Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 8 prej 8
 1. #1
  i/e larguar Maska e <shiki-java>
  Antarsuar
  29-08-2003
  Vendndodhja
  Pritni te pyes pak ku jam!
  Postime
  4
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  A ka shqiptar n Kin?

  Jam kureshtar te di nese ka shqiptare ne Kine dhe ne pergjithesi ne Lindjen e larget!?Me gjithe kete fluks te ikurish a kemi perfunduar edhe atje apo jo!?

 2. #2
  Eks-plorator Maska e kolombi
  Antarsuar
  27-05-2003
  Vendndodhja
  Mes oqeaneve...............
  Postime
  3,722
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Po ka .
  Ne cdo cep te botes do gjesh fare e shqipeve.
  Ne Kine jeton nje shoku im ,punon ne nje kompani,dhe ka ndryshuar edhe emrin e ka vene Yoa cang lee.
  "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

  GETE

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Favola_21
  Antarsuar
  24-08-2003
  Vendndodhja
  Michigan
  Postime
  18
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Ka si jo . Ka mberur vend pa patur shqiptare. Nuk besoj
  Dashuria dhe miqesia jane uruar nga perendia.

 4. #4
  The F Word- Feminism Maska e HootieX
  Antarsuar
  20-11-2002
  Vendndodhja
  Fundi I Botes...
  Mosha
  34
  Postime
  61
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  shqiptaret me duket se do pushtojne boten....shpejt shume shpejt
  numuri i shqiptarve ne diaspore vazhdon te ngrihet, kur numuri i shqiptarve ne atdhe mbetet i njejte.
  i'm going to love you more than anyone...g

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime n 109 postime
  Sot nuk perben ndonje kuriozitet te gjesh Shqiptare ne cdo vend te Botes.

  Gjen plot Shqiptare ne Australi e Zeland, ne Argjentine e Venezuele, ne Islande e Norvegji , ne Finland e Rusi, ne Kaliforni e Malajzi etj.

  Ne Kohen e Mao ce Dun - Enverit kuptohet se shkuan ne Kine plot Shqiptar. Gjithashtu diplomatet tone ne Kine shkonin dhe ne Kore te Veriut.

  Se kur ka mbrritur Shqiptari pare ne Kine eshte vertet interesante.

  Europa njeh Marko Polon si eksplotarin e pare europian te Kines por ndoshta me pare mund te kene shkuar atje Shqiptare qe ne kohe te Aleksandit te Madh.

  Megjithate une besoj se Sheqerxhinjte e zones se Dibres mund te kene mbrritur e te jene instaluar ne Shangaj qe ne fund te shekullit 19 ose ne fillim te shekullit 20.

  Pse them keshtu..?

  Thone se nje xhentelmen shqiptar ( sa ta kujtoj emrin e tij do e shkruaj) i cili ka udhetuar shume ne vitet 1930-35 neper bote ka thene se kur shkova ne Kine takova shqiptare qe punonin ne nje embeltore ne Shangaj.

  E duke u nisur se Embeltoret jane zanat i Dibranve une besoj se dibranet e Rekes e Kercoves mund te jene te paret qe kane folur Shqip ne Kine.

  xhit thu or taj..lol.

 6. #6
  x Maska e Elbasani_ChiCKA
  Antarsuar
  06-05-2003
  Mosha
  35
  Postime
  326
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  lol shqiptaret skane lene vend pa shkuar
  Baby_girl

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Skerdi Sika
  Antarsuar
  01-10-2003
  Postime
  174
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Kam dgjuar nj rrfim pr nj shqiptar q punonte si udhprshkrues n shrbim t osmanve. At e kishin drguar drejt Lindjes me tre kuaj, pr ta gjetur fundin e bots q banuar. Ktij tre kuajt i ngordhin duke kaluar shkrettirn e Gobit; i treti mu para ledheve t larta t Murit Kinez. Rojet e perandoris s diellit e shpiejn q t pushoj te nj furrtar shqepan (alaman) "syrrumbullakt", pr t cilin e dinin se vinte nga perandoria e gjysmhns.

  Kur kndellet, udhprshkruesi shqiptar e ndjen aromn e buks s pjekur dhe fshan shqip. E furrtari ia kthen: "Shqiptar qenke?"

  Thon q udhprshkruesi u kthye te Porta e Lart me mision t paprfunduar. Shptoi gjall megjithat, meq arsyetimi ishte logjik. "Nse nj shqepan shqiptar paska arritur gjer atje, pale ku kan arritur shqiptart me dy kmb - s'ka fund kjo dynja, padishah..." ;-)

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e safinator
  Antarsuar
  29-06-2011
  Postime
  726
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Patjeter qe ka.
  Nje miku im i ngushte studion ne Shangai.

Tema t Ngjashme

 1. Sul Hotla (1875-1947), Nj Jet Pr Shqiprin
  Nga strong_07 n forumin Shqipe nga Maqedonia
  Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 29-04-2019, 16:32
 2. Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 24-11-2016, 08:56
 3. Theofan Stilian Noli: Jeta dhe veprat e tij
  Nga ILovePejaa n forumin Elita kombtare
  Prgjigje: 81
  Postimi i Fundit: 21-07-2015, 13:25
 4. Kristo Frashri: Dilema pr Himarn
  Nga Qafir Arnaut n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 28-02-2006, 12:56
 5. Letrsia Shqiptare
  Nga [A-SHKODRANI] n forumin Enciklopedia letrare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 24-10-2005, 14:02

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •