
 5. Bime Arbereshe per te rrojtur me shume
  Nga Kallmeti n forumin Mjeku pr ju
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-09-2002, 01:47

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •